Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Vyjadrenia ateistov

Lemmy
Zaslal: Po september 03, 2018 2:38 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7301 Bydlisko: Mám.
Ateista Richard Sulík napísal(a):
Bože. Bože, kde len na to tento človek chodí.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: St september 26, 2018 12:03 pm Odpovedať s citátom
Osvietený napísal(a):
Dukelska operacia bola tiež humoreska vedena idiotom

Hrdinovia, ktorí bojovali v karpatsko-duklianskej operácii, by mu dali po hube.

Hanba, že sa takto škaredo vyjadril. Je to neúcta k padlým. Osvietený je známy mäkký kartón (psychicky postihnutý antikomunista), a tak všetko, čo sa spája so Sovietskym zväzom, sa snaží nejakým spôsobom pošpiniť. Je rovnaký ako kotlebisti, aj keď si on o sebe myslí, že je zástanca kapitalizmu s neviditeľnou rukou trhu. Crying or Very sad

Medzi liberálmi je príliš veľa postihnutých extrémistov. Osvietený je jeden z nich.

Archív.

Zaslal: St január 16, 2019 11:58 pm Odpovedať s citátom
Vyjadrenia ateistu, ktorý ma kritizuje, že sa podľa jeho názoru navážam do diskutujúcich.
EnaXnaY napísal(a):
Ja som ateista Wink

Archív č. 1

Archív č. 2

Zaslal: So august 24, 2019 8:54 pm Odpovedať s citátom
Zúfalý veriaci Elemír napísal(a):
A teraz, keby som si predstavil, že niekto našiel truhlu sdokázateľným ježišovým telom a nejaké iné dôkazy, po ktorých neveriaci dychtia, prestanem sa modliť ?

Ježiš Antropomorfný: „Veru, veru, hovorím vám, skôr nájdete truhlu so Snehulienkou ako truhlu s Ježišom.“ Twisted Evil

Zaslal: Po február 10, 2020 1:58 am Odpovedať s citátom
Hraničář 9. 2. 2020 napísal(a):
Naopak Eliáš udělal zázrak pro chudou vdovu, která mu udělala placku z poslední mouky a oleje, a také jí nezbylo nic pro děti, a to takový, že jí mouky a oleje neubývalo, ať brala kolik chtěla.

A ja, že kde je pôvod rozprávok ako Hrnček var! alebo Stolček, prestri sa!

Zaslal: Po február 10, 2020 11:39 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1146
Lemmy napísal(a):
Hraničář 9. 2. 2020 napísal(a):
Naopak Eliáš udělal zázrak pro chudou vdovu, která mu udělala placku z poslední mouky a oleje, a také jí nezbylo nic pro děti, a to takový, že jí mouky a oleje neubývalo, ať brala kolik chtěla.

A ja, že kde je pôvod rozprávok ako Hrnček var! alebo Stolček, prestri sa!

Urobil taký "zázrak", že im slušne povedané "zjedol" všetko, čo mali. Vyjadrenie , že múky a oleja neubývalo je ale pravdivé, pretože z prázdnych nádob už naozaj nemôže nič ubývať. Je to taká slovná hračka, ktorú si veriaci nesprávne vysvetlili.
Prorokovanie bolo zvláštne dovolené, aj keď podľa biblie veštenie bolo zakázané a trestané smrťou. Prorokovanie je vlastne tiež určitý druh veštenia , predpovedania budúcnosti. Muži ale mali vtedy výhody voči ženám a na ich činnosť sa pozeralo ináč. Bolo to vlastne také blafovanie, aj keď asi dobre pripravené. Napr. vyvolenie Dávida za kráľa prorokom Samuelom. Ako sa to asi stalo? Proroka niečím nahneval kráľ Saul a preto sa zrejme rozhodol, že pomaže iného za kráľa. Zistil si, kto má v dedine najviac synov, veď z väčšieho množstva sa zrejme niekto schopný nájde. Potom zašiel do ich domu a začal vyberať, ktorý zo synov by sa hodil za kráľa. Ani jeden z jedenástich sa mu nepáčil, ale pri poslednom sa pre istotu spýtal, či ešte nemá ďalšieho syna. Keby dostal odpoveď že nemá, tak by zvolil toho jedenásteho. Dúfal, že ten posledný bude lepší, ale aj tak už nemal inú možnosť a zvolil posledného za kráľa. Tým mal prorok zaistenú priazeň nového kráľa a živobytie až do smrti. Obrovský vplyv náboženstva sa prejavil aj v tomto prípade, keď uznávaný prorok zmenil dejiny, aj keď jeho výber kráľa bol len náhodný. Keď jeden človek volí kráľa, je to trocha divné. Aj v súčasnej dobe je to asi tak, len teraz sú iní proroci. Tiež si volia svojich kráľov takých, akí sa hodia im a ľud údajne súhlasne prikyvuje.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: