Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Homosexuáli a PRIDE festival

Human
Zaslal: Po júl 16, 2018 7:31 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 42
Vieš Lemmy, to som písal v zmysle, ako karikaturisti kreslia tých, ktorých chcú kritizovať štiplavým spôsobom. Robia to profesionálny kritici prominentných osobností, tak prečo by som o to nepokúsil aj ja keď mám pocit, že si to zaslúži. (Mám pocit, že to zabralo podstatne viac ako racionálna kritika. A keď už si bol zvedavý, tak tu je link na moju fotku: https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2013/07/gmpigs.jpg Som sympaťák? - že sa nemám za čo hanbiť!)

Samozrejme nikoho neodsudzujem kvôli vzhľadu, a najmä nie vtedy, keď sa ináč jedná o slušného človeka, kto má svoje hodnoty - teda mám na mysli predovšetkým kultúrne.

Pán L. Perný však neustále trepe o akejsi "kultúre", čím viac si však to rozoberiem - tým menej vnímam za tým niečo zmysluplného. Nie je to jasné, čo mám na mysli? Tak teda zamyslime si trošku nad významom slova "kultúra":

Keď to berieme v širšom zmysle, tak za tento pojem možno zaradiť akýkoľvek prejav ľudského intelektu, čo ostatný považujú za hodné si to prevziať, používať a rozvíjať si to ďalej. A keď si porovnávam význam kultúry, prostredníctvom čoho človek dokáže si vyrobiť železné predmety, či preniesť ľudskú reč rýchlosťou svetla prostredníctvom prenosného prístroja na stovky kilometrov (alebo za priazniých podmienok až na druhú stranu zemeguľe), tak musím skonštatovať, že múdrosti tzv. "kulturológ"-ov typu Perného mi pripadajú ako prejavy slaboduchosti.

Ja som nositeľom kultúry, prostredníctvom čoho si dokážem vyššie popísané a mnohé iné veci. Napriek tomu pozorujem, že tzv. "normálnych" ľudí to nezaujíma, čo je pre mňa nepochopiteľné. Za mnoho rokov som si však dospel názoru, že som nositeľom mimoriadne cenných kultúrnych hodnôt, a to ma oprávňuje sa vyjadrovať o exhibicionistoch typu Perného tak, ako som to učinil.

Perný je neskutočný primitív - cromagnonec - keď si dokáže napísať takú volovinu: "Iste, boli časy, keď boli sexuálne menšiny perzekvované, dnes tomu tak dokázateľne nie je"
Ja v škole, a práci nikdy som sa nemohol vyhýbať takým kolektívom, kde homofóbne prejavy sú proste povinné k tomu aby s človekom jednali ako dôveryhodnou osobou. A jednalo sa o také prostredia ako gymnázium z tej "lepšej" kategórie, štátny úrad v Bratislave patriaci sa - takmer na úroveň ministerstva zdravotníctva, atď..
Moju osobu isté "osobnosti" regionálneho významu z princípu ohovárali ako "buzeranta vyjebaného", lebo nie som ženatý, a nie je známe o mojej osobe, že som si pretiahoľ polovicu žien v dedine a na okolí (prakticky celú mladosť - od 15 až do 30 - som si však strávil v Bratislave) - toto je "in" pre starostov a ich posrancov na Slovensku! (Špinavý ŠTB-áci bez výnimky. Mentálna úroveň takých osôb je perfektne znázornená vo filme "Eastern promises" od Cronenberga.)

Keď taká osoba ako Perný nie je si vedomý toho, že homosexuálov prenasledujú na Slovensku prakticky s využitím inštitucionálnych prostriedkov, čo má závažné dopady na kvalitu života vybraných jedincov, a nie sú známe prípady odsúdených agresorov, tak je to proste blbec, kto je naprosto mimo reality. A svoju "kultúru" nech si strčí tam, kde nesídli mozog - kultúrne povedané...
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 17, 2018 4:47 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6826 Bydlisko: Mám.
Matej Dugovič napísal(a):
Pri parlamente sa zhromaždila aj približne stovka ľudí, ktorí prišli podporiť rodinu. Podujatie s názvom Hrdí na rodinu na mieste podporil Anton Chromík z Aliancie za rodinu a Eva Grey, ktorá v parlamentných voľbách kandidovala za KDH.

Denník N napísal(a):
V tom istom čase ako Dúhový Pride sa koná aj akcia konzervatívnych kresťanov Hrdí na rodinu, na ktorú prišli stovky ľudí. V dave sú aj ľudia v zelených tričkách ĽSNS.

Anton Chromík napísal(a):
V sobotu sa na Hrdí na rodinu zúčastnilo okolo 5 tisíc ľudí. Vieme to podľa toho, koľko balónov sme rozdali. V tomto neverte médiám. Počty zachytila aj jedna z kamier.

Takže tak, tzv. pravičiari z Denníka N, obyčajná manipulácia s číslami! Nie stovka, ale 5 000. A to je veľmi veľký rozdiel. A vraj v Denníku N je nezávislé spravodajstvo. Aj od schopnosti počítať? Nezávislé od matematiky?

Zaslal: Ut júl 17, 2018 4:49 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6826 Bydlisko: Mám.
A pripomínať zelené tričká medzi červenými tričkami je choré. Chromík predsa nemôže za to, že aj kotlebisti sa tam zrazu neohlásení objavili. Ale nie priamo pri Hrdých na rodinu. Takže ďalšia demagógia zo strany Denníka N.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: