Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Opozícia: Sudcovská česť stojí 200 tisíc eur

Súhlasíte s odškodným pre sudkyňu?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 0
Lemmy
Zaslal: Po júl 02, 2018 9:21 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6881 Bydlisko: Mám.
Už tu máme ďalšie náznaky úpadku demokracie, a náznaky nastupujúceho fašizmu. Stavovská česť nejakej sudkyne má vyššiu hodnotu ako život človeka. Pozri: Sudcovská česť stojí 200 tisíc eur.

Občania, prebuďte sa!

Zaslal: Št október 25, 2018 3:31 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 948
Lemmy napísal(a):
Už tu máme ďalšie náznaky úpadku demokracie, a náznaky nastupujúceho fašizmu. Stavovská česť nejakej sudkyne má vyššiu hodnotu ako život človeka. Pozri: Sudcovská česť stojí 200 tisíc eur.

Občania, prebuďte sa!

Máme tu niečo ešte horšie a čierne na bielom. Nedávne hlasovanie v parlamente jasne ukázalo, že všetky politické strany ťahajú na jednu stranu a teda že opozícia neexistuje. Dokonca aj poslanci ĽSNS, ktorým nevedia prísť na meno a niektorí ich nazývajú fašistami hlasovali svorne so svojimi haniteľmi. Vyzerá to, ako keby to mali dobre zrátané, aby návrh prešiel tak, ako potrebovali a to by mohlo svedčiť o koordinácii hlasovania so všetkými zúčastnenými. Ako dopadnú nejaké ďalšie hlasovania po takejto ukážke opozičného boja? Tu už veru asi nič neprekvapí. Je to ďalší dôvod, prečo treba politické strany zrušiť. Predstavme si situáciu v budúcnosti, že právomoci navrhovania ústavných sudcov bude mať len prezident, ktorého si dosadí nejaká klika. Ak tento prezident bude nejaký despota, tak prakticky ústava prestane plniť svoj účel a bude úplne zbytočná, pretože sudcovia dosadení despotom sa už postarajú o to, aby sa nikto nedovolal svojho práva. Už v súčasnosti majú síce obyčajní ľudia veľké problémy s dovolaním sa svojich práv, ale potom by to bolo zrejme skoro nemožné. To by bola teda tragédia, pre mnohých ľudí.

Zaslal: Št október 25, 2018 6:09 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Dokonca aj poslanci ĽSNS, ktorým nevedia prísť na meno a niektorí ich nazývajú fašistami hlasovali svorne so svojimi haniteľmi.

Mýliš sa, lebo kotlebisti mali dôchodky vo svojom programe. Takže mohli hlasovať. Problém nie je v tom, že hlasovali svorne.

Pozri: Nedovolíme, aby ľudia museli pracovať až do smrti. ĽS Naše Slovensko podporí ústavné zastropovanie dôchodkového veku.

Zaslal: Pi október 26, 2018 6:48 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 948
Lemmy napísal(a):

Mýliš sa, lebo kotlebisti mali dôchodky vo svojom programe. Takže mohli hlasovať. Problém nie je v tom, že hlasovali svorne.

Nemal som na mysli hlasovanie o dôchodkoch, ale podivné polnočné hlasovanie o voľbe sudcov ústavného súdu.

Zaslal: So október 27, 2018 3:02 pm Odpovedať s citátom
Možno bolo podivné, a OK, že si nemyslel práve na dôchodky, ale je to aj tak jedno, pretože Marian Kotleba sa zrozumiteľne vyjadril, že on nemá žiaden problém podporiť dobrý zákon, nech by ho predložil ktorýkoľvek poslanec. Takže kotlebisti len konali podľa svojho svedomia, a podľa svojho programu. Nič viac. Netreba ich práve za toto haniť, lebo to je hrubá chyba, ak takto uvažuješ.

Kotleba sa jednoznačne vyjadril, že nemá problém hlasovať aj za vládny návrh. Bola to jeho odpoveď na to, ako sa mnohí poslanci (i novinári) vyjadrovali, že je zlý ten poslanec, ktorý hlasuje za zákony kotlebistov.

Kotleba nie je v tomto prípade pokrytec ako iní poslanci, či už z koalície alebo tzv. opozície (SaS, Matovič…).

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: