Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Do pozornosti

Lemmy
Zaslal: St november 21, 2007 11:53 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7244 Bydlisko: Mám.
Aktuálny časopis .týždeň sa okrem zaujímavej témy o Sex Pistols venuje aj odluke cirkvi od štátu. Zrejme len jednej cirkvi od štátu, lebo nepíšu, že cirkví [množné číslo]. Wink

Otázka len: Ktorej? Však jedna cirkev hovorí o sebe, že je len jedna. Spineyes

Zaslal: St júl 02, 2008 3:37 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Lemmy napísal(a):
Aktuálny časopis .týždeň sa okrem zaujímavej témy o Sex Pistols venuje aj odluke cirkvi od štátu. Zrejme len jednej cirkvi od štátu, lebo nepíšu, že cirkví [množné číslo]. Wink

Otázka len: Ktorej? Však jedna cirkev hovorí o sebe, že je len jedna. Spineyes

Len si nemysli že odluka je len taká jednoduchá.štát veľmi dobre vie čo všetko by musel robiť v sociálnej politike ,keď k odluke dôjde. Tu stále prevládajú červený a tí si to dobre rozmyslia kedy do toho pôjdu.Slovensko je zatiaľ chudobné a to si nemôžu dovoliť chudobné štáty aby sa len tak odluka previedla,to je veľmi zložité. Shocked
Mona
Zaslal: Ne júl 06, 2008 1:56 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
Veru. Veď aj Ježiš povedal, že ľahšie je prejsť ťave uchom ihly, akoby sa boháč dostal do kráľovstva nebeského. Hovoril o tom minule pápež a potom si nechal bozkávať ruku s prsteňom, za ktorý by v Afrike mohli týždeň hodovať. Very Happy

Zaslal: Pi február 26, 2010 2:06 pm Odpovedať s citátom
Hano napísal(a):
Som toho názoru, že pre cirkev by bola najlepšia cesta odluka od štátu. Nie som si istý, či toho istého názoru sú aj predstavitelia cirkví.

Zaslal: Ut júl 06, 2010 7:19 pm Odpovedať s citátom
Pravda.sk napísal(a):
Podľa údajov z ministerstva kultúry štát v roku 2009 prispel rímskokatolíckej cirkvi viac ako 21 miliónmi eur, druhá najväčšia evanjelická cirkev dostala asi 3,7 milióna eur.

V roku 2001 sa pri sčítaní ľudu zistilo, že z celkového počtu obyvateľov 5 379 455 uviedlo:
• bez vyznania: 697 308 občanov (čo je 13 percent)
• nezistené: 160 598 (čo sú 3 percentá)
• ostatné: 6 294 občanov.

Po veriacich patriacich do Rímskokatolíckej cirkvi (katolíci), ktorých je 3 708 120, sú tak neveriaci druhou najpočetnejšou skupinou občanov na Slovensku. Treťou skupinou v poradí s počtom 372 858 sú veriaci hlásiaci sa k Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (evanjelici).

Otázka: Koľko dostala od štátu na svoju činnosť druhá najpočetnejšia skupina? O tom totiž novinári zvyknú mlčať!

zdroj

Zaslal: Ut júl 06, 2010 9:12 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Lemmy napísal(a):
Koľko dostala od štátu na svoju činnosť druhá najpočetnejšia skupina?

Že by nič? Správne. Príspevok sa dáva cirkvám a náboženským skupinám, teda nie skupinám všeobecne. No a samozrejme, jedna chyba sa nedá napraviť tak, že sa urobí chyba ďalšia. Správne riešenie je v tomto prípade nedať ani cirkvám nič.

No a technická na záver: Ateisti nemajú takú zastrešujúcu inštitúciu, ktorá by ich združovala a tak peniaze ani nie je komu dať. Ak by aj existovala atesiti by sa k nej nehlásili.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 06, 2010 10:00 pm Odpovedať s citátom
scirocco napísal(a):
Správne riešenie je v tomto prípade nedať ani cirkvám nič.
Presne tak! Toto je to správne riešenie. Aj keď sa mi zdá, že v predošlej vete možno robíš chybný úsudok [iba ak sa vzťahuje na mňa], ale na tom nezáleží, lebo toto je to správne riešenie.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: