Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Herec SR Andrej Kiska sa politike nerozumie

Lemmy
Zaslal: Ut marec 27, 2018 1:05 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7169 Bydlisko: Mám.
K článku Herec SR Andrej Kiska sa politike nerozumie.
Ekonomický a politický komentátor Ronald Ižip napísal(a):
Referendum by bolo právne aj politicky čistým riešením.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne jún 23, 2019 9:29 pm Odpovedať s citátom
Konštantín Čikovský napísal(a):
Kiska neukázal dream team, len dobrý základ strany

Prvý pracovný týždeň po konci prezidentskej kariéry bol pre Andreja Kisku úspešný. Vstupoval doň s cieľom, aby sa o jeho novej politickej strane začalo rozprávať ako o kompetentnej, príťažlivej a pre Slovensko potrebnej. Podarilo sa mu to.

Urazil pritom mnoho ľudí, ktorí ho počas prezidentovania podporovali a momentálne majú ideologicky bližšie ku koalícii PS/Spolu. Zatiaľ však pri svojom vymedzovaní sa voči svojim budúcim politickým spojencom, našťastie, nešiel tak ďaleko, aby to skazilo budúce dohody o vytváraní volebných či povolebných koalícií.

Zaslal: Ne jún 23, 2019 9:32 pm Odpovedať s citátom
Kiska urazil najmä slušných a poctivých občanov. Kiska je totiž veľký klamár. Oklamal občanov.
Andrej Kiska napísal(a):
V tejto súvislosti by som rád odpovedal na otázku, ktorú často dostávam. Na otázku o mojej politickej budúcnosti. Nebudem zakladať politickú stranu. Nebudem kandidovať do parlamentu. A pravdaže tým pádom ani neuvažujem o funkcii premiéra.

Zaslal: Ne jún 23, 2019 9:38 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Vás sa to netýka, Lemmy. Vy nie ste ani slušný... a ani čestný...

Zaslal: Ne jún 23, 2019 9:51 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Vás sa to netýka, Lemmy. Vy nie ste ani slušný... a ani čestný...

To je subjektívny dojem. Objektívny je, že TvojOponent je klamár.

Zaslal: Po jún 24, 2019 7:00 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Vy nie ste ani slušný... a ani čestný...

V čom som nečestný?

Všimol som si, že raz mi týkaš, raz vykaš. Máš v tom zmätok. Aj tak sa mi vidí, že vykaniu dávaš prednosť vtedy, keď na mňa falošne útočíš.

Zaslal: Ut jún 25, 2019 4:24 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1081
Lemmy napísal(a):
Kiska urazil najmä slušných a poctivých občanov. Kiska je totiž veľký klamár. Oklamal občanov.
Andrej Kiska napísal(a):
V tejto súvislosti by som rád odpovedal na otázku, ktorú často dostávam. Na otázku o mojej politickej budúcnosti. Nebudem zakladať politickú stranu. Nebudem kandidovať do parlamentu. A pravdaže tým pádom ani neuvažujem o funkcii premiéra.

Ktovie, ako to Kiska a jeho strannícki priatelia myslia s ich heslom "Slovensko všetkým ľuďom". To akože na Slovensko majú nárok ľudia z celého sveta? Súčasť Slovenska je aj majetok politikov, čo to vyhlasujú, teda dávajú svoj majetok k dispozícii všetkým ľuďom? Aj majetok iných ľudí na Slovensku, ktorí nadobudli obrovskou drinou má mať nárok hocikto príchodzí a cudzí? Myslím si, že politici si ani neuvedomujú, čo hovoria, ale toto je už známy jav, keď mnohí nerozumejú významom slov. Niečo povedia,ale nechápu, čo povedali. Je to následok veľmi slabého logického myslenia.
Povedia:" Slovensko všetkým ľuďom", a keď sa sem nasťahuje kopa cudzích ľudí a budú v prevahe, potom rýchlo zmenia heslo na: "Toto je naša krajina". Následne budú vyháňať a diskriminovať slovenskú menšinu. Vlastne už teraz politici, ale aj mnohí iní hovoria o našej krajine, teda nie o Slovensku, ako o ich vlasti. Naša krajina, to mi znie v ušiach, ako keby hovorili naša kolónia, ktorú sme si obsadili. Slováci veru dopadli biedne. Slovenskom sa prehnali mnohé cudia vojská, rabovalo sa tu, plienilo a vraždilo, ale Slováci si zachovali svoju identitu. Obávam sa, že táto súčasná etapa v živote Slovákov bude zrejme likvidačná. Nepriatelia Slovákov sú totiž veľmi silní a spojenci, ktorí by spolupracovali sa obracajú chrbtom, pretože už vlastne ani nemajú s kým na Slovensku jednať. Národní politici sa vyparili, boli vytlačení veľkým tlakom mimo sféru vplyvu. Pri takom postupe aj našich bývalých spojencov čaká ale to isté, čo nás.
Nepriatelia ujedajú po jednom zrnku, ktoré sa nenápadne tratia, až nebude čo jesť, ale ani z čo zasiať.

Zaslal: Ut jún 25, 2019 5:20 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ktovie, ako to Kiska a jeho strannícki priatelia myslia s ich heslom "Slovensko všetkým ľuďom". To akože na Slovensko majú nárok ľudia z celého sveta?

Kiska je pokrytec. Teraz tára bludy, lebo si potrebuje nahnať ovce do svojho politického košiara. Predvolebné prieskumy hovoria, že na Slovensku je veľa idiotov, ktorí mu vo voľbách odovzdajú hlas. Najmä tí, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou.

Zaslal: Ut jún 25, 2019 6:54 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Kiska je pokrytec. Teraz tára bludy, lebo si potrebuje nahnať ovce do svojho politického košiara. Predvolebné prieskumy hovoria, že na Slovensku je veľa idiotov, ktorí mu vo voľbách odovzdajú hlas. Najmä tí, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou.

Ako sledujem politiku, čoraz viac postov zaberajú ženy. Je to z jednoduchého dôvodu, lebo ženy majú lepšiu genetickú výbavu v rečovej oblasti. V súčasnosti sú totiž potrební viac hovorcovia, ako samostatne rozhodujúci a konajúci jedinci. Jednoducho politik súčasnosti poslúcha príkazy a tí s lepšou rečovou výbavou vedia to ľuďom lepšie sprostredkovať a tým aj manipulovať potrebne davy. Preto sa čudujem Kiskovi, že sa angažuje a zakladá nejakú stranu a chcel by zrejme byť jej lídrom, keď podľa mňa svojimi rečníckymi schopnosťami nezaujal v pozitívnom zmysle slova. Asi šliapol vedľa a jeho pôsobenie zrejme nebude mať pozitívny prínos pre novú stranu. Ako to s jeho pôsobením v strane dopadne, to ukáže čas. Poukazuje to ale aj na biedu politiky, keď prezident po skončení mandátu nastúpi do nejakej strany. Je to kríza kádrov, keďže evidentne nemajú ľudí, že spravili takú nezvyčajnú a vo svete asi jedinečnú zmenu postu.

Zaslal: Ut jún 25, 2019 11:38 pm Odpovedať s citátom
O tom pochybujem. Spočítaj ženy v NR SR, koľko ti vyjde percent. Spočítaj z kandidátky do europarlamentu, koľko tam je žien. A napíš čísla. Vieš, mňa neoklameš. Mňa zaujíma pravda. A ty nehovoríš pravdu.

Zaslal: St jún 26, 2019 2:59 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
O tom pochybujem. Spočítaj ženy v NR SR, koľko ti vyjde percent. Spočítaj z kandidátky do europarlamentu, koľko tam je žien. A napíš čísla. Vieš, mňa neoklameš. Mňa zaujíma pravda. A ty nehovoríš pravdu.

Lemmy, dôležité sú hlavne vysoké posty. Koľko žien sedí na ministerských postoch? Nikdy v histórii, ani keď sme mali spoločný štát s Čechmi ich nebolo toľko. Naviac k tomu pripočítaj aj prezidentku.
Teda kto je ministrom vnútra, minister zdravotníctva, minister poľnohospodárstva, minister školstva, prezident?
Počítať ešte viem.

Zaslal: St jún 26, 2019 3:46 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Lemmy, dôležité sú hlavne vysoké posty. Koľko žien sedí na ministerských postoch? Nikdy v histórii, ani keď sme mali spoločný štát s Čechmi ich nebolo toľko. Naviac k tomu pripočítaj aj prezidentku.
Teda kto je ministrom vnútra, minister zdravotníctva, minister poľnohospodárstva, minister školstva, prezident?
Počítať ešte viem.

Nevieš počítať, lebo klameš, vedieš falošné reči. Prvý raz máme prezidentku, a ty, trápny, to použiješ ako argument? Je správne, že aj v politike sú aktívne ženy.

Zaslal: Št jún 27, 2019 4:39 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nevieš počítať, lebo klameš, vedieš falošné reči. Prvý raz máme prezidentku, a ty, trápny, to použiješ ako argument? Je správne, že aj v politike sú aktívne ženy.

Nuž, jednu ministerku som zabudol, a to ministerku kultúry. To ale nič nemení na tom, že žien vo vysokej politike je teraz najviac, teda 6. Aj keď majú dobré rečové schopnosti, v médiách to veľmi nevidno. Väčšinou pustia len klip s jednou odpoveďou a je koniec. Tak je to najlepšie, lebo ľudia nevidia všetko, len to, čo niekto chce a teda ani pri výrečných ženách neriskujú, že by sa preriekli a povedali niečo, čo nemajú ľudia vedieť. Taká potemkinovská demokracia. Čo im vyhovuje, to ukazujú s veľkou pompou, čo nechcú zakryjú a zadusia. Tieňová vláda veru nepotrebuje, aby ľudia vedeli pravdu.

Zaslal: Št jún 27, 2019 9:44 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Taká potemkinovská demokracia. Čo im vyhovuje, to ukazujú s veľkou pompou, čo nechcú zakryjú a zadusia. Tieňová vláda veru nepotrebuje, aby ľudia vedeli pravdu.

Čo nechcú politici ukázať, to povedia novinári. Na to máme novinárov, najmä tých investigatívnych. A tieňová vláda je len fikcia, akási opozícia voči súčasnej vláde. Vládu zastupuje predseda vlády SR Peter Pellegrini. Vládu tvoria ministri a ministerky. Tieňovú vládu si môže vytvárať hociktorá opozičná strana. Napríklad takou tieňovou vládou môže byť niekto zo strany SaS, napríklad Sulík by bol predseda tieňovej vlády. Tieňové vlády nemajú žiaden priamy politický vplyv. Len dávajú voličom najavo, ako by oni riešili vážne alebo dôležité politické otázky, keby boli vo vláde. A tomu vôbec nerozumiem, prečo útočíš na súčasnú demokraciu s výrazom potemkinovská!!! Čo sa ti furt nepáči? Nevieš nič konkrétne povedať, takže nie je dôvod veriť tvojim slovám. Ty si rád vymýšľaš, niečo ako keď malé decko trucuje.

Zaslal: Št jún 27, 2019 9:54 pm Odpovedať s citátom
Zloženie vlády SR:

Peter Pellegrini
predseda vlády SR

Ladislav Kamenický
minister financií SR

Gabriela Matečná
podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

László Sólymos
podpredseda vlády a minister životného prostredia SR

Richard Raši
podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu

Miroslav Lajčák
minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Peter Gajdoš
minister obrany SR

Denisa Saková
ministerka vnútra SR

Peter Žiga
minister hospodárstva SR

Árpád Érsek
minister dopravy a výstavby SR

Gábor Gál
minister spravodlivosti SR

Ján Richter
minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Martina Lubyová
ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR

Ľubica Laššáková
ministerka kultúry SR

Andrea Kalavská
ministerka zdravotníctva SR

Naposledy upravil Lemmy dňa Št jún 27, 2019 10:52 pm, celkom upravené 1 krát.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: