Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Názorová zhoda?

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Pi máj 11, 2012 4:36 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
lojálna opozícia???
humanisti.sk napísal(a):
Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia. (Allen)

Aj keď sa zdá že výraz lojálna opozícia obsahuje vnútorný rozpor.
Wilhelm Busch (Ježiš náš osud, s.212) napísal(a):
Poznám ľudí, ktorí si myslia: "Ako sa len Boh musí tešiť, že ešte vôbec v neho verím!" Strašné! Veď to nestačí! Aj diabol "verí" v Boha. Je isté že nie je ateista. Diabol veľmi dobre vie, že Boh žije, ale nemá pokoj s Bohom! Pokoj s Bohom budem mať len vtedy, keď sa zvalí stena mojich hriechov a prestúpení, ktorá ma oddelila od Boha. Nato prišiel Ježiš! Prebúral stenu hriechov! Preto sa nechal ukrižovať! Vedel: Niekto musí niesť Boží súd za hriechy - alebo človek, alebo On.

Buď som k niekomu lojálny, alebo som voči nemu v opozícii. Oboje sa asi nedá.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Št október 25, 2018 3:25 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
AntropologickaKonstanta napísal(a):
lojálna opozícia???
humanisti.sk napísal(a):
Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia. (Allen)

Aj keď sa zdá že výraz lojálna opozícia obsahuje vnútorný rozpor.
Wilhelm Busch (Ježiš náš osud, s.212) napísal(a):
Poznám ľudí, ktorí si myslia: "Ako sa len Boh musí tešiť, že ešte vôbec v neho verím!" Strašné! Veď to nestačí! Aj diabol "verí" v Boha. Je isté že nie je ateista. Diabol veľmi dobre vie, že Boh žije, ale nemá pokoj s Bohom! Pokoj s Bohom budem mať len vtedy, keď sa zvalí stena mojich hriechov a prestúpení, ktorá ma oddelila od Boha. Nato prišiel Ježiš! Prebúral stenu hriechov! Preto sa nechal ukrižovať! Vedel: Niekto musí niesť Boží súd za hriechy - alebo človek, alebo On.

Buď som k niekomu lojálny, alebo som voči nemu v opozícii. Oboje sa asi nedá.

Kde len chodia ľudia na také táraniny: "Diabol veľmi dobre vie, že Boh žije, ale nemá pokoj s Bohom!" Shocked Niekto sa tvári, že boh aj satan sú jeho rodina, alebo susedia a dobre ich pozná.
Domýšľať si teda vedia ľudia neskutočne.
Sedí skupinka ľudí v noci pri ohníku a niečo v kríkoch zašuchoce. Jeden povie, že je tam lev, iný, že je to koza, tretí povie, je tam bobo. Pretože bobo je pekné slovo, začnú ho používať na pomenovanie všelijakých neznámych bytostí. Keď sa ale niečoho veľmi báli, tak slovo bobo trocha pozmenili na boh, čo je trocha silnejší výraz na pomenovanie neznámeho.

Zaslal: Št október 25, 2018 6:05 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6927 Bydlisko: Mám.
Je potrebné uvedomiť si, že Wilhelm Busch je hlúpy človek. Tára nezmysly. Odkiaľ vie, že Satan verí v boha? Satan veľmi dobre pozná boha, zhovára sa s ním, bojuje proti nemu konkrétne, on veľmi dobre vie, že boh existuje, tak ako dobre vie, že sám existuje [ten Satan]. Satan nie je závislý a naivný ako ľudia, ktorí sú odkázaní len na vieru. Satan nepotrebuje veriť, pretože on boha dobre pozná. Ak môžem naopak ja vychádzať z tých náboženských pletiek z dielne kresťanských ideológov.

Nábožní trepú o vlastnej ideológii nezmysly, lebo v samom základe je ich ideológia nelogická, rozporuplná a protirečivá.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: