Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Cieľ ľudstva

Lemmy
Zaslal: Ne september 24, 2017 9:47 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Attis napísal(a):
Prečo doteraz ľudstvo nenašlo cieľ? Nie je to preto, že politici hýbu svetom, a nie ľudia? Aký by mal byť cieľ ľudstva?

Nietzsche napísal:

Ale povedzte mi, bratia moji: ak ľudstvu ešte chýba cieľ, nechýba ešte aj ľudstvo samo?

Ja (52. príspevok) napísal(a):
Attis, si trápny. Aký cieľ? Máš miliardy rôznych ľudí, s rôznymi názormi. Každý človek má vlastné ciele. Už keby som mal filozofovať nad touto trápnou témou, tak cieľom ľudstva by mohla byť spokojnosť so životom, mier, život bez vojen a hladu. Stačí ti to? K tomu sa dá dopracovať. Cieľom je aj ochrana prírody, aby sme si nezničili planétu. To sú také veľké, dlhodobé ciele.

Dobrý život, v súlade s prírodou, aby sme ju nedrancovali. Aby nejakí ľudia nespravili z iných ľudí otrokov. Máš všelijaké ciele.

Zaslal: Pi december 07, 2018 9:06 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
História náboženstiev sa pekne vyvíja smerom k nulovému stavu. Kedysi bolo veľmi veľa bohov. Polyteizmus. Potom sa ich počet značne pretriedil až na jedného (jediného) boha. A raz ľudstvo dospeje do štádia nulového stavu. Very Happy

Prvými priekopníkmi v tomto smere sú ateisti. Smile

Archív.

Zaslal: Pi december 07, 2018 6:46 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Lemmy napísal(a):
História náboženstiev sa pekne vyvíja smerom k nulovému stavu. Kedysi bolo veľmi veľa bohov. Polyteizmus. Potom sa ich počet značne pretriedil až na jedného (jediného) boha. A raz ľudstvo dospeje do štádia nulového stavu. Very Happy

Prvými priekopníkmi v tomto smere sú ateisti. Smile

Archív.

Tak s tým sa dá len súhlasiť.
Budúcnosť je silnejšia, ako všetci ľuďmi vymyslení bohovia za celú históriu dokopy. Budúcnosť zmelie všetkých bohov na ničovaté nič, pretože sú len lož a lož má krátke nohy. Lož nikdy nebude stíhať za pravdou, lebo nie je dokonalá, ako pravda. Dokonalé koleso sa ľahšie točí, ako nedokonalé, preto niektorí pred ľuďmi zamlčiavajú pravdu, aby boli zaostalejší a nestíhali za nimi a teda aby ich mohli využívať a manipulovať s nimi.
Prečo ten, čo údajne dokázal zastaviť Zem nezasypal nepriateľov napr. kameňmi, alebo na nich nevrhol nejakú horu? Odpoveď je jednoduchá, lebo ani takú oveľa menšiu vec v porovnaní so zastavením Zeme nedokázal. Jednoducho podvádzal v záujme veci naivných. Povedal im, že zastaví Zem, čo bolo na vtedajšiu dobu ťažko dokázateľné, keďže nemali hodinky a v zápale boja čas beží ináč. Možno mal aj nejaké slnečné, ktoré šikovne posúval a naivní mu verili. Bola to len psychológia, aby bojovníci verili, že majú za sebou veľkú moc a nevzdali sa. Rôzne psychologické triky sa používajú doteraz, aby boli vojaci odvážnejší, lebo to mnohokrát rozhoduje o víťazstve, aj keď je nepriateľ silnejší. Lož je súčasťou vojenskej taktiky a najlepšie sa dajú oklamať naivní a menej vzdelaní, preto najväčšiu zložku armád tvoria mladí. Elitné jednotky sú len v zálohe, hlavne na ochranu vedenia. Zrejme sa aj preto bojuje proti vzdelaniu, lebo lož už prestáva mať dostatočné výnosy, alebo sú značme ohrozené prebudenými.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: