Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Voľba prezidenta Slovenskej republiky v roku 2019

Lemmy
Zaslal: St september 06, 2017 1:14 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6516 Bydlisko: Mám.
4. septembra 2017 oznámil Radovan Znášik, že má záujem kandidovať na post prezidenta SR v roku 2019. Je tak prvým uchádzačom.

Chce zmeniť Ústavu SR tak, aby generálny prokurátor bol volený občanmi vo voľbách (podobne ako občania volia prezidenta). Myslí si, že tak sa dosiahne vyššia transparentnosť v súdnictve.

Radovan Znášik vyštudoval diplomatické štúdiá v Londýne a následne pracoval šesť rokov na Ministerstve životného prostredia SR. Po tom, ako získal štipendium japonskej vlády, v Tokiu študoval verejnú politiku. Od roku 2015 pracoval pre Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE; Organization for Security and Co-operation in Europe, skrátene OSCE) na vysunutom pracovisku v Turkménsku.

Zaslal: St november 29, 2017 1:08 am Odpovedať s citátom
Jozef Majchrák napísal(a):
K tomu, prečo by sa kresťanské prostredie, politici, aktivisti, skrátka verejne aktívni ľudia mali začať témou kresťanského kandidáta na prezidenta vážne zaoberať. A prečo by mali dospieť k tomu, že takýto kandidát je žiaduci. Aj keď nebude zvolený.

To je ozaj biedna požiadavka. Laughing

Čo je kresťanské prostredie? Keď vyše 75 % občanov sa na Slovensku hlási ku kresťanstvu.

Pritom doteraz boli vždy za prezidenta zvolení kresťania.

Kresťanstvo musí byť na tom poriadne biedne, keď nejakí kresťania sú nespokojní s doterajšími kresťanskými prezidentmi. Twisted Evil

Zaslal: St november 29, 2017 5:52 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 836
Lemmy napísal(a):

Kresťanstvo musí byť na tom poriadne biedne, keď nejakí kresťania sú nespokojní s doterajšími kresťanskými prezidentmi. Twisted Evil

Kresťanom asi prekáža, že politici majú nekresťanské platy. To je vlastne aj potvrdenie toho, že tu nie je skutočné kresťanstvo, ale len nejaká náhražka. Vlastne je to komunizmus pre politikov, pretože len v komunizme si môže niekto sám sebe rozhodovať o výške platu.
Ktovie, kto bude nový king ska. Súčasný si veľa priateľov nenarobil, tak s veľkou pravdepodobnosťou nemá šancu na znovuzvolenie.
Ktovie, či sa opäť bude loviť kandidát v medzinárodných vodách, lebo bieda kádrov so správnym tričkom na Slovensku je veľká.

Zaslal: St január 17, 2018 11:48 am Odpovedať s citátom
Ďalším kandidátom na prezidenta môže byť sudca Štefan Harabin. Občania mu už zbierajú podpisy. Potrebujú 15 000 podpisov. Zrejme bude kandidovať ako občiansky kandidát (nie stranícky, napr. cez získanie 15 podpisov v parlamente).

Petícia občanov Slovenskej republiky, ktorí navrhujú kandidáta na funkciu prezidenta Slovenskej republiky v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať v roku 2019

JUDr. Štefana Harabina

nar. 4. mája 1957, r. č. 570504/6050 bytom Záhradnícka č. 74, Bratislava, PSČ 821 08

Podpisom vyjadrujeme súhlas s občianskou kandidatúrou Štefana Harabina na prezidenta Slovenskej republiky.

Zaslal: St január 17, 2018 5:37 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Ďalším kandidátom na prezidenta môže byť sudca Štefan Harabin. Občania mu už zbierajú podpisy. Potrebujú 15 000 podpisov. Zrejme bude kandidovať ako občiansky kandidát (nie stranícky, napr. cez získanie 15 podpisov v parlamente).

Pokiaľ viem, tak sa Harabin minulý rok vyjadril, že nechce kandidovať za prezidenta SR, že by sa radšej videl na európskom súde. Niekto robí kampaň bez jeho požiadavky? Možno ho tým chcú vynervovať, lebo sú na neho neustále podivné útoky, ako keby niekomu nepasoval do karát. Alebo sa boja, že by bol sudca európskeho súdu?

Zaslal: Št január 18, 2018 9:53 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Pokiaľ viem, tak sa Harabin minulý rok vyjadril, že nechce kandidovať za prezidenta SR, že by sa radšej videl na európskom súde. Niekto robí kampaň bez jeho požiadavky? Možno ho tým chcú vynervovať, lebo sú na neho neustále podivné útoky, ako keby niekomu nepasoval do karát. Alebo sa boja, že by bol sudca európskeho súdu?

Dobre, uvidí sa, kto má bližšie k pravde. Ja si myslím, že môžu byť seriózni občania, ktorí si myslia, že by bolo dobré, keby bol Harabin prezidentom. Že jednoducho to chcú. Preto sa rozhodli vyzbierať 15 000 podpisov. Predpokladám, že potom sa opýtajú Harabina, či do toho ide.

Keď nebude kandidovať na prezidenta potom, aj keď bude viac ako 15 000 podpisov, a nakoniec bude kandidovať na sudcu Európskeho súdu, uznám, že tvoj názor bol lepší ako môj.

Zaslal: Št január 18, 2018 5:38 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Dobre, uvidí sa, kto má bližšie k pravde. Ja si myslím, že môžu byť seriózni občania, ktorí si myslia, že by bolo dobré, keby bol Harabin prezidentom. Že jednoducho to chcú. Preto sa rozhodli vyzbierať 15 000 podpisov. Predpokladám, že potom sa opýtajú Harabina, či do toho ide.

Keď nebude kandidovať na prezidenta potom, aj keď bude viac ako 15 000 podpisov, a nakoniec bude kandidovať na sudcu Európskeho súdu, uznám, že tvoj názor bol lepší ako môj.

Na Harabina je tým, že niekto zbiera podpisy bez jeho požiadavky je zahraná tzv. šachová vidlička. Mnoho jeho stúpencov nevie, že hovoril že nechce byť prezidentom. Ak odmietne teraz na začiatku zbieranie podpisov, tak budú na neho kydať, že si neváži občanov, čo mu veria. Keď to odmietne po vyzbieraní podpisov, tak to bude ešte horšie. Myslím si, že by bol radšej, keby mal takú podporu za zvolenie za sudcu európskeho súdu Tam žiaľ obyčajní ľudia veľa vody nenamútia. Na taký post sú nie ľudové voľby. Harabin to má v niektorých dôležitých vysokých kruhoch zle nahnuté. Muselo by sa veľa zásadných vecí zmeniť, aby sa mu to splnilo.

Zaslal: So január 20, 2018 5:21 am Odpovedať s citátom
Kasafran napísal(a):
Kiska už zrejme druhýkrát zvolený nebude a Maďarič je zrejme jeho najprijateľnejším nástupcom.

Kasafran špekuluje o Maďaričovi zo strany SMER – sociálna demokracia, že by mohol byť kandidátom na prezidenta.

Zaslal: So január 20, 2018 8:31 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Kasafran napísal(a):
Kiska už zrejme druhýkrát zvolený nebude a Maďarič je zrejme jeho najprijateľnejším nástupcom.

Kasafran špekuluje o Maďaričovi zo strany SMER – sociálna demokracia, že by mohol byť kandidátom na prezidenta.

Ja by som súhlasil, keby Maďarič nastúpil do toho úradu už dnes.

Zaslal: So január 20, 2018 9:38 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ja by som súhlasil, keby Maďarič nastúpil do toho úradu už dnes.

Keby si chcel, tak by… ale tebe sa nechce naozaj, len tak hundreš popod nos.

Takže, máš najvyšší čas, aby sa začal zbierať pod petíciu 15 000 podpisov pre Maďariča. V tejto chvíli sa nemôžeš spoliehať na straníkov (politikov).

Pritom zbieraj aj 300 000 podpisov na referendum o predčasnom ukončení prezidentského úradu, inak budeš odsúdený čakať na skončenie celého volebného obdobia. Twisted Evil

Daj sa do práce!

Zaslal: So január 20, 2018 1:33 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Keby si chcel, tak by… ale tebe sa nechce naozaj, len tak hundreš popod nos.

Takže, máš najvyšší čas, aby sa začal zbierať pod petíciu 15 000 podpisov pre Maďariča. V tejto chvíli sa nemôžeš spoliehať na straníkov (politikov).

Pritom zbieraj aj 300 000 podpisov na referendum o predčasnom ukončení prezidentského úradu, inak budeš odsúdený čakať na skončenie celého volebného obdobia. Twisted Evil

Daj sa do práce!

Niekedy stačí na zmenu jediný človek a nepotrebuje ani zbierať podpisy. Videli sme to žiaľ už mnohokrát v histórii.
V demokracii by sa také konanie ale nemalo vyskytnúť. Preto by bolo dobré a malo byť samozrejmé internetové hlasovanie. Keby niekto taký systém nesabotoval, tak by sa tie podpisy nazbierali za jediný deň.

Zaslal: So január 20, 2018 4:37 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Niekedy stačí na zmenu jediný človek a nepotrebuje ani zbierať podpisy. Videli sme to žiaľ už mnohokrát v histórii.
V demokracii by sa také konanie ale nemalo vyskytnúť. Preto by bolo dobré a malo byť samozrejmé internetové hlasovanie. Keby niekto taký systém nesabotoval, tak by sa tie podpisy nazbierali za jediný deň.

Nepripomínaj diktátorov. Ešte niekto raz povie, že sa inšpiroval tebou. Wink

Voľby cez internet nemôžu byť kvôli technickému problému s identifikáciami.

Nemajú všetci voliči občiansky preukaz s elektronickým podpisom. Ešte sa stále vyskytujú problémy s kradnutím dát. Ešte sme v dobe rozvoja internetu, ale nie v stave, aby sme ho vedeli spoľahlivo uplatniť pre voľby.

Mal by si pracovať na vytvorení takého operačného systému, a takého programu pre voľby, ktorý by bol bezpečnejší ako program pre Bitcoin.

Zatiaľ internet je fajn vec, ako na informácie, či už pravdivé alebo nepravdivé. Ale ešte nedozrel čas na internetové voľby.

Čo s voličmi, ktorí neovládajú prácu s internetom? Či budú schopní voliť tak, ako sú schopní voliť pri bežnom spôsobe volieb?

Zaslal: Ne január 21, 2018 8:45 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nepripomínaj diktátorov. Ešte niekto raz povie, že sa inšpiroval tebou. Wink

Voľby cez internet nemôžu byť kvôli technickému problému s identifikáciami.

Diktátori nepotrebujú moju inšpiráciu, oni nás už totiž dávno predbehli. Táto diktatúra nie je až tak viditeľná, má inú formu, ale je tu. Jedná sa o finančnú diktatúru, keď bohatý rozhoduje o výsledkoch volieb, vlastne tiež diktuje ostatným svoju vôľu. Veď podľa niektorých informácií, čo sa ku mne dostali sa napr. Soroš sa sám priznal, že ovplyvňoval výsledky volieb a tiež aj diktuje politiku niektorým štátom. Boli aj také reči, že aj v E.Ú. má údajne ľudí, ktorých platí. Ak by to bola pravda, tak by sa zrejme E.Ú mala premenovať na Sorošovu úniu.
S tým internetom s tebou súhlasím, že je zatiaľ veľmi zraniteľný, ale ani nie je v záujme mocných ho rozvinúť do bezpečnej podoby. Aj keď nemá každý internet, bolo by možné zriadiť volebné miesta, kde by každý pomocou dobre zabezpečeného zariadenia mohol hlasovať a mohol by tam mať veľké tlačítka aj so znakmi pre nevidiacich. Naviac by mu mohla byť vytlačená anonymná potvrdenka s nejakým číslom a kódom voľby, ktoré by si mohol následne skontrolovať na celkovom výpise volieb, či bolo zaradené správne.

Zaslal: Ne január 21, 2018 9:01 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
…keď bohatý rozhoduje o výsledkoch volieb, vlastne tiež diktuje ostatným svoju vôľu. Veď podľa niektorých informácií, čo sa ku mne dostali sa napr. Soroš sa sám priznal, že ovplyvňoval výsledky volieb…

To sú také politické pletky. Mám iný názor. Občania v slobodných voľbách môžu dať hlas, komu chcú. Majú na výber. To, že niektorí občania sa nechávajú ovplyvňovať politickou reklamou, je ich mentálny problém.

Bohatí nemajú až taký vplyv, ako si namýšľaš. Problém nehľadaj u bohatých, ale u väčšiny voličov (u významnej voličskej vzorke). Nevidím na tom nič zvláštne, keď nejaký človek ovplyvňuje voľby. Veď to robíš aj ty. Aj ja ovplyvňujem voľby. Každý svojím spôsobom. Niekto má viac peňazí, niekto menej peňazí, alebo žiadne, na ovplyvňovanie voličov. Stačí sa rozkrikovať v krčme, a už ovplyvňuješ. Wink

Zaslal: Št február 15, 2018 4:07 pm Odpovedať s citátom
Eduard Chmelár uvažuje o kandidatúre na prezidenta Slovenskej republiky.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: