Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Náboženstvo a alkoholizmus

Je za vznikom náboženstva aj alkohol?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
100%
  [ 1 ]  100%

Celkom hlasov : 1
Lemmy
Zaslal: Po júl 24, 2017 6:56 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Takýto výskum nepoteší nábožných. Twisted Evil

Archeológ tvrdí: Naše telá boli stvorené na „chľastanie“!

Dr. Patrick McGovern z Pennsylvánskej univerzity dospel k názoru, že ľudia sa spíjali už v dobe paleolitu, v časoch, keď hominidi začali vyrábať svoje prvé nástroje. Midasov dotyk zďaleka nebol jediný produkt, ktorý sa mu podarilo znovu priniesť na svet. Azda najstaršie bolo víno Chateau Jiahu. Číňania ho pili už pred 9-tisíc rokmi. Pôvod ďalšej exotickej lahôdky je v Strednej Amerike. Kombináciu čokoládového odvaru a vykvasenej kukurice miešali Indiáni s jahodami alebo so psychotropnými rastlinami.

Svoje poznatky publikoval v roku 2013 v magazíne Journal of Archaeological Method and Theory.

McGovern sa domnieva, že práve alkohol bol hnacím motorom dávnych spoločenstiev a posúval civilizácie vpred.
McGovern napísal(a):
„Keď už raz alkohol v spoločnosti je, prináša so sebou zmenu správania, vnímania. Myslím, že mohol byť aj kľúčovým faktorom rozvoja jazyka, hudby či umenia vo všeobecnosti. Rovnako tak náboženstva. Dodnes je predsa základom sociálnej interakcie na celom svete, odbúrava zábrany a vytvára v ľuďoch duchovnejšie pocity.“

Zaslal: Po júl 24, 2017 6:57 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Kombináciu čokoládového odvaru a vykvasenej kukurice miešali Indiáni s jahodami alebo so psychotropnými rastlinami.

Hmm, to sa potom vymýšľajú náboženské príbehy. Rolling Eyes

Zaslal: Po júl 24, 2017 7:03 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1585
Very Happy To ale znamená, že ak dieťa pochádzajúce z kresťanského prostredia sa opije, bude z neho ateista. Teraz konečne vieme, ako spätne vznikajú neverci Very Happy Vy čo pijete Lemmy? Very Happy

Zaslal: Po júl 24, 2017 3:01 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 714
TvojOponent napísal(a):
Very Happy To ale znamená, že ak dieťa pochádzajúce z kresťanského prostredia sa opije, bude z neho ateista. Teraz konečne vieme, ako spätne vznikajú neverci Very Happy Vy čo pijete Lemmy? Very Happy

TvojOponent, prečo kňazi prijímajú víno, nie vodu? Ježiš im síce povedal, ak nebudete jesť moje telo a piť moju krv, nevojdete do kráľovstva nebeského. V prenesenom význame ale nemusia teda piť víno, ale aj vodu. Víno asi chutí lepšie. Kofola Naviac, obyčajní veriaci dostávajú len hostie, čím neplnia polovicu príkazu, teda ako keby nesplnili nič.
Ako vznikajú ateisti? To by vám odpovedali napr. aj tí, čo boli v koncentračných táboroch. Mnohí z nich hovorili, že po tom, čo tam zažili sa už nedalo veriť.

Zaslal: Ut júl 25, 2017 9:56 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
... lebo kristus pil pri poslednej veceri vino .. inac piju zmiesane vino s vodou .. ak sa da 0,05 povazovat za pitie ..
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: