Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Diskriminácia

jean
Zaslal: Ne júl 23, 2017 8:50 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 november 2011 Príspevky: 3
Diskriminácia bielych obyvateľov obce.

Žijem v obci kde je 75% cigánskeho obyvateľstva , kde je 90% nezamestnanosť a cigánska populácia ma snáď 99% nezamestnanosť, čo aj vplýva na chod obce, aj keď väčšina s cigánov chodí na aktivačné práce , aj tak nič nerobia ,len sa oprú o lopatu, hrable a čakajú na fajront , pár z nich sa snaží niečo urobiť ale ostatok tých pár prevalcuje takže výsledok je žalostný. Ak by aspoň polovica pracovala ako má tak je dedina ukážková na Slovensku
Ale ak je deň podpor tak sú všetci pred poštou , urobia si svoj poradovník a na poštu vtedy nikoho nevpustia , biely občan má smolu , buď sa postaví do ,,poradovníka“ a vyčká 2-3 hodiny alebo počká do nasledujúceho dňa. V ten deň je obec cigánska obchody sú preplnené, nakupuje sa z vozíkmi, fúrikmi alebo detskými kočiarikmi , ešte aj psi žerú tatranky, tak sa dobre nakupuje keď sa nepriloží ruka k dielu, tu neplatí že ,,bez práce nie sú koláče“ ... ! v ten deň je obecná ,,diskotéka“ spev sa šíri dedinou a dve krčmy praskajú vo švíkoch.
Využívajú to podomový predavači , nakúpia niekde lacnejšie a potom rovno z auta pred poštou predávajú cigánom, ale tých podomových predavačov je aj každý deň množstvo aj v nedeľu , prídu Maďari , Poliaci a chodia po dedine a vytrubujú, počuť ,,zemaky, paprika, cibula, dyňe“ .
Pred vjazdom do obce máme tabuľu že podomový predaj je zakázaný , nikto to nerešpektuje ani nekontroluje, všetko je v najlepšom poriadku. Obchodná inšpekcia má nariadenie že sa takýto predaj nesmie prevádzkovať a je na to aj sadzobník pokút ale to v našej obci neplatí, tu si môže takzvaný ,,súkromný podnikateľ „ dať vyhlásiť do obecného rozhlasu že predáva ovocie ,zeleninu a porušenie predpisov mu schváli aj obecný úrad. Starosta je ticho, nič nevidí, nič nepočuje.
A to je iba zlomok toho čo sa odohráva v dedine porušovanie nočného pokoja tu neplatí ten začína o jednej po pól noci.
Niekedy honosné gazdovské sídla sú teraz zbúraniská , neprejde rok aby sa hoci na námestí nezbúral dom , lebo už ohrozoval okoloidúcich, na tom mieste sa už nič nestavia zostáva iba vybývana plocha. Začiatkom 20.storočia mala obec 3500 obyvateľov, po príchode cigánskeho etnika do dediny v polovici 20. storočia sa postupne zmenila skladba obyvateľov dediny a teraz je vďaka cigánskej populácie iba 750 obyvateľov!

_________________
Nadmerná iniciatíva nie je žiaduca, lebo najviac škody urobí iniciatívny blbec a preto netreba nič robiť navyše, lebo ten kto nerobí nič ten nič nepokazí a preto ho treba odmeniť!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.