Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Voľby do VÚC 2017

Zúčastníte sa volieb do VÚC v roku 2017?

Áno  
100%
  [ 2 ]  100%

Asi áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: Št jún 29, 2017 9:31 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6182 Bydlisko: Mám.
K článku Spájame sily pre Banskobystrický kraj: Martin Klus so širokou podporou strán.

Zaujímavé, že Gábor Grendel kandidoval za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) (IČO: 42287511), a stal sa poslancom NR SR. Zároveň je naďalej členom hnutia NOVA (IČO: 42265606), ktoré vytvoril Daniel Lipšic. Ľahko sa hovorí o širokom spektre pravicových strán, keď jeden politik sedí na dvoch stoličkách, čo opticky zmnožuje.

Vzhľadom na to, aký malý počet strán sa spojil, usudzujem, že aj keď na Slovensku je veľa registrovaných pravicových strán, okrem týchto menovaných sú ostatné len „na papieri“, inak nevykonávajú žiadnu relevantnú politiku.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
strapaty
Zaslal: Ne júl 02, 2017 10:12 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
myslim ze kotleba ziska dalsie dva kraje.. prave preto ze nie su chopnysa zjednotit a robit veci pre nieco a nie proti niecomu/niekomu ..
Lemmy
Zaslal: Št august 31, 2017 11:32 am Odpovedať s citátom
Mičev žaluje kotlebovca Uhríka

Kandidát na župana v Banskobystrickom samosprávnom kraji Stanislav Mičev podáva žalobu na poslanca kotlebovcov Milana Uhríka.

Dôvodom sú jeho výroky, ktoré odzneli v televízii TA3 na adresu Mičeva. Poslanec Uhrík sa vyjadril, že Mičev bol „nominantom KSČ a pracovníkom ŠtB, ktorý donášal na ľudí, udával za peniaze“. Mičev Pravde poskytol stanovisko Ústavu pamäti národa (ÚPN), ktoré potvrdzuje, že to nie je pravda. Podľa ÚPN bol Mičev vedený ako kandidát tajnej spolupráce, podľa zákona osoba evidovaná v tejto kategórii nie je spolupracovníkom bezpečnostnej zložky. Mičev podáva žalobu vo veci ochrany osobnosti nielen na Uhríka, ale aj na spoločnosť C.E.N., ktorá je prevádzkovateľom TA3. Tá výroky Uhríka odvysielala.

Pravda

Zaslal: Ut september 05, 2017 10:17 pm Odpovedať s citátom
Miro Kern napísal(a):
Pakt proti Kotlebovi sa komplikuje, Lunter má problém so SaS pre podporu Smeru

Nie Lunter má problém, ale strana Sloboda a Solidarita (SaS) má problém. Uvidí sa, či SaS dodrží slovo, alebo či podrazí voličov.

Zaslal: St september 06, 2017 6:37 pm Odpovedať s citátom
Ján Lunter napísal(a):
Ak nebudem na konci septembra najsilnejší demokratický kandidát, odstúpim a podporím najsilnejšieho.

Bude čestný aj Klus z SaS? Odstúpi, ak nebude najsilnejší v prieskume? Podporí potom najsilnejšieho kandidáta?

Teraz sa ukáže pravá tvár pravice.

Zaslal: Št september 07, 2017 6:27 am Odpovedať s citátom
Buggy napísal(a):
Alojz Hlina postavil ako kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja primátora Levoče Milana Majerského. Na tom by nebolo nič zlé, keby nevytvoril širokú koalíciu, v ktorej sa nachádzajú aj liberálna SaS a jej podobná Nova. Tí, čo budú hlasovať za Milana Majerského, automaticky odovzdajú hlasy aj SaS, ktorá podporuje voľný predaj marihuany, potraty, odluku cirkvi od štátu a ďalšie veci, s akými nemôže kresťanský volič súhlasiť.

Prečo je tento kresťan proti odluke? Rolling Eyes

Je potom vôbec kresťan? Wink

Zaslal: Št september 07, 2017 10:39 pm Odpovedať s citátom
Katolík Pavol Považan z Trnavy skrývajúci sa za prezývku Tvojoponent napísal(a):
Pán Parada netuší, že na samosprávnej úrovni sa neschvaľujú zákony s celoštátnym dosahom a kompetenciami, ktoré prislúchajú len a len parlamentu, Národnej rade našej vlasti.

Ouch

Ach, opäť si napísal od veci, a poriadnu hlúposť. Máš v tom poriadny mentálny hokej.
Eru

Pre nechápavého katolíka opakujem otázku: Je Buggy kresťan? V roku 1989 to neboli kresťania, ktorí žiadali dôslednú odluku cirkví od štátu? Rolling Eyes
Klerikom nevadí, že sú financovaní komunistickým zákonom napísal(a):
…odkaz z Nežnej revolúcie v roku 1989.

25. novembra 1989 bolo vydané „Programové vyhlásenie občianskej iniciatívy Verejnosti proti násiliu a Koordinačného výboru slovenských vysokoškolákov“, v ktorom v 7. bode žiadali dôslednú odluku cirkví od štátu. Dokončme už konečne revolúciu, aby sa potomkovia za nás nemuseli hanbiť.

Katolík, vzdelávaj sa! A netrep nezmysly! Laughing

Zaslal: Št september 07, 2017 10:42 pm Odpovedať s citátom
Lebo Buggy tvrdí, že kresťan nemôže súhlasiť s odlukou cirkví od štátu. To je pointa, ktorú nie si schopný pochopiť. Preto táraš bludy o neschvaľovaní zákona na samosprávnej úrovni. Trepeš halušky, od veci. Si úplne mimo.

Zaslal: Pi september 08, 2017 8:05 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
nie som si ale isty ci ti ide o odluku cirkvi od statu alebo statu od cirkvi ... mylsim ze kazdy katolik by suhlasil s odlukou statu od cirkvi ... keby nam nekecali do nasich majetkov , mohli sme predavat co sme chceli .. nemuseli udrziavat 300 rokov stare lavice ktore su prejdene cervotocom zhora dole ... samozrejme ze sa nepouzivaju no musime sa skladat na ich konzervaciu namiesto pamiatkoveho uradu ... aby sme mohli na kostoly nahodit izolaciu a plastove okna aby nas energie nestali mesacne len na preddavkoch 400€ ....myslim ze obojstranu odluku by uvital kazdy normalny krestan ... predame jednu sochu v kostole a ma farar vyplatu na 150 rokov .
Lemmy
Zaslal: Pi september 08, 2017 10:55 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
nie som si ale isty ci ti ide o odluku cirkvi od statu alebo statu od cirkvi ... mylsim ze kazdy katolik by suhlasil s odlukou statu od cirkvi ...

Mýliš sa, veď vidíš, že tento katolík Buggy nesúhlasí. Prečo tak povrchne vy dvaja katolíci toto čítate? Veď Buggy sa zrozumiteľne vyjadril, že kresťan nemôže súhlasiť s odlukou cirkví od štátu.

Otázka: Aký je rozdiel medzi cirkví od štátu a štátu od cirkví?

Ja som použil výraz, aký sa stále používa, aj sa takto použil v Novembri 1989, počas Nežnej revolúcie. Kde si bol vtedy? Že či by si aj tamtým kresťanom takúto otázku položil? Na námestí.

Zaslal: So september 09, 2017 8:34 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
ja s tym osobne problem nemam zalezi vsak aka by bola forma ...

rozdiel je v tom ze ked sa oddeluje cirkev od statu tak stat nepodoruje cirkev ale podporuju si ju priamo veriaci ... ale nadalej do nej vyzaduje sluzby zadarmo ktore jej poskytuje ... nehovoriac o starani s ado majetkopravnych vstahov atd .

ked sa odeli stat od cirkvi tak je to naopak stat sa nestara do cirkvi ale ma nadalej zavazky voci nej ..

existuje aj uplne oddelenie ... cize stat sa nestara do cirkvi a ich chodu a ale ani im nic nedava ... a naopak ...

to ze sa cirkev oddeli od statu este zakonite neznamena ze nebude platena statom ... len bude nieco ako cirkevna dan ... ktora u veriacich pojde na cirkev a u neveriacich sport kulturu atd.. co pri 85% veriacich na slovensku velky rozdiel nebude ...
Lemmy
Zaslal: So september 09, 2017 8:39 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
ja s tym osobne problem nemam zalezi vsak aka by bola forma ...

rozdiel je v tom ze ked sa oddeluje cirkev od statu tak stat nepodoruje cirkev ale podporuju si ju priamo veriaci ... ale nadalej do nej vyzaduje sluzby zadarmo ktore jej poskytuje ... nehovoriac o starani s ado majetkopravnych vstahov atd .

ked sa odeli stat od cirkvi tak je to naopak stat sa nestara do cirkvi ale ma nadalej zavazky voci nej ..

existuje aj uplne oddelenie ... cize stat sa nestara do cirkvi a ich chodu a ale ani im nic nedava ... a naopak ...

to ze sa cirkev oddeli od statu este zakonite neznamena ze nebude platena statom ... len bude nieco ako cirkevna dan ... ktora u veriacich pojde na cirkev a u neveriacich sport kulturu atd.. co pri 85% veriacich na slovensku velky rozdiel nebude ...

Počas Nežnej revolúcie kresťania bojovali za odluku cirkví od štátu. Katolík Buggy tvrdí, že kresťan nemôže súhlasiť s odlukou cirkví od štátu. Takže tvoje akási obrátená odluka štátu od cirkví je len tvoja fikcia, ktorou sa nikto nezaoberá.

Nevieš však, kto z vás sa vyjadruje správne. Kresťania v roku 1989? Katolík Buggy? Alebo ty?

Zaslal: So september 09, 2017 8:41 pm Odpovedať s citátom
Koho vlastne klerici (kňazi, biskupi) oklamali? Tých, čo boli za odluku v roku 1989, určite. Akým spôsobom domotali katolíka Buggyho?

Zaslal: Ut september 26, 2017 7:01 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
Koho vlastne klerici (kňazi, biskupi) oklamali? Tých, čo boli za odluku v roku 1989, určite. Akým spôsobom domotali katolíka Buggyho?

realne je odluka velmi tazka ... (nemyslim tu formalnu ze stat nebude platit nic cirkvi co je inach 7€ na osobu rocne pre vsetky registrovane cirkvi na slovensku .. .a uz roky je tu koli tomu taky povyk??? ) ked si zoberieme realne ze stat to su hlavne obcania zijuci na uzemi a cirkev su zas obcania hlasiaci sa k cirkvi zijuci na uzemi a je ich viac ako 80% z populacie tak je na slovensku odluka dost komplikovana ... v cechca kde je veriacich 20% to zas nik neriesi ... lebo ten pripspevok na chod cirkvi uz pri takom rocne ledva presahuje 1€ na osobu .. cize ak chcu ludia aby cirkvi na slovensku dostavali menej staci ked v najblizsom scitani ludi co najviac ludi zaskrtne ze su neverici ... a zo statneho rozpoctu tym padom pojde na cirkvi menej
Skeptik
Zaslal: Ut september 26, 2017 7:51 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 711
strapaty napísal(a):

realne je odluka velmi tazka ... (nemyslim tu formalnu ze stat nebude platit nic cirkvi co je inach 7€ na osobu rocne pre vsetky registrovane cirkvi na slovensku .. .a uz roky je tu koli tomu taky povyk??? )

cize ak chcu ludia aby cirkvi na slovensku dostavali menej staci ked v najblizsom scitani ludi co najviac ludi zaskrtne ze su neverici ... a zo statneho rozpoctu tym padom pojde na cirkvi menej

Strapatý, však aj v biblii je napísané, že kráľovstvo, ktoré je rozdvojené neobstojí. Nemôžete slúžiť dvom pánom. Máš dojem, že cirkev ľudí spája? Je tu jednoznačne snaha náboženstiev presadzovať si svoje, čo spoločnosť štiepi a teda oslabuje. Nie je to tých 7 €, cena rozdielnych záujmov je oveľa vyššia. Záleží na veľkosti jednotlivých síl. Ak budú ťahať celkom proti sebe, nepohne sa spoločnosť z miesta, teda straty sú 100%. To, že sa potom musí niečo rozbiehať z nuly, stojí následne veľké prostriedky. Prečo asi Slovensko prešľapuje po 89 na mieste, alebo má zaradenú spiatočku? Mám z toho zlý pocit, keď ma niečo tlačí nesprávnym smerom do priekopy.

Strapatý, zašktneš aj ty pri sčítaní, že si neveriaci a povieš to aj svojim spoluveriacim, aby išlo pre náboženstvá menej peňazí?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: