Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Tmavá čokoláda „na tlak“?

Chutí vám horká čokoláda?

Veľmi mi chutí, jem ju často  
100%
  [ 1 ]  100%

Chutí mi, občas si ju dám  
0%
  [ 0 ]  0%

Zdá sa mi príliš horká, dávam prednosť sladkým čokoládam  
0%
  [ 0 ]  0%

Striedam čokolády, zjem všelijaké  
0%
  [ 0 ]  0%

Mám radšej sladké čokolády  
0%
  [ 0 ]  0%

Nejem horké čokolády  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 1
Lemmy
Zaslal: St január 04, 2017 10:10 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6001 Bydlisko: Mám.
K článku Tmavá čokoláda „na tlak“?

Odporúčam čokoládu Vivani Panama (92 % cacao). Obsahuje 92 % kakaa a nízky podiel cukru. Chutí výborne. V tom zmysle, že je potrebné zvyknúť si na to, že má veľmi málo cukru, čiže je horká. Ale o to ide! Z podobných čokolád má táto najlepšiu chuť.

Stačí denne zjesť 30 g. Tabuľka čokolády má 80 g, takže zvyčajne zjem 40 g na deň, lebo pohodlne si ju rozdelím na 2 diely.

Podrobný popis Eg horká čokoláda 92 % 80 g – bio

Táto výnimočná čokoláda s veľmi vysokým podielom kakaa má prekvapivo jemnú chuť vďaka použitému panamskému kakau. Jemne karamelovú chuť jej dodáva použitý prírodný cukor z kvetov kokosovej palmy. Ten má zároveň nižší glykemický index než bežný cukor. VIVANI čokoláda: 34 zaujímavých príchutí z Bio surovín z prvotriedneho kakaa a masla bez sójového lecitínu a emulgátora vyrobená v Nemecku Čokolády značky VIVANI sú vyrábané nemeckou rodinnou firmou Ludwiga Weinricha. Rodina vyrába čokolády už vyše 100 rokov. Tradícia a skúsenosti spolu s najlepšími bio surovinami, moderným vybavením a starostlivou kontrolou sú zárukou vysokej kvality.

Zloženie: Kakaová hmota, kakaové maslo, cukor z kvetov kokosovej palmy. Všetky suroviny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Vzhľadom k spôsobu výroby môže čokoláda obsahovať stopy škrupinových plodov, mlieka a lepku. Čokoláda neobsahuje sójové produkty ani ich stopy.

Obsah: 80 g
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St január 04, 2017 11:24 am Odpovedať s citátom
4. januára 2017 sa predáva za 1,88 €.

Zaslal: St január 04, 2017 11:26 am Odpovedať s citátom
Aké čokolády máte radi?

Zaslal: St január 04, 2017 4:07 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 611
Lemmy napísal(a):
4. januára 2017 sa predáva za 1,88 €.

Takých firiem vyrábajúcich bio je viac. Kvalitné čokolády robené súkromníkmi, nie veľkými koncernami sú niekedy aj 3 x drahšie. Mne prekážajú tie rôzne prídavné látky. Malý súkromník nerobí veľké množstvá, teda až tak neriskuje, že sa mu pri dlhšom skladovaní niečo pokazí. Takú čokoládu by som asi aj zjedol, ale v poslednom čase sa už vyhýbam čokoládam, pretože som mal aj kvôli nim zdravotné problémy. Po vyradení čokolád a rôznych sladkostí je mi oveľa lepšie. Zistil som, že problém je práve v tých prídavných látkach, nie v množstvách tuku a cukru. Nedávno som videl dokument o jednom výrobcovi rôznych zaváranín. Predtým pracoval vo väčšom závode, ale keď videl, čo všetko sa tam pridáva, tak mu svedomie nedalo a dal výpoveď. Založil si firmu a sám začal s pár ľuďmi zavárať tak, ako keby to bolo pre neho samého, bez rôznych konzervantov atď.
Tieto bio zaváraniny im idú celkom na odbyt. Tiež sú drahšie, ale zničiť si zdravie niečím lacným, v čom je kopa éčok, z ktorých mnohé ani nie sú uvedené na obale, pretože je ich tam údajne malinké množstvo, alebo sú zamaskované pod rôznymi inými názvami, čo ľudia ani nemajú šancu poznať. asi nie je dobrá varianta.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: