Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Protest: November 1989 – Podvod storočia

Lemmy
Zaslal: So november 19, 2016 10:48 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5922 Bydlisko: Mám.
Juraj Smatana napísal(a):
Najväčšou lžou komunistov je tvrdenie, že oni sami zorganizovali a riadili svoj pád v novembri 1989.

Ktorí komunisti to tvrdia?

Pozri: Protest: November 1989 – Podvod storočia

KSS, VZDOR – strana práce, ÚSVIT nie. Tak ktorí?

Zaslal: So november 19, 2016 11:03 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 585
Juraj Smatana napísal(a):
Najväčšou lžou komunistov je tvrdenie, že oni sami zorganizovali a riadili svoj pád v novembri 1989.

Ja som nepoznal žiadneho skutočného komunistu Všetko to bola len pretvárka, aby sa držali pri korýtku a keď zistili, že sa mení vietor z Ruska, tak preobliekli kabáty a z „komunistov“ sa zrazu stali bezohľadní kapitalisti. Čiže tvrdenie, že prevrat pripravili oni je pravdivé.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So november 19, 2016 1:27 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5922 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Ja som nepoznal žiadneho skutočného komunistu Všetko to bola len pretvárka, aby sa držali pri korýtku a keď zistili, že sa mení vietor z Ruska, tak preobliekli kabáty a z „komunistov“ sa zrazu stali bezohľadní kapitalisti. Čiže tvrdenie, že prevrat pripravili oni je pravdivé.

Keď si nepoznal žiadneho skutočného komunistu, tak mi povedz, aký režim bol podľa teba v Československu od roku 1948 do 1989. Zameraj sa na roky 1980 – 1986. Pozri anketu. Ako sa podľa teba má nazývať spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989?

Zaslal: Ne november 20, 2016 8:40 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 585
Lemmy napísal(a):

Keď si nepoznal žiadneho skutočného komunistu, tak mi povedz, aký režim bol podľa teba v Československu od roku 1948 do 1989. Zameraj sa na roky 1980 – 1986. Pozri anketu. Ako sa podľa teba má nazývať spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989?

Lemmy, odpoviem ti protiotázkou. Aké zriadenie máme v súčasnosti? Odpovieš mi asi kapitalizmus. To ale nevystihuje celý systém, pretože taký komunizmus, ako si užívajú niektorí ľudia nie je ani v učebniciach. Užívajú si zo spoločného majetku plnými priehrštiami , pracujú toľko, koľko sa im zachce atď. Naviac si užívajú aj úplnú beztrestnosť, čo ani ideálny komunizmus nepozná, čiže je to ešte vyššie štádium komunizmu, alebo kapitalizmu? Keďže tento stav koliduje so životom iných ľudí, je tu značný konfliktný potenciál.
Podobne to bolo aj pred 89, tiež poniektorí mali komunizmus, tiež mali nadpráva a aj preto narastala nespokojnosť v štáte. Čím je hmota nehomogénnejšia, tým väčšie pnutia v nej narastajú a nakoniec dochádza k jej deštrukcii.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: