Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Protest: November 1989 – Podvod storočia

Lemmy
Zaslal: So november 19, 2016 10:48 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6922 Bydlisko: Mám.
Juraj Smatana napísal(a):
Najväčšou lžou komunistov je tvrdenie, že oni sami zorganizovali a riadili svoj pád v novembri 1989.

Ktorí komunisti to tvrdia?

Pozri: Protest: November 1989 – Podvod storočia

KSS, VZDOR – strana práce, ÚSVIT nie. Tak ktorí?

Zaslal: So november 19, 2016 11:03 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 970
Juraj Smatana napísal(a):
Najväčšou lžou komunistov je tvrdenie, že oni sami zorganizovali a riadili svoj pád v novembri 1989.

Ja som nepoznal žiadneho skutočného komunistu Všetko to bola len pretvárka, aby sa držali pri korýtku a keď zistili, že sa mení vietor z Ruska, tak preobliekli kabáty a z „komunistov“ sa zrazu stali bezohľadní kapitalisti. Čiže tvrdenie, že prevrat pripravili oni je pravdivé.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So november 19, 2016 1:27 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ja som nepoznal žiadneho skutočného komunistu Všetko to bola len pretvárka, aby sa držali pri korýtku a keď zistili, že sa mení vietor z Ruska, tak preobliekli kabáty a z „komunistov“ sa zrazu stali bezohľadní kapitalisti. Čiže tvrdenie, že prevrat pripravili oni je pravdivé.

Keď si nepoznal žiadneho skutočného komunistu, tak mi povedz, aký režim bol podľa teba v Československu od roku 1948 do 1989. Zameraj sa na roky 1980 – 1986. Pozri anketu. Ako sa podľa teba má nazývať spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989?

Zaslal: Ne november 20, 2016 8:40 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Keď si nepoznal žiadneho skutočného komunistu, tak mi povedz, aký režim bol podľa teba v Československu od roku 1948 do 1989. Zameraj sa na roky 1980 – 1986. Pozri anketu. Ako sa podľa teba má nazývať spoločenské zriadenie, ktoré bolo u nás do roku 1989?

Lemmy, odpoviem ti protiotázkou. Aké zriadenie máme v súčasnosti? Odpovieš mi asi kapitalizmus. To ale nevystihuje celý systém, pretože taký komunizmus, ako si užívajú niektorí ľudia nie je ani v učebniciach. Užívajú si zo spoločného majetku plnými priehrštiami , pracujú toľko, koľko sa im zachce atď. Naviac si užívajú aj úplnú beztrestnosť, čo ani ideálny komunizmus nepozná, čiže je to ešte vyššie štádium komunizmu, alebo kapitalizmu? Keďže tento stav koliduje so životom iných ľudí, je tu značný konfliktný potenciál.
Podobne to bolo aj pred 89, tiež poniektorí mali komunizmus, tiež mali nadpráva a aj preto narastala nespokojnosť v štáte. Čím je hmota nehomogénnejšia, tým väčšie pnutia v nej narastajú a nakoniec dochádza k jej deštrukcii.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So november 17, 2018 10:38 am Odpovedať s citátom
Tzv. slušní ľudia sa poriadne vyfarbili. Jedným z hlavných bodov ich protestov bolo bojovať proti konšpiráciám. Je to to isté, ako keby povedali, že idú bojovať proti slobode prejavu. A toto sa udeje na ich mítingoch v predvečer 17. 11. tzv. dňa boja za slobodu a demokraciu. Nemám slov. Je to strašné. To je, ako keby na námestiach kričali ako nejakí samotrýznitelia: "Dajte nám náhubky", alebo "Chceme ísť do basy". Strašné. "Slušní"sa teda sami priznali, na koho strane sú, pretože obyčajným ľuďom konšpirácie neprekážajú, tie vadia tým, ktorých špinavosti sa odhaľujú a to sú vždy nejaké mocenské štruktúry, sprisahania bohatých.
Ukazuje sa, že 17. 11. 1989 začala najväčšia tragédia slovenského národa a skutočný boj nie o slobodu, ale o prežitie. Ani keď boli Slováci pod jarmom iných národov im nehrozilo také odnárodnenie a doslova zánik, ako sa to deje teraz.
Sú rôzne druhy dobyvateľov. Jedni odstránia len vládcu a nechajú poddaných, aby slúžili im, pretože si myslia, že budú vládnuť spravodlivejšie a aj sa tak snažia konať. Iný typ vládcov odstráni predchádzajúci režim, ale na ľuďoch a krajine im nezáleží. Vyrabujú, čo sa dá a ľudí vyžmýkajú na doraz až skapú.

Zaslal: So november 17, 2018 11:33 am Odpovedať s citátom
Viem, je dosť ľudí, ktorí nemajú radi slušnosť, čestnosť, nemajú charakter, kradnú, klamú, ohovárajú, nemajú radi demokraciu… lebo majú radi totalitné praktiky. Totalitne zmýšľajúci človek má strach z cudzieho, z iného, z odlišného. A bude furt fňukať, nariekať, plakať.

Bojovať proti konšpiráciám nie je to isté, ako bojovať proti slobode prejavu. Sloboda prejavu má byť kladnou vecou pre spoločnosť. Konšpirácie nepovažujem za kladnú vec.
Lewis Carroll napísal(a):
Spoločnosť by omnoho menej podliehala panikám a iným bludom a zvlášť politický život by bol úplne iný, keby väčšina argumentov široko rozosiatych po svete bola správna. Ale obávam sa, že je to práve naopak.

A konšpirácie sú tie javy, ktorých úlohou je vyvolávať paniku.

Čo je to za sloboda prejavu, keď sa v spoločnosti šíria rôzne bludy a nezmysly? Nedokázané informácie. Konšpirácie sú tzv. novodobý jav podobný náboženstvám. Podobne vznikali náboženstvá. Dnes takýmto spôsobom sa šíria konšpirácie.

Áno, viem, že máme na Slovensku neslušných a arogantných vrcholových politikov (ústavných činiteľov). Napríklad Robert Fico alebo Andrej Danko. Alebo taký arogantný kandidát na prezidenta ako je Štefan Harabin, ktorý Progresívne Slovensko nazýva Agresívnym Slovenskom. To sú ľudia, taká škodná v tejto spoločnosti.

Zaslal: So november 17, 2018 11:46 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ukazuje sa, že 17. 11. 1989 začala najväčšia tragédia slovenského národa…

Nie! Ukázalo sa, že najväčšou tragédiou slovenského národa je, že v spoločnosti prežili ľudia s totalitným myslením, antidemokrati.

Keď neukradneš dnes, tak kedy?

Čo môžeš ukradnúť dnes, neodkladaj krádež na zajtra.

Antidemokrati, ktorí vymýšľajú falošné bludy, konšpirácie, proti demokracii. Osočujú, že voľby sú manipulované. Len preto, lebo sa im nepáčia volebné výsledky. Ignorujú vôľu ľudu. Napríklad: Dušan Mikloš.

Zaslal: So november 17, 2018 12:00 pm Odpovedať s citátom
November 1989 si vyžiadali aj robotníci, ktorých bolo veľmi veľa na námestiach. Komunisti toto nedokážu pochopiť, že odkedy zlyhali ako fašisti v 50. rokoch 20. storočia, keď po prevzatí moci vraždili aj komunistov, cez napadnutie Sovietskym zväzom v roku 1968, až po útok na záujmy robotníkov po celý čas vládnutia KSČ, tak robotníci už nemali záujem o to, aby im do života kibicovali komunisti. Vytvorený systém s vládou jednej strany bol nefunkčný. Vidno to dobre dnes, keď robotníci volia rôzne strany, pretože aj robotníci majú rôzne preferencie, rôzne záujmy.

Komunisti cez eštebákov šírili strach medzi robotníkmi. Kto dnes z robotníkov pocítil čosi od SIS?

Áno, dnes je najväčší problém mať alebo udržať si zamestnanie. Kto nedokáže podnikať, je odkázaný na zamestnanie. Áno, tí, ktorí nemajú prácu, boli nejako znevýhodnení po roku 1989, bezdomovci a žobráci (nový stav v spoločnosti), dôchodcovia a ľudia s nízkym príjmom, nemajú dôvod oslavovať Nežnú revolúciu.

Ale aj tak je v spoločnosti väčšina spokojná s dneškom. A z tej spokojnej väčšiny väčšina dnešný sviatok nijako extra neoslavuje. Žije si už svoj život. Poznám dosť spokojných ľudí, ktorí podnikajú, a nie sú nadšení z akéhokoľvek sviatku, čiže v ich prípade neoslavovanie nesúvisí priamo so sviatkom Nežnej revolúcie, lebo s ňou súhlasia, akurát nevidia dôvod na nejakú oslavu.

Zaslal: So november 17, 2018 5:48 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Viem, je dosť ľudí, ktorí nemajú radi slušnosť, čestnosť, nemajú charakter, kradnú, klamú, ohovárajú, nemajú radi demokraciu… lebo majú radi totalitné praktiky. Totalitne zmýšľajúci človek má strach z cudzieho, z iného, z odlišného. A bude furt fňukať, nariekať, plakať.

Bojovať proti konšpiráciám nie je to isté, ako bojovať proti slobode prejavu. Sloboda prejavu má byť kladnou vecou pre spoločnosť. Konšpirácie nepovažujem za kladnú vec.

Vieme, ako sa dá každý zákon prekrútiť. Z každej nežiadúcej myšlienky potom bude konšpirácia, ktorá bude postihovaná. Najskôr sa strčí noha do dverí, aby sa nemohli zavrieť a potom sa dnu natlačí celý neželaný hosť, možno aj početná skupina.
Nevidím na tých mladých predstaviteľoch slušných ľudí žiadne mladícke nadšenie, ale napätie a stres, ako keby bol na nich vyvíjaný tlak na splnenie nejakej úlohy. Hovoria nacvičené frázy. Vidím im až do žalúdka, ako nejakej priehľadnej rybke a to, čo tam moje oči vidia nie je nič veselé. Je veru divné, že na tých protestoch im ide hlavne o boj proti konšpiráciám. To vyzerá, ako keby nevedeli, kde je sever. Nevidia, čo Slováci tisícnásobne viac potrebujú, ako sa nechať prenasledovať nejakým zákonom, čo ich bude umlčiavať vo všetkých oblastiach, hlavne na internete. Vanie z toho strach z hlasu ľudu. Je to niečia snaha prijať náhubkový zákon a ospravedlniť to tým, že to ľud chcel. Oni ale nie sú ľud. Hlas ľudu, hlas boží, tak sa zvyklo hovoriť. Oni tým, že idú proti ľudu, sa diskvalifikovali z jeho zastupovania. Stratili tým právo v jeho mene niečo požadovať. Ak budú na základe ich požiadaviek prijaté nejaké zákony, bude to aj totálne zlyhanie politikov a demokracie všeobecne, pretože malá skupina na to nemá právo. Nežiadúci politici sú odstraňovaní, aby nebránili podobným praktikám. Nuž čo je nebezpečnejšie? Otvorenie si úst, alebo tvrdá diktatúra, ktorá bude ľudí likvidovať.

Zaslal: So november 17, 2018 6:12 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
November 1989 si vyžiadali aj robotníci, ktorých bolo veľmi veľa na námestiach.

Robotníci by nič nespravili, keby to nebolo uvoľnené zvrchu. Celé to spískal Gorbačov. Dostal sa k moci podivne, keď pár prvých tajomníkov strany podivne rýchlo skončilo vo funkcii, jeden dokonca zomrel tuším po dvoch mesiacoch po vymenovaní, podobne, ako predchodca poľského pápeža. Poľský pápež bol vtedy kľúčovou postavou ma začatie rozvratu komunizmu v Poľsku, čo bola prvá padnutá kocka domina. Keby nebol prišiel povel na uvoľnenie z Ruska, všetci by čušali doma, pretože ľudia vedeli, čo režim dokáže a už boli pokorní, ako ovečky.
Gorbačov spôsobil aj rozšírenie NATO, keď navzdory vôli celej ruskej delegácie odsúhlasil Američanom ich návrhy o zjednotení Nemecka a naviac dohodu o nerozširovaní NATO ani nespravil na papieri. Nuž "náš" človek asi Rusi teraz nepovedia.

Zaslal: So november 17, 2018 7:29 pm Odpovedať s citátom
OK, tvoj názor, ja len vravím, že robotníci mali na háku komunistov. Ako vtedy, tak i dnes. Vidím to na volebných výsledkoch. Keď komunisti oslovujú tak pod jedno percento voličov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: