Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Čína

Lemmy
Zaslal: Ut máj 24, 2016 9:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7359 Bydlisko: Mám.
Pre tých, ktorí obhajujú čínsky režim.

Čínsky režim odstránil z kostolov viac ako tisíc krížov, bojí sa cudzích vplyvov

Tvrdí to Ian Johnson v článku Decapitated Churches in China’s Christian Heartland. Pozri článok Čínský režim odstranil z kostelů přes tisíc křížů, bojí se cizích vlivů.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 9:26 pm Odpovedať s citátom
Zaujímavé, že čínski politici neodstraňujú boháčov. Komunisti tam parazitujú na kapitalizme. Protirečenie ako vyšité!

Ale pokojne obhajcov tamojšieho komunistického režimu nechám vyjadriť sa napríklad v tom zmysle, že „nie je pravda, že v Číne odstraňujú kríže“.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 9:28 pm Odpovedať s citátom
Lebo na Slovensku je to tak! Skutočné pomery v Číne nepoznáme, a informácie čerpáme z USA. Embarassed

Zaslal: St máj 25, 2016 12:04 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Rovnaký článok ale starší o celý mesiac:
http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/1060272-cina-sa-brani-vplyvom-zo-zahranicia-zakazala-brady-i-kriz/

60 000 000 kresťanov v Číne. A všetci ešte donedávna boli ateisti. Aký máte z toho pocit? Very Happy

Zaslal: Št máj 26, 2016 5:30 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1175
Lemmy napísal(a):
Pre tých, ktorí obhajujú čínsky režim.

Čínsky režim odstránil z kostolov viac ako tisíc krížov, bojí sa cudzích vplyvov

Prečo majú obavy? Asi si všimli, ako trójske holubice časom zmutujú.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut august 06, 2019 3:10 pm Odpovedať s citátom
Čína verzus USA

Čína ťahá svoje tromfy, zastavuje dovoz potravín z USA

Čína potvrdila, že nákupy amerických poľnohospodárskych produktov použije ako zbraň v prebiehajúcej obchodnej vojne.

Čína patrí ku krajinám, ktoré najviac nakupujú poľnohospodárske produkty z USA.

Pravda.sk

Zaslal: Ut august 06, 2019 3:13 pm Odpovedať s citátom
Tak, tak! Len tak ďalej Donald Trump.

Eru

USA dráždi tigra. Keby Čína úplne prestala obchodovať s USA, tak Američania pokapú. To by žasli kapitalisti, ako by zaradom krachovali americké firmy.

Keď by to nepredali Číne, tak kde? V Zimbabwe? Valam Ironik Laugh

Zaslal: Ut apríl 28, 2020 6:22 am Odpovedať s citátom
Slovenský model Peter Gaman: Mám podpísané exkluzívne zmluvy so značkami ako je Tommy Hilfiger, Jack Wolfskin alebo Michael Kors. Na prehliadky chodím len vtedy, ak sa predvádzajú obleky, na to som vhodný typ. Alebo nakrúcam reklamy. V Číne sú populárne showroomy. Obchody sa snažia prilákať zákazníkov tým, že priamo v nich tovar predvádzajú modeli.

Čím sa zaujímaví európski modeli na čínskom trhu?

Nielen európski. Celý ázijský marketing je založený na tom, že Ázijčania chcú vyzerať ako Európania. Čínska mentalita je, že ak to pochádza z Talianska alebo Francúzska, tak to chcú. Chcú sa podobať Európanom. Páči sa im, ako vyzeráme, že máme malé tváre, pekné oči. Modré oči ich fascinujú. Značky zistili, že predávame jednoznačne lepšie, ako keby to fotili domáci. Nie je veľa značiek, ktoré chcú mať čisto čínskych modelov. Na druhej strane, klienti síce chcú mať zahraničných modelov, lebo je to zaujímavé pre zákazníkov, ale nami opovrhujú a dávajú nám to pocítiť. Ľudia sú stále rasisti a aj v Číne to tak funguje. Učím sa trochu po čínsky, neslušné slová som sa, klasicky, naučil medzi prvými, a počul som, ako o nás hovorili. Nepredpokladali, že by im niekto rozumel. Nebolo to veľmi príjemné. A najhoršie sú na tom černosi. Zaplnili trh fotením v štýle street-style, na také fotky sa presne hodia, ale Číňania ich nemajú radi. Dokonca majú zakázané chodiť do niektorých klubov, čo považujem v 21. storočí za úbohé. Ale to je Čína…

To je váš životný postoj, ale stretli ste sa s tým, že by zákazníci odmietali tovar preto, že ho prezentujú modeli inej pleti?

Nie, ide skôr o klientov, ktorí zastupujú značky. Stalo sa, že som mal kamarátov tmavšej pleti, napríklad Brazílčanov, a na kastingoch im hneď pri dverách povedali: no black. Vtedy som aj ja vnímal, aké musí byť nepríjemné, keď vás takto odstavia, hoci ste dobrý model, ale čierny. Ja som sa stretol iba s odmietnutím v zmysle, že nechcú starého. Mám 25 rokov, ostal som teda v šoku, ale zase chápem, že sa nemusím hodiť do kampane, kde majú mať modeli detskú tvár a vyzerať na 17. Na sebavedomí však nikomu nepridá, ak zistí, že v 25 rokoch je na niečo starý.

Na čo z čínskej mentality ste si doteraz nezvykli?

Chýba mi džentlmenské správanie sa mužov k ženám. Spoločenské vzťahy medzi ľuďmi veľmi nefungujú, Číňania sú ako takí roboti. Naozaj musia tvrdo pracovať a mať veľmi dobré školy, aby sa vedeli uplatniť, ale komunikácia medzi ľuďmi viazne. Všetci sa pozerajú do telefónov. Ale viac mi prekáža to, čo my vnímame ako nevychovanosť. Neviem si zvyknúť na mliaskanie pri jedle či odpľúvanie.

Poznám modernú, bohatú, ale aj tradičnú Čínu, vrátane neporiadku a smradu.

Marian Niton, Pravda: Slovenský model Peter Gaman o práci v Číne: Chcú vyzerať ako my, ale nemajú nás radi

Zaslal: Ut apríl 28, 2020 6:24 am Odpovedať s citátom
Moje poznámky: Teda v Číne je pri moci komunistická strana, ale komunistická je len názvom, zrejme ide o historický relikt, pretože v Číne je tvrdý kapitalizmus, aj keď pod ešte tvrdšou kontrolou komunistov, generálov, autoritatívneho režimu. V Číne vládnu korporácie, autoritatívny režim, vládne vojenská disciplína u ľudí. A to je opis vyššieho štádia kapitalizmu, teda fašizmu. Neviem, čo tam majú marxistické, okrem názvov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: