Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Zmysel života

administrátor
Zaslal: Ut september 25, 2007 8:05 am Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 157
Vo štvrtok 27. septembra 2007 o 16,00 hod. sa uskutočnilo v Banskej Bystrici, v priestoroch Miestneho odboru Matice Slovenskej na Dolnej ul. č. 52, prednáška Ing. Júliusa Voskára, spojená s diskusiou, na tému: „Zmysel života“.

Organizátor:

Spoločnosť PROMETHEUS, združenie svetských humanistov
Klub Banská Bystrica
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Mona
Zaslal: So november 10, 2007 1:46 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
A čo, našli odpoveď? Very Happy

Zaslal: Št jún 19, 2008 1:39 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Mona napísal(a):
A čo, našli odpoveď? Very Happy
Myslím si že na túto tému ako si podotkla si musí každý dať odpoveď sám. Celé ľudstvo sa týmto zaoberá a každý to vidí cez svoje oči ináč. Ja som veriaci takže pre mňa je to jasné. Po smrti chcem byť tam kde budú aj moji blízky ktorých mám rád. Very Happy
Bogdan
Zaslal: Po jún 23, 2008 10:42 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 23 jún 2008 Príspevky: 5 Bydlisko: Nitra
jozef antl napísal(a):
Ja som veriaci takže pre mňa je to jasné. Po smrti chcem byť tam kde budú aj moji blízky ktorých mám rád. Very Happy
V podstate chceš povedať, že zmysel života vidíš v smrti? Vieš, ono sa to tak zdá...

Osobne zmysel života nehľadám. Načo aj? Keby ho nájdem. dosiahol som cieľ. Čo by som robil potom? Question

Osloboď človeka a stane sa tvorcom.
A.de Saint-Exupéry

Think!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
jozef antl
Zaslal: Pi jún 27, 2008 12:27 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Bogdan napísal(a):
jozef antl napísal(a):
Ja som veriaci takže pre mňa je to jasné. Po smrti chcem byť tam kde budú aj moji blízky ktorých mám rád. Very Happy
V podstate chceš povedať, že zmysel života vidíš v smrti? Vieš, ono sa to tak zdá...

Osobne zmysel života nehľadám. Načo aj? Keby ho nájdem. dosiahol som cieľ. Čo by som robil potom? Question
Zmysel života nie v smrti ,ale po smrti.Tento život beriem ,len ako príprava na večný život.Materialistický tento svet sa tak rýchlo pominie ani sa nenazdáš a keď sa tvoj život bude končiť možno potom budeš rozmýšľať načo som tu bol,ale už môže byť neskoro. Idea
Lemmy
Zaslal: Pi jún 27, 2008 2:16 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7168 Bydlisko: Mám.
Pekne odstrašujúce, ako sa v niekoľkých vetách dá vyjadriť strach a zároveň aj vyhrážka k ľuďom, čo taký strach ešte nemajú, či nepoznajú.

Zaslal: Ut júl 01, 2008 1:45 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Lemmy napísal(a):
Pekne odstrašujúce, ako sa v niekoľkých vetách dá vyjadriť strach a zároveň aj vyhrážka k ľuďom, čo taký strach ešte nemajú, či nepoznajú.
Strach nech majú Tí čo zle žijú a aká vyhrážka,to je len rada na zamyslenie sa nad sebou aký život vediem tu na zemi,a čo budú o mne rozprávať moji kamaráti keď tu už nebudem. Aj keď si myslím že mi napíšeš ,že je ti to ukradnuté,čo budú o mne rozprávať potom. Ja si myslím že či je človek veriaci alebo nie mal by sa zapísať na tomto svete len v tej dobrej stránke. Smile
Lemmy
Zaslal: Ut júl 01, 2008 2:01 pm Odpovedať s citátom
jozef antl napísal(a):
Ja si myslím že či je človek veriaci alebo nie mal by sa zapísať na tomto svete len v tej dobrej stránke. Smile
Samozrejme, že je dôležité ako kto žije. Aj ja si myslím, že o tom, či je človek dobrý alebo zlý, nerozhoduje jeho presvedčenie alebo viera.

Lepšie sa vyjadril nositeľ Nobelovej ceny Steven Weinberg.

Weinberg napísal(a):
S náboženstvom, alebo bez neho dobrí ľudia môžu konať dobré skutky a zlí ľudia páchať zlo, ale aby dobrý človek páchal zlo, na to treba náboženstvo.

Zaslal: St júl 02, 2008 3:26 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Lemmy napísal(a):
jozef antl napísal(a):
Ja si myslím že či je človek veriaci alebo nie mal by sa zapísať na tomto svete len v tej dobrej stránke. Smile
Samozrejme, že je dôležité ako kto žije. Aj ja si myslím, že o tom, či je človek dobrý alebo zlý, nerozhoduje jeho presvedčenie alebo viera.

Lepšie sa vyjadril nositeľ Nobelovej ceny Steven Weinberg.

Weinberg napísal(a):
S náboženstvom, alebo bez neho dobrí ľudia môžu konať dobré skutky a zlí ľudia páchať zlo, ale aby dobrý človek páchal zlo, na to treba náboženstvo.
Weinberg to napísal ale neskôr to aj tak prehodnocoval,lebo každý si to vysvetľoval po svojom. Každý nech sa v prvom rade pozrie sám na seba aký je z neho človek.. Shocked
Lemmy
Zaslal: St júl 02, 2008 5:05 pm Odpovedať s citátom
Uveď spomínané vety, ktoré vyslovil Weinberg.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jozef antl
Zaslal: Št júl 03, 2008 12:59 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Lemmy napísal(a):
Uveď spomínané vety, ktoré vyslovil Weinberg.
Prečítaj si jeho životopis a následné kritiky na jeho osobu,mne to stačí.Aj on je len niekto kto mal nejaký názor a nech si z toho každý zoberie čo uzná za vhodné pre seba. Ty uznávaš také hodnoty ja zas inakšie,preto sa nemusíme ešte zbytočne rozčuľovať. Very Happy
Lemmy
Zaslal: Št júl 03, 2008 3:32 pm Odpovedať s citátom
jozef antl napísal(a):
Prečítaj si jeho životopis a následné kritiky na jeho osobu,mne to stačí.
Najprv oponuješ vetou: Weinberg to napísal, ale neskôr to aj tak prehodnocoval,lebo každý si to vysvetľoval po svojom.

Keď sa opýtam, aby si uviedol tie vety, z ktorých vyplýva Tvoje tvrdenie, tak špekulantsky mi odpovieš, aby som si prečítal jeho životopis. Veď si trápny!

Zaslal: Ne júl 06, 2008 1:50 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 10 január 2007 Príspevky: 163
Podľa mňa najviac si život váži ateista. Ateista totiž žije iba raz a žiadne "po smrti" pre neho neexistuje. Napríklad taký kresťan si život nemusí vážiť vôbec, veď na neho po smrti čaká očistec a kráľovstvo nebeské. Na moslima čaká 77 panien v živote posmrtnom a na hinduistu tisíce ďalších inkarnácií.

Ale chudák ateista má iba tento jeden život, preto ho prežije najlepšie ako vie a bude sa ho držať ako kliešť.

Zaslal: St júl 23, 2008 2:27 pm Odpovedať s citátom
Anonymný
Lemmy napísal(a):
jozef antl napísal(a):
Prečítaj si jeho životopis a následné kritiky na jeho osobu,mne to stačí.
Najprv oponuješ vetou: Weinberg to napísal, ale neskôr to aj tak prehodnocoval,lebo každý si to vysvetľoval po svojom.

Keď sa opýtam, aby si uviedol tie vety, z ktorých vyplýva Tvoje tvrdenie, tak špekulantsky mi odpovieš, aby som si prečítal jeho životopis. Veď si trápny!
To je tvoj názor ,ja ti ho neberiem,ale taká vec alebo názor sa nedá vyjadriť pár vetami..
BOH
Zaslal: Ut december 29, 2009 4:16 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 december 2009 Príspevky: 27 Bydlisko: TENTO VESMIR
Mona napísal(a):
Podľa mňa najviac si život váži ateista. Ateista totiž žije iba raz a žiadne "po smrti" pre neho neexistuje. Napríklad taký kresťan si život nemusí vážiť vôbec, veď na neho po smrti čaká očistec a kráľovstvo nebeské. Na moslima čaká 77 panien v živote posmrtnom a na hinduistu tisíce ďalších inkarnácií.

existuje len jediny zmysel zivota - bez ktoreho by tu ziadny zivot nebol!
REPLIKACIA.

evolucia sposobila, ze si clovek tento jediny zmysel zivota uvedomuje a dokaze tuto prirodzenu potrebu ovladat. V konecnom dosledku tym demostrovat slobodnu volu.
Lenze potom si ty hlbavejsi uvedomia, aky to ma ale zmysel?
a vtedy prichadza viera v BOHA, viera v nieco co presahuje vznik vesmiru.

Nieco co dava cloveku uplne novy a nikym a nicim nevyvratitelmny ZMYSEL ZIVOTA, novy a vecny zmysel zivota. Aj ked pripustame ze z vedeckeho hladiska nepripustny, lebo z principu nieje mozne vieru v BOHA vyvratit, len dokazat.
Preco som to tak (BOH) este neurobil je dosledkom toho,
ze ak by som to urobil, tak by som znicil vasu slobodnu volu.

Skutocny ZMYSEL ZIVOTa SI MUSITE ZASLUZIT, nelezi ani v knizke fyziky, ani v BIBLII, ale ak obe knizky spravne pouzijete, bude mat vas zivot zmysel.

Mona napísal(a):
Ale chudák ateista má iba tento jeden život, preto ho prežije najlepšie ako vie a bude sa ho držať ako kliešť.

spravne pises ATEISTA je CHUDAK
dovolim si slecna/pani nesuhlasit.
ateista skor inklinuje k tomu ze si zivot vobez nevazi, pretoze NEMA ZIADNY ZMYSEL, a ak si aj vazi tak len egoisticky ten svoj, a na ostatnych kasle.

A pochybujem ze aj ty ho prezivas najlepsie ako vies.

skor si otrokom pudov a paranoidnych konspiracii
o tom, ze viera v BOHA je skodliva...

...ze ludia co sa celym telom oddaju BOHU su cudny.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: