Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Kauza „sviňa Kalmus“

Súhlasíte s rozhodnutím súdu, že Kalmus s Lorenzom spáchali len priestupok?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Kalmus s Lorenzom spáchali trestný čin  
100%
  [ 2 ]  100%

Kalmus s Lorenzom nespáchali nielen priestupok, ale ani trestný čin  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: Pi máj 20, 2016 6:17 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6182 Bydlisko: Mám.
Ján Parada napísal(a):
Ak si niekto myslí, že bojuje proti zlu, tak by mal vedieť, že proti zlu sa nebojuje zlom. Ako by sa páčilo kresťanom, keby im niekto pomaľoval červenou farbou kostol, a na sochu ich idola, Krista, by napísal Sviňa? Ale mlčíte, kresťania. Lebo sa držíte hesla: Čo ťa nepáli, nehas! Viem, ste radi, že Kalmus nebojuje proti kresťanskému zlu, ale len proti komunistom. A vám ten komunizmus tiež poriadne leží v žalúdku. Preto sympatizujete s Kalmusom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi máj 20, 2016 6:27 pm Odpovedať s citátom
Súd rozhodol, že nespáchali trestný čin, ale len priestupok.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 22, 2016 12:37 pm Odpovedať s citátom
Kalmus napísal(a):
Zákon zakazuje propagáciu zločineckých režimov, ako je komunizmus a fašizmus…

Ja by som do zákona pridal aj zákaz obhajoby teistických (náboženských) a kapitalistických (liberálnych, demokratických) zločinov, a obhajobu „mäkkých kartónov“ ako je Kalmus.

Pre spoločnosť sú rovnako nebezpeční ako obhajcovia zločinov.

Zaslal: Ne máj 22, 2016 2:17 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 711
Lemmy napísal(a):
Kalmus napísal(a):
Zákon zakazuje propagáciu zločineckých režimov, ako je komunizmus a fašizmus…

Ja by som do zákona pridal aj zákaz obhajoby teistických (náboženských) a kapitalistických (liberálnych, demokratických) zločinov, a obhajobu „mäkkých kartónov“ ako je Kalmus.

Pre spoločnosť sú rovnako nebezpeční ako obhajcovia zločinov.

Prečo musel "umelcov" obhajovať práve taký prominentný právnik, ako Lipšic? Keby ich obhajoval niekto iný, boli by odsúdení? To je typický stav slovenskej justície. Tu dodám len 6 6 6. Kto vie, pochopí.
Kauza zavesených trenírok v Čechách, kde tiež „umelci“ ich zavesili na stožiar namiesto vlajky. Poškodili pri tom strechu na pražskom hrade a aj stožiar. Vlajka sa doteraz nenašla. Takých vlastencov by si prial mať národ čo najmenej, pretože keď robia také veci v čase mieru, čo spravia počas ťažkej doby?
„Vlastencov“ ale máme aj my v parlamente, čo sa hanbia nosiť slovenské priezvisko s koncovkou ová. Takí, čo s necítia byť Slovákmi, nemajú v Slovenskom parlamente čo robiť.
TvojOponent
Zaslal: Ut máj 24, 2016 1:08 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1582
Citácia:
Lemmy napísal:
Ako by sa páčilo kresťanom, keby im niekto pomaľoval červenou farbou kostol, a na sochu ich idola, Krista, by napísal Sviňa? Ale mlčíte, kresťania. Lebo sa držíte hesla: Čo ťa nepáli, nehas! Viem, ste radi, že Kalmus nebojuje proti kresťanskému zlu, ale len proti komunistom. A vám ten komunizmus tiež poriadne leží v žalúdku. Preto sympatizujete s Kalmusom.

Nerozumiem Vám Lemmy. Stále voláte po tom, aby sa cirkev do politiky neplietla a ak sa náhodou nepletie, tak voláte po tom, aby sa plietla. Zločinom nie je poškodenie umeleckého diela. Priestupkom, možno prečinom. A prečo to riešil právnik Lipstein? Zrejme si chcel privyrobiť a na druhej strane sa zviditeľniť. A možno má väčší cit pre spravodlivosť. Je pozoruhodné, ako by ste zatvárali ľudí do väzenia za akúsi nerozvážnosť s akousi sochou a súčasne nazývate vraždenie detí ľudským právom.

Bol som odporcom odstrelenia súsošia Gottwalda v BA a rovnako som proti démonizácii, hystérii ak chcete okolo sôch a súsoší. Tu som to rozpísal snáď jasnejšie.

https://sites.google.com/site/tvojoponent/politika---vec-verejna/o-dobrych-a-zlych-sochach

Kalmusa aj Lorenza som pranieroval za ich štýl vyjadrovania občianskej nespokojnosti. Ako mladí židia takto privolávajú na seba a na židovskú komunitu hnev zúčastnených a apatiu okolostojacich ostatných. Kalmus s Lorenzom nepoškodzujú len sochy komunistických zločincov, ale aj kresťanských. napríklad pamätné miesta spojené so životom Jozefa Tisa.

Demokracia je o súznení a súžití ľudí s rôznymi názormi, aj s komunistami aj so sympatizantami Slovenskej republiky (nesprávne slovenského štátu). Ako kresťan vyjadrujem nevôľu a nesúhlas s prejavmi iného politického postoja spôsobom útočiacim na city ľudí s iným politickým presvedčením.

Čo sa týka obhajovania zločinov, som za slobodu slova a človek ako súkromná osoba má mať zaručené slobodné právo vyslovovať názory akéhokoľvek druhu. Nesmie však robiť kroky na obnovenie zločinných spoločenských systémov, z ktorých už ako ľudské spoločenstvo máme zlé skúsenosti.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 1:16 pm Odpovedať s citátom
Citácia:
Skeptik...
„Vlastencov“ ale máme aj my v parlamente, čo sa hanbia nosiť slovenské priezvisko s koncovkou ová. Takí, čo s necítia byť Slovákmi, nemajú v Slovenskom parlamente čo robiť.

Predstavte si, že by ste sa narodili v Rakúsku a Vaša mama by sa volala napr. Nováková. Dostali by ste meno Július a priezvisko viete aké? Nováková. Rakúsko totiž nepozná zásadu prechyľovania koncovky. Vrátili by ste sa na Slovensko ako Július Nováková.

Absurdnosti sa nedejú len u nás. Jazyk sa vyvíja ako ostané všetko okolo nás. Len sa trápim s tým, či pre rovnoprávnosť by nemali mať právo na prechyľovanie aj homosexuáli. Napríklad ak by ste sa o...omužil s Jánom Paradom, či by ste mali mať právo na prevzatie priezviska svojej lásky a volali by ste sa Július Paradov... Len ako by to bolo v prípade polygamných manželstiev - netuším. Možno časom liberalizácia pokročí a namiesto občianskych preukazov sa budú vydávať rolky s dostatočným miestom na meno a priezvisko.

Zaslal: Ut máj 24, 2016 5:54 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):

Predstavte si, že by ste sa narodili v Rakúsku

Používanie koncovky ženských preizvisk - ová sa tuším zrušilo len po 89. Teda ak si ho nezmenila v posledných rokoch, mala cudziu štátnu príslušnosť. Prečo by mal byť cudzí štátny príslušník slovenským poslancom? To je trocha divné. Ja by som dal do zákona, že poslancom slovenského parlamentu môže by len ten, ktorého tri generácie predkov boli Slováci.
TvojOponent
Zaslal: Ut máj 24, 2016 6:26 pm Odpovedať s citátom
Skeptik. Určite by z vás kotlebovci mali radosť.
Vy by ste normálne zákonom opäť zaviedli vymedzenie pojmu žid, Žid, cigán, Maďar, Poliak, Čech?
A len čistý Slovák... Very Happy
A potom že nacizmus nebol sekulárno-humanistický Very Happy

Zaslal: Št máj 26, 2016 5:38 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Skeptik. Určite by z vás kotlebovci mali radosť.

Slovenský parlament by mal byť slovenský. V Bruseli sú zastúpené všetky národy, takže nerobme z toho nášho niečo, čo ani iní neuznávajú. Aké majú Slováci zastúpenie v cudzích parlamentoch? Myslím si, že nulové. Slováci sú národ s minimálnym vplyvom a aj obsadenie toho nášho parlamentu svedčí o tomto fakte. Už aj vo vlastnej kuchyni nám prikazujú cudzí, čo máme variť a jesť.
TvojOponent
Zaslal: Pi máj 27, 2016 9:57 am Odpovedať s citátom
Slovensko netvoria len Slováci. Preto.

Zaslal: Pi máj 27, 2016 3:12 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Slovensko netvoria len Slováci.

Trocha objasním svoje myslenie, lebo som to asi napísal ináč, ako som to myslel. Samozrejme, že všade žijú aj iné národnosti a majú právo byť zastúpené v jednotlivých parlamentoch. Problém je ale v tom, že niekto aj napriek tomu, kde žije pracuje pre iný štát. Necíti sa byť v našom prípade Slovákom , teda občanom štátu, ktorého výhody poberá. Ak sa niekto necíti byť občanom Slovenska, nemá čo robiť v jeho správnych orgánoch, pretože zákonite bude vykonávať deštrukčnú činnosť v prospech svojej uznávanej vlasti. Všade, kde menšiny neboli ochotné uznávať štátnosť krajiny kde žili, neochotne sa prispôsobovali jej zvykom , zákonom, ale radšej pracovali pre krajinu svojho pôvodu dochádzalo a aj bude dochádzať k veľkým problémom. Žiadny štát nemá rád krtkov, ktorí podrývajú jeho základy. Poberať výhody štátu – áno, pracovať pre štát – nie. To je to isté, ako keď niekto nechce prispieť, aby sa upiekol koláč, ale keď je už upečený, sadne si prvý k nemu a zje z neho najviac.
Lemmy
Zaslal: Pi júl 28, 2017 9:00 am Odpovedať s citátom
Karol Sudor v piatok 28. júla 2017 napísal(a):
Umelec Peter Kalmus sa obáva, že skončí vo väzení.

Veru, je to umenie poškodzovať cudzí majetok. OK, „umelec“. Nie umelec, ale chuligán je!!! Vandal! Mal by sa za seba hanbiť. Embarassed

Ale OK, je to jeho vec. Nech sa hraje, na čo chce.

K veci. Ak Sudor tvrdí, že sa Kalmus obáva, že skončí vo väzení, tak je na omyle. Najskôr môže skončiť na psychiatrii. Lebo, ak nepoškodil kultúrnu pamiatku, tak súd nemá dôvod ho posielať do väzenia. Aj poškodenie by muselo byť značné.

Skôr to vyzerá tak, že Kalmus začína trpieť paranojou. A tá sa dá liečiť, ak sa začne liečba čím skôr.

Dosť dobre nerozumiem presstitútom, prečo uverejňujú také primitívne články. Zrejme sa riadia podľa svojich čitateľov.

Zaslal: Ut august 22, 2017 6:00 pm Odpovedať s citátom
K článku Extrémisti Lorenz a Kalmus sa snažia dostať do Múzea zločinov kapitalizmu:

Extrémisti Lorenz a Kalmus opäť vyčíňali.

Zaslal: So september 02, 2017 9:29 pm Odpovedať s citátom
Juraj Čarný napísal(a):
Žijeme v krajine, v ktorej treba exemplárne potrestať umelcov.

On sa sťažuje (na políciu, prokuratúru). On nesúhlasí s tým, že ho treba potrestať. On ho bráni, a napísal o chuligánovi perly.

Juraj Čarný považuje vandalizmus, chuligánstvo a ničenie cudzieho majetku za umenie. Hold, vrchol kapitalistického režimu. A občania na Slovensku mlčia!

Len tak ďalej, živorte, Slováci, máte, čo si zaslúžite. Dnes je iná doba. Ste moderní! Crying or Very sad Zločinci sú kráľmi! Teda celebritami, aby bolo po vašom.

To je ako s tým teroristom, čo chcel spáchať na prezidenta Gustáva Husáka atentát, a dnes ho kapitalistický režim považuje za hrdinu. Môžete sa hanbiť, za to, čo ste si vybojovali. Učitelia, neplačte, že máte nízke mzdy, zaslúžite si ich! Aké nezmysly ešte budete vtĺkať žiakom do hlavy? Aby nám tu vyrástla nová generácia úchylov, čo považujú chuligánstvo za umenie? Nie! Som otrasený z toho, že koľko ovadov sa vyrojilo na obranu vandala. A väčšina, tá demokratická väčšina mlčí! Na čo čakáte? Kým aj vám nejaká celebrita, nejaký populárny umelec nezničí majetok?

Zaslal: So september 02, 2017 9:50 pm Odpovedať s citátom
František Bednár napísal(a):
Založili sme preto protištátnu skupinu… chceli sme pripraviť atentát na Gustáva Husáka… V auguste v roku 1983 som sa pokúsil kontaktovať s RFE (diverzné špionážne rádio Slobodná Európa) z bývalej Juhoslávie so zámerom spojiť sa so spravodajskými službami západných štátov, respektíve s inými organizáciami bývalých emigrantov a následne podľa ich požiadaviek mala skupina aktívne pôsobiť na území bývalej ČSSR na úseku spravodajstva, monitorovania pohybu sovietskych vojenských transportov, v prípade potreby tiež prevádzať sabotáže, a ak by bol druhou stranou nami navrhnutý plán spáchať atentát na generálneho tajomníka ÚV KSČ Gustáva Husáka… pripraviť a realizovať túto diverznú akciu na prístupovej ceste k rezidenčnému sídlu ÚV KSČ v Belianských Tatrách. Naša skupina v roku 1980 ukoristila zo skladu vtedajšieho Zväzu pre spoluprácu s armádou (Zväzarm) viacero zbraní a munície. Dôkazom našej spoľahlivosti a lojálnosti vo veci nadviazania kontaktu malo byť zaslanie balíka s nefunkčným nástražným výbušným systémom na adresu vedúceho tajomníka OV KSS v Poprade v roku 1982. 6. februára 1984 došlo pre chybu a zlyhanie jedného z členov skupiny, u ktorého sa pri domovej prehliadke našli zbrane a chemikálie použité pri výrobe výbušniny, k môjmu zatknutiu ŠtB. Pri vyšetrovaní som zobral všetko na seba aby som neohrozil ostatných. 7.8.1984 ma KS Košice odsúdil na 14 rokov odňatia slobody nepodmienečne.

A právom. Dnes by kapitalistický režim takéto konanie vyhodnotil ako terorizmus.

Pozri: Karol Ondriaš 450 000 politických väzňov – je morálny kreténizmus a výchova k menejcennej rase na Slovensku po roku 1989 povinná?

Len mlčte, nemysliaca väčšina, výkvet občanov Slovenskej republiky!

Keď komunista Kasafran uverejnil článok od Michala Dieneša (Koľko hlupákov žije na Slovensku?), snažil som sa väčšinu občanov SR brániť, že to nie je tak. Ale nepresvedčujte ma už, že som sa mýlil!

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: