Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Extrémisti.

Skeptik
Zaslal: Ne máj 25, 2014 8:16 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Extrémizmus môže mať veľa tvárí, aj keď väčšina ľudí k nim radí len extrémistov pravicových,o ktorých sa všade hovorí v spojení s týmto slovom. Extrémizmov je však mnoho a majú mnoho podôb. Jeden extrémizmus následne ako protiváhu splodí druhý. Vrchol svojej činnosti tieto extrémizmy zvyčajne nedosahujú súčasne, ale sú časovo posunuté.
V súčasnej dobe zažívame vzostup bankového extrémizmu. Banky majú v súčasnosti extrémnu moc vďaka extrémne veľkým finančným prostriedkom získaných extrémne nízkymi úrokmi z vkladov -na účtoch dokonca s mínusovou hodnotou, kde poplatky presahujú hodnotu akýchkoľvek úrokov. Ďalej vďaka extrémne vysokým úrokom na pôžičkách, extrémnymi zásahmi do svetovej ekonomiky, politiky. Banky majú vo svete najväčšie, extrémne drahé budovy, ktoré sú dominantami miest. Ich extrémne veľký majetok je dosiahnutý s extrémne minimálnymi nákladmi. Myslím si, že aj toto je extrémizmus, aj keď sa niektorým také hodnotenie nebude páčiť. Jedno je však isté, že tento veľký bankový extrémizmus splodí iný – protipól pôvodnému, ktorý sa bude snažiť nastoliť rovnováhu a určite to bude veľký extrémizmus. Jeho podoba sa určite nebude páčiť tvorcom a zástancom prvého extrémizmu, pretože si budú navzájom extrémni nepriatelia.
Z histórie poznáme mnoho konfrontácií extrémizmov, aj keď oficiálne to nebolo tak definované. Mali väčšinou nálepku revolúcie, vojny za občianske práva, za vieru, za slobodu, za demokraciu. Pôvodná príčina týchto konfrontácií ľuďom väčšinou ušla,pretože ju prekryli následné udalosti - vojny.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne máj 25, 2014 10:52 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6130 Bydlisko: Mám.
Na Slovensku majú bankári slabé slovo. Ak vôbec nejaké majú.

Keby podporovali Fica za prezidenta, tak pohoreli na celej čiare. A Kiska si sám financoval kampaň. Takže bankári sú mimo hru.

V terajších eurovoľbách bola nízka voličská účasť. Keby mali mať bankári nejaký vplyv, tak by musela byť viditeľná nejaká ich snaha.

Nemyslím si, že bankári majú taký výrazný vplyv ako im pripisuješ.

Zaslal: Ne máj 25, 2014 3:04 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

V terajších eurovoľbách bola nízka voličská účasť. Keby mali mať bankári nejaký vplyv, tak by musela byť viditeľná nejaká ich snaha.

Však bankári nepotrebujú vysokú účasť vo voľbách. Podstatné je,že si dajú na kandidátne listiny svojich ľudí. Potom voliči majú len symbolický druh volieb - vhodiť lístok, to nie je žiadna voľba. V manipulácii volieb sú určité skupiny majstri. Síce je tam dosť kandidátov,ale je jasné,že mnohí z nich nemajú šancu a výsledok je vopred jasný. Je to len zlegitimizovanie kandidátov ľudom,keď ich príde veľa voliť.Nízka volebná účasť poukazuje na nelegitímnosť,pochybnosti o tom,či také voľby majú význam. Preto sú snahy spraviť voľby povinné,ale to je len buzerácia a obmedzovanie ľudí.Keď niekto nechce voliť,tak aj tak vhodí neplatný lístok.
V poslednom čase vidno nástup milionárov do politiky.Prečo? Berluskoni,Kiska,Timošenková - tretí najbohatší človek na Ukraine konkuruje prvému najbohatšiemu. Jasne vidno,že bez peňazí sa do vysokej politiky niekto ťažko dostane. Už v minulosti to bolo tak,keď napr. kráľom v Anglicku bol ten,kto mal najväčší majetok.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 25, 2014 7:36 pm Odpovedať s citátom
Takže chyba je u občanov, pretože keby išli voliť, tak prehlasujú akýchkoľvek bankárov.

Zaslal: Po máj 26, 2014 8:17 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Takže chyba je u občanov, pretože keby išli voliť, tak prehlasujú akýchkoľvek bankárov.

Ľudia nemôžu prehlasovať bankárov,pretože nestanovujú kandidátky.Tie sú úplne v rukách kapitálu. Okrem toho manipulovateľnosť ľudí ma mnohokrát prekvapuje. Ako napr. teraz na Ukraine. Janukoviča vyhnali preto,že bol bohatý a mal zlaté kohútiky v kúpelni.Následne si zvolili za prezidenta najbohatšieho ukrainca Porošenka.Nad takou logikou sa človeku musí zastaviť rozum. Jeden deň hosanna a druhý deň ukrižuj ho,tak volal tiež manipulovaný dav Pilátovi.Stačí niekoľko dôležitých krikľúňov v dave a ľud ide za nimi podľa zákona:kde vietor- tam plášť.
To,že bankári ovládajú úniu je jasné z krokov,ktoré sa v Bruseli robia.Obrovské záchranné balíky pre banky,ktoré si nikto neprial,zvlášť nie my,ako najväčší žobráci v únii máme zachraňovať bohatších a zadlžovať sa.
Kto opäť sedí na stoličkách v únii, Vidím tam opäť staré tváre,ktoré už vedia,ako majú pokračovať v započatom bankárskom diele. Nekonečné výhovorky,že nám nemôžu dať eurofondy,že my sme tomu na vine,že ich nevieme kvôli vlastnej nechopnosti čerpať. Však každý systém sa tak dá nastaviť,aby bol niekto za blbca.
Lemmy
Zaslal: Po máj 26, 2014 8:27 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Janukoviča vyhnali preto,že bol bohatý a mal zlaté kohútiky v kúpelni.Následne si zvolili za prezidenta najbohatšieho ukrainca Porošenka.Nad takou logikou sa človeku musí zastaviť rozum.

To aj ja sa chytám za hlavu. Vôbec nerozumiem zmýšľaniu ukrajinských voličov.

Skeptik napísal(a):
Ľudia nemôžu prehlasovať bankárov,pretože nestanovujú kandidátky.Tie sú úplne v rukách kapitálu. Okrem toho manipulovateľnosť ľudí ma mnohokrát prekvapuje.

To nie je pravda. Aj týchto zostavili bankári?

VZDOR – strana práce 1 769 hlasov 0,31 %
Komunistická strana Slovenska 8 518 hlasov 1,51 %
ÚSVIT 2 773 hlasov 0,49 %

80 percent voličov nebolo voliť, vykašľali sa na voľby, tak nech nenariekajú. Im je jedno, aká bude politika. Politika je úplne v rukách občanov, akurát sú hlúpi, že túto možnosť nevyužijú.

Zaslal: Po jún 09, 2014 12:14 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

To nie je pravda. Aj týchto zostavili bankári?

VZDOR – strana práce 1 769 hlasov 0,31 %
Komunistická strana Slovenska 8 518 hlasov 1,51 %
ÚSVIT 2 773 hlasov 0,49 %

80 percent voličov nebolo voliť, vykašľali sa na voľby, tak nech nenariekajú. Im je jedno, aká bude politika. Politika je úplne v rukách občanov, akurát sú hlúpi, že túto možnosť nevyužijú.

Voliči majú slabé slovo a mnohokrát sa ich nikto na nič nepýta.Preto sú aj referendá zahrávané do outu,aby sa znemožnilo ľuďom o niečom rozhodnúť.
Chceli ľudia,aby sa plynárne dostali späť do rúk štátu? Keď sa o tom začalo hovoriť,bolo jasné,že sa niečo na Ukrajine chystá a budú problémy s dodávkami plynu. Teraz,keď je už jasné,že plynárne pôjdu do straty,rýchlo ich hodili daňovým poplatníkom,aby oni ťahali stratu a bohatí ešte rýchlo zinkasujú za predaj.
Teraz máme stavať širokorozchodnú trať,keď vidíme,aké sú problémy smerom na východ.Bude to opäť investícia pre niečie záujmy? Trebárs na agresiu proti Rusku? Question
Lemmy
Zaslal: Po jún 09, 2014 5:12 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Voliči majú slabé slovo a mnohokrát sa ich nikto na nič nepýta.
Chceli ľudia,aby sa plynárne dostali späť do rúk štátu?

Voliči majú naopak veľmi veľké slovo, pretože vládnu len takí politici, ktorí získajú od voličov najviac hlasov.
Jasné, že to chceli ľudia, veď preto volili SMER-SD. Táto strana získala taký veľký mandát od voličov, že o tom nemožno ani pochybovať.

Zaslal: So jún 14, 2014 7:59 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Voliči majú slabé slovo a mnohokrát sa ich nikto na nič nepýta.
Chceli ľudia,aby sa plynárne dostali späť do rúk štátu?

Voliči majú naopak veľmi veľké slovo, pretože vládnu len takí politici, ktorí získajú od voličov najviac hlasov.
Jasné, že to chceli ľudia, veď preto volili SMER-SD. Táto strana získala taký veľký mandát od voličov, že o tom nemožno ani pochybovať.

V podstate je jedno,ktorá strana vládne,lebo sú to vždy v prvom zástupcovia kapitálu,nie ľudí.Súčasný systém nedovoľuje,aby bol parlament zložený z ľudí nazávislých na politických stranách,čo je zásadný problém.
Posledné rozhodnutia všetko naznačujú,že sa robí pre kapitál. Enel chce podobne,ako plynárne predať svoj podiel.Čo sa deje,že tak všetci utekajú a snažia sa ešte získať balík peňazí nazad? Ceny plynu idú zlacnieť a doplatia na to zvýšenými daňami aj tí,čo plyn nemajú.Elektrina,ktorú majú všetci,tú zlacnieť by bolo férovejšie,pretože ju majú všetci.Je to zvláštne a nespravodivé rozhodnutie. Dokonca chceme predávať aj vodu,ktorej je dostatok a mohli by ju mať ľudia lacnejšie,ale takto zarobí pár jedincov,ktorí budú predávať národné bohatstvo.
Podobne aj ťažba zlata. Z vyťaženého zlata ostávajú doma 2 % zisku,ostatný zisk 98 % si berie kapitál.Domácim ľuďom zostane zdevastovaná krajina,ale politik sedí v meste a jeho sa nedotýka zdevastované prostredie,pretože nežije v mieste ťažby,akurát sa ho dotýka to,čo dostane do vrecka.
Všetko sú to rozhodnutia zvýhodňujúce kapitál a kde je volič? Znefunkčnené referendá mu berú právo rozhodovať o veľmi dôležitých otázkach,o ktorých by nemala mať právo rozhodovať malá skupina politikov.
Lemmy
Zaslal: Ut jún 17, 2014 2:20 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Dokonca chceme predávať aj vodu,ktorej je dostatok a mohli by ju mať ľudia lacnejšie,ale takto zarobí pár jedincov,ktorí budú predávať národné bohatstvo.

NEZMYSEL č. 1 – „Chystá sa privatizácia vodných zdrojov“ – Nič také v zákone nie je. Privatizácia je vylúčená a výslovne ju zakazuje článok 4 Ústavy, podľa ktorej vodné zdroje patria výlučne štátu.

NEZMYSEL č. 2 – „Vytvára sa možnosť slovenskú vodu vyvážať masovo za hranice“ – Práve naopak, v SÚČASNOSTI je možný nekontrolovateľný vývoz vody a novela zákona mu zabráni.

NEZMYSEL č. 3 – „Chystá sa výpredaj vody do zahraničia za desiatky miliónov eur a občania SR prídu o vodu“ – Opak je pravdou. Rezort životného prostredia nemá záujem o vývoz vody, ani neregistruje záujem podnikateľov. Ide o preventívnu ochranu vody do budúcnosti v období klimatickej zmeny. Spotreba vody v SR klesá a tvrdiť, že tu ide o obchod za desiatky miliónov eur, je úplný nezmysel na úrovni konšpiračných teórií.

NEZMYSEL č. 4 – „Chystá sa zdraženie vody“ – Nepravdivé tvrdenie. Zákon cenu vody ani v najmenšom neovplyvní, tú určuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

NEZMYSEL č. 5 – „Rozhodovať bude úzka skupina úradníkov“ – Zákon hovorí pravý opak. Kým teraz by rozhodoval regionálny úradník, podľa nových pravidiel bude každú prípadnú žiadosť transparentne pripomienkovať verejnosť a posudzovať ministerstvo životného prostredia a vláda.

NEZMYSEL č. 6 – „Zákon sa pripravoval potichu“ – Úplné klamstvo. O zákone sa s aktivistami a diskutuje viac ako rok, téma bola široko medializovaná a rezort životného prostredia o svojich postojoch a právnych analýzach pravidelne informoval.

Súčasná hystéria proti zákazu vývozu vody vyhovuje len špekulantom s vodou, ktorí by chceli drancovať naše vodné zdroje. Bez existencie pravidiel na to majú ideálny priestor. Rezort životného prostredia preto apeluje na verejnosť, aby sa nedala oklamať nekompetentnými ľuďmi, nepodľahla umelo vyvolanej panike a chránila vodu pre budúce generácie.

Nedajte sa oklamať, píše Ministerstvo pôdohospodásrtva SR v súvislosti so správami, že sa potichu pripravuje privatizácia vodných zdrojov.

Zaslal: Ut jún 17, 2014 7:30 pm Odpovedať s citátom
Tiež až teraz som zistil, že Aktuality.sk nesprávne uviedli ministerstvo. Správne má byť: životného prostredia. A ako vidím na odkaze, tak už túto chybu opravili.

Zaslal: Ut jún 17, 2014 7:56 pm Odpovedať s citátom
Nedajte sa oklamať lživou kampaňou proti novele vodného zákona.

Zaslal: St jún 18, 2014 5:14 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Dokonca chceme predávať aj vodu,ktorej je dostatok a mohli by ju mať ľudia lacnejšie,ale takto zarobí pár jedincov,ktorí budú predávať národné bohatstvo.

NEZMYSEL č. 1 – „Chystá sa privatizácia vodných zdrojov“ – Nič také v zákone nie je. Privatizácia je vylúčená a výslovne ju zakazuje článok 4 Ústavy, podľa ktorej vodné zdroje patria výlučne štátu.

Vodné zdroje patria štátu,ale zisky z predaja vody má aj veľkokapitál. Tiché privlastnenie niektorých častí ziskov už prebehlo a preto nemusí byť ani privatizácia,proti ktorej,keby bola otvorená by sa asi ľudia búrli.

Lemmy napísal(a):
NEZMYSEL č. 3 – „Chystá sa výpredaj vody do zahraničia za desiatky miliónov eur a občania SR prídu o vodu“ – Opak je pravdou. Rezort životného prostredia nemá záujem o vývoz vody, ani neregistruje záujem podnikateľov. Ide o preventívnu ochranu vody do budúcnosti v období klimatickej zmeny. Spotreba vody v SR klesá a tvrdiť, že tu ide o obchod za desiatky miliónov eur, je úplný nezmysel na úrovni konšpiračných teórií.

Spotreba klesá,pretože voda je drahá. Keby bola lacnejšia,tak by ľudia nešli pod hygienické minimum.Vysoká cena tak ohrozuje zdravie,lebo ľudia šetria.
To,že zatiaľ nie je záujem o taký predaj ešte neznamená,že taký záujem tu nebude.Kde je korisť,tam kapitál ide s maximálnym nasadením.Bez vetra sa ani lístok nepohne.Keď sa už o tom hovorí,tak asi niečo na tom bude a zamlčiavanie nepomôže.

Lemmy napísal(a):
NEZMYSEL č. 5 – „Rozhodovať bude úzka skupina úradníkov“ – Zákon hovorí pravý opak. Kým teraz by rozhodoval regionálny úradník, podľa nových pravidiel bude každú prípadnú žiadosť transparentne pripomienkovať verejnosť a posudzovať ministerstvo životného prostredia a vláda.

Úzke skupiny rohodovali aj doteraz.Keby boli mali ľudia možnosť referenda v rozhodujúcich otázkach,tak by nedošlo k rozdeleniu Československa,privatizácii strategiských podnikov,atď..
Jasne vidno,v koho prospech sú robené zákony,potom je ťažké nepochybovať o rôznych neférových postupoch a rozhodnutiach.

Lemmy napísal(a):
Súčasná hystéria proti zákazu vývozu vody vyhovuje len špekulantom s vodou, ktorí by chceli drancovať naše vodné zdroje. Bez existencie pravidiel na to majú ideálny priestor. Rezort životného prostredia preto apeluje na verejnosť, aby sa nedala oklamať nekompetentnými ľuďmi, nepodľahla umelo vyvolanej panike a chránila vodu pre budúce generácie.

V podstate,keby sa voda vyvážala,tak by to bolo na úkor občanov Slovenska a kvôli ziskom kapitalistov,ktorí sa trasú za každým ľahko získaným eurom. Pochybujem,že by si nechali ujsť dobrý zisk a nechali by,aby to išlo do štátneho príjmu.
Malé Slovensko sa aj tak nedokáže ubrániť voči rôznym tlakom v rôznych oblastiach hospodárstva,ktoré sú a ešte prídu.Preto to aj tak biedne všetko u nás vyzerá. Kapitál diktuje a vytvára si podmienky,aké mu vyhovujú na najlepší zisk.
Skeptik
Zaslal: So jún 28, 2014 7:26 am Odpovedať s citátom
Ľuďom sa nechce poctivo robiť, potiť sa, zašpiniť, to nie. Veď je predsa jednoduchšie zobrať do ruky zbraň,alebo poslať niekoho so zbraňou a obrať niekoho o všetko. Je to oveľa jednoduchšie a zisk sa dá dosiahnuť oveľa rýchlejšie, aj keď na začiatku treba oveľa viac investovať do zbraní. Lopata, motyka je lacná voči samopalu, ale samopalom sa dá získať oveľa viac. Aj traktor je lacný voči tankom, alebo stámiliónovým lietadlám, tiež však neprinesie taký zisk. Naviac e oveľa príjemnejšie lietať v stíhačke, ako natriasať sa v traktore na poli. Preto nie je ojedinelé, keď po zuby ozbrojení terorizujú obyčajných a bezbranných ľudí. Nemajú zábrany zabíjať ani bezbranné deti, len aby získali niečo, alebo jednoducho aby sa len mohli cítiť nadradení, mať pocit, že nad niekým panujú. Ekonomický, politický teror zastrešený vojenskou silou je vo svete veľmi rozšírený. Je to spôsob ľahkého zisku. Za chvíľu sa dá obrať niekoho o všetko, o majetok, ktorý bol budovaný a zhromažďovaný v pote za dlhé roky. Prečo by potom niekto pracoval, keď to môže mať všetko bez potu?
Slovensku hrozí zaplatenie 9 miliárd za možný ušlý zisk americkej spoločnosti a to ešte nemáme ani úplný voľný obchod s Amerikou. Potom to už len budú súdne spory a pálky, ktoré bude musieť slabší platiť.
Je až zarážajúce, ako sa mení ľudská rétorika. Všade sa hovorí len o zbraniach, potrebe zvyšovania výdavkov na ne, pritom sa už na ne míňajú miliardy. Na celom svete je množstvo vojenských konfliktov a stále nové pribúdajú. Milióny ľudí sú na úteku pred ľuďmi so zbraňami, ktorí ich nenechávajú spokojne si žiť vo svojej rodnej dedinke, pracovať na poli, vo fabrike. Ľudia so zbraňami, ktorí nebudujú, ale ničia, zastrašujú, mučia majú zelenú nie len na uniforme a v peňaženke, ale aj na semafore. To je naša „svetlá“ budúcnosť? Človek so samopalom a nie s rýľom, motykou? Človek so zbraňou riadený kapitálom všetko získa, pokiaľ je čo rabovať. Horšie bude, keď už nebude čo rabovať, pretože nebude nič zasiate, nič užitočné vyrobené.
Lemmy
Zaslal: So jún 28, 2014 9:59 pm Odpovedať s citátom
A čo navrhuješ?

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: