Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Svetovláda, ciele a prostriedky.

Skeptik
Zaslal: Ne máj 08, 2016 8:57 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 647
V histórii, ale aj v súčasnosti máme príklady rôznych snáh o svetovládu. Teraz ale situácia začína byť čoraz jasnejšia a mnohé vychádza na povrch.
Ovládnutia celého sveta bez akejkoľvek výnimky svojimi ľuďmi je v súčasnom globalizovanom svete ako vidíme je už celkom reálne. Niekoľko štátov je síce ešte nie pod kontrolou, ale je dávno jasné, že sa to nedá dosiahnuť za jednu generáciu. Také boli len nereálne predstavy niektorých vládcov a tak sa na tom pracuje dlhodobo. Vyžaduje si to množstvo prostriedkov a tie je potrebné zhromaždiť. Najlepší prostriedok sú banky a tak ich ovládnutie je prvoradý cieľ. Nasleduje ovládnutie politiky v celom svete. S veľkými prostriedkami sa to dá.
Metódy ovládnutia krajín spočívajú v:
Zvyšovanie kontroly nad štátom a obyvateľstvom, za použitia všetkých, aj nezákonných prostriedkov.
Postupné obsadzovanie čo najviac postov na dôležitých úrovniach riadenia štátu až po tie najnižšie
Znižovanie ekonomickej sily obsadzovaného štátu . Odčerpanie čo najviac prostriedkov zo štátu na svoje účely. Využiť aj vojenskú silu v prípade odporu. Devastácia celého štátu nie je prekážkou. Dôležité je len získané územie úplne pod správou svetovládcov. Podpora odchodu pôvodného obyvateľstva z obsadzovaného štátu, čo umožní ľahšie ho obsadiť svojimi ľuďmi.
Znižovanie počtu obyvateľov, zvlášť tých, čo sa nechcú podriadiť. Rozoštvávanie obyvateľov proti sebe na základe rozdielnosti národnostnej, náboženskej, atď. Podpora skupín bojujúcich proti sebe, aby sa navzájom likvidovali. Využívanie kriminálnych skupín, mafií na kontrolu záujmov. Znižovanie pôrodnosti, zhoršovanie zdravotnej starostlivosti, zvyšovanie veku odchodu do dôchodku a rôzne sťažovanie žitia.
Znižovanie príjmov obyvateľov, zvyšovanie výdavkov a daňovej záťaže obyvateľstva a následne prevedenie prostriedkov na vlastné kontá. Súčasťou je napr. znižovanie úrokov v bankách, zvýšené platby za účty, exekúcie, daňové raje.
Znižovanie vzdelanosti. Spočíva v znižovaní prostriedkov do školstva a podpora odchodu nadaných, ktorý sa dajú využiť v prospech svetovládcov. V štáte tak zostávajú len ľahko manipulovateľní, ovládateľní vhodní na otrockú prácu.
Aby ľudia obsadzovaného štátu nezistili, čo sa deje je potrebná silná manipulácia pomocou médií. Čím viac médií je pod kontrolou, tým lepšie. Podpora depresívnych, stresujúcich programov znechucujúcich ľudí, ktoré zvyšujú psychickú záťaž. Využite rôznych podprahových psychických manipulácií.
Zvýhodňovanie, všestranná podpora svojich ľudí, ktorí postupne zapĺňajú obsadzované územie.

Žiadna svetovláda ale neprinesie ľuďom úžitok. Nedá sa totiž pochopiť ľudí z iného konca sveta, ktorí majú úplne rozdielne podmienky na život. Už na nízkych úrovniach riadenia sú obrovské nedostatky v zavádzaní spravodlivosti. Svetovláda prinesie a už aj jej nastoľovanie prináša len nešťastie a strháva ľudstvo späť do bahna.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne máj 08, 2016 9:26 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6093 Bydlisko: Mám.
Výborne. Takže tu máme vzor ako sa vytvára konšpiračná teória. Nič konkrétne a veľa prázdnych slov. OK. Ale aby bola zábava, aby sme sa nenudili, tak porozprávaj o návrhoch na zlepšenie. Čo majú ľudia robiť, aby nevznikla svetovláda? Teda, aby vôbec nevznikla vláda, z ktorej nebude mať väčšina občanov úžitok.

2 zápory vo vete, tak ešte inak:

Čo robiť, aby vznikla vláda, z ktorej bude mať väčšina občanov úžitok?

Zaslal: Ne máj 08, 2016 11:43 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Výborne. Takže tu máme vzor ako sa vytvára konšpiračná teória. Nič konkrétne a veľa prázdnych slov.
Čo robiť, aby vznikla vláda, z ktorej bude mať väčšina občanov úžitok?

Neviem, či vojny, nepokoje, a finančné problémy súčasného sveta sú len mojou schizofrenickou predstavou, alebo je to realita. Mnohí sa vyjadrili, že chcú svetovládu, či už náboženskú, alebo inú. Čo ale povie jeden otvorene, to si myslí milión iných v skrytosti a podporujú to.
Aby vnikla vláda zastupujúca všetkých, nie len vyvolených, bolo by potrebné zmeniť volebný systém. Následne vykonať ďalšie kroky na: .
Dôsledné dodržiavanie a vykonávanie zákonov, aby bola spravodlivosť vo všetkých oblastiach a pre všetkých bez výnimky.
Transparentnosť v nakladaní s finančnými prostriedkami.
Nezvýhodňovanie určitých skupín, ale rovnaký prístup ku všetkým národnostiam, rasám a náboženským skupinám.

Vidíme, že v celej spoločnosti vládnu doslova kriminálne metódy, kradnú sa obrovské milióny bez následkov pre zločincov. Tieto mafiánske , výpalnícke spôsoby nesvedčia o funkčnosti štátu, spoločenstiev. Mafiánske metódy sú založené na utajovaní všetkého. Žiaľ takéto spôsoby sú zavedené od najnižších úrovní, až po najvyššie. Kto potrebuje utajovať, nehrá fér, a tomu treba zabrániť.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 08, 2016 12:39 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Aby vnikla vláda zastupujúca všetkých, nie len vyvolených, bolo by potrebné zmeniť volebný systém.

Takže, ako si predstavuješ voľby?

Zaslal: Ne máj 08, 2016 3:30 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
[quote="Lemmy"]
Citácia:

Takže, ako si predstavuješ voľby?

Každý región by si zvolil svojich zástupcov, neboli by to ale ľudia navrhnutí stranami. Strannícky systém by bol odstránený z parlamentu. Poslanci by sa zodpovedali len voličom, nie žiadnej strane a podľa toho by aj hlasovali..
Každý človek by si mohol skontrolovať započítateľnosť svojho hlasu. Na to by bol potrebný nejaký anonymný kontrolný mechanizmus, ktorý by to umožnil. V terajšej počítačovej, internetovej dobe nevidím v tom problém.
Odvolateľnosť poslancov voličmi v prípade, že by robili niečo, čo sa ľuďom nepáči. Nikto by si nerobil z parlamentu holubník, ako sa to začína praktizovať, že si tam chcú poslanci pomaly vodiť aj zvieratá. Poslanci v súčasnosti dávajú na javo, že keď sú už v parlamente, tak na nich nik nemá a v prvom rade riešia svoje záujmy, nie problémy štátu..
Skeptik
Zaslal: Pi jún 24, 2016 4:53 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
ŠESTKA si môže zapísať ďalšiu úspešnú akciu BREXIT. Bolo mi od začiatku jasné, že je to ich dielo, pretože názov sa skladá zo 6 písmen. Podobne, ako GREXIT. Zarobia na tom miliardy a vyvolá to mnoho zmätkov, ktoré ŠESTKE vyhovujú. „Ako sa hovorí, čím horšie, tým lepšie“, alebo :“Rozdeľuj a panuj“. Británia si ale aj tak zachová svoje výhody voči iným európskym krajinám, pretože je veľkým sídlom ŠESTKY. Povyťahuje len čerešničky z torty. 200 000 finančníkov z londýnskeho City predsa musí na niečom zarobiť na svoje veľké platy a tomuto sa naozaj nedá hovoriť práca, ale je to kriminálna činnosť. Vo Frankfurte je 10 % obyvateľstva ( 70 000) zamestnaných vo finančnom sektore. Otrasné číslo. Toľko ľudí špekuluje len ako koho dobehnúť, okradnúť, podviesť, pretože vlastne nič neprodukujú, ale len špekulujú. Ich budovy sú najvyššie, najmodernejšie a vypínajú sa ako rakovinové nádory nad mestami.
Tento svet je už úplne zdegenerovaný. Bohatí majú veľa a zarábajú na podvodoch a chudobní, čo musia ťažko pracovať sa tlačia vo favelách, v katastrofálnych pomeroch.
Lemmy
Zaslal: Pi jún 24, 2016 6:06 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
ŠESTKA si môže zapísať ďalšiu úspešnú akciu BREXIT. Bolo mi od začiatku jasné, že je to ich dielo, pretože názov sa skladá zo 6 písmen.

Mne nebolo spočiatku jasné, že budeš tárať bludy, ale už je mi to jasné.

Inak si trápny, pretože si prišiel po funuse. Mal si také bludy trepať pred referendom. Teraz sa každý táraj dokáže hrať na mudrlanta.

Zaslal: So jún 25, 2016 6:59 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Inak si trápny, pretože si prišiel po funuse. Mal si také bludy trepať pred referendom.

Dielo Šestky by to bolo aj vtedy, keby nebolo došlo k Brexitu, podobne, ako Grexit, čiže moje hodnotenie nezáviselo od výsledku hlasovania.
O čom to vlastne v Anglicku hlasovali? Trocha divná logika. Načo vôbec chceli úniu, keď pár rokov po jej vzniku sú proti? Ľudia ani teraz nevedia, za čo hlasovali, pretože podmienky odchodu Anglicka sa budú vyjednávať ešte dva roky a ľudia vôbec nevedia, čo sa vyjedná, aký dopad to na nich bude mať. Hlavne že si zahlasovali. Ironik Samozrejme, že si budú chcieť pri vyjednávaniach povyberať všetky hrozienka z koláča. Výhody áno, nevýhody nie. Isté je, že Šestka na všetkom získava, pretože výsledok si manipulujú podľa potrieb a oni vopred vedia, čo pripravili, tým všetkých predbehnú pri transakciách a zisky sa len tak sypú.
Lemmy
Zaslal: So jún 25, 2016 8:39 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Inak si trápny, pretože si prišiel po funuse. Mal si také bludy trepať pred referendom.

Dielo Šestky by to bolo aj vtedy, keby nebolo došlo k Brexitu, podobne, ako Grexit, čiže moje hodnotenie nezáviselo od výsledku hlasovania.
O čom to vlastne v Anglicku hlasovali? Trocha divná logika. Načo vôbec chceli úniu, keď pár rokov po jej vzniku sú proti? Ľudia ani teraz nevedia, za čo hlasovali, pretože podmienky odchodu Anglicka sa budú vyjednávať ešte dva roky a ľudia vôbec nevedia, čo sa vyjedná, aký dopad to na nich bude mať. Hlavne že si zahlasovali. Ironik Samozrejme, že si budú chcieť pri vyjednávaniach povyberať všetky hrozienka z koláča. Výhody áno, nevýhody nie. Isté je, že Šestka na všetkom získava, pretože výsledok si manipulujú podľa potrieb a oni vopred vedia, čo pripravili, tým všetkých predbehnú pri transakciách a zisky sa len tak sypú.

Nesúhlasím s tebou, pretože nech by bol výsledok aj opačný, húdol by si svoje rovnako ako teraz. Jednoducho, tvoja reč je len obyčajný strašiak.

Zaslal: Ne júl 03, 2016 9:44 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Nesúhlasím s tebou, pretože nech by bol výsledok aj opačný, húdol by si svoje rovnako ako teraz. Jednoducho, tvoja reč je len obyčajný strašiak.

Všetko pripravili zvrchu. Zrejme chystajú niečo veľké, keď pripravili brexit.Keby chceli, tak žiadne hlasovanie o brexite nie je. Podobne aj o podmienkach vystúpenia z EÚ budú rokovať len vyvolení a spravia to tak, aby to vyhovovalo im. Ľudia sa len prizerajú a robia im cvičené opičky, ktoré manipulujú médiami podľa potreby.
Brexit vlastne spustila Angela Merkel 66, s jej deštruktívnym navozením utečencov. Teraz sa pohybuje po Európe 100 000 cudzincov bez dokladov, o ktorých nikto nič nevie, ani kde sa vlastne nachádzajú. Načo sú nám európanom vlastne potrebné doklady pri cestovaní, keď niekomu tolerujú voľný pohyb?
Keď je chaos, tak sa najlepšie kradne. To vedia na vrchu veľmi dobre a preto aj chaos vytvárajú.
Lemmy
Zaslal: Ne júl 03, 2016 10:41 am Odpovedať s citátom
Skeptik, ty ozaj veríš konšpiráciám. Prečo si namýšľaš, že to pripravili zvrchu? Akože nejaká elita? Už raz pochop, že politici sú rôzni. Jedným vyhovuje to, a druhí sú proti tomu. Tak to bolo aj s tým referendom. Nemáš ani pravdu o tom, že keby chceli, že by nebolo referendum. Muselo byť, pretože také majú pravidlá. Aj na Slovensku, či sa to niekomu bude páčiť alebo nie, bude referendum, ak sa splnia pravidlá. Problém je v tom, že občas sa politikom podarí nejaké referendum prekaziť, ale z iného dôvodu. Napríklad sa nájde dôvod na obštrukcie s Ústavným súdom, nejaké nedostatky ohľadom textu referenda, a podobne. Ale ak sa vyzbiera dostatok podpisov, a ani Ústavný súd nič nespraví proti, tak referendum bude.

Ľudia nie sú až také cvičené opičky ako ich ty, ako mizantrop opisuješ.

Zaslal: Ne júl 03, 2016 3:58 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Skeptik, ty ozaj veríš konšpiráciám. Prečo si namýšľaš, že to pripravili zvrchu? Akože nejaká elita? Už raz pochop, že politici sú rôzni.

občas sa politikom podarí nejaké referendum prekaziť, ale z iného dôvodu.

Ľudia nie sú až také cvičené opičky ako ich ty, ako mizantrop opisuješ.

Politici sú rôzni, ale zdá sa že väčšina má iné záujmy, ako dobro národa. Keď chce niekto, aby naši ľudia pracujúci v zahraničí brali len mzdy, ako u nás a pritom mu nevadí, on zoberie na jednodenných dietách viac, ako má niekto na živobytie za 4 mesiace, tak to je už sila.
Naše referendá sú skvelým príkladom, ako si tu vládne elita. Všetky boli doslova výsmech ľudovej moci a keď sa im už nepodarilo zmanipulovať verejnú mienku, ako v prípade rozdelenia ČSSR, tak si pre istotu rozdelenie schválili sami. Slovenské médiá sú tiež úkážkou, ktorá hovorí sama o sebe. V RTVS robí štvrtina ľudí oproti tomu, čo tam robila predtým a chcú zvyšovať polatky. Kvôli čomu, keď je tam o toľko ľudí menej a program je taký, že sa to už nedá ani počúvať, ani pozerať. Samé reprízy a nekvalita. Odborníkov vyhádzali a nahradili ich svojimi ľuďmi. Keby som dal riadiť RTVS malému decku zo základnej školy, tak by bola ekonomicky na tom táto inštitúcie lepšie.
Z ľuďmi si robia ako s cvičenými opičkami, dodal by som, že na povrázku. Svedčí o tom kopa nespokojnosti, aká tu narastá a nič sa nedeje, lepšiemu. Stačí si troška zmonitorovať internet, koľko je tam nadávok a nenávisti k vrchnosti. Odpoveď je len výsmech mocných, ktorí ťahajú za povrázok a vedia, že opička je bezmocná.
Skeptik
Zaslal: Ut júl 05, 2016 9:35 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Šestkári to už preháňajú. Farage, ako europoslanec podporoval vystúpenie Británie z EÚ. Podobne aj Le Penová, ako europoslankyňa gratulovala Britom k výsledkom referenda a chce, aby aj Francúzsko vystúpilo z EÚ. Mali by ich okamžite vyraziť z europarlamentu , dá sa povedať ako vlastizradcov. Vysoké platy EÚ poslancov si kľudne berú a pritom Európu rozvracajú. Keďže to ale nikomu z únie ani nenapadlo ich vyraziť, aj to o poslancoch EÚ niečo svedčí. Sú to zástupcovia, ale koho?
Human
Zaslal: Št júl 07, 2016 5:08 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 10
Ale - ale!
Náš svet je riadený cez konšpirácie mocenských štruktúr. Konšpiráciám netreba veriť, lebo sú to fakty, viac - menej vedecky dokázateľné. Čím som starší, tým viac vidím, že dianie vo svete je podchytené málo, alebo vôbec neviditeľnou elitou. Úlohou spoločenských vied je odhaľiť ako skutočne fungujú veci vo svete. Pre obyčajného jedinca je to však takmer neriešiteľnou záležitosťou, preto treba mnoho času a pozorovania.

Niekedy však poznávaniu napomôže dobrý príklad: Náboženské kultúry v podstate nemali by existovať v dobe elektriny, počítačov a vesmírnych sond. Napriek tomu ani v SR nedochádza hromadnému opusteniu náboženských organizácií. To je veľmi názorným príkladom na riadenie kultúry u širokých más. Ide o druh skrytého násilia s charakterom Stocholmského syndrómu a to pravdepodobne platí aj pre mnohé ďaľšie oblasti kultúry.
Skeptik
Zaslal: Pi júl 08, 2016 4:50 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Human napísal(a):
Ale - ale!
Náš svet je riadený cez konšpirácie mocenských štruktúr. Konšpiráciám netreba veriť, lebo sú to fakty, viac - menej vedecky dokázateľné. Čím som starší, tým viac vidím, že dianie vo svete je podchytené málo, alebo vôbec neviditeľnou elitou. Úlohou spoločenských vied je odhaľiť ako skutočne fungujú veci vo svete. Pre obyčajného jedinca je to však takmer neriešiteľnou záležitosťou, preto treba mnoho času a pozorovania.

Niekedy však poznávaniu napomôže dobrý príklad: Náboženské kultúry v podstate nemali by existovať v dobe elektriny, počítačov a vesmírnych sond. Napriek tomu ani v SR nedochádza hromadnému opusteniu náboženských organizácií. To je veľmi názorným príkladom na riadenie kultúry u širokých más. Ide o druh skrytého násilia s charakterom Stocholmského syndrómu a to pravdepodobne platí aj pre mnohé ďaľšie oblasti kultúry.

To, že konšpiračné teórie niekoho znervózňujú svedčí o tom, že triafajú do čierneho. Ako sa hovorí: „ Trafená hus zagága“. Niektoré gágajú až príliš veľmi a to znamená, že niektoré konšpiračné teórie ich zasiahli na veľmi citlivom mieste. Jednoducho sa dá povedať, že sú blízko pravdy a odhaleniu nejakého sprisahania, podvodu. Preto sa mnohí silou – mocou snažia zabrániť šíreniu konšpirácií, umlčať ich, aby pravda nevyšla najavo.
Náboženstvá by teoreticky naozaj nemali existovať, ale mocenským štruktúram vyhovujú, pretože im uľahčujú donútiť ľudí k poslušnosti na základe vyššieho princípu. Preto mocenské skupiny všemožne podporujú náboženstvá, zvlášť tie spriaznené, ktoré ovládajú oni. Investície do takého systému sa totiž vracajú mnohonásobne.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: