Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Recepty

Lemmy
Zaslal: So apríl 30, 2016 4:41 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6561 Bydlisko: Mám.
Sladký bozk

Z letáka Kaufland od 28. 4. do 8. 5. 2016.

Len ma zaujalo, že šálky sa vložia do mikrovlnnej rúry, pričom pri výbere šálok sa kreativite medze nekladú. Môžu byť farebne odlišné, alebo rôzne pomaľované.

To je pekné, len pritom netreba zabudnúť na to, aby boli určené do mikrovlnnej rúry. Wink

Zaslal: St jún 13, 2018 12:42 am Odpovedať s citátom
Recept s tofu na mexický spôsob

Potrebujete:

• Bio výrobok z fritovaného a údeného tofu
  • mrazenú zeleninová zmes Mexico
  • 1 polievková lyžica oleja

Ja som kúpil tofu v Kauflande. Zdôrazňujem názov obchodu, pretože priamo na obale sa píše, že výrobok bol vyrobený pre Kaufland. V iných obchodoch môže taký istý výrobok mať inšie označenie.

Bio výrobok z fritovaného a údeného tofu, korenený, mletý. 200 g. EAN: 4 335896 750828. Organic tofu minced. Vegan.

Mrazená zmes MEXICO, výrobca AGRO Jesenice. 350 g. EAN: 8 590186 264171. Hlboko mrazená zeleninová zmes.

Postup:

Na suchú panvicu, bez oleja, dáme tofu. Je to mleté, ale je ako keby stlačené v celku, takže nožom, vidličkou, tofu rozbijeme, rozrežeme, na drobné kúsky. Ide to veľmi ľahko. Ja som to spravil s tzv. gumeným nožom. Pekne na panvici som tofu rozložil na drobné časti. Pomaly zohrievame na strednom (miernom) plameni na sporáku. Miešame, premiešavame, aby sa tofu celkom na všetkým častiach zohrialo. Krátko to trvá. Asi 1 až 2 minúty.

Do taniera som nasýpal zeleninovú zmes. Jednu polievkovú lyžicu oleja som vylial do zmesi, a trošku premiešal. Zmes som pridal do panvice. Asi 6 až 7 minút som všetko na panvici premiešaval, aby sa náhodou nepripálila zmes.

Je to veľmi nenáročný recept. Ide o veľmi sýte (výdatné) jedlo. Nič iné k tomu nepotrebujete, iba ak nápoj, šťavu.

Archív:

Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Št jún 14, 2018 4:30 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1691
Shocked Lemmy, prečo nedávate prednosť slovenským výrobkom, ale podporujete prevážanie potravín za cenu emisií cez hranice? Na Slovensku máme vynikajúceho výrobcu "tofu" a nájdeme aj výrobcov zeleninových zmesí.

Zaslal: Št jún 14, 2018 8:40 pm Odpovedať s citátom
Nechám bokom, že si dotieravý. Čo ti bráni napísať konkrétne výrobky, ktoré budú mať rovnaké zloženie, prípadne podobnú chuť, ba aj lepšiu? A bude to zo Slovenska? Predveď sa, či si len potreboval hlúpo sa predvádzať ako malé decko, alebo či naozaj poznáš konkrétne výrobky, a kde sa dajú kúpiť.

Zaslal: Ne júl 15, 2018 6:20 pm Odpovedať s citátom
Teraz som si spravil smoothie z banánov, čínskej kapusty a zopár strúčikov cesnaku. Balzam. Palec hore

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: