Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Vyjadrenia kresťanov

Lemmy
Zaslal: Ut apríl 26, 2016 9:53 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6197 Bydlisko: Mám.
Béla Bugár napísal(a):
Ja už som na to zvyknutý šesť rokov. Veď Strana maďarskej komunity (SMK) nás pred šiestimi rokmi, keď vznikol Most-Híd, takto označila a to pokračuje dodnes. Čo s tým mám urobiť? Mňa súdia moji voliči a raz, keď otrčím kopytá, ma bude súdiť Pán Boh. Ak som raz presvedčený, že to, čo robím, je dobré, a možno pritom robím aj chyby, žiadni krikľúni ma nemôžu umlčať.

Veríte, neveríte, môžem vám to odprisahať, ja som veriaci, takže neklamem.

Plus 7 dní: Šéf Mostu-Híd Bugár: Keď otrčím kopytá, bude ma súdiť Pán Boh

Zaslal: Ut máj 03, 2016 8:09 am Odpovedať s citátom
Ján Maršálek napísal(a):
Ateizmus je nebezpečný, no ešte viac poľutovaniahodný.

Za celú doterajšiu históriu ľudstva boli ateisti pri moci len krátko (rádovo desaťročia) a len v časti sveta. Stihli však spraviť toľko zla a prejaviť toľko hlúposti, že aj tí najväčší náboženskí fanatici sa popri nich javia ako učni…

Ján Maršálek, Deformovanie demokracie, 3. 5. 2016.

Poznámka: Snaží sa podráždiť humanistov. Wink

Zaslal: Pi máj 13, 2016 10:33 pm Odpovedať s citátom
Kotleba napísal(a):
Európska únia už desaťročia vedie politiku likvidácie všetkého národného a kresťanského. Ničí suverenitu členských štátov a razí cestu bezbrehému liberalizmu. Jej vedenie si pritom starostlivo vyberá svojich spolupracovníkov. Tentoraz si liberáli z Bruselu vybrali ďalšieho koňa, ktorý bude presadzovať ich zvrhlé plány – Jána Figeľa, ktorý sa navonok tvári ako „kresťanský“ politik.

Figeľovú nomináciu Juncker oznámil pri slávnostnom udeľovaní Medzinárodnej ceny Karola Veľkého pápežovi Františkovi. Čím si v skutočnosti pápež vyslúžil uznanie protikresťanskej EÚ, sa môžeme len domnievať. No už teraz vieme, že k oceneniu došlo len pár dní po tom, čo odslúžil v Ríme omšu pre 9 000 členov Rotary klubu – organizácie, ktorá je predvojom slobodomurárstva. Slobodomurárstvo pritom odsúdili viacerí predchodcovia súčasného pápeža, ako napríklad pápež Klement XII v encyklike In eminenti apostolatus alebo pápež Lev XIII v encyklike Humanum Genus.

Figeľ dôležitosť svojej novej funkcie obhajoval tým, že Európska únia chce ochraňovať „veriacich“. Pod týmto pojmom však Brusel nechápe výlučne skutočných veriacich – teda kresťanov, ale myslí tým aj moslimov, hinduistov, budhistov či židov, ktorí s pravou vierou nemajú nič spoločné. „Kresťanský“ politik Figeľ tak bude v novej funkcii chrániť aj záujmy skupín, ktoré by najradšej kresťanstvo vymazali zo sveta.

Po ministrovi Lajčákovi, ktorého na liberálnom Západe milujú (o čom svedčí aj jeho kandidatúra na post šéfa OSN), si Brusel vybral nového obľúbenca – lepšie povedané sluhu, ktorý mu poslúži v jeho protikresťanskej politike – Jána Figeľa. Padla tak ďalšia maska.

Zaslal: So máj 14, 2016 6:39 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Lemmy napísal(a):
Ján Maršálek napísal(a):
Ateizmus je nebezpečný, no ešte viac poľutovaniahodný.

Za celú doterajšiu históriu ľudstva boli ateisti pri moci len krátko (rádovo desaťročia) a len v časti sveta. Stihli však spraviť toľko zla a prejaviť toľko hlúposti, že aj tí najväčší náboženskí fanatici sa popri nich javia ako učni…

Kto vymyslel chemické zbrane, atómovú bombu? Keď si niečo preštudujeme, zistíme, že to boli veriaci.
Ateistov, ktorí mali moc niečo meniť bolo veľmi málo. Napr. Stalin, Mao. Maa obdivujú Číňani doteraz, takže asi až tak veľa zla nenapáchal a Čína je niekde inde, ako napr. veriace Slovensko, z ktorého si štáty ovládané veriacimi spravili kolóniu. Ani nemeckí, talianski fašisti nelikvidovali kostoly, čiže boli čiastočnými priaznivcami náboženstiev, pretože vo svojich radoch mali množstvo veriacich. Takže väčšinu zla, čo sa stalo vo svete nespáchali ateisti. (Vzájomná likvidácia náboženských stavieb zástancami rôznych náboženstiev nie je čin ateistov.) To, či je človek ateista, alebo veriaci sa pozná podľa toho, ako koná. Kto z politikov konal tak bezohľadne, ako Stalin, že likvidoval kostoly, chrámy? Asi nie je v histórii žiadny taký, čiže sa dá povedať, že ostatní boli priaznivci náboženstiev, aj keď to navonok nedávali až tak najavo. Ateista sa ale nemusí prejavovať tak radikálne, ako Stalin. Mnohí sú totiž umiernenejší, ako veriaci. Mnohí ľudia sa nedajú započítať k ateistom, napr. aj niektorí vedci, keďže majú váhavý postoj a niekde v kútiku svojej mysle majú stále v rezerve boha, alebo veria rôznym poverám, veštbám. Aj satanisti sú veriaci, pretože tiež veria v boha, aj keď v prvom poradí u nich je satan, čiže tiež nejaká nadprirodzená osoba.. Skutočných ateistov je v skutočnosti veľmi málinko. Že by táto bezvýznamná malinká ateistická skupina ľudí bez zastúpenia v mocenských štruktúrach narobila toľko skazy vo svete? To asi ťažko.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po október 10, 2016 7:54 pm Odpovedať s citátom
KKK, keď katolík klame

Bludné táraniny katolíka „Politologa“

8. októbra 2016 uverejnil katolík s prezývkou „Politolog“ článok s názvom Milenka? Podľa nového EÚ-zákona to musíte povedať manželke ! (Sic!)

V článku napísal:
Politolog napísal(a):
Ja sa domnievam, že zákonná miera ‚zdieľania‘ v medziľudských vzťahoch nie je vykonateľná. Ak o sebe vedia, tak by si to mohli vydiskutovať.

A to je vec, ktorá podľa mňa nemá v zákonníku čo robiť a v budúcnosti prinesie rad súdnych sporov a úplne zbytočných sporov. Keď si totiž dvaja ľudia nerozumejú, žiadny zákon im nepomôže.“

Necituje zákon, takže ťažko vedieť, odkiaľ získal informáciu, že existuje nejaký zákon Európskej únie o tom, že manžel musí manželke povedať, že má milenku (ak ju naozaj má).

Tento katolík je tiež vycvičený podľa Katechizmu katolíckeho klamára (KKK).

Podľa mňa trepe nezmysly. Ale ak niekto vie niečo o nejakom takom zákone, nech napíše do diskusie.

„Politolog“ o sebe napísal:
Politolog napísal(a):
„Nie som žiaden ‚transdicionalista‘, som katolík.“

Ani neviem, čo znamená „transdicionalista“. Tradicionalista je zástanca tradícií, prívrženec tradicionalizmu. A tradicionalizmus je zachovávanie tradícií až lipnutie na nich.

23. augusta 2016 v článku Tradícia budúcnosti – katolícka metafyzika vyjadril svoj negatívny postoj k Európskej únii. Sníva o novom spoločenstve, vystavanom na (podľa neho) pozitívnom svetonázore slovami: „To je cesta, pravda a život.“ Poukazuje na slová z biblického Evanjelia podľa Jána 14,6:
Biblia napísal(a):
„Ježiš mu odpovedal: ‚Ja som cesta, pravda a život.‘“

19. februára 2013 sa modlil:Pane Bože, vyhoď Slovensko z EÚ, nikomu sme neublížili…

Zaslal: Ut október 11, 2016 2:07 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Zrejme má na mysli zákony smerujúce k rovnosti pohlaví a odstráneniu rodového násilia a rodovej diskriminácie. napr. občiansky zákon v Česku má mať od 1. januára 2015 (neoveroval som to) text na túto tému:

Citácia:
Litera nového zákona je neúprosná. Od 1. ledna je ustanovena povinnost mezi manžely, informovat se o všech úmyslech, které by mohly ovlivnit chod manželství.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/231917/mate-milenku-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku-o-tom-musite-rict-manzelce.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Very Happy

Tradicionalizmus môže byť:
všeobecne: zachovávanie tradícií, pridŕžanie sa tradícií
duchovný postoj preceňujúci tradíciu, pozri tradicionalizmus (preceňovanie tradície)
fideistický duchovný smer na začiatku 19. storočia vo Francúzsku, pozri tradicionalizmus (Francúzsko)
nepresne: fideizmus vôbec
skrátene katolícky tradicionalizmus
náboženská doktrína, podľa ktorej individuálny ľudský rozum nemá schopnosť zistiť objektívnu pravdu eticko-náboženskej povahy
Burkeovský tradicionalizmus (Burkeovský konzervatizmus; názor, že vo všetkých veciach, najmä politických, individuálny rozum a kritika nesstačia na organickú stavbu a vedú len k deštrukcii)
tradicionalistický konzervatizmus (v USA)
tradicionalistická škola (oba významy – vo filozofii aj architektúre)
vo výtvarnom umení: tradicionalizmus (výtvarné umenie) Very Happy Very Happy Very Happy
Nuž nezdá sa, že by katolík klamal. Akú skratku ste si vymysleli na seba???

Zaslal: Ut október 11, 2016 4:41 pm Odpovedať s citátom
Hovorí o EÚ-zákone, takže, keď spomínaš Česko, tak klame, lebo zákony EÚ schvaľuje europarlament. Keby chcel, mohol napísať pravdivo, že český parlament.

Zaslal: Ut október 11, 2016 4:59 pm Odpovedať s citátom
V každom prípade má to reálny základ.

Zaslal: Ut október 11, 2016 5:52 pm Odpovedať s citátom
Uveď ten reálny základ.

Čo sa katolíkovi chcelo, to sa katolíkovi prisnilo. Laughing

OK, dajme tomu katolík naletel na bulvár, i tak je zvláštne ako pofidérne ho brániš. Very Happy
Zákon č. 89/2012 Sb. napísal(a):
§ 688

Manžel má právo na to, aby mu druhý manžel sdělil údaje o svých příjmech a stavu svého jmění, jakož i o svých stávajících i uvažovaných pracovních, studijních a podobných činnostech.

Zaslal: Ut október 11, 2016 6:36 pm Odpovedať s citátom
To je ten paragraf?
No vidíte - mať milenku je čiinosť, ktorá má dosah na ich vzájomné bezpodielové vlastníctvo Very Happy

Zaslal: Ut október 11, 2016 6:40 pm Odpovedať s citátom
Ouch

Zaslal: Ne november 06, 2016 12:30 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 júl 2015 Príspevky: 22
TvojOponent napísal(a):
To je ten paragraf?
No vidíte - mať milenku je čiinosť, ktorá má dosah na ich vzájomné bezpodielové vlastníctvo Very Happy

Laughing chudak p. Lemmy uz ho hlava boli z toho ze milenka ho vyjde drahsie ako si mysli . Rolling Eyes
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lemmy
Zaslal: Ne november 06, 2016 1:02 pm Odpovedať s citátom
Hlúposť. Ikona vyššie ( Ouch ) znamená niečo iné.

Zaslal: St december 07, 2016 9:17 am Odpovedať s citátom
Matúš Bero 29. októbra 2015 napísal(a):
Nie som poverčivý, ale vždy pred zápasom sa prežehnám a poďakujem Bohu, že som zdravý a môžem nastúpiť na zápas. Silno verím v Boha, aj v to, že mi pomáha.

Zaslal: Št december 08, 2016 9:38 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 14 november 2016 Príspevky: 22
Citácia:
Skeptik napísal: Že by táto bezvýznamná malinká ateistická skupina ľudí bez zastúpenia v mocenských štruktúrach narobila toľko skazy vo svete? To asi ťažko.

V Božích očiach je to všetko čo si opísal len prach obyčajná bezbožnosť. Ak ba som čokoľvek robil no pritom ba som nebral Boha - Božie Slovo v úvahu - ignoroval ho, tak aj to je bezbožnosť. Z toho pramení všetko to zlo na tejto Zemi.

Ateizmus je len jedna z foriem bezbožnosti a bezbožnosť sa skrýva pod rôznymi nálepkami – izmami, náboženstvami, učeniami, ideológiami, ktoré priamo, alebo nepriamo popierajú Božie Slovo – Boha. Svojimi skutkami popierajú práve toho Boha, ktorý povedal nezabiješ atd., ktorý povedal miluj svojho Boha nado všetko a to práve toho Boha, ktorý povedal miluj svojho blížneho ako samého seba a ktorý povedal miluj aj svojho nepriateľa. Ak niekto v mene práve toho Boha porušuje Božie prikázania a zákon, tak je vinný ten kto ich porušuje a nie Boh, ktorý povedal jasne a zreteľne. Predsa zákonodarca dal zákon a prikázania. Skrz zákon poznáme, že sme neposlušní zákonu a teda zákonodarcovi. Vinný je ten, kto porušuje zákon a nie zákonodarca, ktorý ho vydal.

Všetky tie vojny a všetko zlo pramení práve z tej bezbožnosti, ktorá ignoruje Božie prikázania. A preto nikto sa nebude môcť vyhovoriť.

Ak by nemali v cestnej doprave pravidlá, značky a napr. pravidlo nechoď na červenú, alebo choď po pravej strane vozovky, tak nikto nemôže nič z toho porušiť, ak tie pravidlá neexistujú a chodil by si každý po ceste ako chcel. No následky by existovali a prejavilo by sa to na chaotickej doprave a na množstva nehôd, kde by nikto nevedel, kto je na vine. Preto sú tie pravidlá a keď sa dodržujú, tak sa človek dostane slobodne a v zdraví, tam kam chce. Sloboda je jedine v rámci niečoho. Absolútna sloboda v podstate nie je slobodou, ale anarchiou.

Ak niekto porušuje Boží zákon a teda pácha hriech a žije v hriechu, tak je otrokom hriechu a teda je neslobodný. Pravá sloboda je jedine v Kristu - Bohu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: