Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Bolševizmus vs. Inkvizícia

Camo
Zaslal: Po január 04, 2016 12:52 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 09 marec 2013 Príspevky: 26
Prosím vás aký je rozdiel medzi komunizmom a inkvizíciou? Viete ja som kresťan a veľa krát sa stretávam s argumentom od ateistov, že vraj cirkev je zločinecká organizácia a mali by ju zakázať. Tak sa pýtam či by nemali zakázať aj ateizmus keďže komunizmus má na svedomí rádovo viac životou ako inkvizícia. Na to v zásade dostanem odpoveď že komunizmus nieje ateizmus. Ale to nemá logiku. Som samozrejme zvyknutý že logika ateistov pokrivkáva ale toto je rozsievanie nenávisti a kriminalizovanie veriacich.

Zaujímalo by ma aký majú na to názor ľudia čo si uzurpujú titul humanisti.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Po január 04, 2016 11:52 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Komunizmus je politická ideológia vychádzajúca z Manifestu komunistickej strany Karola Marxa. Ide o ideológiu potláčajúcu ľudské práva.

Inkvizícia bola inštitúcia zameraná na vyhľadávanie ľudí šíriacich vieroučné bludy a jej cieľom bolo tieto heretické hnutia potlačiť a bludárov prevychovať. Inkvizícia zachránila miliony ľudských životov pred lynčom davom. Obete Inkvizície sú cielene premršťované v snahe diskreditovať Cirkev...nezabúdajme, že v tom čase ľudia verili na pohanské mýty - ktoré mimochodom dnes sa snažia sekulárni humanisti znovu oživovať.

Označovanie Cirkvi za zločineckú organizáciu je cielené špinenie cirkvi. Netreba sa báť diskusie s takými autormi bludov a pokojne sa ich pýtať na príčiny ich názorov a porovnávať si to so štatistikami
Veľa informácií nájdete, ak si hodíte do Gúgla môj nick alebo mi napíšte priamo na TvojOponent@gmail.com

Zaslal: Po január 04, 2016 9:12 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 09 marec 2013 Príspevky: 26
TvojOponent
No musím povedať že vetou "Netreba sa báť... " si ma pobavil. Možno by si mal viac registrovať mená(nicky) ktoré sa v diskusiách na túto tému objavujú.

Mne naozaj nešlo o to aby si mi vysvetľoval čo je komunizmus. Išlo mi o logický rozpor, v argumente ktorým označujú veriacich za nebezpečných fanatikov lebo inkvizícia, ale keď sa spomenie komunizmus zrazu platí argument - to nie my to oni.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: