Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Petícia za omilostenie Jozefa Andreja z Popradu

Ste za legalizáciu eutanázie?

Áno, nevidím v tom problém  
75%
  [ 3 ]  75%
 
Áno, ale museli by sa dôkladne preskúmať okolnosti  
25%
  [ 1 ]  25%
 
Nie, domnievam sa, že by to bolo zneužívané  
0%
  [ 0 ]  0%
 
Nie, je to vražda  
0%
  [ 0 ]  0%
 
Neviem sa vyjadriť  
0%
  [ 0 ]  0%
 

Celkom hlasov : 4
Lemmy
Zaslal: St december 23, 2015 7:42 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7366 Bydlisko: Mám.
Súd sa na neho vykašľal, Vianoce strávi za mrežami
Jana Kiššová napísal(a):
Idú Vianoce. Každý z nás myslí na svojich najbližších. Popradčan Jozef Andrej v týchto dňoch však viac než kedykoľvek predtým vo svojom živote. Nielenže ho nepustili na pohreb svojho syna.

Aj v tento vianočný čas je ešte stále zatvorený v base. Verejnosť už pomaly na jeho obrovskú osobnú drámu zabúda, no on i jeho rodina trpí stále. Bolesťou, stratou, odlúčením.


Pozri: Petícia za omilostenie Jozefa Andreja z Popradu
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Skeptik
Zaslal: St január 27, 2016 5:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1185
Lemmy napísal(a):
on i jeho rodina trpí stále. Bolesťou, stratou, odlúčením.

Spoločnosť je z dôvodu udržania svojho chodu nútená sama odpínať jednotlivé časti svojho organizmu, ktoré nedokáže vyživiť a živí len najdôležitejšie časti , ako sme teraz svedkami. V mnohých oblastiach to škrípe, nejde všetko, ako po masle. Samotná spoločnosť tým spôsobuje neoficiálnu eutanáziu, pretože mnoho ľudí zomiera z rôznych príčin, aj pre nedostatok prostriedkov. Veľké zlyhania regulácii v ekonomických oblastiach, tolerovanie rozkrádania atď., prudko zhoršuje stav spoločnosti. Má to potom svoje zákonité následky. Spoločnosť totiž nemôže viac spotrebúvať, ako dokáže vyprodukovať, alebo získať. Ak spoločnosť nedokáže svoju spotrebu – udržateľný stav regulovať, dochádza k prudkým zmenám, ktoré túto reguláciu prevedú živelne.
Mnohí chorí by neprežili bez modernej medicíny, ktorá zachráni mnohokrát aj ľudí, ktorí by ináč dávno zomreli. Mnohí z nich už vlastne ani nežijú, lebo to sa nedá nazvať životom, ale len prežívajú. Poznám osobne taký prípad, keď sa o bezvýchodiskove chorého staral rodinný príslušník a ten zomrel skôr od toľkého vyčerpania, ako ten chorý, o ktorého sa staral. Ešte asi pred troma generáciami bol taký stav, že úmrtnosť detí bola veľká a mali problém prežiť aj schopní jedinci. Len zdraví sa dokázali popasovať s ťažkými podmienkami. Podobne, ako u prírodných národov, kde nevidno tak postihnutých ľudí, ako v civilizovanom svete. Civilizácia vlastne zapríčiňuje degeneráciu. V tomto mal Mohamed pravdu, aby každý mal svoj djihád, teda snažil sa na sebe pracovať a nie polihovať. Mnohým to v súčasnosti stačí, len natŕčať ruky a nič nerobiť. A tak je tých čo pracujú pomaly menej, ako tých ,čo nič nerobia. To je ale úpadok, ktorý zapríčiňuje aj politika štátu. Je nutné politicky tak riadiť štát, aby udržateľný rozvoj bol zaručený, aby vládla spravodlivosť. Zákonných úprav je nutných mnoho a ak sa kompetentní nepohnú, nebudú chcieť, alebo nedokážu zákonné právo vymôcť, je jasné, čo bude nasledovať. Nebudú zomierať len chorí, ale aj ľudia s vynikajúcim zdravím, pretože udalosti zákonite vynesú nejakého Hitlera do vrcholovej politiky
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Št august 11, 2016 12:20 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Prevzaté z DF: TO: Právo otca zabiť matke jej vlastné chcené dieťa.

Sekulárni humanisti sa radi dovolávajú antických koreňov. Napr. ateista Musolini oživoval antické obyčaje, gestá, rétoriku. K antike sa hlásili aj zakladatelia nacizmu - mladí ateistickí a homosexuálni chlapci. Duchovne vyprázdnení slovenskí ateisti sa tiež radi hlásia k odkazu antiky, hoci nevedia o nej takmer nič.
V antike bol zvyk pochádzajúci pravdepodobne zo skorších kmeňových tradícií, kedy žena prinášala svoje dieťaťko k nohám otca a on rozhodoval o jeho živote - ak ho neprijal, aj zdravé dieťa bolo zavraždené. Otec dieťaťa mal teda plnú moc nad materstvom svojej ženy a úplnú moc nad osudom dieťaťa. Novorodeniatka sa vraždili rovnako ako dnes sa topia mačence.

Žena si nárokuje na alimenty od biologického otca. Je to správne v krajine, kde majú ženy dostupné potraty? Ak ženy chce dieťa a otec s tým nesúhlasí, je to predsa vec iba ženy a nárokovať si alimenty by nemala. To vyplýva z logiky liberalizmu. Ak sa žena rozhodne totiž ponechať si dieťa, ktoré splodila s mužom, ktorý to dieťa neche, takým rozhodnutím predsa zasahuje do kvality života toho muža. Muž by teda mal právo rozhodnúť o tom, či dieťa príde na svet a mal by mať rovnaké právo poslať ženu na potrat. Ak to žena neurobí a porodí napriek nesúhlasu otca dieťaťa, nemala by otravovať partnera o nejaké alimenty Smile logika.

Nedávno súd u nás rozhodoval o vine muža, otca, ktorý odpojil od prístrojov svojho syna a de facto ho zavraždil. Ján Parada na svojom demagogickom portále Humanisti.sk zľahčuje ten akt vraždy a volá po omilostení vraha a tento cieľ chce dosiahnuť petíciou humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Parada však zatajil viaceré fakty tohoto smutného príbehu. Jeho matka - aj keď je liečená na psychiatrii - svojho syna milovala a nepriala si jeho smrť. Otca dieťaťa pre skutok vraždy zavrhla a nazýva ho vrahom... Otec teda v neprítomnosti matky, zakiaľ bola v nemocnici - zavraždil jej syna, ktorého táto žena milovala.
A Ján Parada volá po omilostení vraha využitím právnych nástrojov. Ján Parada sa označuje za humanistu a pritom akt úkladnej vraždy chce omilostiť len z ideologických dôvodov - téma eutanázie je totiž politickou propagandou, na ktorej títo aktivisti stavajú svoje kariéry. Citujuem Jána Paradu:

To, čo urobil, chcelo veľa odvahy a aj keď to znie akokoľvek zle, urobil to z lásky k nemu. To, čo urobil, bolo pre Dominika obrovským vykúpením z trápenia, ktoré bolo nepretržitou súčasťou jeho „života“.

Ján Parada teda volá po práve otcov (kohokoľvek, úradníkov, mocných, vplyvných), aby mohli zabíjať vaše deti len preto, že sa zle vyspia, majú inú víziu kvality života. Kľúčovým slovom tzv. humanistov už nie je človek, ale ideál dokonalosti rovnako, ako za Hitlera. Aj nacisti ospravedlňovali vraždenie mentálne alebo fyzicky znevýhodnených občanov útokom na city a poukazovaním na ekonomické apekty starostlivosti. Napr. tu: https://5e3df029-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/tvojoponent/o-vede-a-viere/kategoria-veda-a-viera/evolucia/socialny-darwinizmus-v-praxi/Neues_Volk.jpg?attachauth=ANoY7crSZcb3IUsfV_wSbpkw9Lmz5axe09yokFoAMBoZae7kN0R2cDNpDvV-6DUcPun32YU7_05FvpOvux5Gbaz-Zpo_z98-F7u2RBLNaQYR7WJ-KbZoip97HKkb0Crg-1DsHZksZPiSOidbkBr7YHqdJGtbx2FshXsD5fxRHOOHjTiyWDATfj26nW-2-Jq0o1dOwvM9Q2dhgd-9CVw0CQAJ1GT6Cb0xep3uc_W7KWNxJug3L25aeloNEluosyQIk1oROOSINH0aCA__lxZYIPEj_N5rg3mkezw3NZShSux1MyXmL3-5LpwziwVEwdU4dfvKF5WKIUoE&attredirects=0
Čím sa teda odlišuje Parada od Hitlera?

Zdroj: http://www.diskusneforum.sk/tema/to-pravo-otca-zabit-matke-jej-vlastne-chcene-dieta#writereaction

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TvojOponent
Zaslal: Št august 11, 2016 12:40 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Napísali o kauze: http://presov.korzar.sme.sk/c/20235399/otec-ktory-syna-odpojil-od-pristrojov-mega-proces-bola-starostlivost-onho.html


Otec, ktorý syna odpojil od prístrojov: Mega proces bola starostlivosť oňho
Na súde v Prešove vypovedali záchranári.

8. aug 2016 o 15:05 MÁRIA PIHULIČOVÁ


Obžalovaný Jozef A. Opäť stál pred súdom. (Zdroj: Mária Pihuličová)
PREŠOV. Na Okresnom súde v Prešove prebiehalo v pondelok ďalšie súdne pojednávanie s obvineným Jozef A., otcom, ktorý mal údajne odpojiť svojho syna od prístrojov.

Ten prišiel tentoraz na súd už z domu, keďže po poslednom pojednávaní ho súd na žiadosť obhajcu prepustil z väzy.

Pred súdom v pondelok vypovedali pracovníci záchranky.

Chcel byť so synom, hladil ho

Svoju výpoveď predniesla záchranárka Lenka K., ktorá ako jedna z prvých prišla k nebohému Dominikovi. Opísala, ako ich po príchode na miesto do bytu zaviedol sused, Dominikov otec bol v tom čase na toalete.

Počas ich návštevy sa vraj domáhal zistiť, čo je s jeho synom.

Svedkyňa uviedla, že muž podľa nej javil známky opitosti, hodnotila to najmä na základe jeho výslovnosti.

V byte bol podľa jej slov bodrel, zdravotné pomôcky na zemi.

Otca opisovala ako neprestajne sa zaujímajúceho o syna.

„Stále sa pýtal, či Dominik žije. A keď sme povedali, že nie, chcel byť pri ňom, hladkal ho. Hovoril, že už mu je dobre, už je v nebíčku pri Panenke Márii,“ opísala záchranárka.


Prečítajte si tiež: Otca, ktorý odpojil syna od prístrojov, obvinili z vraždy
Svedkyňa: Kto nezažil, nepochopí

Potvrdila, že s Dominikom a jeho rodinou sa stretla už aj v minulosti počas štúdia na vysokej škole ako praktikantka, keď boli u nich na výjazde.

„Rodičia boli starostliví, vedeli, o čom hovoria,“ zaspomínala si.

Ako záchranárka vypovedala, sama má doma v rodine postihnutého brata.

„Tiež sa nám stalo, že sme sa ráno zobudili a mal vytiahnutú sondu do žalúdka alebo gastronomickú kanylu,“ povedala.

Vzhľadom na to, že s podobným osudom, aký mal Dominik, sa stretla vo vlastnej rodine, mala na vec jasný názor.

„Kto to nezažil, nevie si to ani poriadne predstaviť. Ide o 24-hodinovú starostlivosť, kto to nezažil, tak ho ide súdiť,“ povedala.

„Je to úctyhodné, že tak dlho a tak dobre sa o neho staral,“ zhodnotila záchranárka.

Otec na súde. Vypovedali záchranári.
Otec na súde. Vypovedali záchranári. (zdroj: Mária PIhuličová)
Obžalovaný: Nech sa vám narodí zdravé dieťatko

Obžalovaný Jozef A. na margo jej výpovede vysvetlil to, čo už vypovedal na predošlých pojednávaniach – že si v emočnom šoku dal pálenku, nespomína si, čo robil, vie len, že chcel syna obliecť do truhly a že keď po dvoch hodinách prišiel k sebe, zavolal suseda.

„Chápem vás a nevyčítam vám to,“ povedala mu svedkyňa, budúca mamička.

Obžalovaný prikývol. „Prajem vám, aby sa vám narodilo zdravé dieťatko,“ prihovoril sa jej.

Ďalším svedkom bol záchranár Jozef P. Ten viezol Dominika v osudný deň z popradskej nemocnice domov.

Na otázku prokurátora, ako vnímal otcov postoj k dovezenému synovi, povedal, že „vyzeral, že je rád, že je Dominik doma, tak ako som ho poznal z výjazdov“.

Dominik bol podľa jeho slov v stabilizovanom stave, napojený na ventilátoroch.

Potvrdil, že chlapec si v tom čase vyžadoval vyššiu podporu dýchania. Taktiež potvrdil, že rodičia, ako ich poznal, boli starostliví, zaujímali sa o stav dieťaťa.

„Z môjho pohľadu bol Dominikov stav vážny, vyžadoval si 24-hodinovú starostlivosť,“ zhodnotil.


Prečítajte si tiež: V kauze eutanázie na súde vypovedala lekárka, rodina to odmietla
Otec: Mega hviezdou bol syn

Obžalovaný otec Jozef A. počas prestávky povedal, že tento proces nepokladá za mega.

„Mega proces bol 24,5 roka starostlivosti o ťažko zdravotne postihnutého syna,“ vyznal sa otec, ktorého trápi, ako sa okolnosti vyvinuli.

„Je mi ľúto, čo sa stalo, polovicu rodiny som stratil. Je mi ľúto pre tú zradu, čo sa týka najbližšej rodiny,“ povedal.

Zároveň však priznal, že ho teší aj podpora verejnosti, s ktorou sa stretáva, ale pripustil, že ľudia sú rôzni.

Veľmi bol vďačný svojmu obhajcovi Danielovi Lipšicovi, ktorého vníma ako „nadľudského človeka“.

Sám však obžalovaný Jozef nepraje nikomu zažiť to, čo zažil on.

„Všetko ukáže čas a ja verím, že Božia spravodlivosť je ešte na tomto svete.“

A ako dodal, „za mega hviezdu považujem svojho syna, ktorý sa dožil pekného veku 24,5 roka“.
***********************************************
Staršie články:
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/spolocnost/eutanazia-alebo-nehoda-otec-ktory-odpojil-syna-od-pristrojov-dozvie-trest.html
http://www.tvnoviny.sk/domace/1808543_otec-ktory-mal-odpojit-tazko-choreho-syna-od-pristrojov-zostava-vo-vazbe
http://www.pluska.sk/krimi/krimi/otec-ktory-odpojil-syna-od-pristrojov-syna-som-ozivoval-so-slzami-vociach.html

_________________
Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.