Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Terorizmus

Lemmy
Zaslal: So december 25, 2010 2:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7169 Bydlisko: Mám.
Atentátnička sa odpálila v dave, vyše 40 utečencov je mŕtvych

Vyše štyridsať ľudí zahynulo a 60 sa zranilo pri samovražednom útoku na severozápade Pakistanu. Miestne úrady oznámili, že za útokom bola žena zahalená do moslimského odevu, keď najskôr do davu vhodila dva granáty a potom na svojom tele odpálila pás s trhavinami. Je to prvýkrát, čo v Pakistane stojí za samovražedným útokom žena.

Atentátnička sa vmiešala do davu utečencov, ktorí sa v obci Char pri afgansko-pakistanských hraniciach zhromaždili, aby si prevzali potravinovú pomoc Svetového programu pre výživu (WFP). Na mieste výbuchu polícia zatiaľ našla 41 mŕtvych tiel, mnohí zo zranených sú v kritickom stave.

Pravda

Zaslal: Ne december 26, 2010 10:34 am Odpovedať s citátom
Barack Obama odsúdil samovražedný útok v Pakistane

Americký prezident Barack Obama ostro odsúdil samovražedný útok v pakistanskom centre pre medzinárodnú potravinovú pomoc, pri ktorom prišlo v sobotu dopoludnia o život najmenej 45 ľudí.
Zabiť nevinných ľudí pri výdaji jedla to je „urážka pakistanského národa a celého ľudstva“, uvádza sa vo vyhlásení prezidenta, ktorý trávi vianočnú dovolenku na Havajských ostrovoch. „Spojené štáty stoja v týchto ťažkých časoch na strane Pakistanu a budú podporovať úsilie krajiny za dosiahnutie mieru, bezpečnosti a spravodlivosti pre jeho ľud,“ píše sa ďalej vo vyhlásení.
Žena vyzbrojená výbušninou a ručnými granátmi ukrytými pod rúchom po celom tele pripravila v sobotu krvavý kúpeľ, pri ktorom zahynulo najmenej 45 ľudí a vyše 70 osôb sa zranilo, väčšina z nich ťažko. K atentátu došlo v meste Khar v regióne Badžaur pri hraniciach s Afganistanom.
K zodpovednosti za útok sa prihlásila radikálna islamská skupina Taliban.

TASR

Zaslal: St január 12, 2011 5:26 pm Odpovedať s citátom
Pakistan: Počas návštevy viceprezidenta USA zahynulo pri útoku samovraha 17 ľudí

Počas rokovaní o bezpečnostnej situácii na afgansko-pakistanských hraniciach zaútočil samovražedný útočník na policajnú stanicu a priľahlú mešitu v severozápadnom Pakistane. Podľa polície zahynulo najmenej 17 policajtov a príslušníkov polovojenských zložiek. Desiatky ľudí utrpeli zranenia.

Islamskí militanti uskutočnili počas uplynulých troch rokov desiatky útokov na pakistanské policajné a vojenské ciele s cieľom zvrhnúť proamerickú vládu.

TASR

Zaslal: Ut marec 01, 2011 5:53 pm Odpovedať s citátom
Pakistan: Pri útoku na školu zranili militanti 15 dievčat

Islamskí militanti sú proti vzdelávaniu žien a násilne presadzujúc zvykové právo šaríu zničili na severozápade Pakistanu v uplynulých rokoch už stovky dievčenských škôl.

Webnoviny

Zaslal: Pi november 18, 2011 9:05 pm Odpovedať s citátom
Ďalší teistický atentátnik Smutok

Svet sa dozvedá o ďalšom teistickom militantnom fanatikovi. Je ním Oscar Ramiro Ortego-Hernandez.

Barack Obama je antikrist a diabol

Vraj takto sa o americkom prezidentovi vyjadril 21-ročný atentátnik Oscar Ramiro Ortego-Hernandez zo štátu Idaho.

Jessie L. Bonnerová a Jessica Gresková napísal(a):
A person who knows him subsequently told investigators that he had become increasingly agitated with the federal government and was convinced it was conspiring against him, the document said. Others told investigators that Ortega had reportedly said Obama was the Antichrist and the "devil". Ortega also apparently said he "needed to kill" the president.

Do pozornosti dávam aj článok v e-zine Humanisti.sk: Traja militanti (O dvoch militantných teistoch a jednom milom ateistovi.)

Zaslal: Po november 21, 2011 8:14 am Odpovedať s citátom
Japonsko: Skončil sa proces s členmi náboženského hnutia Óm šinrikjó

Tokio 21. novembra (TASR) – Viac ako 16 rokov po útoku jedovatým plynom na tokijské metro dnes najvyšší súd Japonska potvrdil rozsudok smrti nad popredným členom náboženského hnutia Óm šinrikjó (v preklade Najvyššia pravda). Skončil sa tak bezprecedentný proces v dejinách japonskej justície, uviedla agentúra DPA.

Najvyšší súd zamietol námietku obhajcu 51-ročného Seičiho Enda a potvrdil preňho trest smrti. Vyštudovaný veterinár a virológ bol uznaný vinným okrem iného z toho, že v útoku nervovým plynom sarínom hral ústrednú úlohu.

Pri atentáte z 20. marca 1995 zomrelo 12 ľudí a viac ako 5 500 utrpelo zranenia. Napoly slepého zakladateľa hnutia Šoka Asaharu, ktorému sa pripisovali vraždy celkom 27 ľudí, odsúdili na smrť v roku 2006.

Obhajca Seičiho Enda chce podľa japonských médií požiadať o korekciu verdiktu, čo môže trvať niekoľko dní. Napriek tomu sa očakáva, že tento postup nebude mať vplyv na rozhodnutie najvyššieho súdu. Endo by sa tak stal trinástym členom Óm šinrikjó, ktorého za zločiny popravia.

Obete trestných činov, z ktorých mnohé stále trpia psychickými a fyzickými následkami útoku, reagovali na koniec maratónskeho procesu so zmiešanými pocitmi. Kritici tvrdia, že je treba vyšetriť motívy tohto činu hnutia a ich spoločenský kontext.

Náboženské hnutie Óm šinrikjó, označované aj za sektu, sa v roku 2000 premenovalo na Aleph a naďalej zostáva pod dohľadom vlády. Podľa japonských médií v ostatnej dobe opäť verbuje nových stúpencov najmä medzi mladými ľuďmi.

Aleph: Liberation of soul, The age of Benevolence (Sloboda duše, Vek láskavosti)

Podľa údajov na stránke sa zdá, že už činia pokánie. Majú tam medzi piatimi pravidlami spomenuté aj prikázanie: Nezabiješ!

Zaslal: Po november 21, 2011 11:20 am Odpovedať s citátom
Zadržali Američana chystajúceho bombové útoky

Moslimský extrémista plánoval bombové útoky na amerických vojakov, ale aj na poštu a políciu.
Webnoviny napísal(a):
Newyorská polícia v nedeľu informovala o zadržaní a obvinení 27-ročného Američana, ktorý je podľa nej sympatizantom extrémistickej siete al-Kájda a plánoval bombové útoky na amerických vojakov. Náčelník Raymond Kelly muža identifikoval ako Joseho Pimentela pochádzajúceho z Dominikánskej republiky, ktorý po príchode do Spojených štátov získal americké občianstvo a konvertoval na islam. Polícia ho podľa neho začala sledovať už v roku 2009, pričom bola pripravená zasiahnuť, ak by sa pokúsil odpáliť „plne funkčnú bombu“.

Zaslal: St december 14, 2011 12:36 pm Odpovedať s citátom
Vo Florencii vraždil pravicový terorista

Terčom útoku sa stali pouliční predavači afrického pôvodu.

Webnoviny napísal(a):
Metropola talianskeho regiónu Toskánsko Florencia v utorok zažila šok po tom, ako ozbrojený muž v centre mesta zastrelil dvoch pouličných predavačov senegalského pôvodu, ďalších troch vážne zranil a následne sa zastrelil.

Podľa dostupných informácii žil vrah sám a venoval sa písaniu fantasy a hororov. Útočník mal byť členom pravicového združenia, a preto viacerí talianski poslanci hovoria o pravicovom terorizme.

Zaslal: Ne december 25, 2011 3:16 pm Odpovedať s citátom
V Nigérii dochádza v týchto dňoch k bombovým útokom.

TASR napísal(a):
K zodpovednosti za útoky sa ešte nikto neprihlásil, ale Nigéria trpí vlnou náboženského násilia, za ktoré je zodpovedná radikálna moslimská sekta Boko Haram.

Zaslal: Št december 29, 2011 9:18 pm Odpovedať s citátom
Nigéria: vláda bude tvrdá voči moslimským násilníkom

V snahe vysporiadať sa s násilím, ktoré už dlhší čas sužuje západoafrickú Nigériu, sa tamojšia vláda rozhodla zmeniť taktiku. Chce postupovať tvrdšie predovšetkým proti moslimskej sekte Boko Haram, ktorá má na svedomí masakru štyroch desiatok ľudí počas Vianoc.

Boko Haram, ktorá chce premeniť Nigériu v moslimský štát, sa prihlásila k niekoľkým nedeľným pumovým a jednému samovražednému útoku, ktoré si vyžiadali na viacerých miestach v krajine desiatky životov, najmä kresťanov.

Aktuálně.cz

Zaslal: Po január 02, 2012 9:51 am Odpovedať s citátom
Terorista zo sekty Óm šinrikjó sa vydal japonskej polícii

TOKIO 1. januára (Webnoviny) – Člen japonskej sekty Óm šinrikjó, ktorá uskutočnila v roku 1995 útok nervovým plynom na metro v Tokiu, sa po vyše 16 rokoch na úteku sám prihlásil na polícii.

Na polícii sa podľa vlastných slov prihlásil, pretože už potreboval blízkosť ľudí.

Zaslal: Št január 05, 2012 2:24 pm Odpovedať s citátom
Irak: Samovražedný atentátnik zabil najmenej 30 šiitských pútnikov

Násiríja 5. januára (TASR) – Samovražedný atentátnik zaútočil dnes na šiitských pútnikov na juhu Iraku. O život prišlo 30 ľudí a ďalších 70 utrpelo zranenia. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

Išlo o ďalší z útokov na šiitské ciele v Iraku, ktoré si dnes celkovo vyžiadali približne 60 životov.

Atentátnik zaútočil na pútnikov smerujúcich do šiitského posvätného mesta Karbalá. Nálož odpálil na policajnom kontrolnom stanovišti západne od mesta Násiríja, asi 320 kilometrov juhovýchodne od Bagdadu.

V irackej metropole došlo dnes k štyrom bombovým útokom v prevažne šiitských štvrtiach, ktoré si celkovo vyžiadali najmenej 29 mŕtvych a 68 zranených. Bagdadská polícia pritom objavila ešte ďalšie dve nálože, ktoré sa podarilo zneškodniť.

Sunnitský blok Irakíja na protest bojkotuje zasadnutie parlamentu a rokovania vlády. Irackí sunniti sa dlhodobo sťažujú na marginalizáciu zo strany väčšinových šiitov.

Zaslal: St apríl 11, 2012 6:43 pm Odpovedať s citátom
Popredného predstaviteľa ruských moslimov zavraždili dnes v centre Moskvy. S odvolaním sa na policajné zdroje to oznámila agentúra RIA Novosti.

Metina Mechtieva, bývalého riaditeľa medzinárodného oddelenia Islamského kultúrneho centra Ruska, dobodali nožom na smrť neznámi páchatelia neďaleko moskovskej železničnej stanice Belorusskij.

„Mal bodné zranenia na krku a tvári,“ uviedol policajný zdroj pre agentúru RIA Novosti.

Podľa vyšetrovateľov 33-ročného Azerbajdžanca Mechtieva zavraždili, keď čakal na stanici na príchod svojej manželky a dvojmesačného syna. Jeho mŕtve telo sa našlo v utorok ráno. Údajne na neho zaútočila skupina piatich mládežníkov, medzi ktorými bolo aj jedno dievča.

Mechtiev sa okrem iného angažoval aj v sociálnej práci so študentmi a mládežou z kaukazského regiónu. Motív vraždy nateraz nie je známy. Na internete sa objavili špekulácie, že mohlo ísť o útok pravicových extrémistov.

Od rozpadu Sovietskeho zväzu došlo v Rusku k výraznému nárastu nacionalistických nálad. Rasisticky motivované útoky na ľudí neslovanského pôvodu si vlani podľa správ organizácie Sova vyžiadali 21 a v roku 2010 až 42 životov.

Teraz.sk

Zaslal: Št apríl 12, 2012 2:55 pm Odpovedať s citátom
KODAŇ 12. apríla (WEBNOVINY) – Štyria Švédi obvinení z prípravy útoku na dánsky denník, ktorý publikoval v roku 2005 karikatúry proroka Mohameda, predstúpia v piatok v Dánsku pred súd.

Prokurátori označili štyroch mužov za islamských militantov, ktorí chceli svojím útokom na denník Jyllands-Posten vystrašiť dánsku spoločnosť.

V prípade, že ich súd usvedčí z terorizmu, čaká ich trest väzenia do 16 rokov.

Zaslal: So marec 02, 2013 10:16 pm Odpovedať s citátom
Al-Káida publikovala časopis s radami pre islamistických militantov

Časopis predkladá aj zoznam 11 verejne známych osôb zo Západu, vrátane britského spisovateľa Salmana Rushdieho, ktoré sú „hľadané živé alebo mŕtve za zločiny proti islamu“.

Rijád 2. marca (TASR) – Islamistické hnutie al-Káida Arabského polostrova (AQAP), najaktívnejšia frakcia al-Káidy, uverejnilo v angličtine napísaný časopis, ktorý budúcim militantom radí, ako podpaľovať autá a vyvolávať dopravné havárie. Dnes o tom informovala agentúra Reuters.

Časopis, ktorý sa objavil v elektronickej podobe na rôznych militantných webových stránkach, takisto vyzýva Francúzsko na stiahnutie svojich jednotiek z Mali. Predkladá aj zoznam 11 verejne známych osôb zo Západu, vrátane britského spisovateľa Salmana Rushdieho, ktoré sú „hľadané živé alebo mŕtve za zločiny proti islamu“.

Na zozname možno nájsť aj mená holandského politika Geerta Wildersa a kanadsko-somálskej aktivistky Ayaan Hirsi Aliovej, ktorí sú ostrými kritikmi islamu, ako aj amerického duchovného Terryho Jonesa, ktorý zorganizoval verejné spálenie koránu.

Hnutie AQAP, so základňou v chudobnom a zákon nerešpektujúcom Jemene, sa v minulosti pokúsilo zostreliť medzinárodné dopravné lietadlá. Vlády západných krajín ho považujú za nebezpečenstvo pre okolité štáty Perzského zálivu, ako aj pre hlavné lodné trasy tankerov.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: