Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Utečenecká kríza

Lemmy
Zaslal: Po október 12, 2015 12:22 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6017 Bydlisko: Mám.
Richard Sulík (SaS) tvrdí, že Merkelová porušila nariadenie EÚ a nemeckú ústavu. Marek Linha na blogu píše, že je to nezmysel. „Nie Merkelová, ale demagógovia ako Orbán a Fico – spolu so Sulíkom ohrozili európsku bezpečnosť.“

Kto má pravdu? Rolling Eyes

Zaslal: Po október 12, 2015 12:30 am Odpovedať s citátom

Zaslal: Pi október 23, 2015 10:41 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 613
Lemmy napísal(a):

Aj v Nemecku stúpa odpor voči Merkelovej. Útoky na ubytovne utečencov sa strojnásobili. Hranice Únie sú "vďaka" politikom deravé, ako rešeto a môže sem prísť hocikto bez kontroly. Mnohí zahodia svoje doklady a tvária sa ako utečenci. Pritom im ide len o ekonomické výhody. Mnohých motivovali k tomuto konaniu médiá, ktoré sa rozšírili aj v zaostalejších krajinách. Internet, satelitná televízia otvárajú ľuďom oči a vidia,že sa dá žiť aj ináč, ako žili doteraz.
Pre niekoho je to kríza, pre niekoho zisk, podobne, ako pri finančných krízach. Niekto si to dobre pripravil, aby profitoval. Čas ukáže, kto bude profitovať, ale to utrpenie státisícov sa nedá zrátať. Bude ešte množstvo obetí, kým sa situácia ustáli, pretože evidentne nie je záujem tých, čo môžu konflikty ukončiť.
Protiislamské nálady stúpajú a niekto sa z toho teší. Je síce pravda, náboženské rozdiely vyvolávajú napätie, ako bolo napr. v Kosove, kde by asi konflikt nebol, keby neboli rozdielne náboženstvá. ľudia sa až panicky obávajú, že moslimovia si idú stavať mešity. U nás nie je ani jedna, pritom sinagóg je viac. Môžeme to porovnať aj s Maďarskom, kde je v Budapešti druhá najväčšia sinagóga na svete a z islamu majú panický strach, pritom judaizmus,islam, kresťanstvo majú spoločný pôvod. Islam prijal základy z biblie, uznáva Ježiša, praotca Abraháma. Je asi v nevedomosti veriacich jednotlivých náboženstiev, že nepoznajú históriu a dajú sa manipulovať k vzájomnej nenávisti. Rozdielnosť náboženstiv je využívaná na vytváranie konfliktov, aj keď v skutočnosti nejde o zisk pre náboženstvá samotné, ale v pozadí sú iné ciele, ktoré sa majú dosiahnuť.
Sú tu aj rôzne obavy, ktoré majú historické príčiny a ľudia ich nedokážu vymazať. V Európe sú to napr. spomienky na turecké nájazdy. Medzi islámom a judaizmom je príčinou zabitie 800 Židov v Medine, keď znepriatelené kmene zastávajúce pôvodné náboženstvá bojovali proti Mohamedovi a aj napriek trojnásobnej presile sa im nepodarilo Mohameda poraziť a boj skončil nerozhodne. Práve z obavy, že Židia, ktorí boli na jeho strane ho chcú zradiť a pridať sa k väčšine protivníkov došlo k ich zavraždeniu. Odvtedy sú tieto strany znepriatelené, aj keď predtým spolunažívali a vyznávali svoje rozdielne náboženstvá slobodne.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi október 23, 2015 8:52 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1562
Mne sa najviac páči, ako sa ateisti bratajú s islamistami z nenávisti voči RKC Very Happy

Zaslal: Pi október 23, 2015 9:13 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Mne sa najviac páči, ako sa ateisti bratajú s islamistami z nenávisti voči RKC Very Happy

Ktorí ateisti? S ktorými islamistami? Pýtam sa, lebo v tvojej poznámke je len jedna organizácia konkrétne spomenutá: RKC.

Zaslal: So október 24, 2015 8:48 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):

Ľudia sa zatrieďujú do rôznych skupín podľa príslušnosti k rôznym národom, náboženstvám, politickým stranám, klubom. Na prvom mieste v poradí s nedostihnuteľným bodovým ohodnotením by ale mal každý mať :
1 Som človekom. Mnohokrát sa žiaľ toto poradie mení a na prvom mieste je napr. náboženstvo, národ a podobne. Potom ľudskosť ustupuje do úzadia, možno až na posledné miesto v poradí, alebo sa úplne stratí. Mnohí potom pre svoju príslušnosť k niečomu prestávajú byť ľuďmi a stávajú sa zvermi. Smutné je, že si to ľudia neuvedomujú a ako nejakí zombie niečím ovládaní povyšujú nižší stupeň rebríčka nad najvyšší stupeň – nad ľudskosť. Keď sú títo zombie na vysokých miestach štátov je to o to smutnejšie Počúvať ich rétoriku a ospravedlňovanie zmien, prečo je ľudskosť vyhodená na smetisko a nahradená ich ideálom je naozaj pre silný žalúdok. Prečo im ale ľudia tie reči hltajú? Už asi majú žalúdky na to zvyknuté a ľudskosť im nechutí.
Skeptik
Zaslal: So január 02, 2016 10:33 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Postupne sa objavujú skryté zákutia utečeneckej krízy. Ochotné prijímanie utečencov zo Sýrie je súčasťou rozvratu Sýrie s hlavným cieľom – odstránením Asada. Utekajú totiž hlavne vzdelaní ľudia, čo je pre štát obrovská strata. Naviac utekajú mladí muži kvôli tomu, aby nemuseli narukovať do armády a bojovať. Ekonomická sila štátu bude zákonite ešte viac klesať a naviac západný kapitál bude k pádu maximálne prispievať. Asadov systém je tak z viacerých príčin odsúdený na zánik.. Niekto si bude môcť zaškrtnúť Sýriu ako splnený cieľ. Ďalší krôčik ku svetovláde splnený. Mnohí k tomuto cieľu nevedomky napomáhajú, pritom sú spojencami na úrovni toaletného papiera, pre ktorých platí: „Po použití zahodiť! „
Skeptik
Zaslal: Pi január 08, 2016 5:27 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Čo sa to stalo vo viacerých nemeckých mestách na Silvestra? Objavil sa nový druh kriminality – masová organizácia a aj vykonanie kriminálnych činov. Zlá je kriminalita jednotlivca, ešte horšia je organizovaná zločinecká skupina a ešte horší stupeň je kriminálne organizovaný dav. Zarážajúce na tom je, že sa našlo dosť tých, čo to organizovali a aj dosť vykonávateľov a aj to, že sa jej dopustili, migranti, teda tí, ktorí by mali byť radi, že prišli do lepšieho. Vyvoláva to značné obavy. Čo sa dá čakať v budúcnosti, čo zorganizujú? Z kriminálnej praxi je známe, že zločinec svoje zločiny vylepšuje, učí sa na chybách, ktoré spravil a je stále viac agresívny, brutálny. Polícia nebola schopná zareagovať lebo na to neboli pripravení a možno v tej chvíli ani nevedeli, čo sa udialo. Je otázne, či by dokázali masovo zareagovať a zabrániť tým činom.. Ak sa vyskytne opäť niečo nové nepoznané a v masovej miere, asi tiež príde reakcia neskoro.
Jedno je isté, ekonomike takéto problémy nepomôžu, čo bude znamenať menej finančných zdrojov aj pre ľudí v núdzi a celkové zhoršenie nálad v spoločnosti, čo bude produkovať ďalšie násilie a rôzne odvety naň.
Masy sa dali do pohybu a ich príliš veľkú kinetickú energiu , žiaľ nasmerovanú nesprávnym smerom len tak ľahko nikto nezastaví. Ktovie, či rozvracanie iných štátov neskončí rozvratom vlastného.
Lemmy
Zaslal: Pi január 08, 2016 9:21 pm Odpovedať s citátom
Je to len iná forma terorizmu. Nezastrašili nás výbuchmi, tak skúšajú vyvolať strach sexuálnym násilím.

Zaslal: So január 09, 2016 9:49 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Je to len iná forma terorizmu. Nezastrašili nás výbuchmi, tak skúšajú vyvolať strach sexuálnym násilím.

Problém stretu ľudí z rôznych krajín nastáva aj kvôli tomu, že každá skupina má rozdielne zákony, ktoré uznáva. Čo je pre jednu skupinu neakceptovateľné, je pre inú samozrejmé a nutné ľudské právo. Napríklad moslimovia majú zakázané spoločné zhromaždenia mužov a žien a snažili sa práve také zhromaždenie sabotovať. Podobne útok na Bataklan, kde hrala roková kapela, čo je podľa ich zákonov neprípustné. Čiže je to snaha presadiť si, aby platil ich zákon. To jasne poukazuje na to, že zákony tvorené jedným človekom, alebo len úzkou skupinou sú zdrojom napätia a konfliktov. Zákon vytvorený jedným človekom, ako napr. Mojžišov, Mohamedov, Čingischánov, vyjadruje len obmedzený a jednostranný pohľad na svet a ten nikdy nebude objektívny. Zákony, aby neboli zdrojom konfliktov, ale im zabraňovali a určovali tie správne hranice, ktoré sa nesmú prestupovať musia byť tvorené a schvaľované za účasti čo najväčšieho počtu ľudí. Takto vytvorené zákony by potom zahrňovali vôľu veľkej väčšiny, ktorá by sa s nimi súhlasila, , tolerovala ich a plnila stotožnila sa s nimi.
Vytvoriť jednoliaty celok v štáte s ľuďmi uznávajúcimi rôzne právne systémy nie je možné. Vždy bude dochádzať medzi nimi ku konfliktom. Multikulturalizmus preto zlyháva. Ako sa hovorí.: „ Na hnojisku vládne jeden kohút.“ Teda v štáte má platiť a byť uznávaný všetkými ľuďmi jeden zákon, nie dva, alebo až desať, ako to je v súčasnosti. Často sa hovorí o tolerancii jednotlivých skupín. Každý tvrdí, že je tolerantný, ale ako môže byť niekto tolerantný, keď uznáva úplne iný právny systém, iné morálne princípy, ako sused, ktorý porušuje to, čo je jemu sväté?
Lemmy
Zaslal: So január 09, 2016 11:33 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Multikulturalizmus preto zlyháva. Ako sa hovorí.: „ Na hnojisku vládne jeden kohút.“ Teda v štáte má platiť a byť uznávaný všetkými ľuďmi jeden zákon, nie dva, alebo až desať, ako to je v súčasnosti.

Ktoré zákony (10) platia naraz v súčasnosti?

Zaslal: So január 09, 2016 4:55 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Ktoré zákony (10) platia naraz v súčasnosti?

Oficiálne síce platí jeden zákon, ale mnohí ľudia ho neuznávajú a riadia sa svojimi zákonmi. Napr. moslimovia vo svojej štvrti v Londýne sa riadia šaríou. Ľudia z každého náboženstva uznávajú zákony toho svojho a v srdci sú im dôležitejšie, ako tie oficiálne. Sú tu ale aj skupiny iných občanov, ktorí majú svoje nepísané zákony nadraďujúce ich nad štátne. Napr. rôzne mafie sa riadia svojim zločineckým kódexom, rôzne slobodomurárske lóže, finančné skupiny a mnohé ďalšie nemenované skupiny. A tak okrádajú iných, pretože podľa nich je to normálne, neplatia dane štátu, obmedzujú iným slobodu, obchodujú s ľuďmi, využívajú iných ako otrokov. Príkladov je veľa, keď si jednotlivé skupiny stanovujú svoje nepísané a aj písané zákony. Je to tým, že neuznávajú štátne zákony a to, čo robia považujú za zákon, za právo. Problém je, že štáty evidentne nemajú silu aby presadili svoje zákony a dôsledne trestali zločiny. Je to práve aj kvôli tomu, že platné zákony nie sú tvorené a prijímané veľkou väčšinou, ktorá by potom ochotne sama dodržiavala a aj dohliadala na ich dodržiavanie, napr. tak, ako to robia moslimovia s priestupníkmi zákona, kde je tlak na jeho dodržiavanie úplne zdola od obyčajných ľudí až po tých najvyšších. V moslimských krajinách je šaría dominantným zákonom, ktorý ľudia uznávajú viac, ako ľudia v civilizovaných krajinách tie svoje. A je tam oveľa menej tých nepísaných zákonov iných skupín. Chaos v zákonoch je najlepšie vidieť v Amerike, kde má každý štát tie svoje, mnohokrát absurdné. Napr. donedávna platilo v jednom štáte, že ľudia nesmú na ulici lízať zmrzlinu. Kto by ochotne dodržiaval taký zákon a stotožnil sa s ním?
Je ťažké ľudí s iných komunít, kde boli po celé generácie platné nejaké zákony prinútiť dodržiavať niečo iné. Prieči sa im to v krku a je pre nich šok, keď sa stretnú v masívnej miere s podľa ich videnia masívnym a hrubým porušovaním vyžadujúcim si podľa nich ten najvyšší trest.
Niektoré komunity nemajú problém so začlenením sa do iných komunít a dodržiavaním ich zákonov. Dodržiavajú zákony štátu a pracujú mnohokrát viac, ako občania štátu, do ktorého prišli. Boli to napr. aj emigranti z bývalého Československa, ktorí boli pre štáty, kde prišli prínosom a nevytvárali konflikty. Začlenili sa dodržiavali ich zákony, považovali ich za prirodzené lebo právne prostredie bolo podobné .
TvojOponent
Zaslal: Po január 11, 2016 4:17 pm Odpovedať s citátom
Skeptik - každý občan ale má právo žiadať o ochranu ma základe štátom utnanej legiclatívy - Ústava má prednosť pred šárijou. Má väčšiu dôležitosť.

Zaslal: Ut január 12, 2016 5:21 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
TvojOponent napísal(a):
Ústava má prednosť pred šárijou. Má väčšiu dôležitosť.

Keď je niekto schopný aj zabiť človeka kvôli nejakému náboženskému zákonu, tak tým jednoznačne nadraďuje náboženský zákon nad zákony štátu. V srdci mnohých totiž vládnu iné priority. Takých prípadov už bolo neúrekom v rôznych náboženstvách, nie je to len prípad šaríe.
TvojOponent
Zaslal: Ut január 12, 2016 9:23 pm Odpovedať s citátom
Som rád, že sa zamýšľate aj nad inými prioritami - nie sú náboženské, ale napríklad výsostne ateistické.
Právo tzv. vyspelých štátov dovoľuje zabíjať deti. A vy vôbec neprotestujete.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: