Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Marketingový kapitalista neovláda logiku

Lemmy
Zaslal: Ut august 04, 2015 12:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7164 Bydlisko: Mám.
Prečítal som si článok od Dušana Daniela Povedzme si nahlas: Ľuďom sa nechce robiť.

Sťažuje sa, presnejšie, naivne si namýšľa, že keď niekomu ponúka prácu, a oni ju odmietajú, že sa im nechce robiť. Navyše, úplne nelogicky si to odvodil z toho, že ľudia sa obvykle sťažujú na všeličo.

Dušan Daniel je… Ouch Škoda slov! Bieda kapitalizmu!

Multi Level Marketing je ako prostitúcia. Neviem, ale mal by sa nad sebou zamyslieť. Keď nejakej žene ponúknete prácu prostitútky, tak čo vám zvyčajne odpovie? Embarassed

Mňa kedysi obťažovali cez telefón rôzne mladé slečny, naivky, ktoré boli nezamestnané, tak skúsili prácu po telefóne. Neboli schopné pochopiť, že ich „práca“ je totožná s tým, čo v e-mailovej komunikácii nazývam spamom.

Zaslal: Ut august 04, 2015 3:44 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1072
Lemmy napísal(a):
Ľuďom sa nechce robiť
.

Mnohí ľudia nechápu, prečo by mali pracovať. Nemajú na to inteligenciu, ani ochotu prispieť k dielu. Akurát nedávno som sledoval niektorých ľudí a pomyslel som si, že som ich nikdy za celý život nevidel nič robiť, iba sa prechádzať. Nie je to ale len ich chyba, zlyháva systém organizácie štátu, ktorý jedných derie v práci z kože, že ľudia si nemajú ani kedy vydýchnuť a iných necháva oddychovať. Z ekonomického hľadiska je pre štátnych ekonómov výhodnejšie platiť troch nezamestnaných, ako jedného robotníka. Z dlhodobého hľadiska je ale taký systém neudržateľný.
Poznám ľudí, čo ešte popri zamestnaní dokážu doma toľko dopestovať, že keby nechodili do zamestnania, tak by dokázali uživiť množstvo ľudí. Majú totiž pracovné návyky a zručnosti, ktoré nikdy nenadobudne taký, čo si celé dni váľa šunky .Nič sa mu nechce, nič nevie, neexistuje u neho žiadne premýšľanie nad organizáciou práce, čo, kde, kedy, ako a čím spraviť.
Prečo ľudia utekajú na západ? Asi je tam iná organizácia práce, vybudovaná infraštruktúra, ktorá umožňuje vysokú a kvalitnú produkciu, že pracujúci nie sú zotročovaní. Skorej pri priemyselnej revolúcii nahradil jeden stroj mnohých ľudí. Teraz jeden človek je nútený obsluhovať mnoho strojov, aby zarobil na iných. Pre neho priemyselná revolúcia skončila, lebo je otrok práce, ako keď stroje neboli.
Už dávno som povedal: „Nebojte sa tých ľudí, čo robia, ale tých, čo nerobia.“ Tých čo nerobia by sme našli mnoho aj medzi veľmi dobre zarábajúcimi, ale tí len lížu smotanu, výsledok práce iných.
Za všetkým je ale zlý princíp odmeňovania, prideľovania prostriedkov. Prečo by mal mať vyššie postavený limuzínu a robotník šrotové auto ? U nás je také niečo samozrejmosť, jasne to ukazuje na zneužívanie právomocí. Čím vyššie postavení, tým si viac nadelia pre seba. Ľudia si už na to zvykli, ale je to jasná deformácia, ktorá fungovala aj za komunizmu. keď sa papaláši prevážali v autách, ktoré zožrali viac paliva, ako nákladné auto, pritom prevážali len seba a pár papierov vo fascikli. Keby bolo odmeňovanie spravodlivé, bol by aj rozvoj, pokoj. Keď ale nefunguje táto spravodlivosť, je bordel, nepokoje, konflikty, úpadok.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut august 04, 2015 3:48 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7164 Bydlisko: Mám.
Nemám dôvod ti veriť. Ty si skeptik aj tam, kde to nie je vôbec potrebné. Laughing

Zaslal: St august 05, 2015 6:20 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1072
Lemmy napísal(a):
Nemám dôvod ti veriť. Ty si skeptik aj tam, kde to nie je vôbec potrebné. Laughing

Keď pozerám okolo seba,tak musím byť skeptik. Všetko sa dá totiž meniť k pozitívnemu,ale pre sebeckosť ľudí ide všetko dolu vodou.
k téme by som ešte dodal,že nie len ľuďom s nízkou inteligenciou sa nechce robiť,ale aj tým s vyššou. Tí z vyššou inteligenciou by si aj vedeli robotu premyslieť, ale zvlášť fyzická robota im poriadne smrdí.Radšej sa budú potiť vo fitnesku,ako by niečo užitočné spravili.Potom tu máme paradoxy,že starci robia ťažké fyzické práce a mladí tučnejú,pretože memajú pohyb. Mnohí inteligentnejší povedali,že keby mali zarábať toľko,ako poniektorí chudobnejší,tak ráno ani nevstanú z postele za takú mzdu. Iní musia vstať a robiť,pretože systém je poriadne deformovaný. Ten,kto robí nemá peniaze,ani čas a ten čo nerobí,alebo robí len málo,má aj čas,aj peniaze.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: