Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Parlamentné voľby v roku 2016

Bude pokračovať vo vláde strana SMER – SD?

Určite áno  
75%
  [ 9 ]  75%

Asi áno  
16%
  [ 2 ]  16%

Asi nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Určite nie  
8%
  [ 1 ]  8%

Celkom hlasov : 12
Skeptik
Zaslal: St marec 02, 2016 6:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Lemmy napísal(a):
Pavol Hardoš napísal(a):

Ak však v týchto voľbách budete voliť Smer, tak vám nemám viac čo slušné povedať.

Poznámka (nemusí súvisieť s obsahom):
Pavol Hardoš je politológ.

Ja sa len trpko pousmejem na tom, keď si niekto myslí, že nezvolením Fica sa všetko zrazu zmení k lepšiemu. Kradlo sa aj pred 89, ale po ňom to nabralo poriadne otáčky, nielen za Fica, ale za všetkých doterajších vlád. Tento bordel už nedokáže napraviť nikto. Ani Stalin so svojimi brutálnymi metódami, keď dal zlikvidovať státisíce ľudí nezastavil korupciu. Niekto tvrdí, že to dokáže zastaviť. Myslím si, že mám právo takému vyhláseniu absolútne neveriť.
Trpko sa pousmejem aj pri predstavovaní volebných programov. Každý by chcel robiť niečo iné, to je ale vizitka amatérov. Profesionálny kuchár vie, aký nôž si má zobrať na krájanie zeleniny a nemusí vyskúšať niekoľkokrát celú sadu, aby pochopil, ktorý je najlepší. Aj s varením má jasno a vie, čo ktorá surovina potrebuje, aby bol výsledok dobrý. Amatér potrebuje množstvo pokusov, ale výsledok je nanič. Zničené suroviny, zbytočná spotreba energie a ľudia ostávajú hladní. Ak sa striedajú takí amatérski kuchári pri varení príliš dlho, môže sa stať, že ľudia pokapú od hladu..
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi marec 04, 2016 2:25 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
A koho teda voliť/ste volil? A to hlavné - PREČO?

Zaslal: Po marec 07, 2016 5:47 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
A koho teda voliť/ste volil? A to hlavné - PREČO?

Tieto voľby znova potvrdili, že politické strany sú škodlivé a treba ich zrušiť. Príspevky určené pre jednotlivé strany by sa tak dali využiť užitočnejšie na iné.
Poslanci by mali byť volení nezávisle, nebyť pod tlakom nejakej strany,plniť prikazy bohatých mecenášov, ale starať sa o zlepšenie stavu spoločnosti, nie peňaženiek bohatých.
Nebol som voliť, pretože žiadna strana nebola hodná mojich 17€. Keby sa volili ľudia samostatne, tak by som určite mal koho voliť.
Ako môže niekto úplne ignorovať zvoleného zástupcu, ktorého si vybrali tisíce ľudí? Hovoria extrémista, ale ja tu vidím oveľa viac extrémistov, ktorí sa navonok tvária ako baránkovia a konajú ako najhorší vlci.
Extrémizmus aby prerástol do škodlivej miery totiž potrebuje kapitál. Kapitál sú zuby extrémizmu, ktoré škodia. Čím väčší kapitál, tým je tých škodiacich zubov viac a sú aj o to väčšie. Niekto bez peňazí je bezzubý a tým neškodný. Môže len pokrikovať, ale pohrýsť nemá čím.
TvojOponent
Zaslal: Po marec 07, 2016 10:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Ja som si nevšimol to, že by voľby potvrdili zbytočnosť politických strán.

Zaslal: Ut marec 08, 2016 6:02 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Ja som si nevšimol to, že by voľby potvrdili zbytočnosť politických strán.

Ja to vnímam ináč a vidím veľa zlého v práci a existencii politických strán.
Škodlivosť politických strán má viac zložiek.
1 Milióny, ktoré dostanú politické strany za voľby by sa dali využiť na niečo iné. Neboli by masové otravné reklamy , cez ktoré si tunelujú strany veľké sumy. Pri samostatných poslancoch bez príslušenstva k stranám by tieto podpory boli o hodne nižšie. Naviac si strany tieto príspevky stále samovoľne zvyšujú a z poslaneckých mandátov si spravili svoj súkromný zárobkový podnik.
2 Vzájomná konkurencia jednotlivých strán vytvára neustávajúce konflikty, ktoré v spoločnosti zhoršujú klímu. Neustále vzájomné obviňovanie, odvolávanie niekoho z opozície, atď. Spôsobuje to nestabilitu parlamentu, vlád a narušenie ich práce, čo má nemalé ekonomické dopady.
3 Vzájomné komploty kvôli získaniu nejakého hlasovania spôsobujú vzájomné vydieranie k nejakým ústupkom. Vytváranie korupčného prostredia má veľmi zlý dopad na spoločnosť.
4 Početnosť členov v stranách zvyšuje ich nebezpečnosť v presadzovaní si svojich osobných záujmov na úkor spoločnosti. Mocenské štruktúry strán zasahujú až do úrovní samospráv. Je uľahčený vplyv rôznych lobistických skupín veľkého kapitálu na politiku, pretože im stačí osloviť niekoľko ľudí z vedenia. Naviac je tu aj zahraničný mocenský vplyv na dcérske strany.
5 Bez strán v politike by vlastne neexistoval nacionalizmus, fašizmus v takej nebezpečnej podobe. Stranám sa ľahšie presadzujú rôzne separatistické, autonomistické snahy, čo prináša do spoločnosti kopu problémov , ekonomických a iných následkov.
6 Strany sa snažia ovládnuť mocenské štruktúry štátu, čo je antidemokratický prvok, pretože potom nekontrolujú občania politikov, ale politici ľudí. Vidíme to, ako sa v súčasnosti ospravedlňujú rôzne stále sa zvyšujúce sledovania ľudí pod rôznymi zámienkami. Strany nemajú čo kontrolovať mocenské štruktúry štátu a byť im nadradené. To je totiž fašistický prvok, prevzatie celkovej moci v štáte a páchanie bezprávia bez akéhokoľvek postihu za trestnú činnosť. Čo vidíme, že sa deje aj u nás, keď si už niektorí robia čo chcú. Kradne sa neskutočne a nikto nie je potrestaný a to je len časť problému.
Ešte je mnoho iných faktorov, ktoré poukazujú na nebezpečnosť strán v politike. Pri počiatkoch demokracie strany neexistovali, ale ľudia sú vynaliezaví a rýchlo si našli medzierky na využitie nedokonalosti systému.
Lemmy
Zaslal: So marec 12, 2016 12:08 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6129 Bydlisko: Mám.
Dušan Borovský napísal(a):
Tieto voľby ukázali, že egoizmus sa stále viac presadzuje v našej spoločnosti. 400 000 nezamestnaných, 40 000 bezdomovcov neboli témou volieb…

Komunisti môžu premýšľať, prečo nevedia osloviť 440 000 voličov! Teda, prečo 440 000 voličov na nich zvysoka kašle.

Komunistická strana Slovenska získala 16 278 hlasov, čo je 0,62 %. Exclamation

Zaslal: So marec 12, 2016 9:08 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Komunisti môžu premýšľať, prečo nevedia osloviť 440 000 voličov!

Bezdomovci a nezamestnaní sú najslabšia skupina, bez vplyvu a preto politikov ani nejako nezaujímajú. Mnohí bezdomovci totiž ani nemajú doklady a systému, ktorý ich vyhodil na ulicu prestali dôverovať a rezignovali. Väčšine politikov, keď sú zvolení sú ľahostajní aj skoro všetci ostatní voliči. Ako keby boli len zástupcami kapitálu, ktorý ich dostal k moci a len jemu sa zodpovedali.
Je zvláštne, že Hitler dokázal presvedčiť väčšinu nemeckého národa a tí ho boli ochotní nasledovať. Jeden vysoký nemecký politik vtedy povedal, že keby bol povedal ľuďom, aby vyskočili z okna, tak by vyskočili. Takí boli zfanatizovaní. Keď im hovoril, že treba vojnu, že ich to bude stáť obete, utrpenie, ľudia jasali.
Včera som čítal na internete niečo o Hitlerovi. Neviem, aké sú dôveryhodné, ale skúsim ich zanalyzovať.
Hitler údajne nebral plat, nehromadil majetky, zakázal úroky v bankách. Stačilo takto málo aby ho ľudia nasledovali. Keď ľudia pocítili na vlastnej koži následky hitlerovej politiky, bolo už neskoro. Ako sa hovorí: “Keď vtáčika lapajú, pekne mu spievajú“. Súčasným politikom ľudia neveria, pretože ich nedokážu presvedčiť. Nedokážu pred ľuďmi ani len zahrať dôveryhodných a to je veľmi smutná skutočnosť. Niektorí majú totiž obrovské platy, veľké vedľajšie príjmy, veľké majetky, ktoré získali práve počas politickej kariéry. Nepracujú pre ľudí, ale pre seba a rôzne korporácie. Veď v bankách ľudia nedostávajú úroky, ale musia platiť za to, že tam majú peniaze. Ľudia väčšinu politikov nenávidia a berú ich ako nutné zlo. Je taký veľký problém pre politika brať len priemerný plat, ako majú iní ľudia, nehrabať veľké majetky, dať ľuďom trocha dýchať a napr. zariadiť normálne úroky v bankách? U nás je málo takých politikov, ktorí dokážu presvedčiť ľudí svojou morálnosťou.
.Každý človek na zemi by mal byť morálnejší, ako bol Hitler, aby vládol pokoj a mier. Prečo to ale mnohí nedokážu?
Možno je to tým, že má niekto moc, myslí si, že sa môže správať k iným, ako k červíkom, ktoré môže zašliapnuť, nepotrebuje sa pre nimi ani pretvarovať a robiť sa dobrým, veď červíky sú bezmocné, slabé a nič mu nespravia.
Skeptik
Zaslal: Ne marec 20, 2016 9:18 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Dušan Borovský napísal(a):
Tieto voľby ukázali, že egoizmus sa stále viac presadzuje v našej spoločnosti.

Aký je výsledok volieb? Divný. 32 okresov z celkového počtu 79 nemajú žiadneho zástupcu v parlamente, ktorý by mal v nich trvalé bydlisko. Tam, kde je najhoršia ekonomická situácia, chýbajú zástupcovia, čo by niečo zlepšili. Niektoré majú potom v priemere viac ako troch zástupcov. Tento počet zástupcov niektorých strán a podielu na moci v štáte stúpa po zvolení do vyšších funkcií, keď prichádza do parlamentu náhradník. Citujem zo stránky NRSR:" poslanec vymenovaný za člena vlády, štátneho tajomníka, riaditeľa Slovenskej informačnej služby, vedúceho Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky, vedúceho ústredného orgánu štátnej správy jeho mandát počas výkonu tejto funkcie nezaniká, iba sa neuplatňuje a na jeho miesto nastupuje náhradník."Určite to nie je v poriadku. Poukazuje to na úplne nevhodný volebný systém. Jedni si naviac vymohli vďaka politickým intrigám veľa -zastúpenie v parlamente, vláde, vo výboroch, atď, iní skoro nič, aj keď mali hlasov skoro rovnako. Nerozhodol volič, ale politické strany, aký koláč moci a následne aj financií si kto uchmatne. Komu slúži taký systém volieb a následného delenia moci? Mnohí voliči boli voliť zbytočne, pretože ich hlas sa úplne prepadol. Budú spokojní? Regionálne rozdiely to len zväčší a opäť viac zvýši nestabilitu štátu. Niekomu to ale vyhovuje. Pod heslom, čím horšie pre iných, tým lepšie pre nás. Extrémizmus narastá a zatiaľ čo sa jeden odsudzuje, iní sa povyšuje. Neveští to nič dobrého.
Skeptik
Zaslal: Pi marec 25, 2016 12:28 pm Odpovedať s citátom
Ľudia si zvykli používať určité znaky napr. vlajky, symboly, farby na označenie svojho územia. Má to význam, toto patrí nám, tu vládneme my. Spejeri postriekajú steny svojimi znakmi, aby každý vedel, že územie je už zadané.
Preto ma zarazila reakcia poslancov, že prišli do parlamentu so znakmi príslušnosti k skupine. V parlamente by mal byť prípustný len znak jeho štátnosti, ak je štát svojprávny. Neviem, či by sa také niečo stalo v poslednom čase v nejakom inom parlamente, napr. v Maďarsku , Nemecku, Francúzsku, aj keď tam sú nacionalisti v parlamentoch, už veľmi dávno. Ani nepoznám prípad zo západu, že by prezident odmietol jednať so zvolenými zástupcami nejakej skupiny. Alebo to bolo práve preto, že tu sa dostali do parlamentu až po 26 rokoch, keď všetci ostatní zastupujúci iné menšiny majú svojich ľudí v slovenskom parlamente od jeho vzniku a prišla zrazu konkurencia do zabehaného systému? Prečo práve u nás bol potrebný taký krok? Značiť si územie - toto patrí nám, vyvoláva konflikty, ak je územie už označené inak a patrí niekomu inému. Má to ale svoju výpovednú hodnotu, ktorej sa dá rozumieť, ak sa človek nad tým zamyslí, pochopí zákonitosti. Poukáže a objasní to mnohé, ktoré na prvý pohľad nie je viditeľné. Človek by povedal, že sa deje niečo divné, ale to je spôsobené len nedokonalými vedomosťami. Mám z toho, čo sa deje naozaj zlé pocity,lebo keď začína halúzka pučiť, vieme, že o chvíľu vyrastú listy.
Lemmy
Zaslal: Pi marec 25, 2016 12:48 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Preto ma zarazila reakcia poslancov, že prišli do parlamentu so znakmi príslušnosti k skupine.

Menovite ktorí poslanci?

Zaslal: So marec 26, 2016 6:27 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Menovite ktorí poslanci?

Myslím si, že každý, kto trocha sleduje dianie v politike, tak vie, o kom píšem. Jedno je ale isté, extrémisti, kotlebovci ako ich niektorí nazývajú to neboli, aj keď im by to skorej ľudia prisúdili. To by bol iný cirkus, keby si také niečo dovolili. Nie som ich volič, ani neviem, či sa len hrajú na nacionalistov, alebo je to z ich strany len také politické divadlo a hrajú opozičné bábky.. Pochybujem, že by bez podpory kapitálu, ktorú jednoznačne nemajú boli schopní strhnúť väčšie davy. Sú pod drobnohľadom a napr. incident so zbraňou rozmazávajú, ako keby to bolo niečo strašné. Však ju nemal na sedení v parlamente. Keď nemenovaný minister kultúry vytiahol na ministerstve zbraň na Pročka v jednej tel. relácii, tak si to podivne nikto nevšimol a nerozmazával to. Všetko je to o rozložení síl, kto a čo si môže dovoliť. Nikto nevystaví svoju zástavu na území, ktoré neovláda. Rusi museli najskôr Nemcov poraziť, aby mohli vztýčiť svoju zástavu nad reichstagom.
Lemmy
Zaslal: So marec 26, 2016 6:42 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Menovite ktorí poslanci?

Myslím si, že každý, kto trocha sleduje dianie v politike, tak vie, o kom píšem. Jedno je ale isté, extrémisti, kotlebovci ako ich niektorí nazývajú to neboli, aj keď im by to skorej ľudia prisúdili. To by bol iný cirkus, keby si také niečo dovolili. Nie som ich volič, ani neviem, či sa len hrajú na nacionalistov, alebo je to z ich strany len také politické divadlo a hrajú opozičné bábky.. Pochybujem, že by bez podpory kapitálu, ktorú jednoznačne nemajú boli schopní strhnúť väčšie davy. Sú pod drobnohľadom a napr. incident so zbraňou rozmazávajú, ako keby to bolo niečo strašné. Však ju nemal na sedení v parlamente. Keď nemenovaný minister kultúry vytiahol na ministerstve zbraň na Pročka v jednej tel. relácii, tak si to podivne nikto nevšimol a nerozmazával to. Všetko je to o rozložení síl, kto a čo si môže dovoliť. Nikto nevystaví svoju zástavu na území, ktoré neovláda. Rusi museli najskôr Nemcov poraziť, aby mohli vztýčiť svoju zástavu nad reichstagom.

Hanba ti, si tak trápny troll, až to bolí. Škoda reči! Pochopil som, že si zbabelec. Nedokážeš sa rozumne vyjadriť. Jediné, na čo si sa zmohol, je šírenie paranoje.

Zaslal: Ne marec 27, 2016 7:53 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Hanba ti, si tak trápny troll, až to bolí. Škoda reči! Pochopil som, že si zbabelec. Nedokážeš sa rozumne vyjadriť. Jediné, na čo si sa zmohol, je šírenie paranoje.

Keď dochádzajú argumenty, prichádzajú urážky.
Keďže u nás nie je sloboda prejavu, tak človek nemôže písať otvorene, diskutovať o všetkom bez obavy prenasledovania. Komu prekáža hľadanie pravdy? Vedci, ale aj všetci ľudia keby nerobili pokusy, nevymieňali by si pravdivé informácie, tak by sme boli ešte niekde v dobe kamennej. Ľudí stíhajú za jedno slovo,vetu a to považujem za znak diktatúry.
Ľudia kvôli svojim bezohľadným záujmom neváhajú odsúdiť aj nevinného človeka, ako bol Ježiš na smrť. V humánnej spoločnosti by sa to nikdy nemohlo stať.
Lemmy
Zaslal: Ne marec 27, 2016 9:08 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Lemmy napísal(a):

Keď dochádzajú argumenty, prichádzajú urážky.
Keďže u nás nie je sloboda prejavu, tak človek nemôže písať otvorene, diskutovať o všetkom bez obavy prenasledovania. Komu prekáža hľadanie pravdy? Vedci, ale aj všetci ľudia keby nerobili pokusy, nevymieňali by si pravdivé informácie, tak by sme boli ešte niekde v dobe kamennej. Ľudí stíhajú za jedno slovo,vetu a to považujem za znak diktatúry.
Ľudia kvôli svojim bezohľadným záujmom neváhajú odsúdiť aj nevinného človeka, ako bol Ježiš na smrť. V humánnej spoločnosti by sa to nikdy nemohlo stať.

Klameš! Si zbabelec, pretože je sloboda prejavu. Škoda strácať čas s tebou. Si schopný len tárať. Tebe prekáža hľadanie pravdy!!! Evil or Very Mad

Zaslal: Po marec 28, 2016 7:42 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Klameš! Si zbabelec, pretože je sloboda prejavu. Škoda strácať čas s tebou. Si schopný len tárať. Tebe prekáža hľadanie pravdy!!! Evil or Very Mad

Teraz chodia médiá za kotlebovcami a stále sa ich pýtajú: „ Čo si myslíte o holocauste?“ Pripomína mi to situáciu s Ježišom, keď za ním chodili farizeji a pýtali sa ho, či sa majú dávať cisárovi dane. Chceli ho nachytať na nejakom chybnom výroku. Aj keď im Ježiš odpovedal veľmi diplomaticky a dalo by sa povedať bezchybne, aj tak svedkovia, keď ho súdili tvrdili, že nabádal ľudí, aby neplatili dane cisárovi.
Aj pred 2000 rokmi už chytali ľudí na slovíčka.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 3 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: