Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Parlamentné voľby v roku 2016

Bude pokračovať vo vláde strana SMER – SD?

Určite áno  
75%
  [ 9 ]  75%

Asi áno  
16%
  [ 2 ]  16%

Asi nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Určite nie  
8%
  [ 1 ]  8%

Celkom hlasov : 12
Lemmy
Zaslal: Ut február 02, 2016 12:24 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Ondrej Podstupka napísal(a):
Nie je dôvod, aby práve politika bola vyňatá z našej špinavej a nedokonalej reality. Alebo inak – neísť voliť, lebo ani jedna strana nie je dokonalá, je ako zahodiť všetky prihlášky na vysokú školu, lebo na Harvard vás nezobrali.

Iste, aj také názory sa objavia medzi tými, ktorí nejdú voliť. Ale anarchisti nejdú voliť z iných dôvodov. Pre pochopenie ich voľby nevoliť je nevyhnutné poznať ich záujmy, ich predstavy, ako dospieť k zmene. To sa len teraz tak mnohým javí, že najlepšie riešenie je voliť do parlamentu poslancov. Hrôza, keď si predstavím, akých politikov zvolili občania!!!

Motorova pila

Potom sú napríklad politici v malých stranách, ktorým sa nepodarilo zaplatiť kauciu, možno na to ani nemajú peniaze. Tí takisto sa môžu vykašľať na to, aby v deň volieb strácali svoj čas na to, aby dali hlas nejakej inej strane.

Nevoliči sú rôzni, a rôzne bývajú aj ich názory na voľby.

Zaslal: Ut február 02, 2016 4:41 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 714
Lemmy napísal(a):

Iste, aj také názory sa objavia medzi tými, ktorí nejdú voliť. Hrôza, keď si predstavím, akých politikov zvolili občania!!!

Ľudia môžu ísť voliť, ale ako to vyzerá, len toho, koho chce vládna skupina. To je ale náznak diktatúry. Prečo chcú teraz trestať ľudí celého kraja za demokratické zvolenie Kotlebu?
Prednejší bol trojstoličkový kandidát. Ďalšia absurdita, keď sú odoberané prostriedky na rozvoj kraja pre údajne nelegálne zamestnávanie jediného človeka a branie troch platov za tri stoličky a sedieť na jednej je legálne. Však práve táto nespravodlivosť spôsobila protest ľudí a zo vzdoru volili Kotlebu. Žiaľ takých trojstoličkove „legálne“ zamestnaných je ešte veľa To pánom evidentne nevadí.
Niekto rozhodol, že treba potrestať obyvateľov stredoslovenského kraja na princípe kolektívnej viny. Niekoho by z toho porazilo. Ich kandidát tesne prehral a ešte naviac ich niekto trestá za to, proti čomu protestovali. Teraz sa má pri voľbách trestať pokutou 33 € ten volič, čo nevhodí zvyšné volebné lístky na určené miesto. Každý obyvateľ str. kraja ale dostal obrazne pokutu za zvolenie Kotlebu v podobe odobratých prostriedkov vo výške 107 € . Je to tzv. predvolebná usmerňujúca príučka. Možno sa časom dočkáme aj toho, že niekto bude kontrolovať odložené lístky a ak medzi nimi nebude nežiadúci kandidát, tak na mieste dostane pokutu 300 €, čo by asi nahradilo tých odobratých 70 miliónov €.
Nuž , keď pôjdu ľudia voliť, mali by dobre počúvať, koho chcú páni aby bol zvolený, pretože ich môžu znova potrestať za nesprávnu voľbu. Má potom zmysel ísť voliť svojho kandidáta, keď si aj tak niekto svojich kandidátov presadí aj cez mŕtvoly?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut február 02, 2016 7:00 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ľudia môžu ísť voliť, ale ako to vyzerá, len toho, koho chce vládna skupina. To je ale náznak diktatúry.

Nie. Lebo nevieš, z akých dôvodov volia ľudia tú a tú stranu. Čo ak chcú voliť práve tú a tú stranu, a preto má taký veľký počet hlasov?

Zaslal: St február 03, 2016 11:01 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1585
Francúzi si elektrifikovali železnice a vyradili motorové lokomotívy. Boli moderní. Potom im Nemci zbombardovali trafostanice a francúzska armáda bola nebojaschopná.
Vidíte? Nie je to pokrokovosti mladých.
(Zrejme Nemcom pomáhal ten nápis na opaskoch Very Happy )

Zaslal: St február 03, 2016 12:09 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
(Zrejme Nemcom pomáhal ten nápis na opaskoch Very Happy )

Jasné, kto verí v boha, tomu je to zrejmé.

Gott mit uns = Boh s nami! (Teda, s vami, veriacimi v boha.)

„Boh je,“ konštatoval Hitler

Zaslal: St február 03, 2016 12:59 pm Odpovedať s citátom
Takže dokazuješ, že Hitler bol sekulárny humanista. Zaviedol odluku a tvrdil, že: „Ostatne verím v jedno: Boh je. Tento Boh stvoril národy. Týmto národom dal v zásade rovnaké práva. Very Happy

Zaslal: St február 03, 2016 3:14 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Takže dokazuješ, že Hitler bol sekulárny humanista.

Nič také. Povedal si: Zrejme Nemcom pomáhal ten nápis na opaskoch Boh s nami.

Zaslal: St február 03, 2016 4:46 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Vy ste neskutočne nechápavý Very Happy

Zaslal: Po február 08, 2016 12:27 am Odpovedať s citátom
Absolut Fico, hip hop v politike

Geniálny reklamný ťah. O jednej nevhodnej a nevkusnej politickej kampani strany SMER – sociálna demokracia.

E-zine Humanisti.sk

Zaslal: St február 24, 2016 6:31 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Ľudia môžu ísť voliť, ale ako to vyzerá, len toho, koho chce vládna skupina. To je ale náznak diktatúry.

Nie. Lebo nevieš, z akých dôvodov volia ľudia tú a tú stranu. Čo ak chcú voliť práve tú a tú stranu, a preto má taký veľký počet hlasov?

Spoločnosť a aj voľby sú úplne zdeformované. Voľby nepomáhajú chudobným, ale len bohatým. V Grécku, kde demokracia vznikla boli na začiatku úplne iné zásady volieb, ale časom sa to zmenilo. Voľby sú totálne kontrolované bohatými.
Čo nám to sľubujú politici pred voľbami?
Viac práce. Ďakujem pekne, neprosím. Ja už robím soboty, nedele sviatky skoro bez vydýchnutia asi 5 rokov. Páni by boli najradšej, keby človek v robote aj spával, alebo ešte lepšie, aby už vôbec nespal, ani nejedol, len robil. Myslia si, že som robot a to za menšiu mzdu, ako súčasní štrajkujúci.
Lacnejšie potraviny. Neviem, ako to porovnávajú, keď máme také ceny ako na západe, pritom kvalita je katastrofálna. V Nemecku majú 6 % DPH na všetky potraviny. Kedy to bude a nás?
Lepšie zdravotníctvo radšej ani nesľubujú, lebo je v takom katastrofálnom stave, že to by im už nikto nezhltol. A to ešte nikto z vysokých nepoznal na svojej koži, čo zažijú chorí.
Podpora slabších regiónov v praxi vyzerá tak, že peniaze pre banskobystrický kraj si zrejme rozdelia v Bratislave a obchvat si postavia z ušetrených na BBSK.
Zlacnenie plynu? V Bratislave asi nevedia, že plyn nie je všade a tak je to diskriminácia iných, čo sú nútení využívať iné zdroje energie.
Podpora poľnohospodárov – dotácie. Už aj vrany na streche si krákajú, koľko z týchto prostriedkov sa stratí cestou k poľnohospodárovi.
Sľubuje sa zvyšovanie platov, ale keď to počujem, tak mi je jasné, že mnohí politici nevedia o ekonomike absolútne nič. Rozdeliť sa dá len niečo, čo existuje. Zákon zachovania energie platí aj tu. Energia nevzniká z ničoho, ani sa nevyparí. Predali dojné kravy , teraz by rozdávali, ale nemajú z čoho. Ak chcú niekomu pridať, zákonite musia niekomu ubrať. A komu ubrať? Samozrejme nejakému robotníkovi, čo je na spodku reťazca. Peniaze by boli aj z obrovských daňových únikov veľkých firiem, ale to sú nedotknuteľní.
Nové byty? Zlá bytová politika je jednou z hlavných príčin biedy na Slovensku. Dalo by sa tomu zabrániť len obmedzením cien nehnuteľností, ale k tomu nie je vôľa ani zdola, ani zhora, pretože mnohí nevidia súvislosti a dôsledky. Tak tu máme stále viac bezdomovcov, čo je smutné, pretože cudzinci prichádzajúci do Európy trápia niekoho viac, ako domáci občania. Pre európskych politikov sú bezdomovci zrejme neviditeľní. Sú minimálne vplyvní a teda aj bezvýznamní.
Ide politikom o všeobecné dobro? V skutočnosti to vyzerá tak, že mnohí si z politiky spravili dobrý zárobkový podnik. Hlavný je osobný záujem, alebo záujem určitých skupín. Všeobecným dobrom, tým sa len snažia argumentovať, ale skutek utek.
Lemmy
Zaslal: St február 24, 2016 6:48 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Voľby nepomáhajú chudobným, ale len bohatým. Voľby sú totálne kontrolované bohatými.

Pekná fráza, ale uvažuj! Čo bráni voličom, aby volili strany, ktoré nie sú kontrolované bohatými? Nič! Holé nič. Nič im nebráni, platí akurát to, že voliči volia také strany, ktoré sú povedané tvojimi slovami „kontrolované bohatými“. Ale to nie sú demokracia a voľby pokrivené, keď chudobní dávajú hlas bohatým. Sú jednoducho masochisti! Zrejme im to robí dobre. Ale pri 23 stranách majú na výber. Len hlupák sa bude vyhovárať, že nemá komu odovzdať svoj hlas.

Zaslal: Št február 25, 2016 6:05 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Čo bráni voličom, aby volili strany, ktoré nie sú kontrolované bohatými?
Len hlupák sa bude vyhovárať, že nemá komu odovzdať svoj hlas.

Už samotný vznik strán je kontrolovaný bohatými a sú kladené všemožné prekážky v podobe kvór , drahých registrácií
Chudobný také prostriedky nemá. Na drahé reklamy potrebné na zviditeľnenie sa majú tiež len bohatí. Naivní si myslia, že niečo zmenia. Každý je ale ovplyvniteľný a stačí na nich len dlhšie pôsobiť a ľudia sa zlomia a spravia si z nich poslušných a presvedčených voličov. Sú rôzne spôsoby, ako zalichotiť voličom. Niekedy stačí, aby bol niekto alkoholik a pod. a hneď má sympatizantov. Odovzdať svoj hlas má problém ten, ktorý pochopí, aké je to divadlo. Takých je ale málo. Každý v kútiku duše verí, že o niečom rozhoduje a to mu lichotí. Keď to ale nevyjde podľa predstáv a politici si neplnia sľuby, sú na vine vždy tí druhí. Preto sú politici rozdelení na dva tábory, aby mohli jedni voliči nadávať na druhých a nehľadať chybu u seba, v systéme. Každý, kto niekoho volil je neobjektívny k svojim vyvoleným a k protistrane. Jedných vidí ružovejšie a druhých černejšie. Zatiaľ čo sa takto ľudia medzi sebou škriepia si vyvolení spokojne kradnú.
Volič je ochotný vo svojej polarizovanej zaslepenosti prehliadnuť svojim vyvoleným aj kradnutie miliónov a rôzne iné delikty, dokonca je ochotný ich brániť s nasadením vlastného života. Mnohí voliči si kvôli politike zničili zdravie v rôznych škriepkach, dostali porážky a niektorých to aj stálo život, keď to ich organizmus nevydržal. Ľudia by chceli poriadok, nie chaos, ale pre iných je chaos zdrojom bohatstva. V chaose sa totiž najlepšie kradne. Pozornosť ľudí je odpútaná na niečo iné a zrazu je peňaženka preč. Keď nevládnu jednoznačné pravidlá, je to voda na mlyn kriminálnikom. Nedodržiavanie pravidiel hry totiž dáva oveľa väčšie šance na výhru.
Voliči poslancov nenominujú, len schvaľujú už navrhnutých, čiže vlastne o ničom nerozhodujú, pretože bohatí si už obsadili posty svojimi ľuďmi. Voľby sa tak stávajú len fraškou a veľmi drahým prieskumom verejnej mienky. Množstvo strán je ideálnym sitom pre vytriedenie občanov do rôznych kategórií podľa toho, koho volia, alebo aj nevolia. Kto je umiernený, kto radikálny nacionalista, veriaci, ľahostajný atď. Je veľmi dobre viditeľné aj regionálne zastúpenie rôznych skupín voličov, ich počet a dotykové územia. Je veľmi nebezpečné, ak sa tieto dáta dostanú do nežiadúcich rúk. Viaceré štáty, zvlášť tie silnejšie majú vypracované počítačové simulácie na vyvolávanie konfliktov na základe takýchto dát. Potom môžu vyvolávať a kontrolovať konflikty, vojny, čo im prináša obrovské zisky.
Lemmy
Zaslal: Ut marec 01, 2016 12:14 am Odpovedať s citátom
Číslo 4 skončilo

4. Strana Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník (DS – Ľudo Kaník) sa vzdala volieb.

Zaslal: Ut marec 01, 2016 1:34 pm Odpovedať s citátom
STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) s volebným číslom 2 Exclamation

Voliči síce môžu voliť SMS, čiže môžu vložiť do volebnej urny hárok č. 2, ale predseda strany SMS Milan Urbáni (pochádza z politickej mŕtvoly HZDS Vladimíra Mečiara) si nepraje, aby ich sympatizanti a straníci, čiže voliči, volili stranu SMS. Shocked

Jeho snom je, aby voliči namiesto odovzdania hlasov strane SMS odovzdali hlas strane TIP (Strana TIP). Valam

Voľte konkurenciu! Odkazuje Urbáni. Twisted Evil

Zrejme si tieto strany dohodli aj finančné vysporiadanie, napríklad ohľadom volebnej kaucie 17 000 eur. Idea

Zaslal: St marec 02, 2016 9:13 am Odpovedať s citátom
Pavol Hardoš napísal(a):
Žalujem… Moja manželka pribudla do štatistík

Pôjdem 5. marca voliť. Čo iné mi ostáva. Vyplakať sa nad urnou.

Našu vtedy devätnásťdňovú dcéru nezobudil manželkin chrčivý výkrik, nezobudili ju ani moje hysterické telefonáty na pohotovosť, ani príchod záchranárov a pokusy o oživovanie. V predbežnej pitevnej správe stálo rozvrat vnútorného prostredia spôsobený diabetom.

Na diabetes sa neumiera, nie keď máte 29 rokov a ste fit, bez alergií, srdcových porúch alebo akýchkoľvek iných komplikácií.

Ak teda za komplikáciu nerátame trojtýždňové dieťa.

Tou skutočnou komplikáciou bolo skôr slovenské zdravotníctvo.

Záchranka po 25 minútach

Nie, neviním z jej smrti záchranku, ktorá prišla až dvadsaťpäť minút po prvom telefonáte a oživovala ju viac ako hodinu. Neviním obvodného lekára, ktorý ju deň predtým vyšetril a poslal domov s tým, že má viac soliť a piť.

Neviním jej diabetologičku, s ktorou konzultovala telefonicky svoje výkyvy cukru a ktorá ju neposlala do nemocnice na vyšetrenia.

Neviním ani výhradného distribútora jej čínskej diapumpy, ktorý len málokedy posielal kanily, baterky a iné náhradné dielce v správnom počte a pomere, a manželke tak na pokoji nepridával.

Neviním nemocnicu, v ktorej v čase zopár mrazivých dní tejto zimy vypadol roky zlyhávajúci kotol, a tak prepúšťali z nemocnice každého, kto vládal chodiť.

Neviním pôrodnícke oddelenie, z ktorého ju štyri dni po cisárskom reze poslali domov, ale pre istotu jej dali podpísať reverz.

Neviním lekárov v nemocnici, ktorým sa zdali jej výsledky cukru málo kompenzované, ale nič s tým nikto počas jej uzimeného pobytu na oddelení nerobil.

Neviním pôrodníkov, že ju predtým štyri dni trápili pokusmi o umelé vyvolanie pôrodu, aby ju nakoniec takmer už nedýchajúcu rýchlo brali na cisársky rez.

Čo má premiér s kotlom?

Neviním nikoho konkrétneho, hoci by som aj chcel. Viním systém, ktorý umožnil sled týchto zlyhaní. Viním absenciu popôrodnej starostlivosti o matky.

Lebo „bolesť chrbta je normálna“. Lebo „dýchavičnosť je normálna“. Lebo „bolesť brucha je normálna“. Lebo „záchvaty úzkosti sú normálne“. Lebo „malátnosť a vyčerpanie sú normálne“. Je celkom možné, že keby fungovalo aspoň niečo, Zuza tu ešte mohla byť s nami.

Keď sa ten človek v premiérskom kresle spýtal, že čo on má s nejakým pokazeným kotlom, skoro ma roztrhlo od jedu. Ale to ešte Zuza žila. Dnes pri spomienke na to cítim len paralyzujúci smútok a nevoľnosť.

Moja manželka pribudla do štatistík. Dlho nám to tu hnilo. Nemohlo to ostať pri padajúcej omietke a chýbajúcom WC papieri. Zuza bola z tých úžasných ľudí, ktorí by sa uchytili kdekoľvek. Kdekoľvek inde by zrejme aj prežila.

Chcela však pomôcť meniť Slovensko k lepšiemu. Dôrazom na vzdelanie, osobnú zodpovednosť, schopnosť analyticky myslieť.

Najväčšie kauzy v zdravotníctve

Podotkla by asi, že systém nenesie zodpovednosť, nemá zmysel viniť systém, systém je náš konštrukt, systém tvoríme všetci svojím každodenným konaním. A tiež raz za štyri roky.

O podobe a rámcovaní nášho konania rozhodujeme aj vo voľbách.

Dnes rozumiem voleniu deštruktívnych krikľúňov, ako sú Matovič alebo Kollár. Tiež mám teraz chuť ničiť a kopať. Je však smiešne očakávať, že to niečomu pomôže. Zmätené kopanie len pomáha hnilobe.

Ak však v týchto voľbách budete voliť Smer, ktorý nesie zodpovednosť za zahnívanie systému posledných osem z desiatich rokov, ktorého najväčšie kauzy sa spájajú práve so zdravotníctvom, tak vám nemám viac čo slušné povedať.

Neexistuje výhovorka, aj neinformovanosť je už v dnešnej situácii svojvoľná. A morálne odsúdeniahodná. Pôjdem 5. marca voliť. Čo iné mi ostáva. Vyplakať sa nad urnou. Vyžalovať sa.

A Hanke v kočíku porozprávam o jej odvážnej, húževnatej mame, ktorá chcela meniť Slovensko k lepšiemu.

Poznámka (nemusí súvisieť s obsahom):

Pavol Hardoš je politológ.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: