Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kuba

Lemmy
Zaslal: Ne marec 01, 2015 10:48 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6831 Bydlisko: Mám.
Zomrel Che Guevarov vnuk. Bol punkerom a proticastrovským anarchistom

Hlásil sa k socializmu a revolúcii, a práve preto odmietal kubánsky režim. Rebelovia ako mladý Che Guevara či Fidel Castro by dnes skončili na Kube vo väzení, hovoril Che Guevarov vnuk Canek Sanchez Guevara, Kube vládne buržoázia a byrokracia. Zomrel vo veku štyridsať rokov.

Revolúciu podľa neho zabili sami revolucionári, z diktatúry proletariátu sa vytratil proletariát a ostala len diktatúra, marxizmus sa stal nebezpečným štátnym náboženstvom a prestal byť školou slobody, ako ho zamýšľal Marx. Jeho srdce evidentne tepalo naľavo. „Prečo sa o Kube hovorí ako o socializme, keď je to len Fidelova monarchia?“ pýtal sa v inom článku.

Zatiaľ čo jeho dedko sa kritike vyhol skorou smrťou, všetko padalo na hlavu Fidela Castra. „Všetko, čo Fidel kritizoval na starom režime, bolo v novom strojnásobené. Všetko, čo napadal ako mladý, ako starý schvaľuje. Fidel bojoval ako slobodný človek, ale teraz slobodu ľuďom upiera, stal sa jedným z vládcov, despotickým, cynickým, arogantným, nie je ani lepší, ani horší než Bush, Berlusconi alebo Putin,“ hrmel Canek Sanchez Guevara.

Jeho kritiku bolo cítiť kontrakultúrou, revoltou a anarchizmom. Kubánska revolúcia sa podľa neho odklonila od svojich pôvodných cieľov, pretože perzekvuje homosexuálov, hippies, voľnomyšlienkarov, odborárov a básnikov. „Kriminalizovať niekoho preto, že je odlišný, nemá nič spoločné so slobodou,“ písal.

David Lorenc, Xman.cz

Zaslal: Po marec 02, 2015 1:04 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Pôjdete na pohreb?

Zaslal: Po september 21, 2015 1:42 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6831 Bydlisko: Mám.
Komunista Fidel Castro v kapitalistických teplákoch značky Adidas

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: