Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Porošenko je kresťan

Lemmy
Zaslal: Ne december 28, 2014 12:33 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7092 Bydlisko: Mám.
K článku Porošenko je kresťan.

Aj na stránke komunistov sa tvrdí, že Porošenko je Žid. Keďže Porošenko je kresťan, tak ide o Žida kresťana podobne ako ide o Slováka kresťana alebo Ukrajinca kresťana.

Zaslal: Ne december 28, 2014 5:13 pm Odpovedať s citátom
Už to upravili, vybodkovali.

Zaslal: Ut január 06, 2015 8:50 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1761
Very Happy Možno sa dožijeme vyhlásenia pána Hitlera za Humanistu roka. Pretože to bol tento mimoriadne obľúbený pán medzi nemeckými humanistami, ktorý sa zaslúžil o rozlišovanie židovského národa od židovskej viery. Hitlerov antisemitizmus totiž nebol náboženský, ale genetický. Kým v stredoveku sa veriaci žid mohol zachrániť konverziou na kresťanskú vieru v duchu koho kráľovstvo toho viera, za čias sekulárneho humanistu pána Hitlera to nebolo možné.

Zaslal: Ut január 06, 2015 9:07 am Odpovedať s citátom
I keď si myslím, že táto téma nie je dôstojná tohoto portálu, napíšem sem o koreňoch Porošenka, že jeho otec bol žid menom Alexej Valtsman z oblasti Odessa, ktorý prevzal do svojho mena priezvisko po svpjej manželke Jevgeniji Porošenkovej. Nepodarilo sa mi to overiť na ruskej matrike. Smile
Takže to nemusí byť pravda:)

Zaslal: Ut január 06, 2015 11:03 am Odpovedať s citátom
Ak ide o pravdu, tak je téma vždy dôstojná. Chápem, katolíci majú traumu zo svojej nedávnej hystérie voči Židom, tak rozumiem tvojej reči o nedôstojnosti. Ale ja som humanista, a tak, keď sa niečo dozviem, nejakú informáciu, tak ma zaujíma, či je pravdivá.

Pretože je zaujímavé, o čo sa dnes niektorí ľudia snažia. Kedysi začiatkom 20. storočia sa nacisti, kresťania, snažili rozšíriť mýtus o zlých Židoch. Že za zlo vo svete môžu Židia. Nie nacisti. Naopak, tí Nemcom, kresťanom, sľubovali, že očistia Nemecko od zlých ľudí, teda Židov, komunistov, jehovistov, homosexuálov, a podobne.

Dnes nacisti opäť ožívajú, a hlásajú nové mýty o Židoch. A zaujímavé na tom všetkom je, že k nacistom sa pridávajú niektorí komunisti.

Takže ma zaujíma pravda, teda, či to, čo tvrdia o niektorých ľuďoch, či to sú pravdivé informácie. Alebo naopak, či nie sú oni takí ako ty, že pracujete s klamstvom, napr. ako o tom, čo ty rozširuješ o Hitlerovi.

Ty túžiš po tom, aby si ľudia mysleli, že Hitler bol humanista. Hanba tvojmu názoru, ale čo už, máme slobodu názoru, a tak majú právo vyjadriť svoj názor aj hlupáci.

Tvojou slabosťou je to, že si slepo veriaci, takže ty len tak ledabolo vyhlásiš, že to nemusí byť pravda, a máš to uzavreté. Ja nie, mňa pravda zaujíma.

Chcem totiž pochopiť, prečo nielen nacisti, ale už aj komunisti živia rôzne reči o tom, koľko je všade Židov.

Jednoducho ma zaujíma, prečo živia protižidovské nálady. Skúmam ich pohnútky rovnako ako skúmam pohnútky kresťanov.

Zaujíma ma, prečo si komunisti osvojujú nacistickú rétoriku, nenávisť voči etniku, Židom.

Nepozorujem, že by liberáli si osvojovali túto nacistickú rétoriku.

Čiže ma zaujímajú dôvody, prečo niektorí ľudia sú proti Židom.

Aj ty konáš rovnako, čosi napíšeš, ale nemáš na to žiadne dôkazy.

Preto kladiem otázky, pretože veriaci ľudia nemajú problém šíriť nejaké reči bez dôkazov. Jednoducho, overujem si, či hovoria pravdu.

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:12 pm Odpovedať s citátom
Citácia:
Ty túžiš po tom, aby si ľudia mysleli, že Hitler bol humanista. Hanba tvojmu názoru, ale čo už, máme slobodu názoru, a tak majú právo vyjadriť svoj názor aj hlupáci.

Používate v argumentácii predsudky - z tohoto Vášho tvrdenia vychádza, že každý s iným názorom ako je ten Váš, je automaticky hlupák.

Citácia:
túžiš po tom, aby si ľudia mysleli, že Hitler bol humanista.

Ide mi skôr o to, aby ľudia vnímali kontext príčin a následkov a ich znaky v súčasnosti vnímali ako rovnako závažné. To, čo sa udialo v časoch hitlerizmu, sa môže zopakovať. Aj Vy môžete byť "nacistom".Podobne, ako ste dnes písali o vplyve výchovy, teda pôsobenia vonkajších vplyvov na formovanie svetonázoru. Rovnako,ak by aj Vás vychovávali v moslimskom prostredí, bol by z Vás moslim. Rovnako ak tu sú tendencie v spoločnosti pripomínajúce nástup nacizmus a vieme,ako to skončilo, poukazujem na možné súvislosti v záujme vystríhania pred možnými dôsledkami.
Myslím si, že by ste sa skôr mali pýtať nad príčinami tých mojich tvrdení ako s podliatymi očami zaútočiť na oponenta Smile

Čo sa týka averzie sekulárnych humanistov voči židom...Ich averzia pramení z téz (mimochodom tiež pôvodom žida) Karla Marxa. Karol Marx napísal Manifest komunistickej strany a ten sa stal východiskom pre mnohé ľavicové ideológie. Jedným z pilierov týchto ideológií je nenávisť voči kapitalizmu a ten je spájaný s priebojnosťou židov. Ich priebojnosť pramení v ich náboženskej filozofii. Nenávisť voči kapitalizmu je teda nenávisťou voči tým, ktorí sú úspešní kapitalisti, predovšetkým židia. Komunizmus na svoju existenciu potrebuje ukradnúť kapitál iným, aby mohol existovať. Teda pre komunistu je nepriateľ číslo jedna úspešný podnikateľ, žid, nielen žid. Aj živnostník. Tradičné ideologické vzťahy udržiavali komunisti predovšetkým s nepriateľmi Izraela, s Arabmi.
Medzi známych antisemitov patria sekulárne celebrity ako Weisenbacher, alebo literárny kritik Jílek. Taktiež Chmelár... Pre Vás je však stále ťažké sa pozrieť na dnešný sekulárny humanizmus z nadhľadu. Myslím si, že vnútorne cítite potrebu nesúhlasiť s vývojom sekhumanizmu, noešte ste nenašli dosť odvahy sa vyhraniť voči tomuto hlavnému prúdu.

Pritom v EU je doslova hlad po inom štýle ateizmu. Je tu významná voličská základňa ľudí, ktorí sú bez vyznania,ale odmietajú viesť zápas proti svojim rodičom a vlastnému národu. Odmietajú sa zúčastňovať nenávistného ťaženia proti kresťanom a cirkvi. Pritom ak by ste túto odvahu našli, môže vás to katapultovať do vysokej politiky.
Takto to vyzerá, akokeby všetci ateisti mali byť proti rodine a museli byť marxisti. A veru je to len klam.

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:28 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Používate v argumentácii predsudky - z tohoto Vášho tvrdenia vychádza, že každý s iným názorom ako je ten Váš, je automaticky hlupák.

Nemáš pravdu. Nepoužívam predsudok. Už som ti dávnejšie dokázal, že ak tvrdíš, že Hitler bol humanista, tak si napísal hlúposť. To nie je predsudok, že ťa kritizujem za to, že táraš nezmysly, že píšeš hlúposti.

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:41 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Čo sa týka averzie sekulárnych humanistov voči židom

Nepoznám averziu voči Židom. Kde si toto nabral? Cituj nejakú humanistickú deklaráciu. Inak, ak píšeš žid s malým ž, tak píšeš o židoch podľa náboženského vyznania. Žid s veľkým Ž je etnikum, podobne ako Slováci. Či ty sa považuješ za "slováka" s malým s?

Judaizmus, náboženstvo, je plne oprávnené podrobiť kritike rovnako ako kresťanstvo. Nevidím rozdiel medzi náboženskými ideológiami, aby boli kritizované.

TvojOponent napísal(a):
Pre Vás je však stále ťažké sa pozrieť na dnešný sekulárny humanizmus z nadhľadu. Myslím si, že vnútorne cítite potrebu nesúhlasiť s vývojom sekhumanizmu, noešte ste nenašli dosť odvahy sa vyhraniť voči tomuto hlavnému prúdu.

Aj v tomto nemáš pravdu. Humanizmus nie je ideovo proti Židom. Humanisti nie sú ako kresťania, ktorí si osvojili nacistické názory. Nie je žiaden taký hlavný prúd v humanizme.

Ide o úplne okrajový jav. Poznám len jedného komunistu, ktorý rozširuje takéto nacistické reči proti Židom, a tak som zvedavý, aký má dôvod. Čo ho k tomu vedie. Možno to, čo si ty napísal o komunistoch. Ale ja to neviem, lebo zatiaľ len sledujem, ako sa ten komunista naváža na Židov protižidovskou propagandou (nie proti náboženstvu, ale proti národu).
TvojOponent napísal(a):
Takto to vyzerá, akokeby všetci ateisti mali byť proti rodine a museli byť marxisti. A veru je to len klam.

Veru, je to klam. Myslím, že tento klam výdatne šíriš aj ty. Mal by si sa vzdať tohto bludu.

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:52 pm Odpovedať s citátom
Z pozície akej autority ma pranierujete? Môžete nanajvýš len namietať. Predstavte si, ako by sa vyvíjala debata, keby som ja Vás rovnako označoval za hlupáka pre Vaše tvrdenia. Taká debata by nikam neviedla.

Čo sa týka Porošenka, považujem za nedôstojné sa snažiť jeho nálepkovaním stigmatizovať nejakú skupinu obyvteľstva. A čo tak uviesť prípadne aj jeho krvnú kupinu a rovnako stigmatizovať ľudí s tou onou krvnou skupinou? Podvodník zostane podvodníkom bez ohľadu formálneho svetonázoru a druhu krvnej skupiny.

Slovenskí sekulárni humanisti akosi nechcú na svoje portály priniesť zvesti, že na Ukrajine rehabilitujú vraha Banderu. Veď to sú tí dobrí teroristi, ktorí bojujú proti tým zlým kresťanom v Donbase a na Kryme...

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:55 pm Odpovedať s citátom
Nemôžem za to, že píšeš hlúposti. Preto ťa kritizujem. Z akej pozície autority? Jedinou autoritou je rozum (kritické myslenie), a hľadanie pravdy.

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:55 pm Odpovedať s citátom
Oficiálne deklarácie a správanie skutočných ľudí je rozdiel.
Naczmus a kresťania? To je na samostatnú tému. Ak ju chcete otvoriť, najprv si prejdite na môj portál dovzdelať sa Smile

Naposledy upravil TvojOponent dňa Ut január 06, 2015 1:09 pm, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Ut január 06, 2015 12:59 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Oficiálne deklarácie a správanie skutočných ľudí je rozdiel.
Naczmus a kresťania? To je nasomstanú tému. Ak ju chcete otvoriť,najprv si prejdite na môj portál dovzdelať sa Smile

Si trápny. Ouch

Zaslal: Ut január 06, 2015 1:09 pm Odpovedať s citátom
To nie je argument.

Zaslal: Ut január 06, 2015 1:21 pm Odpovedať s citátom
Veď to som neargumentoval, len mi ťa prišlo ľúto. Až napíšeš nejaký rozumný argument, budem reagovať, argumentovať.

Si trápny v tejto vete: "Oficiálne deklarácie a správanie skutočných ľudí je rozdiel."

Ukáž tých skutočných ľudí. Nauč sa byť konkrétny.

Zaslal: Ut január 06, 2015 1:41 pm Odpovedať s citátom
Vy nie ste skutočný?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: