Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Referendum 2016

Lemmy
Zaslal: Ne november 09, 2014 2:02 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6736 Bydlisko: Mám.
23-ročný vysokoškolák, homosexuál, antikomunista, špekuluje nad referendom v roku 2016.

Chce dosiahnuť referendum o tom, aby nemohli byť členovia Komunistickej strany Slovenska poslancami NR SR. Pritom KSS je riadne registrovaná strana rovnako ako ďalšie, povedzme SaS alebo KDH. A vôbec je úplne pomýlený, lebo ani nevie, že sú aj komunistické strany, ktoré nemajú v názve slovo komunistický, napr. Úsvit alebo Vzdor – strana práce.

Ďalej chce dosiahnuť, aby nebolo možné zostaviť vládu jednou stranou. Ale o tom rozhodujú voliči, kto bude mať na to, aby zostavil vládu. Z jeho strany ide o rovnaký nezmysel, ako snaha stanoviť kvórum pre ženy (napr. 50 % politikov budú muži a 50 % ženy). Voliči rozhodujú, komu dajú hlas. A navyše ženy nemusia mať záujem o politiku.

Ďalej chce referendom donútiť vládu, aby prijímala také reformy ekonomiky, zdravotníctva a školstva, ktoré priblížia Slovensko úrovňou k vyspelým štátom ako Fínsko či Dánsko. Neviem si predstaviť, ako referendom k tomu donútia vládu.

Snaží sa aj o odluku cirkví. Vie vôbec o tom, že petícia za referendum o odluke je už dávno rozbehnutá?

Zaslal: Ne november 09, 2014 8:58 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 901
Lemmy napísal(a):
23-ročný vysokoškolák, homosexuál, antikomunista, špekuluje nad referendom v roku 2016.

Chce dosiahnuť referendum o tom, aby nemohli byť členovia Komunistickej strany Slovenska poslancami NR SR

Ďalej chce dosiahnuť, aby nebolo možné zostaviť vládu jednou stranou.

Ďalej chce referendom donútiť vládu, aby prijímala také reformy ekonomiky, zdravotníctva a školstva,
Snaží sa aj o odluku cirkví. Vie vôbec o tom, že petícia za referendum o odluke je už dávno rozbehnutá?

Žiaľ s takýmito naivnými predstavami o vládnutí a správe štátu sa stretávame aj u vysokých politikov. Na vysoké posty sa dostanú mnohokrát doslova amatéri. Pretože nerozumejú mechanizmom,robia kopu chýb. Neustále musia naprávať,čo ich chybné rozhodnutia napáchali. Chaotické rozhodnutia,prijímanie nedomyslených zákonov,neschopnosť domyslieť veci do konca.Nie je to priamočiary let k cieľu,ale kľukatý let nočného motýľa,ktorý hľadá smer.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi november 14, 2014 11:40 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1749
Petícia pána Sládečka nie je o odluke. Sládeček nestojí o odluku, ale jemu išlo iba o politickú reklamu. Jednoducho - oklamal vás.

Zaslal: Pi november 14, 2014 11:42 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6736 Bydlisko: Mám.
Ty si ako veštec, ty dopredu vieš, čo bude. Rolling Eyes

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: