Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Sú kňazi, ktorí neveria v boha

Lemmy
Zaslal: Ut jún 06, 2017 9:44 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6198 Bydlisko: Mám.
strapaty napísal(a):
...napriklad nas knaz .. sice neviem ze by nejak aktivne bojoval za odluku ale urite sa tomu nebrani dokonca ju schvaluje... on tvrdi ze konecne by ludia museli za svojimi tvrdeniami stat...

Jeden je veľa? Už neplatí? poznam vela knazov co su za odluku .. a to uplnu

S nábožnými, čo len tárajú, je ťažká diskusia.

Zaslal: St jún 07, 2017 9:59 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 111
... vo vseobecnosti som sa este nestretol z knazom co by bol proti odluke ... (zas nechodim sa to vypitovat vsetkych knazov co stretnem) ... lebo v podstate jedine co by sa zmenilo v financovani cirkvi je to ze by to neplatilo 100% ludi ale len 85% (ti co sa prihlasia k cirkvi) keby navyse keby sa oddelili aj ostatne cinosti ako rtvs alebo kultura sport atd tak a mohol by som rozhodnut kam tie peniaze pojdu mozno by cirkev bola na tom financne ovela lepsieako je teraz... (len rtvs stoji priemernu 4 clennu rodinu rocne 56€ a za kazdeho zamestnaneho dalsich 56€ cize ak su dvaja rodicia a dve deti a rodicia su zamestnany tak to spolocnsot stoji 169€ rocne (v porovnani z cirkvami je to 28€pre 4 clennu rodinu ) ) o sporte akulture ani nehovorim ... preco by som mal financovat NHL trenovanie hracov. ??
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St jún 07, 2017 10:10 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6198 Bydlisko: Mám.
strapaty napísal(a):
... vo vseobecnosti som sa este nestretol z knazom co by bol proti odluke ... (zas nechodim sa to vypitovat vsetkych knazov co stretnem) ... lebo v podstate jedine co by sa zmenilo v financovani cirkvi je to ze by to neplatilo 100% ludi ale len 85% (ti co sa prihlasia k cirkvi) keby navyse keby sa oddelili aj ostatne cinosti ako rtvs alebo kultura sport atd tak a mohol by som rozhodnut kam tie peniaze pojdu mozno by cirkev bola na tom financne ovela lepsieako je teraz... (len rtvs stoji priemernu 4 clennu rodinu rocne 56€ a za kazdeho zamestnaneho dalsich 56€ cize ak su dvaja rodicia a dve deti a rodicia su zamestnany tak to spolocnsot stoji 169€ rocne (v porovnani z cirkvami je to 28€pre 4 clennu rodinu ) ) o sporte akulture ani nehovorim ... preco by som mal financovat NHL trenovanie hracov. ??

Nezaujímajú ma táraniny. Som skromný. Ak niekto v diskusii povie, že pozná veľa kňazov, tak mu stačí uviesť aspoň desiatich. Stačí vymenovať aspoň 10 s webovými odkazmi na ich vyjadrenia. Inak sa diskutujúci sám usvedčuje z toho, že si vymýšľa, a tým sa diskvalifikuje v diskusii.

Zaslal: St jún 07, 2017 10:28 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
ak poznas 5 knazov tak vela je aj ,3 nie ? a ak su moje nazori podla teba taraniny tak naco na ne reagujes ? ty tvrdis ze klerum je proti .. ale to nie je pravda ... zaujimalo by ma odkolkych knazov vies ty ze su proti ... kolko ich poznas ty ktory su proti odluke ... vsak to co dostavju su odrobinky.. niekolko nasobne viac vydavaju na stat a ludi v nom ...
strapaty
Zaslal: St jún 07, 2017 10:31 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
A možno takých bez hlavy a chvosta, ako si ich opísal, je na Slovensku vyše 2 miliónov. A to môže byť veľmi vážny dôvod, prečo sú klerici proti odluke. Taký odliv by ich zruinoval.

kolkych klerikov poznas ty co su proti .. ?? skus vymenovat aspon 10
Skeptik
Zaslal: Št jún 08, 2017 4:01 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
strapaty napísal(a):
...napriklad nas knaz .. sice neviem ze by nejak aktivne bojoval za odluku ale urite sa tomu nebrani dokonca ju schvaluje... on tvrdi ze konecne by ludia museli za svojimi tvrdeniami stat...

Mnohí ani nevedia, k čomu prispievajú svojou činnosťou. Náboženstvá sú vlastne len také trójske kone, ktorými sa snaží niekto ovplyvňovať politiku iných štátov. Sem môžeme zaradiť aj napr. rôzne sekty, neziskové organizácie, mimovládne organizácie, ktorých názov to veľmi dobre vystihuje, že sa snažia vládnuť v štáte proti zvoleným zástupcom ľudí. Trójske kone, o ktorých vnútri sa toho veľa nevie, pretože je to vlastne ich princíp. Priniesť nenápadne v utajení niečo tam, kde by sa ináč nedostalo a potom ovplyvniť zásadne niečo vo svoj prospech.
strapaty
Zaslal: Pi jún 09, 2017 7:59 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
trojske kone by to boli keby ich niekto vytvoril umyselne .. (napriklad ako islam)

ja verim v nabozenstvo ako nauku o bohu .. ako o zjavenej pravde
Skeptik
Zaslal: Pi jún 09, 2017 3:58 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
trojske kone by to boli keby ich niekto vytvoril umyselne .. (napriklad ako islam)

ja verim v nabozenstvo ako nauku o bohu .. ako o zjavenej pravde

Strapatý, to myslíš vážne? Ak áno, tak to znamená, že nevieš nič o tom, ako vznikol islam a nevieš ani o počiatkoch iných náboženstiev. Si ešte naivnučký veriaci. Netušíš, že práve ty si telom zvonka pekného trójskeho koňa, alebo jeho kolieskami, atď. Práve toho ľúbivého trójskeho koňa, ktorého by si hocikto bez obáv zatiahol za svoje hradby. Keby totiž trójsky kôň bol hnusný a smrdel ako h.., tak by nikoho ani len nenapadlo pritiahnuť si ho k sebe. To, čo v skutočnosti kôň skrýva vo svojom vnútri, to mnohokrát ani jeho obal nevie. To je tá naivita veriacich, že nevedia, k akému cieľu slúžia, že sú len prostriedok na otvorenie brány a následné vyrabovanie mesta.
strapaty
Zaslal: Po jún 12, 2017 9:15 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
...nechapem o akom rabovani mesta hovoris?? ja som veriaci lebo citim a prezivam ucinky viery (kontaktu s bohom) a ako je vlemi jednoducho a vystizne napisane "strom poznate podla ovocia, dobry strom rodi dobre ovocie " to ze niekto zoberie strom vytrhne ho s korenami a urobi z neho baranidlo kriz ci sibenicu neznamena ze je to este ten isty strom ... jablon rodi len ked je ziva ... ak je mrtva je to uz len drevo .. a je jedno z akeho stromu .
Skeptik
Zaslal: Po jún 12, 2017 4:44 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
...nechapem o akom rabovani mesta hovoris?? ja som veriaci lebo citim a prezivam ucinky viery (kontaktu s bohom) a ako je vlemi jednoducho a vystizne napisane "strom poznate podla ovocia, dobry strom rodi dobre ovocie " to ze niekto zoberie strom vytrhne ho s korenami a urobi z neho baranidlo kriz ci sibenicu neznamena ze je to este ten isty strom ... jablon rodi len ked je ziva ... ak je mrtva je to uz len drevo .. a je jedno z akeho stromu .

Nevieš, o čom hovorím. Áno, si naivnučký. Opakuješ citáty z biblie, ale aj mŕtva jabloň, jej drevo je dôležité, lebo prináša živiny pre ďalší život. Nie je totiž dôležitá len spústa jabĺk, ale aj pôda, aby mali nové stromy kde vyklíčiť. teda aj plánka, keď spadne, pohnojí pôdu, prinesie živiny. Pomáhať veľkému stromu rásť, podopeirať ho a hnojiť je vlastne pôsobiť proti svojim záujmom, pretože mohutný strom potom zatieni všetko a odoberie živiny. Je to ale len dočasné. Keď odumrie ten obrovský strom, vyraší na jeho mieste mnoho iných životov. Žiadny strom nerastie do neba, aj keď si mnohé myslia, že na ne nik nemá. Jedno je isté, že padnú a je to len otázka času. Smutné je, že mnohé si v jeho tieni veľa neužijú. Sú slabé, tenučké, trápia sa, aby prežili. Našťastie svetlo príde po páde obra pre nové generácie. Vidím svetlo na konci tunela, žiaľ ja si ho už neužijem, pretože niektoré stromy zatiaľ mohutne rastú a začínajú poriadne tieniť.
strapaty
Zaslal: Po jún 12, 2017 7:32 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
preco sa stazujes aky si slaby a pramen zivota nechces - odmietas.... kazdy stvom ma uz podu a svoje miesto .. nik nemusi nikomuzaclanat lebo svvetlo prichadza z vnutra ...je to jeho obraz v kazdom v nas ... tiem mu robis jedine ty sam svojou pychou .. nik iny . .. preto si tenucky a slaby...
Skeptik
Zaslal: Ut jún 13, 2017 3:11 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
preco sa stazujes aky si slaby a pramen zivota nechces - odmietas.... kazdy stvom ma uz podu a svoje miesto .. nik nemusi nikomuzaclanat lebo svvetlo prichadza z vnutra ...je to jeho obraz v kazdom v nas ... tiem mu robis jedine ty sam svojou pychou .. nik iny . .. preto si tenucky a slaby...

Možno to pochopíš neskôr, ak sa toho dožiješ, alebo vôbec nie. Potom, keď veľké stromy zatienia celkom teba aj iných. Potom ti dôjde, čomu si slúžil a budeš chradnúť a odumierať, tak, ako všetky ostatné rastliny v tom tieni, ktorý nedá iným žiť. Pochopíš, ako si pomáhal zasievať zdanlivo semeno lásky, ktoré tak zvonka vyzeralo, ale v skutočnosti vnútri bola burina, ktorá dusí. Nikto by si nezasial do záhrady semeno buriny úmyselne, iba tak, že ho niekto oklame: "Toto si nasej, to je najlepšie semiačko, ktoré ti dá najlepšiu a najkvalitnejšiu úrodu." Naivný, neskúsený uverí a potom, keď sa stane závislý na tejto droge, ktorá mu narastie už len ťažko hodí spiatočku.
strapaty
Zaslal: St jún 14, 2017 7:38 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
ale tato zavislost oslobodzuje od vsetkych ostatnych zavislosti .. takto zavislost na zivote zivot v cloveku podporuje .. a robi ho skutocne slobodnym.. neexistuje nic co by cloveku branilo sa aj tejto zavisloti zbavil .. ale preco ked je pre jeho zivot prinostna... keby som nevidel ze sa moj zivot meni k lepsiemu tak bby som to nerobil... ktory masochista by tvrdosijne trval na niecom co mu skodi a ublizuje .... ale ak to cloveku pomaha? v com je problem ?
Skeptik
Zaslal: St jún 14, 2017 3:28 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
ale tato zavislost oslobodzuje od vsetkych ostatnych zavislosti .. takto zavislost na zivote zivot v cloveku podporuje .. a robi ho skutocne slobodnym.. neexistuje nic co by cloveku branilo sa aj tejto zavisloti zbavil .. ale preco ked je pre jeho zivot prinostna... keby som nevidel ze sa moj zivot meni k lepsiemu tak bby som to nerobil... ktory masochista by tvrdosijne trval na niecom co mu skodi a ublizuje .... ale ak to cloveku pomaha? v com je problem ?

Strapatý, nerobí ťa to slobodným, ale závislým. Človek môže konať dobro aj keď nepatrí k žiadnemu náboženstvu, môže sa lepšie zdokonaľovať, keď nie je viazaný, samozrejme za predpokladu, že ho nezväzujú, neobmedzujú zvrchu. Tvoj omyl spočíva v tom, že nevidíš rozdiel vo svojom konaní. Nevidíš, čo je priorita a čo vedľajšie. Pre väčšinu veriacich je totiž prioritou náboženstvo, nie láska. Keby to totiž tak nebolo, tak by veriaci tak tvrdošijne neobhajovali svoju vieru, ale lásku a humanizmus. Bolo by im úplne jedno, k akej skupine patria, hlavne, že konajú dobro. Žiaľ vidíme, aký veľký boj prebieha medzi vierami a to ukazuje, akí sú vlastne mnohí veriaci naivní, alebo falošní a pokryteckí. Ako keby hovorili :" Hlásame lásku, ale tých iných predsa musíme zničiť, lebo hlásajú ináč konanie dobra." Náboženstvá sa tak s pomocou trójskych koňov, snažia niekde pretransportovať. Nie je to láska o ktorú im ide. Tá je len transportný prostriedok, vonkajšok trójskeho koňa. Alebo ináč obrazne povedané láska v ich podaní je obal s pekným semiačkom, v ktorom je v skutočnosti burina.
strapaty
Zaslal: Pi jún 16, 2017 6:20 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
jednou zo zakladnych foriem ako moze clovek vnimat boha je laska ... cize konanie dobra voci inym bytostiam a voci sebe.... ked boh samotny je laska tak nabozenstvo je nauka o bohu - laske.

znicenie ostatnych ??? boh respektuje kazdeho aj toho co v neho neveri .-..preco by to nemal respektovat veriaci clovek???

nie vsetko co sa vola nabozenstvom je aj nabozenstvo (nauka o bohu ) a ani veriaci nie su dokonaly ... verit znamena mat osobitny vstah s bohom ... ale to este nerobi cloveka neomylnym... byt krestanom znamena uprimne sa snazit nasledovat jezisa krista (jeho ucenie) a jeho ucenie je hlavne o vzajomnosti a laske .. ale aj co sa lasky tyka tak vela veci sa nazyva laskou ale skutocne je to laska?

v podstate sa laska da rozdelit na take 3 zakladne skupiny eros philia a agape clovek by mal prejst vsetkymi ... eros je zalozeny na vzajomnej pritazlivosti (je to laska sebecka) ... philia je pocitava laska(je to laska priatelska) ... ale skutocna a zrela laska je jedine agape(je to laska ako miluje boh) ... cize laska sluzby a obety... ked cloveka naplna robit statsnym niekoho ineho .... bez toho aby ocakaval spatnu vazbu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: