Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Sexuálne zneužívanie chlapcov v Nemecku sa už dotýka aj pápe

scirocco
Zaslal: Pi marec 05, 2010 2:54 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Sexuálne zneužívanie chlapcov v Nemecku sa už dotýka aj pápežovho brata:

Citácia:
V Řezně duchovní zneužívali chlapce ze sboru, který řídil papežův bratr

http://zpravy.idnes.cz/v-rezne-duchovni-zneuzivali-chlapce-ze-sboru-ktery-ridil-papezuv-bratr-1no-/zahranicni.asp?c=A100305_132322_zahranicni_btw

O tom je cirkev. To je hlavný účel cirkvi. Aby pedofily mohli zneužívať deti. Je už takých prípadov strašne veľa!!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne marec 07, 2010 6:08 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Jeden z členov speváckeho zboru, ktorý vystupuje pri obradoch v bazilike svätého Petra vo Vatikáne, obstarával bývalému vysokému talianskemu štátnemu predstaviteľovi a ceremoniárovi pápeža služby prostitútov. Správa sa objavila v súvislosti s vyšetrovaním korupcie pri prideľovaní verejných stavebných zákaziek.

Zdroj: novinky.cz

Zaslal: Ut apríl 27, 2010 7:34 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 január 2009 Príspevky: 79 Bydlisko: Brno
scirocco napísal(a):
Sexuálne zneužívanie chlapcov v Nemecku ... O tom je cirkev. To je hlavný účel cirkvi. Aby pedofily mohli zneužívať deti. Je už takých prípadov strašne veľa!!

Ďalšia dôležitá úloha cirkvi je odvádzať nás od slobody a privádzať nás k otroctvu. Domnievam sa, že pedofília kňazov nám je podsunutá len na odvedenie pozornosti.

Zaslal: St apríl 28, 2010 11:28 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
scirocco napísal(a):
Sexuálne zneužívanie chlapcov v Nemecku ... O tom je cirkev. To je hlavný účel cirkvi. Aby pedofily mohli zneužívať deti. Je už takých prípadov strašne veľa!!

Ja som pre zmenu zas čítal jednu knihu, myslím že sa volala "Ani smrť ma nechcela" o jednom dievčati ktorá bola vychovávaná ateistickým komunistickým systémom a ktorej otec bol člen rovnomennej strany a v tejto knihe popisuje ako bola pohlavne zneužívaná učiteľom o ktorom som presvedčený že v hlbokom socializme rozhodne nemal nič do ničenienia s cirkvou. Napriek tomu prísť k záveru že hlavným poslaním ateistického výchovného systému je sexuálne zneužívať deti sa mi nepodarilo a aj by som sa cítil nejako divne keď by som si taký záver chcel sám pred svojím svedomím logicky obhájiť.

qedisk napísal(a):

Ďalšia dôležitá úloha cirkvi je odvádzať nás od slobody a privádzať nás k otroctvu. Domnievam sa, že pedofília kňazov nám je podsunutá len na odvedenie pozornosti.

Toto je tiež veľmi zaujímavý názor. Aká je teda definície tej slobody od ktorej nás cirkev údajne odvádza?
qedisk
Zaslal: St apríl 28, 2010 1:45 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Aká je teda definície tej slobody od ktorej nás cirkev údajne odvádza?

Laissez-faire.

Zaslal: So máj 01, 2010 12:12 pm Odpovedať s citátom
qedisk napísal(a):

Laissez-faire.

To som nepochopil.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: So máj 01, 2010 12:23 pm Odpovedať s citátom
scirocco napísal(a):

O tom je cirkev. To je hlavný účel cirkvi. Aby pedofily mohli zneužívať deti. Je už takých prípadov strašne veľa!!

Chcel by som sa opýtať či Dawkins bol tiež zneužívaný na internátoch, ktoré spomína, kňazom. Ak nie, potom by mali humanisti zahájiť krížovú výpravu proti školstvu a internátom podobne ako takú potrebu cítia voči cirkvi. V 9. kapitole Delúzie Boha (Zošity humanistov) uvádza:
Dawkins napísal(a):

Aj tak je však zrejme nespravodlivé privolávať na každého pedofila trest, primeraný nepatrnej menšine tých, čo sú aj vrahmi. Všetky tri internáty, na ktorých som študoval, zamestnávali učiteľov, ktorých záujem o chlapcov prekračoval hranice prípustnosti, čo bolo hodné odsúdenia. Keby ich však boli po päťdesiatich rokoch pomstiví kolegovia alebo advokáti prenasledovali ako vrahov, bol by som cítil povinnosť zastať sa ich, hoci sám som bol kedysi obeťou jedného takého človeka (bola to nepríjemná, ale neškodná skúsenosť).

Podľa humanistu Dawkinsa je pedofília očividne neškodná záležitosť ktorá by sa mala trestať len ak by bola spojená s usmrtením.

Navyše, určite je to menšie zlo ako kresťanská výchova.

Dawkins napísal(a):

Raz sa ma po prednáške v Dubline pýtali, čo súdim o široko zverejňovaných prípadoch sexuálneho zneužívania katolíckymi kňazmi v Írsku. Odpovedal som, že hoci je sexuálne zneužitie strašnou vecou, jeho škodlivosť je dokázateľne menšia ako dlhodobé psychologické poškodenie výchovou dieťaťa v katolíckej viere. Bola to nepripravená odpoveď z rukáva a bol som prekvapený nadšeným potleskom poslucháčov; pripúšťam, že to boli dublinskí intelektuáli a nezastupovali priemer obyvateľstva.

Teda Dawkins nás chce presvedčiť že Einstein, Štefánik, Tesla a vôbec všetky deti prijdúce do styku s kresťanskou výchovou by obišli lepšie keby ich v detstve niekto pohlavne zneužil ako to že do nich niekto vštepoval pri výchove kresťanské hodnoty. Existujú dospelí ľudia ktorí prešli kresťanskou výchovou ktorým naskakuje husia koža po prečítaní takéhoto zvráteného názoru.
qedisk
Zaslal: So máj 01, 2010 2:54 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
qedisk napísal(a):

Laissez-faire.

To som nepochopil.

Laissez-faire je taka sloboda, ked je zakazany len minimalny pocet veci, napr. je zakazane kradnutie alebo je zakazane zakazovat ine veci nez kradnutie, je zakazane nieco niekomu prikazovat. Pochopitelne s vynimkou sukromnych pozemkov.

Zaslal: Št máj 20, 2010 7:31 pm Odpovedať s citátom
Rakúska katolícka cirkev teraz rieši problém s rekordným úbytkom svojich členov. Len v prvom štvrťroku prišla o 30-tisíc „ovečiek“ a s nimi aj o peniaze z ich cirkevných príspevkov. Za celý minulý rok z nej vystúpilo asi 53 200 ľudí. Podiel na zvýšenom odlive veriacich má škandál okolo sexuálneho zneužívania detí kňazmi.

Zdroj: Pravda.sk

Zaslal: So marec 17, 2012 9:46 pm Odpovedať s citátom
Katolícka cirkev v Holandsku ‚liečila‘ mladých homosexuálov kastráciou

Katolícka cirkev v Holandsku vraj nechala v 50. rokoch minulého storočia vykastrovať niekoľko maloletých chlapcov v rámci „terapie“ ich homosexuálnych sklonov. Napísal to holandský denník NRC Handelsblad, podľa ktorého je známych najmenej desať takýchto prípadov.

Zdroj: Pravda.sk

Zaslal: Št máj 03, 2012 6:30 pm Odpovedať s citátom
Farára odsúdili za drogy a zneužívanie detí

Súd v talianskom Janove dnes odsúdil drogovo závislého homosexuálneho kňaza na deväť rokov a šesť mesiacov väzenia za sexuálne zneužívanie neplnoletých a distribúciu drog.

Kňaz neplnoleté osoby aj navádzal na prostitúciu. Okrem odpykania si trestu vo väzení musí zaplatiť aj pokutu 28-tisíc eur. Pred oznámením rozsudku kňaz odovzdal list, v ktorom prosil o odpustenie za svoje činy.

Prokuratúra žiadala trest 11 rokov a osem mesiacov väzenia. Škandál prepukol minulý rok a otriasol celým Talianskom. Kňaza, ktorý chodil na diskotéky pre homosexuálov, zatkli v máji 2011.

V súčasnosti sa vedie vyšetrovanie voči kňazovmu komplicovi, ktorý bol tiež duchovným. Obviňujú ho z napomáhania prostitúcii neplnoletých osôb.

Zdroj: TV noviny

Zaslal: Pi január 08, 2016 10:58 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1585
Portál humanistov prináša svedectvo http://www.humanisti.estranky.sk/clanky/videa/zbav-nas-vsetkeho-zleho.html , podľa ktorého údajne katolícky kňaz Oliver O'Grady znásilnil asi 100 detí. Wikipédia venovaná tomuto páchateľovi uvádza číslo 4x nižšie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Oliver_O%27Grady
Má niekto vedomosť o správnom údaji? Sto obetí je pomerne častý údaj, ale početnosť nemožno brať ako argument, najmä preto nie, že sa protikresťanské články s obľubou kopírujú a šíria bez kritického myslenia a zhodnotenia.

Zaslal: Pi január 08, 2016 2:52 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
…katolícky kňaz Oliver O'Grady znásilnil asi 100 detí. Má niekto vedomosť o správnom údaji?

Veď sa opýtaj svojho služobne nadriadeného katolíka. Napíš do Vatikánu.

Zaslal: Pi január 08, 2016 9:03 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 09 marec 2013 Príspevky: 26
Tak ja by som k tomuto len zopakoval slová ApologetickeKonštanty
"Napriek tomu prísť k záveru že hlavným poslaním ateistického výchovného systému je sexuálne zneužívať deti sa mi nepodarilo a aj by som sa cítil nejako divne keď by som si taký záver chcel sám pred svojím svedomím logicky obhájiť".

Z niektorých názorov mi ostáva normálne rozum stáť. Ak Dawkins naozaj povedal že sexuálne zneužívanie detí je menšie zlo ako kresťanská výchova tak to už naozaj hraničí so stratou súdnosti.
Lemmy
Zaslal: Pi január 08, 2016 9:05 pm Odpovedať s citátom
Camo napísal(a):
Ak Dawkins naozaj povedal že sexuálne zneužívanie detí je menšie zlo ako kresťanská výchova tak to už naozaj hraničí so stratou súdnosti.

Reagoval na sexuálne zneužívanie detí kňazmi. Katolíckymi kňazmi.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: