Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  TvojOponent

Lemmy
Zaslal: Po december 18, 2017 9:28 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6673 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Tu sú všetky citáty a dôkazy Smile
https://sites.google.com/site/tvojoponent/ateizmus/moze-byt-kocur-ateista
Vy nie ste humanista, ale ateista. Môžete byť nanajvýš ateistický humanista. Alebo humanistický ateista. Humanista totiž nezraňuje ľudí pre ich právo byť nábožensky veriacim človekom.

Usvedčím ťa z klamstva, a ty naďalej pokračuješ v ďalšom klamstve! Nevadí, veď robíš hanbu kresťanom, a niektorí nekatolícki kresťania sa môžu ohradiť, že robíš hanbu katolíkom. Twisted Evil

Na tej tvojej stránke si neposkytol žiadne dôkazy, lebo tam ani nie sú. Ignoruješ fakty, máš strach z pravdy.

Rekapitulácia:

13. 4. 2014 si napísal nezmysel, na ktorý som potom reagoval.
Tvojoponent napísal(a):
Takže ateizmus je teda tiež len viera. Viera v hypotézu bez dôkazu . predpoklad, že boh nie je!

Týmto nezmyslom si len vniesol do diskusie zmätok.
Odpovedal som ti.
Lemmy napísal(a):
Nie. Ako som uviedol definíciu, tak viera je pozitívny postoj. V tomto prípade je tým postojom názor: „Boh existuje. Bohovia existujú.“ Toto je viera. „Viera je pozitívny postoj adresáta tvrdenia k autorovi, pri ktorom adresát považuje informáciu autora za pravdivú, opierajúc sa o akékoľvek dôvody.
A ateizmus nie je viera, pretože ateista odmieta práve túto vieru.

Zmätok ti vznikol z toho, že na dve rôzne postoje používaš jedno rovnaké slovo: viera. Opakom viery nemôže byť viera. Keď si chcel argumentovať, mal si si vymyslieť nejaké nové slovo na opak viery. Avšak ja nemám také nelogické myslenie ako ty, takže mňa netrápi, že trepeš nezmysly. Tam to bola bežná diskusia, a ja zvyknem reagovať na nezmysly, ktoré sa šíria internetom.

Ja som predsa vysvetlil, v akom význame som použil slovo viera.

Medea sa ma opýtala: Lemmy, a čo pozitívny postoj k téze: „Boh neexistuje. Bohovia neexistujú.“? To už nie je viera?

Odpovedal som tak, že som vysvetľoval.
Lemmy napísal(a):
Medea, ateista je ateistom práve preto, že odmieta vieru „bohovia existujú“. Absencia viery! Toto je veľmi dôležité si uvedomiť. Ateista nieže verí v neexistenciu, ale naopak, u ateistu je absencia viery v existenciu. Čiže neprítomnosť viery, presnejšie tej náboženskej viery. Absencia viery v existenciu nie je to isté, ako viera v neexistenciu.

Ešte aj v Antológii moderného ateizmu, ktorú zostavili Adam Roman a Rastislav Škoda, sa píše:

Ateizmus ako svetonázor vychádza z veľmi jednoduchej myšlienky: človek nepotrebuje boha vôbec na nič. Nepotrebuje ho na vysvetlenie žiadneho prírodného javu, na dosahovanie žiadnych cieľov, ani na podporu morálky. Boh je podľa ateistu jednoducho zbytočná hypotéza, ktorá popis sveta iba komplikuje.

Naproti tomu teizmus (protiklad ateizmu a základné filozofické východisko každého náboženského svetonázoru) zastáva názor, že človek boha potrebuje – aspoň na niečo. Dnes ho vraj ešte potrebuje na vysvetlenie niektorých prírodných javov (napr. vzniku života a vedomia), na odvracanie či zmierňovanie chorôb a pohrôm (prostredníctvom verejných a súkromných modlitieb a náboženských obradov), na udržiavanie morálky – údajne až do tej miery, že bez boha by sa spoločnosť morálne úplne zvrhla (čomu majú napodiv čeliť také banálne opatrenia, ako je zákaz nedeľného predaja či povinná náboženská výchova, ktorá ľudskú spoločnosť zušľachťovala v Európe po dve tisícročia so známymi výsledkami). Teista teda postuluje okrem hmotného sveta aj existenciu akéhosi (bližšie nešpecifikovaného) nehmotného princípu, ktorý si obvykle predstavuje ako osobu. Čestne však priznáva, že o mechanizme účinkovania tohto princípu na svet a spoločnosť dokopy nič nevie. A má obrovský problém: existenciu priam zástupov takto postulovaných bytostí nevie ničím hodnoverne dokázať.

Ak si čítal s rozumom, tak si zistil, že sa stále hovorí len o človeku, len o ľuďoch.

A až teraz Medea spomenula nosorožca.
Medea napísal(a):
V tomto zmysle je aj nosorožec ateistom (pokiaľ šovinisticky netrváme na príslušnosti ateistu k nášmu druhu)

Ty si na to napísal takú sprostú, zákernú vetu.
Tvojoponent napísal(a):
Lemmy…to,že niečo nepotrebujete, nedokazuje, že to neexistuje.
Potrebujete súložiť s krokodílom? Že nie? Podľa Vašej logiky krokodíly teda neexistujú

Úplne od veci, ako zvyčajne, čo už rozumné by z teba vyliezlo? Evil or Very Mad
Videl som, že nielen ty trepeš bludy, ale si hádam domotal aj Medeu, takže som to vysvetlil, doplnil, aby to každý čítajúci pochopil.
Lemmy napísal(a):
Nosorožec by mohol byť ateistom, keby rozumel, čo znamená viera „boh existuje“. Ak nosorožec dokáže odmietnuť túto vieru, potom môže byť ateista.

Vieš vôbec, čo znamená by mohol? Keby dokázal myslieť podobne ako človek. Ale zasa nie až tak hlúpo, ako myslíš ty. Laughing

Vsuvka s nosorožcom bola od Medey naivná, pretože celý čas sa diskutovalo o ľuďoch. Ešte som ťa aj poučil, že mi vkladáš do úst niečo, čo som nepovedal.
Lemmy napísal(a):
TO: to,že niečo nepotrebujete, nedokazuje, že to neexistuje.
A to ani nikto okrem TO netvrdí.

Čiže toto si sám tvrdil, a sám sebe oponoval, aj keď na oponentúru si použil mňa. Dosť hlúpe! Nemyslíš? Idea

Takže platí, že si podlo klamal, keď si napísal:

…sa už hanbí za svoje niekdajšie presvedčenie, že aj zebra, nosorožec či žirafa sú ateisti.

Lebo ja som nikdy nemal také presvedčenie. Len ty trpíš schizofréniou, alebo nejakou inou chorobou, že nedokážeš správne chápať vety.

Ty už dlhšie nediskutuješ! Len táraš, ohováraš (lebo si použil priezvisko, čiže menovite klameš o ľuďoch), klameš. Také tvoje KKK (podľa Katechizmu katolíckeho klamára). Crying or Very sad

Raz si si vymyslel klamstvo, a potom ho už len šíriš. Našťastie, nedarí sa ti obalamutiť ani katolíkov pri šírení týchto klamstiev. Very Happy

Zaslal: Po december 18, 2017 9:36 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Humanista totiž nezraňuje ľudí pre ich právo byť nábožensky veriacim človekom.

A toto je čo zasa? V predošlom príspevku nič o tom nehovorím.

Ty si len tak od buka do buka vypisuješ? Nazýva sa to trollovanie.

Kde ti ja beriem tvoje právo byť náboženským veriacim? Zapamätaj si, že toto právo ti garantuje Ústava Slovenskej republiky.
Ústava Slovenskej republiky napísal(a):
Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie.

Zaslal: Pi december 29, 2017 11:55 am Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Navyše celú zbierku organizuje NIEKTO definovaný ako sieť nejakých organizácií s nálepkou IHEU.

Nauč sa niečo nové. Používaš primitívny slovník, ako keby sa nejaký fagan vyjadril, že Ferko z vatikánskej sekty rečnil na pôde OSN. A vieš, prečo si podobný takému faganovi? Lebo International Humanist and Ethical Union (Medzinárodná humanistická a etická únia; IHEU) má osobitné poradné postavenie v OSN. Nie je to ledajaká organizácia. Ide o medzinárodnú organizáciu, ktorá zastrešuje (i zastupuje) viac ako 130 organizácií vo viac ako 50 štátoch.
IHEU napísal(a):
IHEU is the global representative body of the humanist movement, uniting a diversity of non-religious organisations and individuals. Our Members include more than 130 humanist, rationalist, secular, ethical culture, atheist and freethought organizations in more than 50 countries.

Na domácu úlohu ti dám túto kľúčovú vetu:
Citácia:
„The International Humanist and Ethical Union (IHEU) is an international NGO with Special Consultative Status with the UN.“

Môžeš pri hľadaní použiť aj nástroj pre vyhľadávanie. Je to na internete. Prajem ti príjemné vzdelávanie.

Archív: Katolícky neznaboh Tvojoponent.

Zaslal: Pi december 29, 2017 5:24 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1740
Netuším, čo ste chceli touto tránosťou vypovedať. A to, že členom IHEU je banda eštebákov je akože v poriadku? Na svete sú 2 miliardy ateistov a z nich 150 prispelo do zbierky ... Aj to svedčí o kvalite a dôveryhodnosti tejto orhanizácie kultúry smrti. Vy sa hanbíte za ateizmus a tak sa maskujete za humanizmus. Pritom slovo humanizmus je záväzné len v rámci štruktúr IHEU. Very Happy

Zaslal: So január 06, 2018 2:11 pm Odpovedať s citátom
Katolík Tvojoponent napísal(a):
Lemmy verí v existenciu pravdy, no v existenciu boha nie

Nie je to protirečenie?
Ateisti tvrdia, že pravda predsa neexistuje, čím šíria kult relativizmu. Lemmy tvrdí, že každý rozumný človek vie, že pravda existuje. Julo Satinský existenciu pravdy rovnako odmietal. Vari bol podľa Lemmyho slovenský kráľ komikov hlúpy? Vari sú všetci ateisti hlúpi, ak neveria v existenciu pravdy?
Lemmy tvrdí, že pravda existuje. Je hmotná? Má ručičky a nožičky? Je možné pravdu vidieť?
A je možné boha vidieť?

Ak Lemmy verí na existenciu pravdy, ktorú nemožno vidieť, ako to, že neverí na existenciu boha, ktorého nemožno vidieť? Veď boh je pravda. Lemmy tvrdí, že verí na pravdu, no popiera vieru v boha, ktorý je pravdou, hoci prehlasuje, že v pravdu verí, lebo nie je hlúpy. Hoci v Biblii sa píše, že hlúpy je ten, kto neverí v boha a v duši si vraví, že boha niet. Ako Lemmy. No Lemmy sa vyhraňuje zo spoločenstva hlúpych, ktorí na pravdu neveria a bohorovne, napriek jeho viere v nevieru v boha ako bodu, v ktorom je všetka pravda, vyhlasuje, že verí na pravdu a preto samozrejme nemôže byť hlúpym, ale rozumným, hoci boha popiera z rovnakých dôvodov, z akých vieru v pravdu potvrdzuje - teda že ani boha a ani pravdu nemožno vidieť. Je to pravda, Lemmy? Smile

Nie je to pravda, čo si napísal. Opäť o mne podlo a zákerne klameš, podľa Katechizmu katolíckeho klamára (KKK).Ouch

Pravda existuje v tom zmysle, ako existuje nejaká veta, nejaká výpoveď; niečo, čo človek vysloví, povie, hovorí, opisuje.

Je to totiž len tvoj vzdelanostný problém, že nerozumieš, čo znamená slovo pravda.
Adam Roman napísal(a):
Pravda je zhoda akéhokoľvek tvrdenia so skutočnosťou.

Ak niečo vyslovíš, a je to v zhode so skutočnosťou, tak ty chceš poprieť, že si nevyslovil niečo, čo je v zhode so skutočnosťou? Lebo táraš o mne blud, že verím v existenciu pravdy. Je to tvoje klamstvo o mne. Neverím, ale viem. Ja viem, že niečo vyslovím. Nemám o tom pochybnosti ako ty, že si pri viere v boha odkázaný na nevedomosť, a preto len veríš v boha, lebo nevieš, či skutočne existuje.

Na rozdiel od teba ja nemám pochybnosti o mnohých pravdách. Právd je totiž toľko, koľko je zhodných opisov o rôznych skutočnostiach. O Zemi, o vesmíre, o Slnku, o Mesiaci, o ľuďoch, o živočíchoch, o rastlinách, o láske, o pocitoch, o svetle zo žiarovky, o domoch, o škole…

Prečo by som mal byť nevzdelaný ako ty, že by som mal veriť napríklad tomu, že existujú Spojené štáty americké (USA)? Tomu nie je dôvod veriť. To vzdelanejší ľudia od teba vedia. A dokonca vedia, že USA má hlavné mesto. Vieš aké? Ak nevieš, ostáva ti len veriť, že ak ti to niekto pošepká, že mu budeš veriť, že nie je taký klamár ako ty, a povie ti pravdu. Very Happy Opýtaj sa mamičky, možno ona nezvykne klamať druhým ľuďom, najmä nie vlastnému synáčikovi. Razz

Dobre, nechajme vtipky. Kým sa nenaučíš rozumieť slovu „pravda“, aký má význam, čo znamená, dovtedy bude tárať nezmysly, a ohovárať ľudí, ako napríklad na tomto príklade práve mňa.

Si katolík, kresťan, a zdá sa, že tvojou trvalou pracovnou metódou nie je hľadanie pravdy, ale šírenie klamstiev. Veď toto nie je tvoje prvé ani posledné klamstvo, ktoré o mne šíriš.

Archív.

Zaslal: So január 06, 2018 7:01 pm Odpovedať s citátom
1/ Ako viete, že je niečo v zhode so skutočnosťou?
2/ Dohodnime sa, že pravda a boh budú synonymá. Ak veríte na pravdu, potom musíte veriť aj v boha. Veríte v boha?

Naposledy upravil TvojOponent dňa So január 06, 2018 7:44 pm, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: So január 06, 2018 7:31 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
1/ Ako viete, že je niečo v zhode so skutočnosťou?
2/ Dohodnime sa, že pravda a boh budú synonymá. A veríáte na pravdu, potom musíte veriť aj v boha. Veríte v boha?

Nemám ani dôvod sa s tebou dohodnúť, že električka je semafor. Twisted Evil

Len trolluješ!!! Evil or Very Mad

Zaslal: So január 06, 2018 7:47 pm Odpovedať s citátom
Bojíte sa myslenia. Moje otázky sú jasné a vy ste na ne dali nálepku trolovania len preto, aby ste si sám pred sebou ospravedlnili strach a neochotu premýšľať. Vy nie ste voľnomyšlienkár, vy ste tmár Very Happy

Zaslal: So január 06, 2018 7:53 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Bojíte sa myslenia. Moje otázky sú jasné a vy ste na ne dali nálepku trolovania len preto, aby ste si sám pred sebou ospravedlnili strach a neochotu premýšľať. Vy nie ste voľnomyšlienkár, vy ste tmár Very Happy

Šašo, ty nemyslíš, ale len táraš nezmysly. Na toto si nájdi tebe rovného. Ja sa nebudem zaoberať tvojimi náboženskými pletkami, o ktoré nezakopne ani kňaz (alebo teológ). Rolling Eyes

Zaslal: So január 06, 2018 7:54 pm Odpovedať s citátom
A tmárom si tu teraz len ty sám.

Zaslal: So január 06, 2018 7:56 pm Odpovedať s citátom
Ani sa mi nevieš ospravedlniť, keď o mne šíriš nejaké klamstvá. A keď ťa odhalím, a poukážem na tvoje klamstvo o mne, tak uhýbaš. Mňa tvoja primitívna hra na chytráka (to akože teba) v podobe mačky a mňa ako myši nebaví. Ty totiž nerozmýšľaš, len šíriš rôzne zlátaniny. Confused

Zaslal: So január 06, 2018 8:12 pm Odpovedať s citátom
Nevidím dôvod sa Vám ospravedlňovať.
Tvrdenie, že pravda je zhoda so skutočnosťou neobstojí. Pretože opis skutočnosti je len produkt ľudskej mysle. A s ľudským výrokom porovnáte výrok, pri ktorom skúmate jeho pravdivosť.
Jedine že by ste verili božskosť (nadprirodzenosť) výroku, ktorý skutočnosť popisuje.
Ateista teda nemôže narábať s definíáciou, že pravda je zhoda so skutočnosťou.

Ponúkam Vám lepšiu defíníciu pravdy:

Pravda je výrok, ktorý ako výsledok racionálneho myslenia musí spĺňať vopred stanovené vlastnosti.

Lenže Vy sa bojíte slobody myslenia. Máte svoje škatuľky a vychodené koľaje a tie Vás veru nepustia.

Inak ako vnímate najnovší výrok popredného slovenského ateistu, že ženy by mali mať právo na potrat až do okamihu pôrodu, lebo človek sa stáva ľudskou bytosťou s ľudskými právami až po narodení? Do pôrodu je to iba plod a na neho sa ľudské práva - podľa neho - nevzťahujú.

Zaslal: Ne január 07, 2018 11:52 am Odpovedať s citátom
Hľa, akú zákernosť a bezcharakternosť si osvojil človek, ktorý o sebe tvrdí, že je kresťan, že je katolík, patriaci do Rímskokatolíckej cirkvi, a na internete používa rôzne prezývky, v tomto prípade prezývku Tvojoponent!

Už viackrát som mu povedal, že jeho pracovnou metódou v diskusiách, alebo pri písaní jeho hanebných pamfletov, je klamstvo. Aj preto mu pripomínam, že sa neriadi katolíckym katechizmom, ale katechizmom katolíckeho klamára (KKK).

Neprejde deň, aby neuverejnil zasa nejaké klamstvo. Vytrvalo sa drží svojej osvedčenej goebbelsovčiny.
Len včera som mu napísal(a):
Ani sa mi nevieš ospravedlniť, keď o mne šíriš nejaké klamstvá. A keď ťa odhalím, a poukážem na tvoje klamstvo o mne, tak uhýbaš.

Dnes 7. januára 2018 ma opäť cituje, ale nakoľko si uvedomuje svoj falošný prístup, tak ma necituje s odkazom, lebo čitatelia jeho nenávistného príspevku by si hneď vytvorili názor, ktorý by nesplnil účel pre tohto katolíckeho klamára. Tomuto kresťanovi totiž nejde o pravdu, ale o šírenie klamstiev. A robí to čoraz zákernejšie!

V článku zo 7. januára 2018 ma spomína takto:
Tvojoponent napísal(a):
A iní mienkotvorní ateista tiež kolaborujúci s touto eštébackou zebrankou ma nazýva nevyberavým hanlivým slovníkom:
Lemmy napísal(a):
„Ty útočíš neustálym šírením klamstiev! Ja sa bránim, a často som na teba reagoval, ale pochopil som, že je to zbytočné, lebo sprostý zomrieš. Nemáš záujem o pravdu, ale o šírenie klamstiev.“

A to len preto, že sa zamotal do svojich filozofických konštrukcií a nedokázal definovať význam slova PRAVDA !!!

Surové, podlé klamstvo od katolíka, od kresťana!

Je potrebné prečítať si celú tú diskusiu na Diskusnom fóre.

Bezcharakterne moje slová zamontoval do svojej špinavej propagandy.

Mne bude hovoriť nejaký anonymný kresťan, že používam hanlivý slovník? Povedal som mu, že je sprostý. Nech si o tomto katolíkovi spraví názor ktokoľvek pri čítaní jeho slovníka. Alebo ako slovne masturbuje s konečníkom.

Len neuviedol odkaz, odkiaľ kopíroval moju vetu. To už čitateľovi zatajil. Ja som mu veľmi presne, dostatočne definoval význam slova „pravda“. Na rozdiel od rozumnej definície má tento bezcharakterný katolík (kresťan!) naivnú náboženskú definíciu.
Tvojoponent napísal(a):
Boh je pravda.

Ouch
Boh je pravda, boh je láska, láska je pravda.
Ach, až takto hlboko do „náboženskej nelogiky“ by som nechcel spadnúť. Bieda myslenia!!! Embarassed
Adam Roman napísal(a):
Cvičenia
30.
„Kto nemiluje, nepoznal Boha, pretože Boh je láska.“ (1 Jn 4,8). Uveďte najmenej štyri logické chyby, ktoré sa v tejto kratulinkej vete vyskytujú. Potom si túto vetu dobre zapamätajte, lebo predstavuje asi svetový rekord v počte logických chýb na počet slov. Možno trocha pomôže, keď sa zamyslíte najprv nad pojmom láska.

Takže záver: Nie ja som nebol schopný definovať, ale kresťan (katolík z Trnavy, ako sa pochválil na svojej stránke) nie je schopný poskytnúť rozumnú definíciu. Ale dám mu príležitosť, či sa ozve niekto, kto súhlasí s jeho návrhom na definíciu.

Mňa už tento zákerný kresťan prestáva zaujímať. Nič nové neposkytne, opakuje sa so svojimi neustálymi klamstvami.

Sám som zvedavý, aká špina ešte z neho vylezie, či ma donúti, aby som na jeho klamstvá reagoval. A je chrapúň, prečo si namýšľa, že keď s ním niekto prestane diskutovať, že vyhral v diskusii. Je pritom len obyčajný namyslený kresťan, ktorý ani logiku neovláda. A v diskusiách používa podlé podpásovky, alebo spoza chrbta (to, keď neuvedie zdroj, keď niekoho cituje).

Kresťan, katolík, klamár (3 v 1).

Jednoducho: KKK. Evil or Very Mad

Zaslal: Št január 18, 2018 9:37 am Odpovedať s citátom
Takže, katolík (kresťan) s prezývkou Tvojoponent, v 3. časti si preukázal nie malú, ale veľkú neznalosť, a neukázal si moju protirečivosť, ale vlastnú, lebo opäť si ukázal, že vieš len klamať, a na vlastnom klamstve si potom čosi dokazuješ.

Od začiatku, lebo ako inak s tebou.

Nie ja mám ťažkosti s definovaním, ale len ty.

Z absencie viery, ako som ju vysvetlil, totiž vôbec nevyplýva to, čo potom tvrdíš. Vyplynul ti totiž chybný úsudok.

Ak hovoríme o absencii, to znamená, že nemám vieru v hypotézu bez dôkazu. Je to len tvoj vlastný chybný úsudok!

Absencia v tomto prípade znamená, že nemám žiadnu teistickú vieru. A viera je predsa slovo, ktorým sa vyjadrujeme, že niečo považujeme za pravdivé, bez ohľadu na to, či máme alebo nemáme pre také tvrdenie nejaké dôkazy. Nech sú už akékoľvek.

Ak nemám náboženskú vieru, tak ju nemám, a tým to končí! Tvoje táraniny ďalej neobstoja. Zbytočne potom táraš nezmysly, že aj taká absencia je viera. Nie je! Nemá totiž ako byť! Pri absencii nie je žiadna viera, žiadna hypotéza.

Príklad iný, pre ilustráciu:

Otázka: Ako vznikol vesmír?

Odpoveď: Neviem.

Odkedy je slovo „neviem“ vierou? Len v tvojej hlave!!!

A vysvetlil som, že mám preto absenciu náboženskej viery, lebo túto vieru nemám. Mám iný postoj k teistickej viere. A dospel som k nej po dlhšom čase, ako som sa postupne oboznamoval s rôznymi náboženstvami. A výsledkom je môj názor, že ľudia si náboženské predstavy sami vymysleli. Rovnako, ako sa vymýšľajú podobné rozprávky. Pritom ako v náboženstve, tak aj v rozprávke môže byť tá istá bytosť, napríklad čert. Čertov majú malé deti radi, ale dospelí kresťania majú z čerta strach!

A klameš, stále o tom istom klameš, že som sa zamotal pri diskusii s Medeou. Nezamotal. Diskusia je na to, aby, ak niekto niečo nechápe, opýtal sa. A ja som jej predsa odpovedal na jej otázku. Nemôžem za to, že sa hlúpo opýtala, či aj nosorožec má vieru. Vysvetlil som jej, že ak by niečo vedel o teizme, a odmietol by tomu veriť, tak OK. Ale ty si z tejto mojej odpovede vykonštruoval o mne klamstvo aj s tvojím kocúrom (kresťanom, katolíkom).

Nikdy som nepovedal, že aj nosorožec môže byť ateista. Ani kocúr. Museli by totiž mať vyššiu schopnosť myslenia ako ty. Máš vari takého kocúra, čo myslí lepšie ako ty? Je kresťan? Je katolík? Nemáš! Tak prestaň o mne klamať!

Ja nemám problém so zápornými postojmi. Ľudia majú rôzne postoje k niečomu, kladné alebo aj záporné. Vymýšľaš si, že som si vytvoril akýsi blok. Nič také!

Len nie som protirečivý ako ty, a nesnažím sa v diskusii klamať ako ty. Preto si o mne musíš vymýšľať, lebo seriózny argument proti mne nemáš!

Áno, je pravda, že ja k životu nepotrebujem náboženstvo, a myslím si, že by ho nepotrebovali aj ostatní ľudia, keby sa snažili myslieť viac, a keby sa zaoberali náboženstvami, ktorých je toľko veľa vo svete.

Tebe sa z mojej vety natíska otázka, ktorú považuješ za logickú.

Tvojoponent napísal(a):
Lemmy…to,že niečo nepotrebujete, nedokazuje, že to neexistuje.

Nuž, toto je ozaj veľká chyba v logike. Ja nič také netvrdím, že ak ja niečo nepotrebujem, že to neexistuje.

Vidíš, ak akým bludom prichádzaš z jednoduchých viet. Ty rozumieš vôbec reči vlastnej matky? Ak ona nepotrebuje súložiť so susedom, tak podľa tvojej logiky sused neexistuje? Máš to asi v rodine ťažké, keď nerozumieš ani bežnej reči vlastnej matky. Nebudem ju hodnotiť, či je ona na vine, že ťa zle vychovala, alebo či ide o poškodenie v dôsledku náboženskej indoktrinácie.

Takže nie je pravda, že podľa mojej logiky krokodíly neexistujú. Ja by som sa totiž nikdy tak hlúpo nevyjadroval ako sa vyjadruješ ty.

Kotrmelce vytváraš len ty. Ja nie! Ty si o mne vymyslíš nejaký blud, a na tom postavíš potom svoj nelogický argument.

Áno, na tom nič nevidím chybné, ak som povedal, že ak nosorožce budú schopné rozumieť tomu, čo je teizmus (čiže viera, že existuje boh), potom môžu byť ateisti. Ale až potom! Až budú schopní tomu rozumieť! Žiaľ, ty myslíš na úrovni nosorožca, lebo tiež tomu nerozumieš, čo som povedal.

Posun v diskusii s Medeou je OK, pretože ako som mohol vedieť, že z diskusie o ľuďoch zrazu odskočí k otázke na zvieratá? Keď som zistil, že čo sa pýta, vysvetlil som jej to, že som hovoril o ľuďoch. Nemôžem za to, že sú ľudia, ktorí veria v rozprávky, že veríš, že aj zvieratá vedia myslieť ako ľudia.

Ešte som sa nestretol s tchorom katolíkom, ani s potkanom katolíkom. Ty asi áno, ak neustále podsúvaš do polemiky o náboženstvách nejaké zvieratá.

To, že tvrdíš, že aj šimpanz je ateista, je tvoj vlastný blud. Ver si ty čomu chceš! Z mojich viet to však nevyplýva. Len z tvojich.

Klameš, že podľa mňa sa deti rodia ako ateisti. To som nikdy nepovedal! A keď niekto to tvrdí, tak sa voči tomu ohradím.

Keď som spomenul „tabula rasa“, tak som to len prirovnal, tie 2 stavy, prvý pri narodení, a ten druhý po odmietnutí teizmu, sú len podobné v tej čistote mysle.

Narodené dieťa nič nevie o teizme, preto nemôže byť ateistom.

Dospelý človek, ktorý odmietol teizmus, je ateistom v tom zmysle, že v hlave nemá náboženskú vieru (lebo ju odmietol), a jeho stav je voči náboženstvám v zmysle „tabula rasa“, má čisté myslenie, nezakalené náboženským nánosom (teizmom). A je to tvoj problém, že to nevieš pochopiť. Možno aj chápeš, ale tvojím úmyslom nie je pátrať po pravde, ale hľadať si prieky, a vymýšľať o ľuďoch klamstvá.

Áno, ak niekto tvrdí, že deti sa rodia na svet ako ateisti, tak sa mýli. Práve z toho dôvodu som proti tomu, aby ľudia dávali deťom nálepky. To, že kresťania-rodičia pokrstia svoje dieťa, tak to dieťa nie je kresťan, veď má len okolo troch týždňov. Veď, kresťania rozmýšľajte aspoň trošku!!! Kresťanom sa stane, až podrastie, až bude nejakým spôsobom čo-to vedieť o kresťanstve. Mám však iné skúsenosti, že malé deti len tak, kvôli rodičom, kvôli príbuzným, kvôli okoliu, kvôli tomu, že ich niekto núti chodiť na náboženstvo, do kostola, tak sa tvária, že sú tiež kresťania, prípadne sa nad tým vôbec nezamýšľajú, neriešia to, a berú to ako samozrejmosť, že sú kresťania. Upokojuje ich možno vedomie, že väčšina v ich okolí sú kresťania. Inak by to isté dieťa v Pakistane alebo Saudskej Arábii bolo dieťa moslimských rodičov, a neriešil by to, že je moslim.

Preto nesúhlasím s takými nálepkami pre deti. Oni nie sú v stave, aby dobre porozumeli, čo je to teizmus. Veď aj preto kazateľ (učiteľ náboženstva) malým deťom nezačne hneď s teodíceou, ale začne s primitívnou rozprávkou, ako boh stvoril človeka Adama, jeho družku Evu z jeho rebra, a mali deti, až je dnes veľa ľudí. A spomenie sa niečo z Desatora, najmä ctiť si rodičov. Samé pozitíva. Vynechajú biblické reči o menštruácii. Iste učiteľ náboženstva veľmi dobre vie, prečo…

A áno, ak máš embryo, ktoré rozmýšľa aspoň na tvojej úrovni, tak ak bude opačné ako ty, čiže odmietne náboženskú vieru, lebo bude vedieť prečo odmieta, tak pokojne s tým ži, že máš embryo ateistu. Ale to neznamená, že hneď pôjdeš na potrat mozgu, len kvôli tomu, že nechceš, aby sa z toho tvojho embrya narodilo aj dieťa-ateista!!! Lebo máme zákon o interrupcii, ale to je o inom.

Čiže, keď som napísal, že „viem, skôr predpokladám“, tak som zbytočne napísal, že „predpokladám“, lebo sa ukázalo, že som mal už vtedy pravdu, že viem, že budeš opäť o mne niečo tárať.

Vymyslíš si nejaké klamstvo o mne, a na tom potom postavíš svoju apologetiku!

Takto sa môžeš pokojne ako schizofrenik rozprávať sám so sebou.

Osobná otázka: Pomočuješ sa v noci, počas spánku? Nedá ti spať, že nemáš nič proti mne logické, len sa zmôžeš na primitívne klamstvá?

Zaslal: Št január 18, 2018 10:22 am Odpovedať s citátom
Vy tvrdíte, že ateizmus je absencia viery. Dokázal som vám, že táto definícia neobstojí. Zbytočne sa kŕčovito držíte bludu Adama Romana. Mali by ste s úsmevom na smajlíku priznať, že jeho definície neobstoja.

Ateizmus je uvedomelý postoj človeka k existencii boha.Je vedomým popieraním tejto existencie bez dôkazov.
Aj preto sa to volá ontologický postoj. Je to postoj k nedokázanému, za hranicou poznania.

Vari sa z kresťanov stanú ateisti, ak sa po smrti stretnú s bohom a už nebudú veriť v existenciu boha, lebo budú mať istotu a tým pádom sa u nich vytratí viera k nedokázanému? Wink

Ateizmus je viera. Bez dôkazov. Je to racionálna viera vychádzajúca zo skseností a stavu vedeckého bádania. No je to len viera.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 28 z 33
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: