Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  TvojOponent

TvojOponent
Zaslal: Št január 18, 2018 10:25 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1684
Ak tvrdíte, že náboženská viera je zbytočná vec a preto boha nepotrebujete, potom som vám predložil ten absurdný príklad s krokodílom:

Citácia:
Citácia:
Ateizmus ako svetonázor vychádza z veľmi jednoduchej myšlienky: človek nepotrebuje boha vôbec na nič. Nepotrebuje ho na vysvetlenie žiadneho prírodného javu, na dosahovanie žiadnych cieľov, ani na podporu morálky. Boh je podľa ateistu jednoducho zbytočná hypotéza, ktorá popis sveta iba komplikuje.

Lemmy teda tvrdí, že je ateistom preto, lebo boha nepotrebuje. Tak sa natíska logická otázka:

Lemmy…to,že niečo nepotrebujete, nedokazuje, že to neexistuje.
Potrebujete súložiť s krokodílom? Že nie? Podľa Vašej logiky krokodíly teda neexistujú.

Zaslal: Št január 18, 2018 10:37 am Odpovedať s citátom
Very Happy
Citácia:
Áno, ak niekto tvrdí, že deti sa rodia na svet ako ateisti, tak sa mýli. Práve z toho dôvodu som proti tomu, aby ľudia dávali deťom nálepky. To, že kresťania-rodičia pokrstia svoje dieťa, tak to dieťa nie je kresťan, veď má len okolo troch týždňov. Veď, kresťania rozmýšľajte aspoň trošku!!!

Skúste najprv bojovať proti obriezke u židov.

Potom by deti nemali mať ani štátne nálepky, národné nálepky a najlepšie by bolo, ak by sa neučili žiadnemu jazyku. Nech si v dospelosti svoj jazyk vebrú Smile
Je zaujímavé, že u ateistu Fica vám nevadí používať nálepku krstu. Dokonca ani u sekulárneho humanistu Hitlera Smile

Zaslal: Št január 18, 2018 10:58 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6515 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Potom by deti nemali mať ani štátne nálepky, národné nálepky a najlepšie by bolo, ak by sa neučili žiadnemu jazyku. Nech si v dospelosti svoj jazyk vebrú Smile
Je zaujímavé, že u ateistu Fica vám nevadí používať nálepku krstu. Dokonca ani u sekulárneho humanistu Hitlera Smile

Šašo, Hitler nie je sekulárny humanista. Pozri: Hitler nebol ateista.

Ateistov priam nenávidel!

Keď sa dieťa narodí, nevie jazyk, ten sa učí postupne. Takže si použil hlúpy argument. Ideš sám proti sebe, i proti logike.

A z Fica sa každý rozumný človek smeje, že pri kandidatúre na prezidenta sa pochválil, že prešiel krstom i birmovku prekonal.

Eru

Len ty si sedíš na konári, a je ti fajn. Užívaj si! Twisted Evil

Nedá sa sedieť na dvoch stoličkách. Ak je ateista, tak je potom trápny s argumentom o krste a birmovke. Ak je teista, mal by sa zrozumiteľne vyjadriť, či je teista, a aký. Kiska povedal, že opustil predošlé svetonázory, a teraz sa hlási k biblickému bohu. A keď sa ho pýtali, či sa mu už boh nejako ozval v tej kaplnke v prezidentskom paláci, tak sa priznal, že ešte nie. Ale verí, dúfa…

Zaslal: Št január 18, 2018 11:02 am Odpovedať s citátom
Inak, aký máš problém s jazykom? Veď keď sa niekto naučí viac jazykov, tak sa sám môže rozhodnúť, ktorý bude preferovať.

Mnoho ľudí odišlo do Ameriky, a okrem slovenského jazyka používali, teda, naučili sa aj anglický jazyk. Hoci s americkým prízvukom.

Teda, nie je problém vybrať si iný jazyk. Aj sú už Američania, hoci s koreňmi zo Slovenska.

Ja poznám rodinu, kde otec je Slovák, mama Rakúšanka, a deti hovoria k mame po nemecky, s otcom po slovensky, a zrejme si to ani neuvedomujú, alebo s tým nemajú žiaden problém. Je to pre nich samozrejmé.

Zaslal: Št január 18, 2018 11:39 am Odpovedať s citátom
Citácia:
Šašo, Hitler nie je sekulárny humanista. Pozri: Hitler nebol ateista.

Ateistov priam nenávidel!

Predstavte si jedálny lístok vegetariána. V pondelok zemiakový šalát. V utorok brokolica. Vo štvrtok jablkový koláč. Piatok - cestoviny s rukolou. Nedeľa - hrachová kaša.

Človek by na prvý pohľad povedal, že je to strava vzorného vegetariána. Ale potom sa človek spýta na jedlo v stredu a sobotu. A zistí, že v stredu mal kuriatkou na pracovisku a v sobotu bol u mamičky na rezňoch. Je to vegetarián? No nie je.

Hitler mal veľa výrokov proti ateizmu a v prospech náboženstva. Až toľko, že by vám na prvý pohľad človek musel dať za pravdu. No ale hlbším skúmaním zistí, že ste zamlčali jeho výroky proti kresťanstvu. Tie z neho veru nerobia "vegetariána"
https://sites.google.com/site/tvojoponent/cirkev-a-dejiny/kategoria-dejin/cirkev-a-vojna-v-zoznamoch-clankov/cirkev-a-vojna/bol-nacizmus-krestansky-alebo-ateisticky/hitlerove-vyroky-o-viere

Ateista môže vyslovovať prokresťanské výroky - lebo ateizmus nemá morálku a pretvárka je v rozsahu prípustného správania ateistu. No kresťan nesmie sa správať nekresťansky. Hitler podobne ako Fico prechovávali figliarsku teológiu, ľúbivú voličom.

Fico priznal to, čo je pravda - že z pohľadu vlastnej životnej skúsenosti dobre rozumie veriacim, lebo z takého spoločenstva vzišiel. Ak toto nerozpoznávate, ste nasmiech vy Very Happy

Ano, ateista môže byť aj trápny Smile))))

Zaslal: Št január 18, 2018 11:45 am Odpovedať s citátom
Very Happy
Citácia:
Inak, aký máš problém s jazykom? Veď keď sa niekto naučí viac jazykov, tak sa sám môže rozhodnúť, ktorý bude preferovať.

Inak aký problém máte s vierou? Každý má právo svoju vieru zmeniť rovnako ako jazyk Very Happy

Zaslal: So január 20, 2018 6:42 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Objaviteľ nebol ateistom, ale členom Metodistickej cirkvi.

Vedel som, že s tebou bude zábava. Mal by si vedieť, že ak robíš správne vedecký výskum, tak vôbec nie je dôležité, čo si myslíš o niečom inom. Vedec môže spraviť serióznu vedu, a pritom veriť, že jeho manželka je krásavica, aj keď ostatní vedia o tom svoje, aká je v skutočnosti. Eru

Náboženstvo nemá vplyv na správnu vedu, môže ju akurát tak znehodnotiť. Evil or Very Mad

A nie je to hoax, ale pravda o dvoch bankovkách. Robíš z porovnania dvoch bankoviek náboženskú pavedu.

Veríme v boha = to je čisto náboženský výraz.

Na kanadskej bankovke sa zobrazuje vedecký výskum, a to už nie je náboženstvo, ale veda. Len ty vieš spraviť z komára slona, náboženský hoaxer. Twisted Evil

Zaslal: So január 20, 2018 8:10 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Každý to vidí, že ste zaťali. Tvrdíte, že Kanada podporuje vedu a USA len náboženstvo. To je ten hoax. To, že sa na bankovke v USA prihlásili ku kresťanstvu, má svoje korene, napríklad aj odpore ku komunizmu od začiatku minulého storočia. Lenže to by ste museli vedieť viac o dejinách Very Happy

Zaslal: So január 20, 2018 8:54 pm Odpovedať s citátom
Klamár Tvojoponent napísal(a):
Parada nás chce presvedčiť, že ak niekto odmieta pozitívnu vieru, veriť v niečo, čo existuje, nemôže byť veriacim.

Toto je klamstvo.

Z mojich viet totiž nič také nevyplýva. Vyplávalo to len z tvojho mozgu, ktorý si si poškodil pomocou náboženskej ideológie. Laughing
Tvojoponent napísal(a):
Verím, že boha niet.

Takí ľudia môžu byť, ale ja to nie som! Ja takto neuvažujem. A vysvetlil som už, ako vnímam ja náboženské ideológie. Very Happy
Tvojoponent napísal(a):
Teda verí v niečo, čo sa nestane. Tým ale popiera vlastnú definíciu viery z 13.04.2014, kde tvrdí (viď citát vyššie), že viera je pozitívny vzťah k niečomu.

Klamstvo! Áno, napísal som to tak, že verím, že sa to nestane. Ak sa preukáže opak, buď múdry v roku 2019. Alebo po tom dátume, ktorý ten prorok uvádza. Ak sa to nepreukáže, budem mať pravdu, a ty ostaneš sprostý do konca života, že si už teraz o mne podlo klamal. Smile
Nemôžem predsa za to, že si nevzdelaný, a nevieš rozpoznať, že viera sa používa v rôznych významoch, sú nielen rôzne náboženské viery, ale aj bežné, situačné, zo života, viery. Ale keď raz píšem o náboženskej viery, tak do toho nestrkaj iný význam viery, lebo ti potom vychádzajú z mozgu takéto plevy, ako si teraz napísal.
Ouch
Tvojoponent napísal(a):
Netuším, kde vzal Parada istotu, že Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue je veriaci kresťan.

Cituj ma, kde tvrdím, že je kresťan? Ak neuvedieš moju vetu, potom ostaneš sprostý klamár do konca života. (Tiež viem prorokovať.) Twisted Evil

Hanebne o mne šíriš klamstvá. Hanebne!!! Evil or Very Mad

Netuším, kde sa v tebe berie tá drzosť, takto zákerne o mne klamať! Naučil si sa to kde? Na hodine náboženstva?

Mne hovor niečo o protirečení. Len ty si tu protirečivý s vlastnými klamstvami!

Zaslal: Ne január 28, 2018 12:10 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):
Guru Jára sa definuje ako humanistický fotograf, okrem iného.
http://www.gurujara.cz/index.php?idp=demonstrace_17_11_2014.html

Môže sa definovať ako chce, ale verí v boha, takže je teista, čiže tvoj kolega, ako to rád zdôrazňuješ u iných.
Milan Libiger napísal(a):
Už přes čtvrt roku sedí ve vazbě ve filipínské Manile, kde čeká na vyřízení žádosti o náboženský azyl. Duchovní učitel Jaroslav Dobeš alias Guru Jára se nechce nechat deportovat do Česka, kde mu za „odháčkování“ osmi studentek hrozí dvanáct let vězení. Podle policie šlo totiž o znásilnění.

Duchovný učiteľ Jaroslav Dobeš alias Guru Jára napísal(a):
Technicky se dnes můžete rozvést nebo rozejít, avšak před Bohem a Duší vesmíru jste nadále propojení.

TvojOponent, veď aj ty si sám o sebe povedal, že si humanista. Takže tvoj argument na neho je jalový. Nevieš si priznať hrubú chybu, že na svojej stránke si chybne zaradil nejakého náboženského exota (teda tvojho kolegu) do rubriky o ateizme.

Súd uložil 7,5 roka väzenia guru Járovi za znásilňovanie, ktoré nazýval „odháčkovaním“

Krajský súd v Zlíne (Česko) v piatok uložil zakladateľovi ezoterickej školy Poetrie, štyridsaťšesťročnému Jaroslavovi Dobešovi, 7,5 roka väzenia. Jeho blízka spolupracovníčka, štyridsaťtriročná Barbora Plášková, dostala zhodný trest. Súd dvojicu uznal vinnou zo znásilňovania študentiek školy, a to v štyroch prípadoch. Obom hrozilo 5 až 12 rokov väzenia. Stíhaní sú na úteku. Ich obhajcovia žiadali zbavenie obžaloby. Štátna zástupkyňa požadovala pre obžalovaných trest pri hornej hranici sadzby.

Dobeš, ktorý je vo svojej komunite známy ako „guru Jára“, podľa obžaloby ženy a dievčatá na rôznych seminároch takzvane „odháčkovával“. Tvrdil, že všemožné problémy žien sú spôsobené háčikmi, ktoré v nich zanechali predošlí sexuálni partneri, a ktoré im znemožňovali žiť plnohodnotný život. Dobeš tieto takzvané háčiky sexuálnym aktom ženám údajne uvoľňoval.

Zdroj: www.lidovky.cz.

Zaslal: Po február 12, 2018 10:38 am Odpovedať s citátom
Nielen o mne podlo a zákerne klameš, ale už si sa pustil s klamstvom podľa Katechizmu katolíckeho klamára (KKK) aj do Juraja Mesíka.Ouch
Katolík Tvojoponent 11. februára 2018 napísal(a):
Juraj Mesík – aktivista a nadšenec pre vesmír bol eštébák

Nebol eštebák, a si trápny, lebo si aj uviedol odkaz na Ústav pamäti národa (ÚPN), a tam máš zrozumiteľne uvedené, že „S“ (signálny zväzok) znamená, že nebol eštebák!!!
ÚPN napísal(a):
Zväzky osôb, ktoré neboli vedomými spolupracovníkmi, alebo boli priamo obeťami a objektami o ktoré sa zaujímala ŠtB sú v protokoloch označené značkami:

PO – spis preverovanej osoby
SZ alebo S – signálny zväzok

Tieto osoby neboli spolupracovníkmi ŠtB!!!

ÚPN nezodpovedá za prípadné škody spôsobené nesprávnou interpretáciou informácii o jednotlivých kategóriach osôb evidovaných v registračných protokoloch ŠtB.

Archív:

Hanopis od katolíckeho klamára

Registračné protokoly agentúrnych a operatívnych zväzkov Štátnej bezpečnosti (ÚPN)

Zaslal: Po február 12, 2018 1:01 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Keby ste si s myšou zašli o kúsok nižšie, tak by ste to tam našli vysvetlené. Objavili ste kohútik s teplou vodou? Very Happy Very Happy Very Happy

Článok je o inom - o pokrytectve Mesíka, keď do vedy montuje politiku. Skutočnosť, že Mesíka z toho registra vyškrtli naznačuje, že s kolaboráciou asi veľký problém nemal a až taký odbojný voči komunizmu nebol Shocked

Zaslal: Po február 12, 2018 1:05 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Nielen o mne podlo a zákerne klameš, ale už si sa pustil s klamstvom podľa Katechizmu katolíckeho klamára (KKK) aj do Juraja Mesíka.Ouch
Katolík Tvojoponent 11. februára 2018 napísal(a):
Juraj Mesík – aktivista a nadšenec pre vesmír bol eštébák

Nebol eštebák, a si trápny, lebo si aj uviedol odkaz na Ústav pamäti národa (ÚPN), a tam máš zrozumiteľne uvedené, že „S“ (signálny zväzok) znamená, že nebol eštebák!!!
ÚPN napísal(a):
Zväzky osôb, ktoré neboli vedomými spolupracovníkmi, alebo boli priamo obeťami a objektami o ktoré sa zaujímala ŠtB sú v protokoloch označené značkami:

PO – spis preverovanej osoby
SZ alebo S – signálny zväzok

Tieto osoby neboli spolupracovníkmi ŠtB!!!

ÚPN nezodpovedá za prípadné škody spôsobené nesprávnou interpretáciou informácii o jednotlivých kategóriach osôb evidovaných v registračných protokoloch ŠtB.

Archív:

Hanopis od katolíckeho klamára

Registračné protokoly agentúrnych a operatívnych zväzkov Štátnej bezpečnosti (ÚPN)

Ten PrtSc ste úmyselne orezali tak, aby tam nebolo vysvetlenie kategorizácie? Alebo je to len náhoda?

Slovo spolupracovník ŠTB som nepoužil. Výrazom "eštébák" som myslel kategóriu ľudí nachádzajúcich sa v registroch bez rozlíšenia zaradenia. Ale aby ste mali dušu na mieste, dám to do úvodzoviek. Pre nechápajúcich Vášho typu Nadpis má pritiahnuť čitateľa a tam je to vysvetlené. Píšete horúcou klávesnicou a potom to tak aj vyzerá. Prečo sa najprv nepýtate? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Shocked

Zaslal: Po február 12, 2018 2:57 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Ten PrtSc ste úmyselne orezali tak, aby tam nebolo vysvetlenie kategorizácie? Alebo je to len náhoda?

Slovo spolupracovník ŠTB som nepoužil. Výrazom "eštébák" som myslel kategóriu ľudí nachádzajúcich sa v registroch bez rozlíšenia zaradenia. Ale aby ste mali dušu na mieste, dám to do úvodzoviek. Pre nechápajúcich Vášho typu Nadpis má pritiahnuť čitateľa a tam je to vysvetlené. Píšete horúcou klávesnicou a potom to tak aj vyzerá. Prečo sa najprv nepýtate? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Shocked

Nesúhlasím, neorezal som úmyselne, a ani som ten screenshot nevytvoril chybne. Je tam všetko, čo má byť. Nič nechýba, ani kategorizácia. Tá je navyše priamo vložená v príspevku. Ale ďakujem za potvrdenie, že katolík Tvojoponent tvrdí, že emeritný arcibiskup Ján Sokol a metropolita Stanislav Zvolenský sú eštebáci!!! Twisted Evil

Pritiahnuť čitateľa? Aha, takže tvoríš katolícky bulvár. OK.

Inak, ideš sám proti sebe! Tak, ako propaguješ svoje názory v článku Útok na doc. Chmelára bol aktom mediálneho terorizmu, rovnako tvoj útok na Mesíka je aktom mediálneho terorizmu.
Chmelár napísal(a):
Toto sú naozaj neonormalizačné praktiky kádrovania a diskreditácie oživujúce metódy bývalého režimu. Keby to bol aspoň nejaký inteligentný útok, ale je to len tupé, hlúpe špinenie, hlúpe a obmedzené rovnako ako metódy okresných aparátčikov zo sedemdesiatych rokov.

Vidíš sa? Ako ťa presne opísal. Presne túto praktiku si použil v prípade Mesíka.

Zaslal: Po február 12, 2018 3:40 pm Odpovedať s citátom
Môj článok obsahuje aj vysvetlenie, čo je to kategória S - a vy ste tento riadok jednoducho nevložili do obrázku. To je tá manipulácia.
To, čo Sokol je eštébák záleží od toho, čo všetko budeme zahŕňať pod tento pojem.
Zase sme u koreňa definície pravdy. najprv si musíte vyjasniť kritériá, než začnete niečo tvrdiť.
Sokola môžeme nazvať trebárs aj eštébákom, ak sa dohodneme na takom význame slova (podľa rozšírenia kategorizácie). No nezabudnite, že ste členom Spoločnosti Prometheus, v predsedníctve ktorej je priamo náčelník ŠTB - a to už je úúúúúúúúúúplne niečo iné, ako len formálna kategorizácia podľa písmeniek.

Vidím, že vám unikla dôležitá vec. Ja sa zastávam ATEISTU Chmelára. Prečo máte s tým problém? Vari sa už delíte na ateistov ateistických, ateistov menej ateistických, ateistov kedysi kresťanských?

Mesík spojil dve nesúvisiace kategórie - vedu a antirusizmus.
Vy máte nejaký osobný komplex, keď namiesto toho, aby ste odsúdili dehonestáciu ateistu Chmelára, útočíte na mňa, len preto, že som sa ho zastal.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 29 z 31
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: