Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  TvojOponent

TvojOponent
Zaslal: Št jún 22, 2017 6:48 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Very Happy Veď sú v tom článku Very Happy

Zaslal: Pi jún 23, 2017 10:04 am Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6128 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Veď sú v tom článku Very Happy

Naozaj? Tak ich tu spomeň, nech viem, o čom klebetíš.

Skopíruj tie predmetné vety, nech viem, o čom hovoríš. Cituj doslovne, presne, s priamymi odkazmi na pôvodné zdroje.

Zaslal: Pi jún 23, 2017 10:08 am Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Ján Parada vyjadril síce ľútosť nad tým, že sa so mnou do diskusie pustil, ale ospravedlňuje svoju nutkavú potrebu aspoň niekomu svoj ateizmus otĺkať o hlavu nádejou, že so mňa urobí ateistu, “humanistu” a že teda mi zmení IQ.

To vážne? Opäť uveď presne, kde sa takto nejako Ján Parada vyjadril, nech opäť som v obraze. Chcem si prečítať tú nádej o otĺkaní o hlavu. Rolling Eyes Kde sa vyjadril, že z teba spraví ateistu, či humanistu v úvodzovkách?

Zaslal: Ut jún 27, 2017 9:12 pm Odpovedať s citátom
Katolík brániaci katolíka Hitlera, skrývajúci sa za prezývku Tvojoponent, napísal(a):
Humanista nesmie zosmiešňovať svetonázor iného, ani v prípade, že je to svetonázor náboženský.

Nesúhlasím. Vtipy, humor, karikatúry, sú tu na to, aby sa niektorí ľudia zamysleli nad tým, čomu veria. Napríklad, ak veria božskej výrobe ženy z rebra muža. Ja by som sa za takú primitívnu vieru hanbil. Kresťania sa nehanbia? Embarassed

Ľudia sa sami zosmiešňujú tým, že nechápu kritiku.
Adam Roman napísal(a):
„O bohu by človek za normálneho vývoja spoločnosti nemal ani len vedieť. Náboženstvom sa ľudia dnes zaoberajú len preto, že náboženstvo vôbec prežilo, rovnako ako sa trápia len tými chorobami, ktoré dnes ešte nie sú úplne odstránené. Ak by náboženstvo dnes nejestvovalo, zrejme by už nikdy nevzniklo! Práve v tom zmysle nás nič nenúti zaoberať sa vôbec predstavou akéhosi boha a práve preto veriaci sú tí, ktorí tvrdia čosi nezvyklé, čo by mali veľmi starostlivo dokazovať a nie počítať s tým, že kľukatý vývoj spoločnosti spôsobil, že sú dnes vo väčšine.“

Zaslal: Ut jún 27, 2017 10:01 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 110
A z rebra, ktoré vybral Adamovi, utvoril Pán, Boh, ženu a priviedol ju k Adamovi. 23 Vtedy Adam povedal: "Toto je teraz kosť z mojich kostí a mäso z môjho mäsa; preto sa bude volať mužena, lebo je vzatá z muža." 24 Preto muž opustí svojho otca i svoju matku a prilipne k svojej manželke a budú jedným telom.

preco si ateisti vacsinou zapametaju len to co je nelogicke bez toho aby sa zamylseli co im chce boh alebo dana stat pisma povedat o zivote a vstahu k bohu ludom alebo prirode.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut jún 27, 2017 10:05 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
A z rebra, ktoré vybral Adamovi, utvoril boh ženu…

preco si ateisti vacsinou zapametaju len to co je nelogicke

Beriem na vedomie, že som sa stretol s prvým nábožným, ktorý si priznal, že ide o nelogický jav. Twisted Evil

Lenže to nie je jediný príklad nelogického uvažovania starovekých nomádov.

Zaslal: Ut jún 27, 2017 10:06 pm Odpovedať s citátom
Katolík, ktorý bráni katolíka Hitlera, ukrývajúci sa za prezývku Tvojoponent, by si nepriznal, že v biblii sú aj nelogické vety. On totiž verí, že biblia má božský pôvod. Kto rozmýšľa, vie, že má len ľudský pôvod.

Zaslal: Ut jún 27, 2017 10:45 pm Odpovedať s citátom
Biblia má božský pôvod (vnuknutím) a ľudský pôvod (písaním.
Pôvodne viacero samostatných kníh bolo napísaných v rôznom čase a na rôznych miestach a na základe spoločnej myšlienky sa urobil výber tých spisov, ktoré dnes tvoria to, čo nazývame Biblia.

Váš argumentum ad hominem neberiem Very Happy

Zaslal: Ut jún 27, 2017 11:11 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Biblia má božský pôvod (vnuknutím) a ľudský pôvod (písaním.
Pôvodne viacero samostatných kníh bolo napísaných v rôznom čase a na rôznych miestach a na základe spoločnej myšlienky sa urobil výber tých spisov, ktoré dnes tvoria to, čo nazývame Biblia.

Váš argumentum ad hominem neberiem Very Happy

Neber si čo chceš, je to tvoja viera.

Zaslal: Ut jún 27, 2017 11:48 pm Odpovedať s citátom
Pred chvíľou si sa hneval na zosmiešňovanie, pritom sám seba zosmiešňuješ. Kde na tie hlúposti chodíš?
Tvojoponent napísal(a):
Myšlienka – zmysluplnosť ateizmu
jún 27, 2017 tvojoponent

Postaviť si svoju filozofiu na presvedčení o neexistencii je podobné, ako napísať kuchársku knihu o nevarení

Ouch

Je to inak.

Kresťania dali dokopy staré recepty, pridali k nim ďalšie. A vydali kuchársku knihu. Jeden recept sa nazýva: Polievka zo starej topánky.

Vložíte do hrnca starú topánku.
Pridáte 1 liter vody.
Potom ešte pridáte mrkvu, kaleráb, petržlen, koreniny, cestoviny (rezance), a na miernom ohni varíte. (Skrátil som, vynechal som detaily.)
Nakoniec vyberiete starú topánku z hrnca, a máte hotovú polievku.

A kresťania naozaj uverili, že jedia polievku uvarenú zo starej topánky. Múdri vedia, že aj keby sa do hrnca nedala stará topánka, tak z tých surovín, ktoré sa dali do hrnca, by aj tak bola chutnejšia polievka.

Eru

Zaslal: St jún 28, 2017 7:04 am Odpovedať s citátom
Lemmy! Vy sa zase chcete dostať na stránky Neznaboha? Very Happy

Zaslal: St jún 28, 2017 8:56 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
strapaty napísal(a):
A z rebra, ktoré vybral Adamovi, utvoril boh ženu…

preco si ateisti vacsinou zapametaju len to co je nelogicke

Beriem na vedomie, že som sa stretol s prvým nábožným, ktorý si priznal, že ide o nelogický jav. Twisted Evil

Lenže to nie je jediný príklad nelogického uvažovania starovekých nomádov.

tak treba si uvedomit ze biblia ma okolo 5000 rokov a este pred 200 rokmi ludia verili ze zem je plocha ... nemali sain o vesmite ci genetike... keby svaty muzi aj videli priamo ako vznikol vesmir, clovek, atd .. museli to podat zrozumitelnym sposobol svojim sukmenovcom tak aby to dokazali pochopit ... no nadalej prvoradim cielom biblie je umoznit cloveku spoznat boha .. lebo je to nabozenska literatura a nie historicka ci vedecka ... (v zbierakach basni tiez neocakava clovek dokazy metafor a tvvrdeni ako vo vedeckych publikaciach neocakava rymovacky ) lenze biblia je pochopitelna aj dnes len clovek musi hladat obsah a nie formu ...

o com vlastne ta stat o rebre hovori ... boh stvori l cloveka z hliny a vody (vsetok zivot pochadza zo zeme a s vody ) a vdychol mu zivot ...ale co je najpodstatnejsie ze ho stvoril na svoj obraz, cim ho odlisil od ostatneho stvorenia ... a to tym ze mu dal slobodnu volu a dusu... toze zenu stvoril z jeho rebra znamena ze zena je rovnaka ako muz je z toho isteho ... (kedysi ludia verili ze zeny nie su ludmi v niektorych arabskych statoch len nedavno dostala statut cloveka .. ) a ako su dvaja tak v manzelstve sa opat stavaju jednym telom ...

nad tymto jednoduchyym versom sa da rozimat roky od rovnopravnosti zien , nerozlucitelnosti manzelstva, plodenia potomstva, o tom ako sa boh stara aby bol clvoek statny, to ze si muz a zena (ludia) maju pomahat atd atd atd....

povrchny clovek si precita boh stvoril zenu s rebra ... co su to za k.k.tiny rozpravky starej matere .. a viac sa neunuva hladat zmysel a ciel slov .. je to podobne ako ked clovek odsudi druheho cloveka len podla vyzoru a prveho dojmu.
strapaty
Zaslal: St jún 28, 2017 9:03 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
Katolík, ktorý bráni katolíka Hitlera, ukrývajúci sa za prezývku Tvojoponent, by si nepriznal, že v biblii sú aj nelogické vety. On totiž verí, že biblia má božský pôvod. Kto rozmýšľa, vie, že má len ľudský pôvod.

tak jedno druhe nevylucuje ... biblia ma ludsko-bozsky povod... a nie len na prvy pohlad nelogicke veci ale aj mnohe ktore si na prvy pohlad protirecia .. staci si pozriet opis potopy sveta tam v ramci 2 stran su uplne rozdielne a protichodne veci tvrdene ... alebo rodokmen JK ... su v nom poisovany uplne iny predkovia... clovek dokaze tieot veci pochopit az hlbsim studiom rozymanin a posobenim ducha svateho ... ako nie kazdy dokaze pochopit limity neonecno relativitu, kvantove stavy tak aj biliu nieje schopny kazdy pochopit (vlastne uplne nikto .... vzdy su to len fragmenty potrebne pre zivot )
strapaty
Zaslal: St jún 28, 2017 9:08 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Kresťania dali dokopy staré recepty, pridali k nim ďalšie. A vydali kuchársku knihu. Jeden recept sa nazýva: Polievka zo starej topánky.

Vložíte do hrnca starú topánku.
Pridáte 1 liter vody.
Potom ešte pridáte mrkvu, kaleráb, petržlen, koreniny, cestoviny (rezance), a na miernom ohni varíte. (Skrátil som, vynechal som detaily.)
Nakoniec vyberiete starú topánku z hrnca, a máte hotovú polievku.

A kresťania naozaj uverili, že jedia polievku uvarenú zo starej topánky. Múdri vedia, že aj keby sa do hrnca nedala stará topánka, tak z tých surovín, ktoré sa dali do hrnca, by aj tak bola chutnejšia polievka.

to nieje celkom pravda .... mi tvrdime ze polievku vari kuchar ... ateisti tvrdia ze sa vari sama ...nohovorime o tej istej polievke ohni aj hrnci aj ingredienciach .
Lemmy
Zaslal: So júl 01, 2017 1:21 pm Odpovedať s citátom
KKK – keď katolík klame podľa „Katechizmu katolíckeho klamára“.

Ej, ej, opäť perlíš klamstvá za klamstvami. Už ti raz Poliačik vysvetlil, že nie je ateista, tak čo takto vytrvalo robíš zo seba katolíckeho klamára?
Tvojoponent napísal(a):
Ak si niekto myslí, že ateisti tvoria komunitu inteligentných humánnych ľudí riadiacich sa výsostne princípmi ľudskosti a tolerancie, nenechajte sa mýliť. Určite do svojich záložiek pridajte fcb neoboľševika Ľuboča Blahu. šamana Poliačika a Michala Havrana.

Pozri: Hanebný katolík z Trnavy pokračuje v klamstvách.

Archív:

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 25 z 27
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: