Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  TvojOponent

Lemmy
Zaslal: Pi marec 10, 2017 12:19 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6093 Bydlisko: Mám.
Dávam ti pochvalu, lebo tentoraz si napísal správny názor, s ktorým plne súhlasím.
Tvooponent napísal(a):
Biologický humanizmus Romana Bednára je protirečiaci si pôžitkársky ateistický filozofický gýč.

Zaslal: Pi marec 10, 2017 2:10 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1569
asi ste mali na mysli druháka, alebo inak aj vodnára. Víno vyrobené z výliskov Very Happy

Zaslal: Pi marec 10, 2017 3:21 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
asi ste mali na mysli druháka, alebo inak aj vodnára. Víno vyrobené z výliskov Very Happy

Áno, také lacné, v papierovej škatuli. Wink

Zaslal: St apríl 26, 2017 1:51 pm Odpovedať s citátom
2 tvoje náboženské (duchovné) perly.

Bigotný ateistický. Len nevzdelanec sa tak vyjadrí.

Antifašistický fašista. Eru

Zaslal: Pi apríl 28, 2017 11:42 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1569
Very Happy Vy ste v tom nerozpoznali iróniu? Very Happy
Zase sa smejete vlastnej neschopnosti čítať s porozumením.

V prvom prípade ste zabudli na vynikajúci blog s názvom Veru aj ateista môže byť bigotný:
https://neznaboh.wordpress.com/2016/05/14/veru-aj-ateista-moze-byt-bigotny/

V druhom prípade sa vysmievam zo zmätku v používaní pojmov fašista. Dnes sa toto slovné spojenie používa na démonizáciu oponenta. Očierňovanie. Jednoduchou nálepkou sa odporca snaží svojho názorového oponenta označiť na spoločensky a morálne neprijateľného. A robíte to aj Vy:
http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=hanebny-katolik-z-trnavy-pokracuje-v-klamstvach&cisloclanku=2017010045
http://humanisti.sk/view.php?nazevclanku=ke%EF-katolik-brani-hitlera&cisloclanku=2017010038

Nie ste v tom sám. Harabin označuje za fašistu Kisku.Sekulárny humanista Parada označuje za fašistický (nacistický) štát Izrael.
http://www.diskusneforum.sk/tema/tak-toto-parada-prehnal-oznacil-izrael-za-nacisticky-stat
Erdogan považuje EU za fašistickú a slniečkári na oplátku Erdogana.

Antifašistický fašista je sarkazmom vysmievajúcim sa z toho vášho slniečkárskeho bláznovstva. Very Happy

(...a k tomu všetkému sa nazývate humanistom, hoci ste len prachobyčajným ateistom)

Zaslal: Ut jún 06, 2017 9:09 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 06 jún 2017 Príspevky: 103
Lemmy napísal(a):
2 tvoje náboženské (duchovné) perly.

Bigotný ateistický. Len nevzdelanec sa tak vyjadrí.

ak sa nabozenstvo berie ako ideologia tak jedna z ideologii je aj ateizmus a ten tiez moze byt zaujaty a horlivy co sa ozancuje slovkom bigotny .... cize to nie je slovne spojeneie nevzdelanca ale metaforicke cize na zaklade vnutornych podobnosti

Antifašistický fašista. Eru

tu je to presne podobne ako o riadok vysie ... fasizmus daval za vinu urcitej skupine ludi ze ich ohrozuje a je zodpovedna za ich zlu situaciu ...tato charaktrristika fasistov sa da preniest aj na ludi ktory bojuju proti fasizmu ci domnelemu fasizmu ... cize ide o rovnake postupy v ich ideologii ako ktoru sami kritizuju
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut jún 06, 2017 9:40 am Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
tu je to presne podobne ako o riadok vysie ... fasizmus daval za vinu urcitej skupine ludi ze ich ohrozuje a je zodpovedna za ich zlu situaciu ...tato charaktrristika fasistov sa da preniest aj na ludi ktory bojuju proti fasizmu ci domnelemu fasizmu ... cize ide o rovnake postupy v ich ideologii ako ktoru sami kritizuju

Ak je to reakcia na môj názor, tak je to chybná reakcia. Omyl. Antifašisti nie sú na tej istej vlne ako fašisti. Je to reakcia na fašizmus. Odpor nie je podobný fašistickému názoru.

Fašista chce zlikvidovať demokraciu, antifašista bráni demokraciu. Medzi likvidáciou a obranou je veľmi veľký rozdiel. Kto to nevidí, je ideologický slepec.

Zaslal: Ut jún 06, 2017 10:58 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
tu neslo o obsahovu stranku ideologie .. ale o podobne metody ci postupy medzi antifa a fasis.... myslim ze tak to bolo myslene cize vytka ze antifa pouziva tiez totalitne metody rovnako ako fasisti

preco sa potom volaju antifa a nie ochrancovia demokracie ??? a nechrania ju pred kazdym nie len pred fasitami ?
Lemmy
Zaslal: Ut jún 06, 2017 6:45 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
preco sa potom volaju antifa a nie ochrancovia demokracie ???

Pretože sa snažia nevnášať zmätok do významov slov. (Ako to robí strapaty s významom slova sekularizmus.) Wink

Ak je niekto proti fašizmu, tak je antifašista.

Zaslal: Ut jún 06, 2017 7:14 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
tu neslo o obsahovu stranku ideologie .. ale o podobne metody ci postupy medzi antifa a fasis.... myslim ze tak to bolo myslene cize vytka ze antifa pouziva tiez totalitne metody rovnako ako fasisti

To nie je pravda. Také tvrdenie je na úrovni tvrdenia, že policajti sa správajú rovnako ako zlodeji. Áno, môže sa stať, že nejaký policajt bude zároveň aj zlodej, ale neplatí to všeobecne.

Je žalostná situácia na Slovensku, keď sa niektorí ľudia snažia brániť fašistov poukazovaním na niektorých antifašistov slovami: Veď aj oni toto robia.

Môže sa stať, že sú nejakí príliš horliví antifašisti, ale všeobecne sa to o antifašistoch nedá povedať. Také krivé obvinenia sú na úrovni, že židia sú zodpovední za smrť Ježiša, a fašisti toto náboženské (kresťanské) presvedčenie využili (zneužili) na likvidáciu Židov (holokaust).

Mám oprávnené obavy z ľudí, ktorí sa snažia dať na jednu roveň fašistov s antifašistami.

Zaslal: Ut jún 06, 2017 10:34 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
tak videl som zopar stretov fasistov s antifa .... jediny rozdiel bol v obleceni a v ucese...

nijak sa fasitov nezastavam ani ich nebranim... len niekedy ked sa pozeram na tieto dve skupiny nevidim rozdiel... az na to preco nasilie pouzivaju ....

niekedy mi to pripomina skinheads a ciganske gangy... ale to si uz ty asi nepamatas .... len s tmy rozdielom ze skinheads boli vtedy si na spravnej strane.... ti spravodlivi ...
Lemmy
Zaslal: Ut jún 06, 2017 10:47 pm Odpovedať s citátom
strapaty napísal(a):
tak videl som zopar stretov fasistov s antifa .... jediny rozdiel bol v obleceni a v ucese...

nijak sa fasitov nezastavam ani ich nebranim... len niekedy ked sa pozeram na tieto dve skupiny nevidim rozdiel... az na to preco nasilie pouzivaju ....

niekedy mi to pripomina skinheads a ciganske gangy... ale to si uz ty asi nepamatas .... len s tmy rozdielom ze skinheads boli vtedy si na spravnej strane.... ti spravodlivi ...

Každý, kto si vyberie veľmi malú vzorku, a potom ju chce generalizovať na celok, robí logickú chybu. A kto nevie logicky myslieť, nevidí rozdiel.

Zaslal: Ut jún 06, 2017 10:55 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent, nevšimol si si?
ke-ke 2. júna 2017 napísal(a):
Tvoj oponent je vraj mrtvy

na facebooku pisali, ze ho zrazil rychlik. neviete nieco o tom??? dlho sa tu neukazal a ani nikde inde nič nenapisal...

Zaslal: St jún 07, 2017 11:07 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
strapaty napísal(a):

Každý, kto si vyberie veľmi malú vzorku, a potom ju chce generalizovať na celok, robí logickú chybu. A kto nevie logicky myslieť, nevidí rozdiel.

to iste by sa dalo povedat aj o fasitoch .. neverim ze vsetci boli za holokaust ci vyvrazdovanie ... v skutocnosti to mohlo byt len mizive percento ktore bolo prave pri moci ... problem je vtom ze to ti ktory s tym nesuhlasia verejne neodsudia... tak ci pri fasizme alebo antifa alebo islame atd... ak to neosudia vlastne s tym suhlasia a tym padom sa da toto tvrdenie pouzit na cele spolocenstvo ..
Lemmy
Zaslal: St jún 21, 2017 3:42 pm Odpovedať s citátom
Tvojoponent napísal(a):
Ján Parada však nespomenie rasistické výroky prominentných sekulárnych humanistov a liberálov.

Cituj s presnými, dôveryhodnými odkazmi, rasistické výroky prominentných sekulárnych humanistov. Pozor! Liberál môže byť aj katolík, tak aby si nevyhodil vajce z vlastného hniezda. Twisted Evil

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 24 z 27
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: