Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo

Lemmy
Zaslal: Po apríl 18, 2016 6:57 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6093 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Keby som bol niečo napísal napr. na Rusov, tak by sa mnohí nad tým pousmiali, ale keď som napísal niečo na Židov, tak som najhorší. To akože Židia majú nejakú výnimku pri ich kritizovaní, alebo sa ich kritizovanie zo zvláštnych dôvodov hodnotí mnohonásobne citlivejšie? Na každého má platiť rovnaký meter. Mnohí nadšene tlieskajú v divadle, keď sa vulgárne uráža nejaký iný národ, ale sami kritiku absolútne neznášajú. O niečom to vypovedá. Aj v tomto som Skeptik, že si každý kritizovaný zoberie niečo z kritiky, ale mnohí si myslia, že sú niečo viac a nikto nemá právo čokoľvek nepriaznivé na ich adresu hovoriť. Nikdy preto kritiku neprijmú, ale budú odsudzovať kritika.

Úplne si mimo, nepochopil si, prečo ťa kritizujem. Vôbec nezáleží na tom, akú národnosť alebo etnikum by si v tej vete spomenul. Za každým by som napísal to isté, čo som napísal. Ty si vôbec neuvedomuješ, akú hlúposť si napísal. Si v myšlienkovom suteréne nie kvôli tomu, že si napísal Židia, ale preto, lebo si napísal: „hovorí sa, že všetci poslanci E.Ú. sú Slováci“, „hovorí sa, že všetci poslanci E.Ú. sú Rusi“, „hovorí sa, že všetci poslanci E.Ú. sú Mongoli“, „hovorí sa, že všetci poslanci E.Ú. sú Rómovia“, „hovorí sa, že všetci poslanci E.Ú. sú Cigáni“.

Keby si mal rozum, tak by si si mohol veľmi ľahko overiť, že tá veta, ktorú propaguješ, je úplná hlúposť, nezmysel. Celkom zaujímavú tému o TTIP znehodnocuješ hlúposťami, táraninami, taľafatkami. Začni rozmýšľať, ak chceš zachrániť reputáciu svojej prezývky Skeptik.

Zaslal: Ut apríl 19, 2016 3:43 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 646
Lemmy napísal(a):
Celkom zaujímavú tému o TTIP znehodnocuješ hlúposťami, táraninami, taľafatkami.

Židia sú hrdí na to, že sú Židia. Je to podobné, ako keby niekto povedal Američanovi: Ty Američan. Asi by ho to skôr potešilo, ako urazilo. Prečo, ale nie všetci Židia neprejavujú tú hrdosť navonok a hnevajú sa, keď ich niekto tak osloví aj bez akéhokoľvek urážlivého prívlastku? Je to asi hlavne kvôli rôznym prenasledovaniam z minulosti a aj nejakým iným dôvodom, lebo väčšina ľudí sa k svojej príslušnosti k nejakému národu otvorene hlási. Každé skrývanie niečoho, tajnostkárstvo ale zákonite budí v iných nedôveru.
Aký majú súvis Židia s TTIP? Veľmi veľký, pretože ako národ s veľmi veľkým celosvetovým politickým a ekonomickým vplyvom, ktorý patrí podľa môjho odhadu medzi BIG TEN, majú v tomto obchode veľké zainteresovanie. Keďže sa jedná o európsko – americkú zmluvu, je toto ich postavenie ešte silnejšie.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: Po apríl 25, 2016 5:17 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 646
Obama vyjednával o TTIP v Hanoveri a menšie krajiny boli na vedľajšej koľaji. Jednali totiž len najsilnejší.
O Obamovi som sa teraz dozvedel zaujímavú informáciu, že vraj je príbuzný Geoga Busha. Trocha veľká náhoda.
Najhoršie zlo, čo táto dohoda prinesie je import právnych noriem, ktoré budú mať za následok kopu súdnych sporov. V poslednom čase sa začali v Amerike zneužívať rôzne právne fígle proti firmám a tie čakajú potom obrovské výdavky, alebo krach. Právnické firmy zastrešené obrovským kapitálom, ktorému nemôžu menšie firmy odolať a stávajú sa tak ich obeťami. Pri sporoch totiž dravý kapitál investuje aj tretinu z hodnoty súdneho sporu. Je to hop, alebo trop. Väčšinou ale táto taktika vychádza a konkurenta taký silný súper zlomí a veľký, bezpracný zisk je na svete. Bohatší je ešte bohatší. Ak takéto praktiky prídu aj do Európy, tak prídeme aj o gate.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: