Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Projekt RACIO

Lemmy
Zaslal: Ut august 19, 2014 7:56 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6928 Bydlisko: Mám.
K článku Projekt RACIO.
Firen napísal(a):
Niektorí ma tu radia do nejakých podivných skupín, ako napr. materialista. Už som dnes vysvetľoval, že ten pojem je trochu scestný. No to je jedno, chcem povedať, že neviem čo to ten materialista poriadne je a pochybujem, že to vedia tí, ktorí ma týmto pojmom označujú. Avšak… pochybujem, že z mojich článkov a komentárov na Pravde niečo zistíte o mojom nazeraní na svet. Tak sa teraz trochu predstavím a napíšem pár viet.

Čo sa týka mojej filozofie, som agnostik. Lepšie povedané, ateistický agnostik. V žiadneho boha neverím, no uvedomujem si, že či ne/existuje neviem s istotou. Som presvedčený, že nikto z Pravdy a nikto na Zemi si v tejto otázke existencie nie je istý. Takže to je potom len otázka viery.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: St august 20, 2014 3:04 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Lemmy napísal(a):
K článku Projekt RACIO.
Firen napísal(a):

V žiadneho boha neverím, no uvedomujem si, že či ne/existuje neviem s istotou. Som presvedčený, že nikto z Pravdy a nikto na Zemi si v tejto otázke existencie nie je istý. Takže to je potom len otázka viery.


Vo väčšine náboženstiev sa len cituje,čo kedysi niekto napísal a berie sa to ako 100% fakt.
V podstate veriaci nevedia vysvetliť,aký je boh.Každý z nich má nejakú svoju idividuálnu predstavu a určite má v nej aj nejaké prázdne tmavé neobjasnené miesta.Nepoznám takého,čo by vedel všetko jasne a dokonale vysvetliť. Ono sa to totiž ani nedá,pretože dohadovať sa o obsahu nejakej zavretej skrinky,do ktorej nikto nevidí a nijako sa nedá overiť jej obsah je nezmyselné.Žiaľ ľudia sa dokážu aj zabíjať kvôli tomu nedokázateľnému obsahu kvôli svojej tvrdohlavosti,škriepnosti,neústpčivosti,neznášanlivosti,netolerancii,
panovačnosti.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.