Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zrútenie malajzijského dopravného lietadla na Ukrajine

Lemmy
Zaslal: So júl 19, 2014 2:50 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7068 Bydlisko: Mám.
Rusi položili Ukrajincom desať otázok ohľadne leteckej tragédie

1. Bezprostredne po tragédii ukrajinské úrady, prirodzene, z nej obvinili sily domobrany. Na čom sú založené tieto obvinenia?

2. Môže Kyjev podrobne vysvetliť, ako využíva protilietadlový raketový systém Buk v konfliktnej zóne? A prečo tam tieto systémy rozmiestnil, keď videl, že sily domobrany nemajú žiadne lietadlá?

3. Prečo ukrajinské orgány nerobia nič pre to, aby bola vytvorená medzinárodná komisia? Kedy si takáto komisia začne robiť svoju prácu?

4. Budú ukrajinské ozbrojené sily ochotné ukázať medzinárodným vyšetrovateľom zoznam svojich rakiet typu vzduch-vzduch a zem-vzduch vrátane tých, ktoré majú odpaľovacie systémy zem-vzduch?

5. Bude mať medzinárodná komisia prístup k údajom zo spoľahlivých zdrojov ohľadne pohybov ukrajinských vojenských lietadiel zo dňa, keď došlo k tragédii?

6. Prečo ukrajinskí letoví dispečeri dovolili lietadlu odkloniť sa z pravidelnej trasy na sever, smerom k takzvanej zóne protiteroristickej operácie?

7. Prečo nebol vzdušný priestor nad vojnovou zónou pre civilné lety uzavretý, obzvlášť odvtedy, čo oblasť nebola úplne pokrytá radarovými navigačnými systémami?

8. Môže sa Kyjev oficiálne vyjadriť k správe na sociálnych sieťach, údajne od španielskeho letového dispečera, ktorý pracuje na Ukrajine, že boeing sprevádzali nad ukrajinským územím dve ukrajinské vojenské lietadlá?

9. Prečo Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) začala pracovať so záznamom komunikácie medzi ukrajinskými letovými dispečermi a posádkou boeingu a s údajmi z ukrajinských radarov bez toho, aby počkala na medzinárodných vyšetrovateľov?

10. Aké poučenie si Ukrajina zobrala z podobného incidentu z roku 2001, keď sa ruské lietadlo Tu-154 zrútilo do Čierneho mora? Vtedy ukrajinské úrady popreli akúkoľvek účasť na strane ukrajinských ozbrojených síl, kým nevyvrátiteľný dôkaz ukázal prstom na Kyjev.

TASR

Zaslal: St júl 23, 2014 10:24 pm Odpovedať s citátom
Zaujímavá perlička, aj keď ojedinelá. Šéf mládežníckej organizácie Celomalajzijskej islamskej strany (PAS) Ahmad Tarmizi Sulaiman si myslí, že pád lietadla je božím trestom.

Na palube sa predáva alkohol, a to sa prieči moslimskému bohu (Alahovi).

Viac: EuroZprávy.cz

Zaslal: St júl 30, 2014 12:19 pm Odpovedať s citátom
Vyšetrovanie sa blíži ku koncu. Páchateľ odhalený. Embarassed

Priznanie:

Danom napísal(a):
Moj synovec dostal k meninam krasny vyrezvany prak. Pre novy cas sa priznal, ze to nemal v umysle, ale pri zastrelovani novej zbrane sa podarilo natiahnut gumu tak dobre ze strela vystrelila trochu dalej ako predpokladal. Dlho sa bal priznat ze dostrelil, az nad ukrajinske uzemie a tam zasiahol akesi civilne lietadlo.

Archív:

Zaslal: Št júl 31, 2014 4:39 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1034
[quote="Lemmy"]Vyšetrovanie sa blíži ku koncu. Páchateľ odhalený. Embarassed

Priznanie:

Danom napísal(a):
Moj synovec dostal k meninam krasny vyrezvany prak.

Niekto si robí žarty,ale asi nechápe vážnosť situácie. Na východe Ukrajiny sú rozbité mestá,ako v Staligrade za 2 sv. vojny.
Prečo tadiaľ letelo to letadlo,keď vedeli,že je tam vojna?
Všetko to má veľa nevysvetlených otázok a je to dôvod na ďalšie konšpirácie.
Dôvod 1 - už druhé malajzijské lietadlo v krátkom čase havarovalo za podivných okolností.
2- malajzijci odovzdali skrinky do Anglicka,aj napriek sľubom,že ich vyhodnotia sami.
3 - neboli dodané okamžité dôkazy o zostrelení žiadnou stranou.
4 - Mŕtvi už údajne páchli.Nebolo to len lietadlo mŕtvych duší diaľkovo riadené,alebo letiace na autopilota?
Mohlo sa jednať o únos lietadla a jeho následné zostrelenie,bombu na palube.Teórií je mnoho.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št júl 31, 2014 4:43 pm Odpovedať s citátom
Veď práve preto, že ľudia vytvárajú rôzne pofidérne teórie, sa nečudujem, že niekto k tomu už aj zaujal žartovný postoj.

Zaslal: Št júl 31, 2014 4:45 pm Odpovedať s citátom
Ide o tragédiu, takže ani tie pofidérne kváziteórie a pseudoteórie, rôzne výmysly o páde lietadla, by sa nemali na internete objavovať.

Zaslal: Pi august 01, 2014 4:26 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1034
Lemmy napísal(a):
Ide o tragédiu, takže ani tie pofidérne kváziteórie a pseudoteórie, rôzne výmysly o páde lietadla, by sa nemali na internete objavovať.

Niektorí politici obvinili Rusov hneď po zrútení lietadla,že je to ich vina,aj keď ešte nebolo o tom skoro nič známe. Prečo by potom nemohli ľudia teoretizovať o rôznych variantách? Veď teoretizovanie je oveľa menej,ako priame obvinenie. Vyváranie teórií je len určitý spôsob hľadania pravdy a kto sa pravdy nebojí,nemusí sa báť ani rôznych teórií. Kto sa bojí konšpiračných teórií asi niečo skrýva. Zatajuje úplnú pravdu.
O všetkých témach by sa malo dať slobodne polemizovať,nie hroziť trestami za rôzne teórie. Kto hrozí trestami zvyšuje tým aj nedôveru vo svoj výklad udalostí.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: