Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Veda a kreacionizmus

administrátor
Zaslal: Št august 09, 2007 3:00 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 157
Táto časť diskusného fóra je určená na ďalšie otázky, ktoré nie sú zodpovedané v 7. časti často kladených otázok z knihy Vyučovanie evolúcie a povaha vedy.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
Mike_BossO
Zaslal: Po september 03, 2007 3:19 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 02 september 2007 Príspevky: 33 Bydlisko: Trenčín
skoda ze u nas na slovensku sa na zakladnych a strednych skolach este stale vyucuje nabozenstvo.

Zaslal: Po september 03, 2007 6:19 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Mike_BossO napísal(a):
skoda ze u nas na slovensku sa na zakladnych a strednych skolach este stale vyucuje nabozenstvo.

Náboženstvo a kreacionizmus nemusí vždy splývať. Napríklad katolíci sú evolucionisti, teda tí čo aspoň rozumejú, čo to je Wink
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mike_BossO
Zaslal: Ut september 04, 2007 12:17 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 02 september 2007 Príspevky: 33 Bydlisko: Trenčín
no osobne si myslim ze ak si uz raz aktivny katolik nemal by sa priklanat k evolucii. bud si ver v boha a to co hovoria jeho nasledovnici alebo ver v evoluciu. pretoze kombinovat nabozenstvo a evoluciu nema ziaden zmysel, takto dochadza len k zbitocnym zapletkam, omylom, ...

No ale aj katolik ktory sa priklana k evolucii roby dobre pretoze to znamena ze nabozenstvo ma trhliny a podporuje tym aj nas humanistov.

Zaslal: So január 17, 2009 12:43 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7168 Bydlisko: Mám.
V knihe Čo je to evolúcia, ktorú napísal Ernst Mayr, je na strane 358 uvedené:

Citácia:
Ľudský druh je veľmi úspešný napriek tomu, že niektoré štruktúry jeho tela sa ešte úplne neprispôsobili prechodu od chôdze po štyroch na chôdzu po dvoch nohách.

O ktorých štruktúrach tela sa hovorí?
Lemmy
Zaslal: Pi október 02, 2009 10:44 pm Odpovedať s citátom
Zrejme najkrajší náš predok:

Vedci objavili spoločného prapredka ľudí a opíc – Darwinius masillae. Drobný tvor, známy ako Ida, žil pred približne 47 miliónmi rokov a jeho kostra je dodnes veľmi dobre zachovaná.

Zdroj obrázka: Csotonyi.com.

Naposledy upravil Lemmy dňa Pi január 18, 2019 11:17 am, celkom upravené 2 krát.
Lemmy
Zaslal: Po február 22, 2010 9:29 pm Odpovedať s citátom
Ida podľa novších záverov nie je priamym predkom, ale aspoň nám táto zachovalá fosília primáta umožňuje lepšie pochopiť, ako prvé primáty kedysi dávno vyzerali.

Viac v článku: Patrí Ida medzi našich pradávnych predkov?
Lemmy
Zaslal: Po január 02, 2012 4:25 pm Odpovedať s citátom
Našli nový druh pravekého primáta

ČTK napísal(a):
Pred 11 miliónmi rokov sa pohyboval v katalánskom údolí Valle del Penedés malý sedemkilogramový primát, ktorého skamenené ostatky pomohli objasniť pôvod opíc v Eurázii. Nový druh primáta španielski vedci pomenovali Barberapithecus huerzeleri.

Zaslal: Pi september 27, 2013 10:19 am Odpovedať s citátom
Vedci vystopovali pôvod človeka k drobnému fosílnemu červovi

Pôvod človeka a ďalších stavovcov vystopovali paleontológovia k obyčajnému červovi, ktorý žil v oceánoch pred pol miliardou rokov. Nová analýza podľa vedcov dokázala, že vyhynutý červ Pikaia gracilens je najprimitívnejším známym príslušníkom rodiny chordátov, ktorá v súčasnosti zahŕňa ryby, obojživelníky, vtáky, plazy i cicavce.

Viac: Pravda.sk

Wikipédia

Zaslal: Pi september 27, 2013 8:21 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Lemmy...dovolím si trochu scifi.
Všetko živé na Zemi má spoločný pôvod v nejakej spoločnej štruktúre. Ak boli prvé rastliny, potom sa človek vyvinul z rastlín. Potom naše črevá a tráviaca sústava sú vlastne korene rastlín, pľúca sú pôvodom listy, cievy má rastlina aj človek a koluje v nich miazga, resp.krv. Rastliny i ľudia sú množiteľní vegetatívne, a pohlavné orgány majú aj ľudia aj rastliny. Všimnite si, že rastlinu robí spoločný výskyt samčích aj samičích pohlavných orgánov. To rozdelenie má zaiste zmysel pre prežitie živej bytosti. Rastlinu teda tvorí jednota samčích i samičích pohlavných buniek a človeka robí tiež jednota muža a ženy - to, že sa rozdelili na dve varianty je dôsledkom evolúcie - deľba človeka na samčí subjekt a samičí subjekt sa ukázala ako evolučná výhoda. Človek teda nie je muž alebo žena, ale ich jednota.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: