Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Homosexuáli a PRIDE festival

Lemmy
Zaslal: So júl 14, 2018 7:49 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6648 Bydlisko: Mám.
Homosexuáli sa hnevajú, ak ich niekto pomenuje teplými. Ale pritom sami si tak hovoria. Roman Samotný v Bratislave prevádzkuje kaviareň Tepláreň a organizuje párty pre LGBT komunitu.
Ria Gehrerová napísal(a):
Robí teplú kultúru…

Roman Samotný (34) začal robiť kultúrne podujatia pre LGBT komunitu už pred siedmimi rokmi, keď začal organizovať aj párty Tepláreň. Prvá sa konala v KC Dunaj a prišli na ňu stovky ľudí. Teplé párty začali pribúdať, neskôr vznikli aj ďalšie akcie ako Homomat, Queer Beer, Tutti Frutti, Shame a ďalšie. Teplé eventy spočiatku organizoval vo voľnom čase a popri tom pracoval v televízii JOJ ako dramaturg. Po pár rokoch sa začal LGBT aktivizmu venovať na plný úväzok a z televízie odišiel. Otvoril si kaviareň Tepláreň Café a spoluorganizuje Filmový festival inakosti.

Zaslal: So júl 14, 2018 12:48 pm Odpovedať s citátom
Pozri: Lajčák: V oblasti priznania práv pre LGBTI je Slovensko konzervatívne, nevyhovuje mi to.

Zaslal: So júl 14, 2018 4:28 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 41
No - budem si zvedavý, že koľko členov z ústrednej rady Spoločnosti Prometheus tam uvidím mávať s dúhovými vlajkami na videách! Ironik

Ja poznám názory niektorých členov SP na túto záležitosť, len to neprezradím - lebo som dobre vychovaný. Daz

(Stačí si však sledovať fb. profil jedného aktívnejšieho člena - obsedantne kompulzívneho rusofila a jeho kamošku v komentároch - Shocked - hneď to bude jasné pre každého...)
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So júl 14, 2018 10:02 pm Odpovedať s citátom
Human napísal(a):
No - budem si zvedavý, že koľko členov z ústrednej rady Spoločnosti Prometheus tam uvidím mávať s dúhovými vlajkami na videách! Ironik

Ja poznám názory niektorých členov SP na túto záležitosť, len to neprezradím - lebo som dobre vychovaný. Daz

(Stačí si však sledovať fb. profil jedného aktívnejšieho člena - obsedantne kompulzívneho rusofila a jeho kamošku v komentároch - Shocked - hneď to bude jasné pre každého...)

Nielen Spoločnosti Prometheus, ale aj členov občianskeho združenia Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, členov občianskeho združenia Humanisti Slovenska – spolku racionalistov, skeptikov a svetských humanistov… a neviem, aké sú ešte humanistické organizácie.

Zaslal: So júl 14, 2018 10:04 pm Odpovedať s citátom
Human, základ je, že ty si nebol mávať. Zrejme preto, lebo si „dobre vychovaný“. Embarassed

Zaslal: So júl 14, 2018 10:25 pm Odpovedať s citátom
A ešte Ethos. Wink

Zaslal: Ne júl 15, 2018 6:46 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 866
Lemmy napísal(a):
A ešte Ethos. Wink

S bubnami chodili poľovníci na zajace, aby ich vyplašili a potom, keď vybehnú z úkrytu ulovili. Teda to nevyzerá tak, že komunita, ktorá bubnuje po uliciach je bojazlivá a obáva sa o svoje práva. Je to skorej správanie predátora, ktorý si je vedomý svojej sily. Správy o ich akciách sú medzi titulnými, ako niečo najdôležitejšie, čo sa udialo. Koľko percent obyvateľstva sa k nim hlási, že sa tejto skupine venuje až taká pozornosť? Niekto má asi pomýlené priority. Niektoré udalosti, ktoré by zaujímali väčšinu spoločnosti v správach ani nespomenú. Objektivita spravodajstva je tak katastrofálna. Ako sa hovorí:" Po jednom do mlyna", teda všetko má mať svoj poriadok a teda aj percentá spravodajstva by mali ísť podľa percent zastúpenia určitých skupín.

Zaslal: Ne júl 15, 2018 8:11 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Koľko percent obyvateľstva sa k nim hlási, že sa tejto skupine venuje až taká pozornosť? Niekto má asi pomýlené priority.

Teraz si sa pomýlil ty. Máš pomýlené priority. Vyplývajú z tvojej homofóbie.

Lebo ide práve o to, že je to menšina (homosexuáli). A pozornosť sa im venuje práve preto, že väčšina je proti tejto menšine. Pričom sa tá väčšina správa nerozumne, iracionálne, ako ty.

Zaslal: Ne júl 15, 2018 8:15 am Odpovedať s citátom
Skeptik, poviem ešte niečo v tvoj neprospech. Homosexuálov je viac ako komunistov. O komunistoch sa tiež občas veľa hovorí, ale vtedy mlčíš. Prečo asi?

Zaslal: Ne júl 15, 2018 11:53 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy napísal(a):
Human, základ je, že ty si nebol mávať. Zrejme preto, lebo si „dobre vychovaný“. Embarassed

Máš pravdu v tom, že som "nebol mávať", ale dôvod si netrafil. Ako som to minule už spomenul, momentálne som zamestnaný - vzhľadom na moje kvality - na podradnú pracovnú činnosť, a aj vďaka nastupujúcim zdravotným problémom som dosť vyčerpaný z toho fyzicky. Takže cez víkendy sa snažím šetriť seba čo najviac, aby som tam pár mesiacov ešte vydržal. Tiež je tu ešte fakt, že nebývam pri Bratislave.

Keby som bol bratislavčanom, tak určite na "PRIDE prídem" nezávisle od toho, či som hetero, homo, mechom praštená translesba a pod.. Neriešil by som ani politické pozadie organizátorov. Dôvodom k tomu mi bola skutočnosť, že PRIDE neskutočne dobre serie konzervatívnych h@jzlov - a táto skutočnosť by ma napĺňala neskutočnou radosťou. Twisted Evil

Fakt, ako to tu píšem - už je mi lúto, že som tam nebol. Sad
Skeptik
Zaslal: Ne júl 15, 2018 3:27 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 866
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Koľko percent obyvateľstva sa k nim hlási, že sa tejto skupine venuje až taká pozornosť? Niekto má asi pomýlené priority.

Teraz si sa pomýlil ty. Máš pomýlené priority. Vyplývajú z tvojej homofóbie.

Human, išiel by si ich podporiť a ani nevieš, čo je v skutočnosti za tým?
Možno ani nejde o pochod LGBT. ten je len zámienka. Možno je za tým skrytý nejaký iný význam a niekto si robí oslavu, ako nejaký Prvý máj. Nevenujem tom nejakú veľkú pozornosť, preto, ak by som nevidel začiatok správ, tak ani neviem, že sa také niečo konalo. Nepripadá mi to ako nejaká demonštrácia, ale ako provokácia okolia. Čas ukáže, čo tým chceli dosiahnuť. Myslím si, že slobodu majú aj bez toho pochodu. Keď vidím šesť farieb, tak mám hneď divný pocit. Veľmi často je v poslednom čase vidieť šestky pri rôznych udalostiach. Možno by bolo zaujímavé vyhodnotiť všetky dátumy konania pochodov, ale mi to nestojí za to. Kašlem na to.

Zaslal: Ne júl 15, 2018 7:06 pm Odpovedať s citátom
Lukáš Perný napísal(a):
Manifestovať svoju sexualitu verejne na ulici je nielenže nevkusné, ale aj nemorálne, nechutné a zvrátené a proti ľudskej dôstojnosti. Jediným odkazom na takomto pochode je individualistická manifestácia vlastnej sexuálnej orientácie. Človek sa svojou účasťou doslova mení na pochodujúci pohlavný orgán.

Zaslal: Ne júl 15, 2018 8:45 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy - musím tu vyjadriť svoj obdiv, čo sa týka tvojich schopností nájsť si toho najlepšieho na roztočenie témy! Surprised

Musím tiež povedať, že pána Chmelára som považoval za veľkého bullshitmana, ale to je už minulosťou. (Pána Chmelára som už docela obľúbil a súhlasil by som aj s jeho prezidentovaním, veď aj tak inde nič užitočnejšieho by nedokázal urobiť.) Čo sa týka bullshitu, Pán Chmelár ani po členky nesiaha tejto osobe exhibicionistickej povahy. Tento cromagnonský ksicht - Lukáš Perný - ho prekoná čo do kvantity ako aj kvality! Shocked

Keď od reality odtrhnutú osobu nabalia spoločenskovedenými tézami a dobre vykŕmia jeho ego + ho financujú - tak takto to dopadne - proste odstrašujúci precedens! Eru
Lemmy
Zaslal: Ne júl 15, 2018 11:23 pm Odpovedať s citátom
Human napísal(a):
Tento cromagnonský ksicht…

Kromaňonec, kromaňonský človek: základnými telesnými znakmi sa kromaňonec nelíšil od súčasného človeka; predveký človek, najstarší predstaviteľ druhu Homo sapiens (podľa náleziska Crô-Magnon vo Francúzsku).

Keďže si to použil ako narážku, snahu ho uraziť, tak sa zdá, že ty máš ksicht neandertálca. Lebo ľudstvo (okrem teba) pochádza z vetvy kromaňovcov. A ty si solitér medzi ľuďmi, lebo pochádzaš z rodu neandertálcov.

Eru

Zaslal: Ne júl 15, 2018 11:47 pm Odpovedať s citátom
Human napísal(a):
Tento cromagnonský ksicht - Lukáš Perný…

Tu si sa pekne vyfarbil. Si primitívny chmuľo. Taký trpák na entú, keď útočíš na človeka pre vzhľad. Daj sem svoj vlastný ksicht, nech sa zasmejeme!!! Evil or Very Mad Na to nemáš guráž! Si svrab. Ak nebudem na tvoje klebety a pletky reagovať, vieš prečo. S hlupákmi sa neradno dávať do diskusie, lebo aj mňa budú považovať za hlupáka. Nie je to síce môj názor, ale priatelia mi ho neraz pripomínajú, aby som sa na internete nedal s hocijakým vagabundom do reči.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: