Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Politická korektnosť

Súhlasíte s tým, že je potrebné zaviesť „genderovo“ neutrálne označenie Boha?

Áno  
100%
  [ 1 ]  100%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 1
Lemmy
Zaslal: Ut december 25, 2012 1:46 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6435 Bydlisko: Mám.
Prečo má Boh byť muž? Hovorme „to Boh“, vyzvala nemecká ministerka

Nemeckých konzervatívnych politikov pobúrili výroky ministerky pre rodinu Kristiny Schröderovej, podľa ktorej by slovo Boh nemalo byť mužského rodu, ale stredného, aby nebolo „genderovo“ zafarbené. Kresťanská demokratka Schröderová sa tak vyjadrila v rozhovore pre týždenník Die Zeit. Podľa kritikov zašla ministerka vo svojej politickej korektnosti tentokrát príliš ďaleko.

Nemčina má tri členy pre podstatné mená, ktoré označujú ich gramatický rod – „der“ pre rod mužský, „die“ pre rod ženský a „das“ pre rod stredný. Boh sa nemecky povie „der Gott“, je teda rodu mužského. Schröderová ale týždenníku Die Zeit povedala, že „každý človek by mal mať možnosť sa u tohto podstatného mena ohľadne rodu sám rozhodnúť“.

„Môže to byť rovnako dobre genderovo neutrálny das Gott,“ vyhlásila politička.

Viac: Novinky.cz

Zaslal: Ut december 25, 2012 1:54 pm Odpovedať s citátom
Zopár odkazov k téme „to boh“ (stredného rodu):

Der, die, das – wieso, weshalb, warum?

Christdemokraten sind entsetzt über Kristina Schröders Einlassungen zu Gottes Geschlecht. Die Ministerin gilt als Belastung für den Wahlkampf, kommentiert A. Sirleschtov.

Der ZEIT: Auch der bestimmte Artikel in „der liebe Gott“ habe aus ihrer Sicht nichts zu bedeuten, so Schröder. „Man könnte auch sagen: Das liebe Gott.“

"Das Gott" verärgert die Union

Zaslal: Ne apríl 15, 2018 12:25 am Odpovedať s citátom
Toto je tiež dôsledok pomýlenej politickej korektnosti.
Peter Tkačenko napísal(a):
Pretože, čo si budeme hovoriť, fenomén maloletých rodičiek sa systémovo dotýka najmä vylúčených rómskych komunít. A ak niekomu nejde do úst ani toto, hádam pomôžu slová, ktorými sa Jake Brigance vo filme Kedy zabiť prihovára porote: predstavte si, že tie zneužité deti sú biele.

Odkiaľ vie, že sa to týka najmä Rómok? Keď sú zakázané štatistiky podľa rasy, etnika. Keď som chodil na základnú školu, tak tri tzv. biele dievčatá tiež v takom mladistvom veku mali deti. A ani jedno rómske na škole. Vyvodil by som chybný záver, že sa to týka najmä bielej komunity.

Nemocnice nevedú evidenciu rodičiek podľa rasy, či ide o bielu alebo čiernu ženu.

Čo ak je to tak, že bielym mladým dievčatám sa pomôže s interrupciou? Alebo s podaním tabletiek na vyvolanie potratu. Na čierne sa vykašlú, a nechajú ich v tom, nech donosia dieťa.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: