Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Prezident Kiska

Lemmy
Zaslal: Po november 09, 2015 10:10 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6197 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Ty o Dawkinsovi tvrdíš, že je ateista a on o sebe tvrdí, že je agnostik Very Happy Very Happy Very Happy

Kde ako to povedal?

Zaslal: Po november 09, 2015 10:12 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
on o sebe tvrdí, že je agnostik

Aký si ty podlý katolík. Ty o ňom šíriš klamstvo, že je kresťan, a zrazu vytiahneš argument, že je agnostik. Takže kto tu má zmätok v hlave? Len ty!

Zaslal: Po november 09, 2015 10:21 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Tu: https://www.youtube.com/watch?v=EXjvgkBNVpQ&feature=player_embedded
(To je vystúpenie agnostika Dawkinsa pre Al Jazeera)

Tu: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2105834/Career-atheist-Richard-Dawkins-admits-fact-agnostic.html

A dovetok mimo témy. Dovičín na otázku, prečo sa do celosvetového sčítania ateistov zapojilo zo SR len pár agnostikov, povedal: Najväčší (dôvod - vsuvka TO) je asi všeobecný strach ľudí povedať „neviem“. Ľudia to vnímajú ako slabosť. Čo samozrejme nie je pravda, je to len poctivosť v myslení.

Keby si bol poctivý, tiež by si tvrdil, že si agnostik. Very Happy

Zaslal: Po november 09, 2015 10:25 pm Odpovedať s citátom
Richard Dawkins napísal(a):
the arguments against theism

A rozmýšľaj, TvojOponent, neschopný logického myslenia, prečo je Dawkins súčasťou Nového ateizmu.
New Atheism napísal(a):
New Atheism lends itself to and often overlaps with secular humanism and antitheism, particularly in its criticism of what many New Atheists regard as the indoctrination of children and the perpetuation of ideologies.

the group of prominent atheists (Richard Dawkins, Christopher Hitchens, Sam Harris, and Daniel Dennett)

Zaslal: Po november 09, 2015 10:43 pm Odpovedať s citátom
Hej, keď hovorí o tom, že vedecky sa nedá dokázať neexistencia bohov. Veď to sme agnostici aj v prípade Snehulienky.

My chápeme, že ľudia si vymysleli bohov, ale toto teisti nechcú uznať, ich takí akože vymyslení bohovia nezaujímajú, a pri definovanom bohu ako tvorcovi vesmíru ani ja neviem, akým spôsobom by sa dokazovala jeho neexistencia. Mňa skôr zaujíma, že ako nejakí teisti prišli na to, že nejakí bohovia existujú. Pre mňa je to rovnaké ako prišli na to, že existuje Snehulienka. Ak pochopíš, ne/existenciu Snehulienky, tak pochopíš agnostický prístup u ateistov.

Keby teisti uznali, že veria vo vymyslených bohov, potom by ten agnosticizmus bol bezpredmetný.

agnosticizmus – názor, podľa ktorého nemožno poznať existenciu Boha

No a vysvetli mi, ako môžeme poznať niečo, čo sami propagátori nevedia rozumne opísať a vysvetliť. Musel by si najprv presvedčivo dokázať, že naozaj neexistuje, nie je možná existencia tisícok bohov a bohýň, potom by si musel nejakým spôsobom dokázať, že existuje len jeden boh, a zároveň vysvetliť, ako je možné, že sú ľudia, ktorí veria v nejakých iných bohov, a potom by sme mohli pristúpiť k racionálnej úvahe o ne/existencii bohov, a agnosticizmus by sa z diskusie vytratil. Žiaľ, teisti majú príliš rôzne názory, a skôr to vyzerá tak, že zdravý rozum hovorí, že ak sú toľké rôzne názory, že nakoniec nebude pravdivý ani jeden, až na ten opačný, a to, že ľudia si vymysleli bohov. Od pradávneho animizmu cez polyteizmus sa ľudstvo dnes dopracovalo k monoteizmu. V postupnosti: viac, neskôr menej, teraz jeden, a budúcnosti bude nulový stav, východzí stav na vyššom stupni poznania, ako to bolo v praveku.

Zaslal: Po november 09, 2015 10:49 pm Odpovedať s citátom
O neexistemcii Snehulienky nikto nepochybuje. Existencia Boha sa odvodzuje od filozofických postojov k bytiu. Ano, kresťania sa môžu mýliť. No ich postoje k viere a ich ontologický postoj nie je možné označiť za blud. Má racionálne dôvody.

Zaslal: Po november 09, 2015 10:51 pm Odpovedať s citátom
Citácia:
Keby teisti uznali, že veria vo vymyslených bohov, potom by ten agnosticizmus bol bezpredmetný.

Špageťákov na to nahovoríš Very Happy

Zaslal: Št jún 16, 2016 1:38 pm Odpovedať s citátom
Kiska napísal(a):
Potrebujeme silné a nezávislé aj odvážne verejnoprávne médiá. A preto vás prosím, apelujem, aby sa nestali predmetom politického zápasu.

Preto využívam túto príležitosť a žiadam vás, aby ste rešpektovali a posilňovali nezávislosť verejnoprávnych médií - a verejnoprávne médiá a ich zamestnancov vyzývam, aby sa nepoddali tlaku, aby boli pozorní a aby plnili svoju spoločenskú úlohu. Pomôcť ľuďom, aby boli informovanejší.

Pokrytec je tento prezident. Keď dostane otázku, tak sa vyhovára, a neodpovie.

Keď potrebujeme silné a nezávislé médiá, tak najprv sa musí prezident naučiť, že je neslušné preferovať jedny médiá pred druhými. Jedným odpovie, druhých ignoruje! On je práve ten škodlivý predmet politického zápasu. Nech najprv apeluje na vlastné svedomie.

Ako môžu médiá plniť spoločenskú úlohu, keď majú takého nepodareného prezidenta, že si vyberá, komu odpovie, a komu nie.

Zaslal: Št jún 16, 2016 6:11 pm Odpovedať s citátom
A čože? Váš miláčik prezident sa Vám nezľúbil? Very Happy

Zaslal: Št jún 16, 2016 7:47 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
A čože? Váš miláčik prezident sa Vám nezľúbil? Very Happy

Je tak, niektorí ľudia ukážu svoj charakter neskôr. Rovnako ako ty. Keby som vedel, aký si podliak už na začiatku, ani by som nezačal s tebou diskutovať. To o ľuďoch však vopred neviem. Učím sa.

Zaslal: Pi jún 17, 2016 3:30 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Lemmy napísal(a):
Kiska napísal(a):
Pomôcť ľuďom, aby boli informovanejší.

Neviem, kto píše Kiskovi tie prejavy, ale vidno, že tí ľudia sú úplne odtrhnutí od reality a asi aj Kiska. Z lietadla totiž všetko vyzerá ináč. Podobne aj politici, čo hodnotili jeho prejav pozitívne asi nevedia, ako ľudia na Slovensku žijú. Ako môže niekto povedať, že onedlho budú všetci žiaci, aj tí z osád na porovnateľnej úrovni? Buď sa nevie vyjadrovať po slovensky, alebo vôbec nevidel, ako tam ľudia žijú a ako myslia. Na porovnateľnej úrovni totiž boli žiaci vždy, porovnať sa dá slabý s dobrým, aký je medzi nimi rozdiel. Asi ale mysleli, že žiaci budú na jednej úrovni a to je absolútna hlúposť. A tie kecy o daňových únikoch sú len prázdne reči. Keby nejaký vysoký činiteľ v Japonsku spravil taký kiks, ako sa to deje u nás, tak by už 10 x spáchal sepuku od hanby. U nás sa česť nenosí. Prednejšie sú peniaze a tak politici podnikajú, aj keď by nemali. Smutná slovenská realita. Mafie sú ale známe svojimi kriminálnymi sklonmi a nič iné sa nepočíta, len moc a zisk.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne september 11, 2016 12:30 pm Odpovedať s citátom
Andrej Kiska napísal(a):
Pri korupcii som presvedčený, že ako vždy sa hovorí, ryba smrdí od hlavy.

A kto je hlavou štátu? Predsa prezident Andrej Kiska!

Smrdí, smrdí…

Zaslal: Št marec 16, 2017 8:48 am Odpovedať s citátom
Prezident Kiska vyhlásil, že nikdy nebude rokovať s Kotlebom.

Keď bude Kotleba predseda vlády, tak čo spraví Kiska? Odovzdá prezidentský úrad? Vzdá sa funkcie prezidenta, len aby sa nestretol s predsedom vlády?

Zaslal: St marec 22, 2017 5:08 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Pán prezident sa teda vyjadril. Vraj "treba využiť príležitosť na zrušenie amnestií"...Pri nastoľovaní zákonnosti sa hovorí o využití príležitosti?Valam To je teda „diplomatické“ vyjadrenie, ktoré skorej znie, ako : „Teraz musíme využiť šancu na zmenu zákona, kým je výhodné rozloženie mocenských síl.“ Nehovorí to o nastolení spravodlivosti, ale o presadení niečích záujmov. To, čo sa robí okolo odvolávania amnestií, je už doslova šaškáreň a výsmech spravodlivosti, právnosti. Taká dôležitá právna záležitosť a každý si ju vysvetľuje ináč. Právnici a iní najväčší odborníci tápajú. Je to, ako keby nejaký profesor matematiky nevedel jednoznačne povedať, koľko je 1x1. To je teda ale situácia. Zákon, ktorý má niečo jednoznačne určovať je zrazu úplne nejednoznačný a podľa neho majú by súdení ľudia? Záleží teda už len od svojvôli a moci. Nevidno tu v zákone žiadnu pevnú oporu, nespochybniteľnosť. Je teda zákon zlý, alebo sa nám to snažia niektorí nahovoriť, že je nesprávny, nejednoznačný? Snažia sa nám tvrdiť, že jeho výklad je iný a vnucujú nám variantu, ktorá im vyhovuje. Netreba sa rozčuľovať, vždy to bolo tak, že víťaz si tvorí zákony a aj represiu robí tak, ako jemu vyhovuje. Nejde teda o nastolenie spravodlivosti, ale o nastoľovanie moci víťaza. Za jedného vládcu ľudia zastávajú vysoké posty, pri nastúpení oponenta sú prenasledovaní, v base, alebo sú popravení. Deje sa to v celospoločenskom záujme? Určite nie, pretože petícia nehovorí, koľko ľudí je proti, iba koľko je za.
Bude sa po čase rušiť zákon za zrušenie amnestií? Možno, ak sa dostane niekto iný k moci. Pre niekoho bude ale už neskoro.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Ut marec 28, 2017 8:47 pm Odpovedať s citátom
Very Happy Podľa môjho názoru amnestie netreba rušiť - lebo neexistujú. Zmyslom amnestie je navodenie spravodlivosti. No amnestie Mečiara sú pokračovaním zločinu. Je to ako v tej hádanke - koľko bude mať pes nôh, ak jeho chvost budete nazývať nohou? No stále len štyri - z chvosta sa noha nestane ani keď ho budete nazývať nohou. Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: