Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Prezident Kiska

Lemmy
Zaslal: So júl 12, 2014 9:00 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6197 Bydlisko: Mám.
…my sme občianska spoločnosť a u nás platí aj občianska spoločenská etiketa, to znamená, že tu sme si všetci rovní, aj muži aj ženy, bez ohľadu na náboženské vierovyznanie sme si rovní. Preto napríklad akým právom chodia všetci slovenskí prezidenti v rámci inaugurácie ako oficiálneho programu na omšu Te Deum?

Čo je na tom zlé?
Keď budeme mať prezidenta Žida, pôjde do synagógy? Veď to nemá s vierou nič spoločné. Veď pán Kiska v rámci inaugurácie bol legalizovaný tým, že prečítal sľub, podpísal ho, podal ruku a povedal sľubujem. Ale ak mal byť ešte legitimizovaný ako monarchovia v stredoveku v kostole, ako králi, keď im dávali korunu na hlavu, to do občianskej spoločnosti nepatrí. To je pomýlené. Navyše neviem, čo robil v sakristii. Keď skončil akt, odišli všetci farári do sakristie a on išiel za nimi. Čo ho tam pomazali? To sú vážne veci v zmysle štátnosti. Ide predsa o verifikáciu slovenskej štátnosti. My sa vraciame kdesi do stredoveku, do monarchie. Tak načo sme ju zvrhli a nahradili republikou? My nie sme apoštolský štát, ako bolo Uhorsko!

Na Te Deum teda vôbec nemal ísť?

Samozrejme, že nie.

Ako ste vnímali samotnú inauguráciu z pohľadu protokolistu?

Podľa mňa bola porušená ústava, pretože podľa nej sme parlamentná demokracia neviažuca sa na žiadnu ideológiu a náboženstvo. To znamená, že žiadne Te Deum v rámci inaugurácie nemalo byť. Mohol ísť na omšu ráno v Ivánke, kde býva, a ešte by stihol aj inauguráciu.

Treba povedať, že to bola ekumenická bohoslužba, na ktorej boli aj predstavitelia evanjelikov.

Ale máme tu 17 schválených cirkví vrátane židovskej a Žid tam nebol. Čo je to ekuménia? Veď my sa neviažeme na žiadnu ideológiu a náboženstvo.

Viac: PROTOKOLISTA ANTAL: Kiska bude o dva roky ako Gašparovič

Zaslal: Ne august 10, 2014 11:25 am Odpovedať s citátom
Prezident sa chváli, že nepôjde na letnú dovolenku. Vraj na rozdiel od poslancov či ministrov stále pracuje.

Hrubá chyba!

Prezident nastúpil do „práce“ 15. júna. Mal by sa nad sebou zamyslieť. Ktorý zamestnanec (robotník), ktorý nastúpi do práce 15. júna, má nárok na takú veľkú letnú dovolenku?

Keď chce byť prezident občiansky prezident, tak nech aj robí svoju prácu ako ostatní, a tiež nech aj na dovolenku ide tak ako ostatní. Benefitov má beztak dosť.

Zaslal: Ne august 17, 2014 11:34 pm Odpovedať s citátom
Andrej Kiska napísal(a):
Zdravím vás z dovolenky. Veľmi sa teším z týchto dní s rodinou, všetci si ich užívame.

Prezident Andrej Kiska je aj s rodinou na dvojtýždňovej dovolenke vo Francúzsku. Pre Aktuality.sk to potvrdil jeho hovorca Peter Petrus. Vyvrátil tak pôvodnú správu agentúry SITA o tom, že Kiska nevyužil prázdniny na letnú dovolenku.

Hmm, zase tá agentúra SITA, čiže Webnoviny, čosi vymýšľajú. Teraz zisťujem, že článok Prezident Kiska nepôjde na dovolenku, oddychoval po voľbách odstránili. Zametajú stopy.

V článku napísali:

Webnoviny napísal(a):
BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) – Prezident Andrej Kiska nevyužil prázdniny na letnú dovolenku a na rozdiel od poslancov národnej rady či ministrov stále pracuje.

„Prezident Andrej Kiska už žiadnu dovolenku neplánuje,“ povedal agentúre SITA hovorca hlavy štátu Peter Petrus, podľa ktorého má Kiska nabitý pracovný program. Prezident však spolu s rodinou oddychoval krátko po voľbách v Dubaji.

Hlavou štátu sa Andrej Kiska stal 15. júna. Odvtedy stihol absolvovať štyri oficiálne zahraničné cesty aj dve pracovné cesty, vymenoval dvoch nových ministrov, piatich veľvyslancov či vymenil troch členov súdnej rady.

Podľa Petrusa ho teraz čaká veľa práce s prípravou osláv Slovenského národného povstania, na ktoré ešte jeho predchodca Ivan Gašparovič pozval prezidentov viacerých štátov.

V septembri Kiska cestuje do Walesu na summit NATO, ale aj do Spojených štátov amerických, kde sa ako vedúci slovenskej delegácie zúčastní na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN).

Archív:

Zaslal: Št november 27, 2014 1:19 pm Odpovedať s citátom
„Fašista!“ kričali demonštranti.

www.youtube.com/watch?v=qiDNCq-Uh2M

Prezident Andrej Kiska napísal(a):
Takto, rozumiem aj verejným protestom a demonštráciám v týchto dňoch. Sú pochopiteľné, sú legitímne, dôvodom rozumiem, a sú právom ľudí, ktoré treba chrániť, nie znevažovať – a treba takto prejavenú nespokojnosť počúvať.

Zaslal: Št apríl 09, 2015 9:38 pm Odpovedať s citátom
Kiska sa stretol s pápežom, ale o odluke ani slovo. Mad

Zaslal: Ut november 03, 2015 7:13 pm Odpovedať s citátom
Michal Cirner napísal(a):
Nebyť Andreja Kisku, prezidentom by bol Robert Fico a preferencie Smeru by dnes boli nižšie. Jeho predseda tak asi bude ďalej vládnuť, aj keď už po tom netúžil.

Nakoniec je na vine Kiska, že je Fico obľúbený medzi voličmi. Wink

Zaslal: St november 04, 2015 9:09 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1586
Ateista Ján Parada volil kresťana Kisku, lebo Parada chce odluku. A brojil proti prísnemu ateistovi Ficovi, lebo ateista Parada, ktorý chce odluku, chce farársku republiku s kresťanom Kiskom na čele.
Kto sa len v tom má vyznať?
Parada - ľavičiar. Fico - ľavičiar. A Kiska pravičiar... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Zaslal: St november 04, 2015 9:22 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
kresťana Kisku… ateistovi Ficovi

Je fajn vedieť, že Kisku považuješ za nasledovníka Krista.
V prípade Fica ti nevonia, že bol birmovaný?
Katechizmus katolíckej cirkvi napísal(a):
Birmovanie vtláča do duše nezmazateľný duchovný znak, „charakter“, ktorý znamená, že Ježiš Kristus označil kresťana pečaťou svojho Ducha a obdaril ho mocou z výsosti, aby bol jeho svedkom.

Zaslal: St november 04, 2015 9:24 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
kresťana Kisku, s kresťanom Kiskom

Výborne. Rovnaký postoj zaujmeš aj ku Kotlebovi?

Lebo v prípade Hitlera si robíš nezmyslený nárok na to, že ho nedokážeš považovať ani za deistu/teistu, nakoľko veril v Boha (Prozreteľnosť Božiu).

Zaslal: Po november 09, 2015 9:43 am Odpovedať s citátom
Čo urobíš s kresťanmi Dawkinsom a Pietruchovou? Darwinom prípadne Ty si na tom ako? Very Happy

Zaslal: Po november 09, 2015 10:55 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Čo urobíš s kresťanmi Dawkinsom a Pietruchovou? Darwinom prípadne Ty si na tom ako? Very Happy

A čo by som mal robiť? Dawkins sa jasne vyjadril, že neverí v bohov. Zato Kotleba sa jasne vyjadril, že verí v kresťanského boha. Mal svadbu v kostole, a kňaz bol spokojný s obradom. Takže ty si rieš svoje starosti, a nehádž ich na moju hlavu.

Zaslal: Po november 09, 2015 11:27 am Odpovedať s citátom
Nemeriaš rovnakým metrom. U jedných si všímaš ich osobné vyhlásenie, u druhých formálne znaky, u ďaľších spôsob myslenia, vyhlásenia, konanie... Ty nielenže nevieš, kto je kresťan, Ty nevieš, ani kto je ateista.

Zaslal: Po november 09, 2015 5:51 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Nemeriaš rovnakým metrom. U jedných si všímaš ich osobné vyhlásenie, u druhých formálne znaky, u ďaľších spôsob myslenia, vyhlásenia, konanie... Ty nielenže nevieš, kto je kresťan, Ty nevieš, ani kto je ateista.

Klameš o mne. Naopak, ty celý čas robíš rozdiely podľa potreby.

Meriam rovnakým metrom. Hitler, TvojOponent a Kotleba veria v boha, hovoria to.

Dawkins tvrdí opak, čiže neverí v boha. To ty nelogicky uvažuješ, keď sa z ateistov snažíš vyrobiť teistov, a z teistov ateistov. To ty nevieš, čo tieto slová znamenajú. A podobný zmätok predvádzajú aj ďalší kresťania. Pozri tému: Amerika nie je kresťanský národ.

Diskutujúci časčas napríklad sa pýta, kto je kresťan. Nepozná definíciu. A takých je mnoho, čo sa nazývajú kresťanmi z folklórnych dôvodov.
Lemmy napísal(a):
Fajn, je zaujímavé, že ľudia nevedia ani definovať kresťana, pochopiteľne nevedia definovať ani boha, v ktorého veria, ale zato zo štátnej pokladne vedia brať kňazi hory doly peňazí. Fuj, hanba takým, čo nevedia ani definovať kresťana, ale prikrmujú sa na nedefinovaných javoch.

Zaslal: Po november 09, 2015 5:59 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Čo urobíš s kresťanmi Dawkinsom…

Viem, že nie si schopný sám sebe porozumieť, preto píšeš hlúposti. Ale to je presne to, keď klameš, a na to si predstavuješ akú odpoveď? Že budem podliak ako ty? Nie! Ja hovorím na rovinu. Dawkins popiera boha, je ateista, prečítaj si jeho knihy, ak máš pochybnosti.

Hitler, TvojOponent, pápež František, slovenskí biskupi, kňazi, Kotleba, veria v boha, takže ťažko z nich spravíš ateistov. To ty si práve ten podliak, ktorý útočí bezcharakterne v diskusii, namiesto toho, aby si vyšiel z farbou von. Čo ti robí taký problém uznať, že Kotleba verí v boha, že je kresťan. To zrazu aj z tých rôznych pedofilov a vrahov, znásilňovateľov, spravíš nekresťanov len preto, lebo sa hanbíš za to, že sú aj kresťania zločinci a zlí. Jednoducho, ty toto nevieš prehltnúť, a tak kamufluješ a vykrúcaš sa v diskusiách.

Je to ozaj len tvoj mentálny problém.

Zaslal: Po november 09, 2015 9:50 pm Odpovedať s citátom
Ty o Dawkinsovi tvrdíš, že je ateista a on o sebe tvrdí, že je agnostik Very Happy Very Happy Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: