Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Nechcel by som tam žiť.

Lemmy
Zaslal: Pi október 24, 2014 12:16 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5855 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Správanie židovských extrémistov ste nazvali židovskou biedou. To je tá kolektívna vina

Už to pomaly začínaš chápať, ale ide ti to pomaly. Už registrujem, že si uvedomuješ, že nejde o kolektívnu vinu, ale len o kritiku tých židov, ktorí zakazujú ženám (dievčatám) čítať… Ale chápem ťa, zastávaš sa týchto židov, preto si hľadáš nejaké výhovorky.

To, že nejde o kolektívnu vinu, začínaš chápať v tom, že sám už si uvedomuješ, že ide o židovských extrémistov. Iste si potom aj schopný uvedomiť si, že všetci židia nie sú extrémisti. Zatiaľ nie som si celkom istý, či to tak chápeš, lebo ak si namýšľaš, že ide o kolektívnu vinu, tak to o tebe svedčí, že si aj namýšľaš, že všetci židia sú extrémisti.

Zaslal: Pi október 24, 2014 5:19 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 555
[quote="Lemmy"]
TvojOponent napísal(a):
kolektívna vina

Keď sa už hovorí o tej kolektívnej vine,asi nikto nemôže poprieť,že práve Palestínčania sú roky trestaní kolektívne za útoky radikálov z ich radov.Sú zabíjané ženy deti,ktoré s terorizmom a útokmi na Izrael nemajú nič spoločné.Alebo chce niekto povedať,že bábätká chystali teroristický útok?
Vo všetkých vojnách to bolo tak,či si to už ľudia priznajú,alebo nie. Protistrana je vždy trestaná kolektívne,lebo pri masívnych útokoch vo vojne sa nedá selektovať,aby bomby zabili len niekoho.Mnohokrát boli práve civili terčom útokov,aby sa oslabila morálka nepriateľa. Z 2 sv. vojny je dosť príkladov.Civilov,starcov,deti je predsa jednoduchšie zabiť,ako zamaskovaného,opancierovaného a hlavne ozbrojeného nepriateľa,ktorý môže útočníka aj zabiť.
Izraelská ofenzíva v Gaze prináša svoje ovocie. Rozhnevala mnoho ľudí na celom svete,zvlášť vyznavačov Koránu.Islamisti sa radikalizujú a sú ochotní aj zomrieť za vieru. Frontová línia z Gazy sa prenáša na iné miesta,čo sa dalo predpokladať.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: