Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Nechcel by som tam žiť.

Skeptik
Zaslal: Ut júl 08, 2014 8:00 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Čo sa to deje vo svätej zemi?
Po vražde troch mladistvých nasledujú ďalšie vraždy.
Podľa mňa boli vraždy troch izraelských študentov vraždami medzi mladistvými. Mladiství Izraelčan a Palestínec z Ameriky sa nejako zoznámili, čo jeho známy z Palestíny využil a zavraždil ich. Preto bol zrejme vinník upálený za živa a on zmlátený policajtami. Následne boli zatknuté stovky ľudí, ktorí prišli do cesty. Neviem si predstaviť, že keby nejaký vrah zabil v blízkosti niekoho inde vo svete, že by zatkli ľudí z celého okolia,väľali im domy na základe nejakej kolektívnej viny. Naviac musia čeliť bombardovaniu, pri ktorom už doteraz zahynulo 15 ľudí, čo už päť krát prevýšilo počet zavraždených.
Kde sa tento konflik už dostal, keď sa už deti tak nenávidia a stávajú sa primárnym cieľom útoku?
Základnými vecami, ktoré človek potrebuje je:
Osobná bezpečnosť
bezpečnosť a nenarušiteľnosť svojho domova
bezpečnosť svojho majetku
Všetko toto sa tam hrubo porušuje.
Aká je to zasľúbená zem? Veď od jej vzniku sa tam stále bojuje, stále rinčia zbrane a mier je v nedohľadne. Obidve strany totiž robia všetko proti tomu, aby tam zavládol mier. Obávam sa, že po toľkom zle, ktoré sa tam už udialo môže tento konflikt prerásť a spôsobiť niečo oveľa horšie.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 08, 2014 8:29 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
Ani ja by som tam nechcel žiť. A vôbec, kdekoľvek, kde sa dlhodobo bojuje. Taký život v strachu je na nič.

Zaslal: Št júl 10, 2014 7:10 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Ani ja by som tam nechcel žiť. A vôbec, kdekoľvek, kde sa dlhodobo bojuje. Taký život v strachu je na nič.

Je to jedno z najhorších miest pre život pre nietorých ľudí. Takých a ešte horších miest sa žiaľ nájde na zemi viac.

Tento konflkt má korene dávno v minulosti. Jeden človek použil taktický ťah a kedysi dávno povedal,že územie o ktoré mal záujem so svojimi ľuďmi mu dal boh. Je to nedokázateľný,ale tvrdo obhajovaný výrok.Ide totiž o veľa.Druhá strana by tiež mohla povedať,že im to dal boh,ale nepoužili tento ťah,ako prví.Spoľahli sa na to,že to bolo územie na ktorom pôvodne žili.
Jedna strana si nárokoje územie podľa sľubu jedného človeka,iní si ho nechcú dať. Keďže nikto nechce zákonite povoliť je to len na silovom riešení,kto koho vytlačí z dobrého územia.
V prírode je to už tak,najsilnejši tiger obsadí najlepší revír,slabší sú vytláčaní do horšieho.
Skeptik
Zaslal: So júl 12, 2014 12:23 pm Odpovedať s citátom
Svetový policajt asi zachrápal.V Palestíne už 120 mŕtvych a 650 zranených.Polovica z toho sú ženy a deti.
Kde sú sankcie,ktoré tak radi udeľujú? Kde je OSN?
Vojna je spôsob,ako niekoho zabiť bez súdu,bez následkov pre vraha.To však nemení na tom,že vrah je vrah,aj keď je nie odsúdený a pohybuje sa zatiaľ na slobode. Doterajšia ľudská spoločnosť sa vôbec nezmenila oproti minulosti.Brutálni a psychopatickí vrahovia sa stále kľudne prechádzajú a vraždia,dokonca sú za to ešte odmeňovaní a chvália sa titulmi vojvodcov.Vraždenie ospravedlňujú ušľachtilými cieľmi. Tieto primitívne výhovorky majú zakryť špinavé ziskuchtivé ciele.
Lemmy
Zaslal: So júl 12, 2014 9:19 pm Odpovedať s citátom
Komisařka OSN pro lidská práva:
Izraelské vojenské údery v Gaze jsou zřejmě protizákonné

Izraelské letecké údery v Gaze zřejmě porušují mezinárodní právo, které zakazuje, aby se armáda zaměřovala na střílení do civilistů, konstatovala vysoká činitelka OSN poté, co Izraelci zavraždili už více než 100 Palestinců. Mezinárodní tlak na Izrael, aby ukončil svou už čtyři dny trvající ofenzívu prot Gaze sílí. Navi Pillay, komisařka OSN pro lidská práva, zdůraznila, že izraelská armáda musí dodržovat mezinárodní právo.

„Obdrželi jsme nesmírně znepokojující zprávy, že mnoho civilních obětí, včetně dětí, bylo usmrceno v důsledku leteckých úderů proti civilním příbytkům,“ řekla Pillay. „Takové zprávy vyvolávají vážné pochybnosti o tom, zda jsou izraelské letecké údery v souladu s mezinárodním humanitárním právem a mezinárodními zákony, ochraňujícími lidská práva.“

Podrobnosti v angličtině

Britské listy

Zaslal: Ne júl 13, 2014 11:02 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Komisařka OSN pro lidská práva:
Izraelské vojenské údery v Gaze jsou zřejmě protizákonné

Izraelské letecké údery v Gaze zřejmě porušují mezinárodní právo, které zakazuje, aby se armáda zaměřovala na střílení do civilistů, konstatovala vysoká činitelka OSN poté, co Izraelci zavraždili už více než 100 Palestinců. Mezinárodní tlak na Izrael, aby ukončil svou už čtyři dny trvající ofenzívu prot Gaze sílí. Navi Pillay, komisařka OSN pro lidská práva, zdůraznila, že izraelská armáda musí dodržovat mezinárodní právo.

„Obdrželi jsme nesmírně znepokojující zprávy, že mnoho civilních obětí, včetně dětí, bylo usmrceno v důsledku leteckých úderů proti civilním příbytkům,“ řekla Pillay. „Takové zprávy vyvolávají vážné pochybnosti o tom, zda jsou izraelské letecké údery v souladu s mezinárodním humanitárním právem a mezinárodními zákony, ochraňujícími lidská práva.“

Podrobnosti v angličtině

Britské listy

Zabíjajú tam deti,civilov a niekto povie,že majú pochybnosti,či je to v súlade s medzinárodným právom?
Keby Izrael chcel,tak by bolo možné podpísať mierovú zmluvu a stanoviť hranice medzi Izraelom a Palestínou,pretože oni sú páni situácie.Izrael chce ale všetky územia a obávam sa,že agresia neskončí,pokiaľ všetky územia nezíska. Postupne váľajú domy palestíncov a osídľujú stále nové a nové územia. Domy v Jerulaleme kupujú za závratné sumy aj 5 miliónov $. Bomba,alebo raketa je oveľa lacnejšia a problém je hneď vyriešený.Žiadne dohadovanie o cene,majiteľ je mŕvy a môže sa stavať.
Skeptik
Zaslal: Pi júl 18, 2014 4:00 pm Odpovedať s citátom
Nepochopím zvláštny alibizmus politikov Izraela,keď ospravedlňujú zabíjanie detí a civilov tým,že sa za nimi skrývajú radikáli.
Ďalší alibizmus- budeme bombardovať mesto,tak odíďte,ak vás bomby zabijú,tak ste na vine vy. Čo keby to povedal tak Hamaz izraelcom - odíďte z mesta,lebo ideme vypúšťať rakety?

Videl som jeden rozhovor s izraelčankou, ktorá mala neustále šťastný úsmev na tvári,keď hovorila o bombardovaní palestíncov ako keby vyhrala v lote.Paradox bol,že bola potomkom rodičov,čo prežili holocaust. Očakával by som od nej iný - kritický postoj k násiliu,vojne.
Lemmy
Zaslal: Pi júl 18, 2014 4:02 pm Odpovedať s citátom
Podľa mňa je veľkou chybou, že Izrael nechce uznať Palestínu ako nezávislý štát.

Zaslal: Pi júl 18, 2014 4:41 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Podľa mňa je veľkou chybou, že Izrael nechce uznať Palestínu ako nezávislý štát.

Je to chyba,pretože by mohli mať mier hneď,ale nechcú ustúpiť,pretože sú silní a veria,že si vybojujú čo chcú.Situácia sa však môže zmeniť,pretože si vojenskými operáciami narobia veľa nepriateľov,nie len medzi palestínčanmi,ale na celom svete. Môže dojsť k nepredpokôladaným a nečakaným činom rôznych skupín,čo môže zmeniť všetky kalkulácie.
Skeptik
Zaslal: Ne júl 20, 2014 7:58 am Odpovedať s citátom
Americký prezident k situácii v pásme Gazy povedal,že Izrael má právo na sebeobranu. Že by mal zlé informácie o konflikte? Pliesť si právo na genocídu s právom na obranu je veľký omyl. Ja vidím brániť sa palestínčanov a nie som sám. Vedia to síce aj útočníci,ale veria tomu,že dokážu oklamať svet zadržiavaním a skresľovaním informácií z miesta konfliktu.
Situácia sa dá prirovnať,ako keď zavrú levov s antilopami do jednej ohrady. Antilopy síce kopú kopýtkami,ale je to obrana,ktorá nič nezmôže proti zubom,pazúrom a sile leva.
Skeptik
Zaslal: Ut júl 22, 2014 9:49 am Odpovedať s citátom
Izrael dokonale filtruje informácie z Gazy. Stovky mŕtvych,medzi nimi desiatky zabitých a stovky zmrzačených detí,ale nikde v správach ich nevidno. Na záberoch sú len zdevastované budovy a mierne zranení,ktorým sa zdanlivo darí dobre. Všetci novinári sú na strane Izraela,keď nič nevyjde na povrch,aj keď boli v mnohých prípadoch svedkami zabíjania detí? Amerika prehrala vojnu vo Vietname,keď boli zverejnené zábery zabíjania detí a svetová mienka sa zobudila a začala protestovať proti vojne. Aj keď zábery zabitých a zmrzačených sú zadržiavané,ja ich aj tak vidím.Nepotrebujem k tomu fotky. Zmrzačené a dokaličené detské telíčka,ktoré keby videli aj sami radikálni židia,tak by sa im obracal žalúdok.
V Gaze sa naviac schyľuje k humanitárnej katastrofe. Tunely,cez ktoré prepravovali potraviny sú zničené.Čo bude nasledovať? Svetových politikov zaujíma len Ukrajina.Majú s čím odpútavať pozornosť.
Amerika,veľký sluha Izraela sa ešte zastáva tvrdého postupu proti Palestíncom.
Tento konflikt neskončí,ako si mnohí myslia,keď Izrael vyženie všetkých Palestíncov z územia,ktoré si nárokuje Izrael. Nenávisť k okolitým štátom tu stále bude a je nebezpečné byť slabým,lebo vidno,čo Izrael robí so slabými. Jedine silní si vydobyje rešpekt. Preto považujem za chybu,keď Irán neche svoju jadrovú zbraň,ktorá by mu zaručila nedotknuteľnosť pred agresiou a zabezbečila mier v oblasti.
Skeptik
Zaslal: Pi júl 25, 2014 8:30 pm Odpovedať s citátom
Najvyšší stupeň teroru je vojna vedená štátom. Preto výhovorka,že niekto vedie vojnu proti jednotlivým teroristom je primitívna. Sme však svedkami,že sa táto výhovorka používa príliš často. Niekto už nevie,ako by ospravedlnil svoje zločiny.
Poznal som ľudí,čo sa celý život škriepili a súdili o kus pozemku,pritom mali krásne pozemky,ktoré im mohli iní závidieť.
Podobne je to aj na blízkom východe.Krásna zem,ale je už žiaľ znesvätená. Mohli by si tam dobre žiť,ale nedoprajú jeden druhému. Je smutné,že z krásneho miesta pre život je spravené skoro najhoršie miesto na život. Nie je spôsobené zemou,podnebím,ale ľuďmi,že je to miesto také zlé na život,aké je.
Lemmy
Zaslal: Pi júl 25, 2014 8:56 pm Odpovedať s citátom
Ale my dvaja tu na fóre nevyriešime ich problém. Štáty by mali uznať Palestínu. Hlavne Izrael.

Zaslal: So júl 26, 2014 7:52 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Ale my dvaja tu na fóre nevyriešime ich problém. Štáty by mali uznať Palestínu. Hlavne Izrael.

Možno sa zdá,že to nevyriešime,ale ľudí za počítačmi je mnoho a môžu sa takto aktivizovať za spravodlivosť. Keby každý mlčal a sedel doma,zlo by si veselo vládlo. Aspoň zopár informácií sa dostane von,pretože svetovým médiám sa už nedá veriť. Všetko ovládajú finančné skupiny.
V Mexiku vznikla skupina ľudí,ktorí vytvorili informačný portál na internete,pretože neveria oficiálnym - skresleným správam.Podávajú skutočné správy o živote,aj tie,ktoré vláda nerada vidí.Mnohí aj novinári čerpajú z toho,čo oni zverejnia.
Je až neskutočné,ako sa správajú svetoví politici,aj novinári vo vzťahu k Izraelu. Väčšina z nich nekritizuje Izrael,ale sa snažia bagatelizovať zločiny. Proti Rusku uvaľujú sankcie,ale proti Izraelu sa nedeje nič.
Dnes vyhlásili prímerie. Je to len kvôli sabatu,čiže prímerie vyhlásili len kvôli svojim ľuďom. Na ďalší deň sa bude zabíjať znova. Aj keď je už veľké množstvo obetí na palestínskej strane,neverím,že sú to skutočné čísla. Kto dokáže zrátať v takom chaose,koľko ľudí zomrelo? Koľko ich je zahrabaných roztrhaných a pod troskami domov?
Svetová mienka sa pomaly zobúdza.Zločinyktoré boli vykonané nebudú zabudnuté na veky.
Skeptik
Zaslal: Št júl 31, 2014 5:22 pm Odpovedať s citátom
Znova sa potvdzuje podľa situácie v Gaze,že vojna je legalizované vraždenie.
V súčasnej dobe je horší zločin niekoho kritizovať,ako zabiť tisíce ľudí.
Môže sa totiž stať,že vás zavrú až budete čierni,zatiaľ čo vrahovia budú svedčiť proti vám a súdiť vás.
Som prekvapený,aké majú ľudia veľké klapky a snažia sa klamať sami seba.Mnohokrát je na príčine silná propaganda.Ľudia si zakrývajú oči pred pravdou,pred svetlom,ktoré ich páli rovno očí,do duše. Je preto ľahšie ich privrieť aby pravda nebolela. V tme ale človek nerozozná skoro nič.Snažia sa tak oklamať svoje zmysly pred realitou,ktorá je ale nemenná.Existuje len náš pohľad,ktorý môžeme odvrátiť,alebo sa pozrieť priamo a dôkladne,aby sme poznali realitu.
Problém je,že človek s privretými očami dobre nevidí a môže to mať pre neho vážne následky.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: