Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Yeti

Lemmy
Zaslal: St júl 02, 2014 2:48 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6177 Bydlisko: Mám.
Vedci vraj vďaka DNA odhalili skutočnú identitu yetiho

Zlú správu majú vedci pre všetkých, ktorí veria na yetiho. Experti sa rozhodli preskúmať DNA všetkých dostupných vzoriek srsti pochádzajúcich údajne z tohto legendárneho himalájskeho tvora a zistili, že pochádzajú z medveďa či kozy. Uvádza to správa, ktorú zverejnil britský odborný časopis Proceedings of the Royal Society B.

Rovnaké sklamanie podľa odborníkov čaká na tých, ktorí veria na ďalšie „anomálne primáty“, ako veda neutrálne označuje rôzne legendárne tvory vrátane napríklad severoamerického „bratranca yetiho“ nazývaného bigfoot (veľká noha; známeho tiež ako seskveč).

Tri vzorky mali údajne pochádzať z yetiho. Jedna z nich v skutočnosti pochádzala z juhoázijskej kozy serau veľký (Capricornis sumatraensis). Ďalšie dve – jeden z oblasti Ladákh v indickom štáte Džammú a Kašmír a druhá z Bhutánu – poskytli vedcom zaujímavé spojenie s ľadovým medveďom (Ursus maritimus).

Pravda

Zaslal: Ut september 16, 2014 3:32 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6177 Bydlisko: Mám.
Je to žalostné, že nejakí ľudia si čosi vymyslia, príbeh o Yetim, a keďže logicky nemajú dôkazy o jeho existencii, tak si tie kvázidôkazy vymyslia. A najhoršie je, že kvôli vysokej publicite ich bludov sa tomu venujú aj seriózni vedci, ktorí musia bludy vedecky vyvrátiť. Inak, vedcov to stojí veľa peňazí. Ale vedecký výskum je nutný, lebo ak to ponecháme napospas osudu, tak časom sa tie bludy tak zakorenia v spoločnosti ako náboženstvá.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: