Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Zverejnenie zlodeja

Lemmy
Zaslal: St jún 11, 2014 7:58 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Hoci robíte záznam na vlastnom, nemôžete ho len tak, hoci pre zábavu, zverejniť. Ani na sociálnej sieti. Museli by ste na to mať súhlas osôb, ktoré sa na zázname objavia.

To platí pre monitorovanie priestorov prístupných verejnosti, ako aj na snímanie časti susedovho pozemku.

Ak by ste na zázname zachytili zlodeja (a o to vlastne ide), môžete ho odovzdať iba orgánom činným v trestnom konaní.

Halka Tytykalová

Zaslal: St jún 11, 2014 7:59 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Máme chorý zákon, ak nemôžeme zverejniť záznam, ktorý usvedčuje zlodeja.

Zverejnené záznamy majú predsa výchovný účel, pôsobia preventívne. Ľudí to odrádza od toho, aby kradli.

Zaslal: Št jún 12, 2014 4:37 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1066
Lemmy napísal(a):
Máme chorý zákon, ak nemôžeme zverejniť záznam, ktorý usvedčuje zlodeja.

Zverejnené záznamy majú predsa výchovný účel, pôsobia preventívne. Ľudí to odrádza od toho, aby kradli.

Kamery sú výborná vec.Ja som bol tiež donútený si ich dať a vidím,že to pomáha.Kamery vyvolávajú rešpekt a zabraňujú kriminálnemu konaniu. Mal som na zázname osoby,ktoré si okukávali dom, dokonca aj osobu,ktorá si zaznamenávala číslo domu,aby sa asi jej prípadní komplici vyhli nahraniu. Zverejnené záznamy by sa dali zneužiť a preto tiež nesúhlasím so zverejňovaním na internete.Hlavné je,aby polícia poskytnuté záznamy mohla použiť na prípadné konanie. Mnohokrát,aj keď sú záznamy,tak sa žiaľ nekoná,čo je chyba nášho právneho systému.
V Amerike ani kamery nepotrebujú.Keď nahytajú zlodeja môžu ho odstreliť. Určite je to tiež veľký prevetnívny prvok,keď taká možnosť existuje.Aj napriek tomu sa tam kradne.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: