Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Dôjde k zániku ochranných známok?

Súhlasíte s touto ochrannou známkou?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
100%
  [ 1 ]  100%

Celkom hlasov : 1
Lemmy
Zaslal: Po jún 02, 2014 10:39 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6093 Bydlisko: Mám.
Američan získal výlučné práva na matematický znak Pí

Tritisíc rokov starý symbol môže na oblečení používať len firma umelca z Brooklynu.

Paul Ingrisano má s Ludolfovým číslom mimoriadny vzťah. Kým konštanta, označujúca pomer obvodu kruhu k jeho priemeru, môže byť pre niektorých matematikov vášňou, pre Ingrisana je živobytím.

Má totiž firmu, ktorá predáva oblečenie s potlačou gréckeho symbolu Pí, ktorý číslo označuje. Umelec z Brooklynu vďaka americkým úradom získal výhradné práva na používanie tritisíc rokov starého symbolu na oblečení.

Znamená to, že žiadna iná firma nemôže predávať oblečenie so znakom Pí. Ingrisanova spoločnosť už podľa webu Wired začala rozposielať konkurenčným predajcom výzvy na stiahnutie tovaru z predaja.

Jednou z prvých obetí bol predajca oblečenia Zazzle, ktorý po žiadosti od Ingrisanovho právnika prestal predávať tisíce produktov. Právnik tiež požiadal, aby obchod sprístupnil svoje účtovné knihy auditu. Preskúmanie účtovníctva by malo odhaliť zisk, ktorý obchod vyťažil z ochrannej známky jeho klienta.

„Je to ako keby si McDonalds vyhradili práva na písmeno M,“ napísal na svoj blog Jez Kemp, ktorý cez Zazzle predával oblečenie, na ktorom bol znak Pí oblečený v pirátskych kostýmoch. „Ochranná známka je kombinácia štýlu a symbolu, nie symbolu samotného,“ dodáva predajca.

Predajcovia sa už podľa Wired chystajú ochrannú známku napadnúť. Zazzle medzičasom začal oblečenie so znakom Pí opäť predávať.

Celú situáciu vystihol v diskusii pod článkom na Wired prispievateľ James Burns. „Myslím si, že celá tá vec je iracionálna. Bodka,“ napísal.

Ondrej Podstupka

Zaslal: Po jún 02, 2014 10:44 pm Odpovedať s citátom
To je vážne choré. Keď budeme mať hlúpe zákony, a hlúpych úradníkov, tak raz dôjde k zrušeniu ochranných známok.

Pred časom sa Američan stal majiteľom Mesiaca, a Španielka si kúpila Slnko.

Rozum krváca! Ouch

Zaslal: Pi marec 13, 2015 7:57 pm Odpovedať s citátom
Deň Ludolfovho čísla

14. marec 2015 o 9.26 h

Angličania zapisujú dátum: March 14, 2015.

March je marec, 3. mesiac.

Takže máme 3/14/15/9/26 (14. marec 2015 o 9.26 h).

Ludolfovo číslo π je 3,1415926…

Zaslal: So marec 14, 2015 8:28 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 645
Lemmy napísal(a):

Pred časom sa Američan stal majiteľom Mesiaca, a Španielka si kúpila Slnko.

Ktovie od koho si ich kúpili,kto bol predchádzajúci majiteľ. Confused Manhatan bol kúpený od indiánov tuším za 100 dolárov a pár fliaš ohnivej vody,pretože považovali predaj pôdy za nezmyselný a nechápali,ako si niekto môže zem privlastňovať,keď by mala patriť všetkým. Veď kto bol predchádzajúci majiteľ,ktorý ju kúpil a od koho?
Špekulanti však už majú plány,ako to vlastníctvo využiť. Majiteľ Slnka môže od všetkých žiadať poplatky za svetlo a teplo. Ktovie,či by si potom mohol niekto od neho vymáhať poplatky za spôsobené suchá,alebo od majiteľa Mesiaca poplatky za škody spôsobené prílivom. Confused
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut marec 24, 2015 1:38 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Majiteľ Slnka môže od všetkých žiadať poplatky za svetlo a teplo. Ktovie,či by si potom mohol niekto od neho vymáhať poplatky za spôsobené suchá,alebo od majiteľa Mesiaca poplatky za škody spôsobené prílivom. Confused

Správne. Wink

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: