Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Extrémisti.

Skeptik
Zaslal: Ne jún 29, 2014 7:10 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Lemmy napísal(a):
A čo navrhuješ?

Hlavnou príčinou týchto problémov je nenásytnosť niektorých ľudí.Chcú vlastniť všetko a vládnuť všetkým. Obmedziť by sa to dalo stanovením maximálneho príjmu a maximálnej hodnoty majetku. Obrovské majetky totiž boli všetky nespravodlivo nadobudnuté na úkor iných,ktorí pracovali za nízke mzdy,prípadne boli okradnutí iným spôsobom. Stanovením maximálnych hodnôt majetku a príjmu by sa znížilo pnutie v spoločnosti.Keby neboli veľké rozdiely,nikto by nemal pocit ukrivdenia a nikto by neviedol vojny,aby získal viac,pretože už by mal maximum a nemohol by mať ďalší majetok.Ceny práce a tovarov by sa stabilizovali, pretože špekulanti by už dávno mali maximálny majetok.
Zaviesť taký zákon je ale veľmi obtiažne.Ľudia,ktorí sú okrádaní nevedia nájsť spôsob,ako sa brániť. Majú na to nízke vzdelanie,malé prostriedky,nízky vplyv v správe štátu,v rozhodujúcich orgánoch štátu.
Slováci sú zvlášť pokorní a dávajú si ľahko nasadiť jarmo. Niekde v iných štátoch by boli veľké štrajky pri určitých zlých zákonoch,slováci znášajú nekonešné uťahovanie opaskov bez akejkoľvek reakcie. V živote je to už tak,kto mlčí,na tom by bezcharakterní nenažranci aj orali,jednali s ním,ako s otrokom.
Kedy sa už ľudia pohnú a zbavia sa týchto extrémistov,ktorí ich tak nekonečne zneužívajú?
Zatiaľ sa finančným extrémistom darí huckať obyčajných ľudí proti sebe,aby sa navzájom nenávideli,čím odpútavajú pozornosť od seba.
Prečo vznikla prvá svetová vojna,od ktorej ubehlo teraz 100 rokov? Bol to atentát v Sarajeve.Všetci to zvalili na Srbov,na srbského nacionalistu Gavrila Principa. Málokto však vie,že nebol srbský nacionalista a Srbsko bolo obeťou sprisahania. V skutočnosti bol Gavrilo príslušník vražedného komanda iného národa,ktoré pricestovalo do Sarajeva kvôli ochrane iných záujmov.História sa v mnohých prípadoch skresľuje a zakrýva skutočnú pravdu.
Aj tento prípad, ktorý spôsobil miliónové obete a škody by sa nestal,keby bol stanovený maximálny príjem a majetok.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne jún 29, 2014 5:22 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6130 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
Všetci to zvalili na Srbov,na srbského nacionalistu Gavrila Principa. Málokto však vie,že nebol srbský nacionalista a Srbsko bolo obeťou sprisahania. V skutočnosti bol Gavrilo príslušník vražedného komanda iného národa,ktoré pricestovalo do Sarajeva kvôli ochrane iných záujmov.História sa v mnohých prípadoch skresľuje a zakrýva skutočnú pravdu.

Ktorého iného národa?

Zaslal: Ut júl 08, 2014 7:13 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Všetci to zvalili na Srbov,na srbského nacionalistu Gavrila Principa. Málokto však vie,že nebol srbský nacionalista a Srbsko bolo obeťou sprisahania. V skutočnosti bol Gavrilo príslušník vražedného komanda iného národa,ktoré pricestovalo do Sarajeva kvôli ochrane iných záujmov.História sa v mnohých prípadoch skresľuje a zakrýva skutočnú pravdu.

Ktorého iného národa?

Žiaľ,mnohí neznesú aby sa hovorila pravda,pretože by ich to poškodilo. Preto sa ju snažia zamaskovať. Mozaika o pravde sa ale dá poskladať z množstva malých úlomkov.Aj keď nie je obraz kompletný,dajú sa vidieť podstatné rysy.
Kto chce,tak si to poskladá,ale je potrebné niečo preštudovať,navštíviť niektoré miesta,napríklad múzeum v Sarajeve. Zistená pravda síce nevráti životy miliónom obetí,ale možno zabráni,aby sa niečo podobné opakovalo v budúcnosti,aby sa ľudia nenechali tak ľahko vyprovokovať k vojnovému konfliktu.
Lemmy
Zaslal: Ut júl 08, 2014 7:49 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Žiaľ,mnohí neznesú aby sa hovorila pravda,pretože by ich to poškodilo. Preto sa ju snažia zamaskovať. Mozaika o pravde sa ale dá poskladať z množstva malých úlomkov.Aj keď nie je obraz kompletný,dajú sa vidieť podstatné rysy.
Kto chce,tak si to poskladá,ale je potrebné niečo preštudovať,navštíviť niektoré miesta,napríklad múzeum v Sarajeve. Zistená pravda síce nevráti životy miliónom obetí,ale možno zabráni,aby sa niečo podobné opakovalo v budúcnosti,aby sa ľudia nenechali tak ľahko vyprovokovať k vojnovému konfliktu.

Mne je ťa úprimne ľúto. Ty trpíš nejakou chorobou skladať písmenká do viet bez obsahu?
Veď si mal jednoducho napísať svoj názor, a nie takto zbytočne tárať.

Inak, dal si si meno Skeptik, ale podľa toho ako píšeš, sa ti to meno vôbec nehodí.

Zaslal: St júl 09, 2014 5:15 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Veď si mal jednoducho napísať svoj názor, a nie takto zbytočne tárať.

Nie je to ťažké pochopiť,prečo som to rovno nenapísal. Pretože sa to nesmie. Nie sme v slobodnom svete,aby človek mohol slobodne povedať svoj názor bez následkov.
Lemmy
Zaslal: St júl 09, 2014 6:20 pm Odpovedať s citátom
Vymýšľaš si. Rolling Eyes

Zaslal: Ne máj 14, 2017 7:45 am Odpovedať s citátom
Vlky stále naháňali ovce a tie sa nemohli v pokoji nažrať. Boli vystresované a chudé. Keď ich potom vlky žrali, nadávali, že majú prekyslené a šľachovité mäso.
Bohatí štvú ľudí v práci, naháňajú ich a oberajú o peniaze, kde sa dá a potom sa čudujú, že sú ľudia nespokojní, inklinujú k extrémizmu. Bohatí nevidia, alebo nechcú vidieť, že príčinou toho všetkého sú oni. Na Slovensku páni uťahovali matku a hovorili, ako ľahko sa uťahuje, ľudia pracujú za nízke platy a nebúria sa. A tak uťahovali a uťahovali, až sa matka pretrhla a už sa viac utiahnuť nedá. Darmo s ňou už krútia. Je to výsledok práce bezohľadných neodborníkov. Odborník vie, koľko môže matku uťahovať, ale hlúpy ju bude doťahovať, kým ju nezničí. Mnohí Slováci teda zvolili pasívny odpor. Odišli pracovať za hranice, lebo videli, že doma by ich zodrali. Zvolili pasívny odpor. Nie všetci ale mohli odísť a tí čo zostali, držali, kým sa dalo, ale keď je niečo veľa, tak je veľa. Stále je tu ale nie ochota, ani schopnosť nahradiť uťahovačov skrutiek odborníkmi, alebo aspoň dobre pomastiť matku pri uťahovaní, čiže vytvoriť pre ľudí lepšie podmienky. Trhať matky a povedať si, však ich nahradíme dovozom, to je pre niekoho riešenie. Problém je, že trhači matiek sú nielen u nás, ale všade naokolo a tak zákonite dochádza k ich nedostatku, čo opäť núti uťahovať viac tie, čo ešte držia. Kto je teda extrémista? Niekto by sa mal pozrieť do zrkadla. Samozrejme, že keď chýbajú rovné zrkadlá, tak mnohí nevidia pravdu. Krivé zrkadlá (médiá) sa snažia vytvoriť obraz po svojom, z krivého spravia rovné a z rovného krivé. Z extrémistu spravia slušného občana a zo slušného extrémistu.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 14, 2017 12:35 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
…ľudia pracujú za nízke platy a nebúria sa.

Takže chyba je v tých ľuďoch, lebo sa nebúria. Majú veľa možností, ako to zmeniť. Problém je na ich strane. Prečo sa nezjednotia? V tom boji, v tom zápase o lepší život?

Zaslal: Ne máj 14, 2017 2:10 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Takže chyba je v tých ľuďoch, lebo sa nebúria. Majú veľa možností, ako to zmeniť. Problém je na ich strane. Prečo sa nezjednotia? V tom boji, v tom zápase o lepší život?

Povedať o ovci, že je na vine, nie je správne hodnotenie. Ovca je jednoducho ovca, má to vo svojej povahe, že sa nevie brániť ináč, ako útekom. Mnohé to vycítili, že je tu príliš veľa vlkov a ušli ďalej, kde je vlkov menej, alebo nie sú tam také agresívne, nenažrané. Niektoré to už spravili dávnejšie a obsadili neprístupné miesta, ako napr. kamzíky. Síce majú ťažšie prírodné podmienky, ale bez vlkov. Mierumilovní ľudia tiež obsadili miesta, kde sa agresívnym veľmi nepáčilo. Odišli na sever, na Sibír, do Nepálu, alebo do Ánd a vytvorili svoje Machu Picchu. Žiadny boháč totiž nechce žiť v nehostinných podmienkach, preto žijú väčšinou tam, kde je príjemne. Ktorý boháč by staval mrakodrap na Sibíri? Agresívne vlky keď vidia pekné tučné ovce aj na severe, na kopcoch, mrzí ich, ako by ich zožrali. Skúšajú, čo sa dá a ovce, kamzíky musia byť stále pripravené utekať. Bez tohto ich nenásilného odporu by ich už dávno vlky požrali.
Lemmy
Zaslal: Ut september 19, 2017 10:29 am Odpovedať s citátom
Fico napísal(a):
V kontexte nastupujúcich rozhodnutí, ktoré budú mať pozitívny vplyv na život občanov, je pre mňa nepochopiteľná politika opozície, ktorá stojí na filozofii spálenej zeme. Chaos a politické dobrodružstvá so snahou vyvolať predčasné voľby len potvrdzujú, že nie sú alternatívou pre súčasnú koalíciu. Rovnako však za nebezpečné považujem, ak sa jeden z najvyšších ústavných predstaviteľov snaží vysvetliť svoj daňový problém tézou o mafiánskom štáte. Vážme slová, pretože takáto politika a takéto nezodpovedné vyjadrenia smerujú len k jednému: dláždia cestu extrémistom k moci.

Zaujímavé, ako sa vie Fico kontrolovať. Nenapíše, že hovorí o prezidentovi, ale má pre Kisku len slovo jeden. Wink

Zaslal: Ut september 19, 2017 5:29 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Zaujímavé, ako sa vie Fico kontrolovať. Nenapíše, že hovorí o prezidentovi, ale má pre Kisku len slovo jeden. Wink

Možno slovo jeden má ten skrytý význam, že sa jedná len o výnimku, teda jediného neplatiča medzi vysokými predstaviteľmi. Ironik Prečo sú ale neplatiči daní chránení pred zverejnením, zvlášť, ak sa jedná o vysoko postavených činiteľov, ktorí boli demokraticky zvolení? To je teda extrémna deformácia demokracie, že také niečo nie je povinné pre politikov a iné dôležité funkcie. Tuším existujú na internete aj možnosti overiť si, či nejaká firma je neplatič faktúr, tak prečo to nie je možné overiť si aj v oblasti daní, aby ľudia vedeli s kým majú dočinenia? Táto možnosť má ale viac komplikácií. Museli by byť zverejnení aj všetci požívatelia výhod danej firmy a tí sa samozrejme môžu vyhovoriť, že oni nič, oni sú len muzikanti. Zvalia teda všetko na šoféra. My sa len vezieme v autobuse a kde ho vedie, to je len šoférova vina. Tu si ale musíme uvedomiť, že možná je aj varianta, že všetci ostatní sú velitelia vozidla a šofér má najmenší vplyv na zvolenom smere. Podobne, ako to bolo s poľským lietadlom s vládnou delegáciou, ktoré havarovalo, keď letelo do Katyne. Páni zavelili a piloti nemohli odporovať, aj keď vedeli, že je to hazard. Kto je teda na vine? Vždy sa hľadá niekto, komu sa to hodí na triko, ale zvyčajne to býva niekto zdola.
Ani neočakávam, že sa niečo zmení. Mafie extrémne zosilneli a ako vieme, mafia vymáha výpalné , nie že aby ona niekomu platila. Hrable hrabú len k sebe, na tom je založená mafia. Mafián sa môže otočiť akýmkoľvek smerom, ale jeho hrable neomylne prihrabnú len k nemu. A kto je na vine? Samozrejme podľa mafie vždy ten extrémne chudobný, teda extrémista.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: